Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağaç görmek ne anlama gelir? Rüyada zeytin ağacı, ceviz ağacı, elma ağacı hurma ağacı, meyve ağacı görmek neyi ifade eder? Rüyada ağaç hakkında rüya alimleri neler diyor? Rüyada ağaç ile ilgili bilgiler yazımız içerisindedir.

 Rüyada Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağaç görmek, yaşamın bize sunduğu herşeyi temsil eder. Bu anlamda doğum ve ölüm, aile, kişisek kırılımlar ve dönüşümler, yol ayrımları, rüyasında ağaç gören kişi için en önemli noktalardır. Ağaç, rüyayı gören kişiye hayatında sürekli tekrarlanan olayların ve çıkmazların nedenini bulmasında önemli sinyaller verir.

Rüyada ağaç görmenin net bir yorumunu yapabilmek için, rüyada kişinin ağaç ile olan bağlantısına bakmak gerekir. Aynı zamanda ağacın yapraklarına, meyvesine, hatta bulunduğu yere göre rüya yorumu değişebilmektedir.  Örneğin rüyada yaprakları yaz kış yeşik kalan, hiç yaprakları dökülmeyen ağaçları görmek, bolluk bereker ve zenginlik demektir.

Eğer rüyada hayat ağacı görüldüyse, bu kişi hayattaki amacını bulacaktır. O kişinin hayatta yapmak istediği şeyi başarması, bulunmak istediği yere gelmesi için çevresindeki tüm enerjiler ona yardımcı olacaktır. Yeni başlangıç yapacağına, bu başlangçların eğitim veya iş hayatı ile ilgili olacağına yorumlanır. Bu başlangıçlarda evren enerjisi ilerüyasında hayat ağacı gören kişiye destek olacaktır.

İslami yoruma göre ise kişinin rüyada ağaç görmesi dine yönelmeye ve teslim olmaya, bu teslimiyet ile beraber bolluk bereket ile geçecek uzun ömre işaret eder.

Rüyada ağaç görmeyi psikolojik olarak yorumlayacak olursa; Freud’un rüyalarla ilgili çalışmalarından yola çıkarak, rüyada ağaç görmek, ağacın kısımlarına göre farklı işaretler taşımaktadır. Ağacın gövde kısmı kişinin hayatındaki bir erkeğin desteğini işaret eder. Ağacın dal kısımları ise bilinçaltında kişinin hayatında bulunan kadınları temsil etmektedir. Ağacın yaprakları ise çocukları simgelemektedir. Eğer rüyada ağacın kök kısmı görülüyorsa, bu kişinin bilinçaltının bir mesajıdır. Ağacın yeşil ve güzel olması, rüyayı gören kimsenin hayata pozitif baktığına işaret eder. Ağacın kuru kalması ve yer yer dikenli olması, bu kişinin hayata bakışının olumsuz yönden olduğuna, hayatının kötü bir döneminde olup belki de depresyonda olduğuna işaret eder.

Ayrıca rüyada şeker görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada  ağaç görmek, rüyayı gören kimsenin kendi potansiyelini bulma isteğini temsil eder. Bilinçaltından gelen bu potansiyel ve gelişme isteğini, kişi farklı uğraşlarla dizginlemektedir. Bu rüya, kişinin potansiyelini bulması ve kullanması için işarettir.

Kişinin rüyasında gördüğü ağaçlar parlak, canlı ve tüm netliği, dalları yaprakları ile görülüyorsa, bu rüya kişinin  yeteneği olduğu alanda kendini geliştireceğini ifade eder. Aynı zamanda rüyada görülen ağaçlar kişinin korunma isteğini ve çevresinde onu koruyacak güçlü birini aradığını da temsil eder.

Eğer rüyada görülen  ağaç cansız ve kurumuş ise, bu rüyayı gören kimsenin gönül ilişkisi ile ilgili problemlere işaret eder. İlişkisinde yaşadığı sorunlar, kişiyi normalden fazla etkileyerek onun gündelik yaşantısında da sorunlar çıkmasına neden olabilir.

Eğer bir kimse rüyasında bir ağacın tepesinde olduğunu görürse, bu kişinin hedeflerinin  yüksek olduğunu göstermektedir. Ağaca çıkma hızı ise kişinin istediği hedefe ulaşmak için geçirdiği süre ve çabayı temsil eder.

Köklerinden ayrılarak düşen bir ağacı rüyada görmek ise kişinin hayatında verdiği kararlarda ve aldığı aksiyonlarda denge kuramadığı ve bu kararsızlığın olumsuz sonuçlanabileceğini ifade eder.

Rüyada Meyve Ağacı Görmek

Rüyada meyve dolu bi ağaç görmek, rüyayı gören kimsenin maddi olarak istediklerini elde edeceğine yorulur. İslami yorumda, meyveli ağaç Salih amele, dini yönden kuvvetli olmayanlar için ise dine yönelmeye ve teslimiyete delalet eder. Eğer bir ağaç, kendi meyvesi dışında başka türden olan bir ağacın meyvesini veriyorsa ve rüyayı gören kimse bu meyveleri topluyorsa, bu harama işaret eder.

Portakal, limon, mandalin gibi hem meyvesi yenen hem de kokusu güzel olan ağaçları rüyada görmek hem içsel huzura hem çevredeki insanlardan gelecek iyiliğe işaret eder.

Ağaçlardan meyve topladığını görmek ise o kişinin evladı olacağına delalet eder.

Rüyada meyve ağacı görmek, genel olarak olumlu şekilde yorumlanmaktadır. Ancak bu rüyada, rüya sahibinin hayatında gerçekleşen olumlu değişimler maddi ya da mal kazancı  değil manevidir. Rüyayı gören kimse içsel sorunlarını çözüme kavuşturarak, iç denge ve huzuru yakalayacaktır. Meyve ağacı, İbn-i Sirin Hz’ nin yorumlarına göre, rüya sahibinin potansiyelinin gelişmesini anlatan bir araçtır. Bu nedenle rüya sahibi, bu rüyadan sonra kişisel olarak kendini bulacaktır.

Rüyada Kokulu Ağaç Görmek

Rüyada kokulu ağaç görmek, rüyayı gören kimsenin yaşadığı ortamın pozitifliğine işaret etmektedir. Rüyasında güzel kokulu bir ağaç gören kişi, yakınında veya yeni tanışacağı bir kimse tarafından büyük bir iyilik görecektir.Rüya sahibinin gördüğü bu iyilik, hem manevi anlamda ona yol gösterecek ve huzura kavuşturacak olup, hem de bol kazanç getirecektir. Rüyayı gören kişi, yakın çevresi ile güzel ilişkiler geliştirmeli ve hakkında düşünce sahibi olmadığı mevzularda fikir beyan etmemelidir.

Rüyada Kuru Ağaç Görmek

Rüyada kurumuş ağaç görmek, çalışılan işlerden sonuç alamamak, gösterilen çabanın  karşılığını görememek ve maddi olarak çıkmaza girmekten dolayı üzüntüye işaret etmektedir. Rüyayı  gören kimsenin olumsuz olaylarla karşılaşacağına ve bu olaylar ile kısmetinin kapanacağına işaret eder. Kuru ağaç hane açısından bakıldığında ise, evdeki huzurun bittiğini, ailede sıkıntı ve sorunların olduğu,hatta ailenin dağıldığını işaret eder. Tüm bu sorunlara çözüm olarak, rüya sahibinin Allah’a sığınması gerektiğini, dua ve tevekkül ile bu zor durumdan çıkacağını işaret eder.

Rüyada Ağaç Diktiğini Görmek

Rüyada toprağa ağaç diktiğini görmek, rüya gören kişinin kendini geliştirmesi ve mevcut olan bilgileri ile hem toplumsal statü hem mesleki olarak yüksek mevkilere geleceğine delalet eder. İş hayatındaki yükselişle beraber, rüyayı gören kimse maddi olarak da güzel bir döneme girecektir. Yeni evlenmiş kişiler  için rüyada ağaç dikmek, yakın bir zamanda ailenin bir çocuk ile müjdeleneceği anlamına gelir.

Rüyada ağaç diktiğini gören kimse eğer erkekse, damat olacağına işaret eder.

Eğer rüyasında bir kimse kendi evine ağaç diktiğini, ağacın meyve verdiğini ve o meyveden yediğini görürse, o eve iç güveysi getirecektir. Eğer rüyanızda evinizin bahçesine ağaç tohumları ektiğinizi görürseniz, toprağa ektiğiniz tohum kadar mal varlığına kavuşacağınıza delalet eder. Farklı bir yoruma göre ise, kendi bahçesine fidan diktiğini gören kişinin çocuğu dünyaya gelir. Eğer dikilen ağacın ömrü uzunsa, doğacak çocuğun da ömrü kısa olur. Eğer ağaç hemen kurur, uzun süre yaşamazsa, doğacak çocuğun da ömrü kısa olur.

Rüyada Ağaç Kestiğini Görmek

Rüyada ağaç kesmek, rüyada ağaç görmenin aksine olumsuz anlamlarda yorumlanmaktadır. Rüyasında ağaç kestiğini gören kimse, ilerleyen süreçte geçici aksilikliler yaşayabilir. Bu olumsuz durumların kalıcı olup olmayacağı, rüya sahibnin tavrına göre şekillenmektedir. Kişinin rüyada ağaç kestiğini görmesi, psikolik anlamda kendine güvensizliğini gösterir. Bu kişi yaptığı her işte tedirginlik içerisindedir.

Rüyada Ağaca Çıktığını Görmek

Rüyada ağaca tırmandığını görmek, rüya sahibi için kendinden çok daha yüksek statüde olan biri ile iş ilişkisine gireceğine işaret eder. Bu yüksek mevkili kişiden öğrendikleri, rüya sahibinin dünyayı daha farklı yorumlamasını sağlayacak ve sonrasında yaşayacağı hayatı kökten değiştirecektir.

Rüyada Ağaçtan Düştüğünü Görmek

Rüyada bir ağaçtan yere düşmek, maddi ve manevi zorluklar ve beklentilerin karşılanamaması olarak tabir edilir. Aynı zamanda eli sıkı bir kimseye işaret eder. Rüyada düşmenin anlamı, düşülen yere göre de farklılık gösterir. Eğer düşülen yerin güzel ve temizse, feraha çıkmaya işaret eder.

Rüyada Meyvesiz Ağaç Görmek

Rüyada meyvesi olmayan bir ağaç görmek, rüya sahibi için sorunlar anlamına gelmektedir. Cabir ül Magribi Hz’ nin yorumlarına göre rüyada meyvesi olmayan bir ağaç görmek, rüya gören kimsenin gelecekle ilgili kaygılarının artacağına ve bu durum nedeniyle huzursuz günler geçireceğine işaret eder. Rüya sahibi, rüyasında gördüğü meyvesiz ağaçtan sonra harcama ve ödemelerine dikkat edecektir.

Rüyada Ağaç Dalı Görmek

Rüyada ağaç dalı görülmesi, aile bağlarına  yorulur. Rüyada çok sayıda ağaç görmek geniş aile olarak yorumlanır.

Eğer rüyada ağaç kökü görülüyor ise, İslami yorumda bu durum Allah yolunda, Allah inancına dayanarak kendi rızası ile zekat veren birine delalet eder. Eğer rüyada görülen ağaç kökleri güçlü ve sağlam ise, bu kişinin malının tamamını zekat olarak vereceğine işarettir. Eğer rüyada görülen ağacın kökleri zayıf ise, bu zekat hakkı ile verilmeyecektir. Rüyada ağaç kabuğu görmek, rüya gören kimsenin oruç tutacağına veya oruçlu olduğuna işaret eder.

Rüyada Ağaç Sulamak

Rüyada bir ağacın köklerine su döktüğünü görmek, rüya gören kimsenin yardımsever olduğuna, hayırseverliği ileçevresi tarafından tanındığına, zor durumda olan herkere yardımda bulunduğuna işaret eder. Güzel anlamlı rüyalardan olup, güzel ve ahlaklı bir hayat sürmeye, yanlışlıklara karşı dik durmayı işaret eder. Rüyayı gören kimse, çevresine verdiği destekle veffalı bri olarak anılır. Dinin açıdan bakıldığında ise, rüya gören kimsenin dine bağlı olduğuna, sevap kazandığına işaret eder.

Rüyada şeftali görmek neyi ifade eder? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Hurma Ağacı Görmek

Rüyada hurma ağacı görmek, oldukça kapsamlı ve detaylı bir yoruma sahiptir. Rüyasında hurma ağacı gören kişi, kısa bir süre içerisinde yakın çevresinden bir hediye alacaktır. Bunun dışında rüya sahibinin yakın çevresi ile olan ilişkisi olumlu yönde ilerleyecektir. İmam Caferi-i Hz’ nin yorumlarına göre rüyada hurma ağacı görmek, ticaretle uğraşan kişiler için işlerinin açılacağına ve kazancının büyüyerek bereketleneceğine delalettir. Eğer rüyayı gören kimse ticaret ile ilgilenmiyorsa, çevresi tarafından çok sevileceğinin ve önder pozisyonda olacağının işaretçisidir. Kurumuş  ve meyvesiz bir hurma ağacı görmek ise, rüya sahibinin hayatına kıskançlık gibi olumsuz duygular taşıyan kişilerin gireceğinin habercisidir.

Rüyada Elma Ağacı Görmek

Rüyada elma ağacı görmek, rüya sahibinin hayatında bir anda meydana gelen olumlu gelişmeleri simgelemektedir. Rüyasında elma ağacı gören kişi, son zamanlarda yaptığı işlerden tam olarak istediği sonucu elde eder. Rüya sahibi, rüyasında elma ağacı gördükten sonraki süreçte hayati kararlar almak durumunda kalabilir. Ancak endişe etmesine gerek yoktur, rüya sahibi için her şey onun istediği şekilde ilerleyecektir. İmam Gazali Hz’nin yorumlarına göre, eğer kişi rüyasında gördüğü elma ağacından bir elma koparıp yerse ve bu elma tatlıysa rüya sahibinin aldığı karar hayır, ekşi ise aldığı karar şer sonuçlanacaktır.

Rüyada Zeytin Ağacı Görmek

Rüyada zeytin ağacı görmek rüyayı gören kimse için güzel anlamlara gelmektedir. Rüyada zeytin ağacı gören kişi, uzun süredir beklemekte olduğu güzel bir  haber alacaktır. Rüya sahibi eğer rüyasında gördüğü bu zeytin ağacının köklerine su vermişse bu rüya, iş hayatında büyük başarıların yaşanacağına işaret eder. Rüyada zeytin ağacını diktiğini veya diken birini gören kimse ise, hayatında yer alan mevcut problemleri kısa sürede kendi çabası ve çevresindeki insanların desteği ile çözecektir.

Rüyada Dut Ağacı Görmek

Rüyada dut ağacı görmek, kişinin diğer insanlara da faydalı olacak şekilde zenginlik içerisinde yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Ceviz Ağacı Görmek

Rüyada ceviz ağacı gören kimse, çok emek verdiği işlerden sonuç alacaktır. Bu sonuç ile evi volluk bereket ile dolar.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz