Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyada beyaz renkli kedi, özel cins kedi, hareketli kedi, kedi maması, kedi yavrusu, kedi yuvası, kedi tırnağı görmek neyi ifade eder? İslami kaynaklar ve rüya alimleri rüyada kedi görmek ile alakalı neler diyor? Yazımızdan ayrıntılı bilgilere bakabilirsiniz.

 Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi görmek islam alimleri tarafından hem olumlu hem de olumsuz anlamları olan bir rüya olarak yorumlanmıştır. Rüyada kedi eğer kan içinde, kavgalı ya da buna benzer olumsuz durumlar içinde görülüyorsa, rüyanın olumsuz olduğundan bahsedilir. Özellikle kara kedi olumsuz anlamlara gelen bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişilerin şansları kapanır, işleri düzgün gitmez ve hayatta zorlanabilirler. Bu olumsuz anlamların yanı sıra, rüyanın olumlu anlamları da vardır. Rüyada kedi görmenin, maddi anlamda güce ve tanınmaya işaret ettiği bilinir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında kedi gören kişilerin çevresi geniş olur, herkes bu kişilerin kim olduğunu bilir.

Rüyada Beyaz Renkli Kedi Görmek

Rüyada beyaz renkli kedi görmek sıkıntıların son bulması, güzel günlerin gelmesi anlamlarına gelir. Görülmesi arzu edilen ve olumlu anlamları olan bir rüya türüdür. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında beyaz renkli kedi gören kişiye sıkıntı dokunmaz, kişiler hayatlarının her alanında mutluluğu yakalamayı başaran kişiler olurlar. Kişilerin ailesi ve akrabaları ile ilişkileri düzelir. Özellikle beyaz renkli kedilerin sayısı fazla ise, rüya sahibinin gerçek hayatında meydana gelecek olan olumlu ilişkilerin sayısı artar.

 • Beyaz renkli kediler eğer dişi ise rüya sahibinin kısmeti açılır, kısa zamanda hayırlı bir kimse ile tanışır.
 • Beyaz renkli kediler eğer erkek ise rüya sahibi maddi anlamda oldukça güçlü bir birey haline gelir.

Rüyada baba görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Özel Cins Kedi Görmek

Rüyada özel cinsi olan kedi görmek yol gösterilmesi, rehberlik edilmesi, bir kişiye akıl danışılması gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüyanın içinde yer alan farklı öğelere göre bu danışmanlığın hayırlı mı yoksa şerli mi bir iş için istenip istenmediği tespit edilebilir.

 • Eğer özel cins kedinin sağlıklı olduğu görülüyorsa, rüya sahibi olumlu ve hayırlı bir iş için yardım isteyecektir.
 • Eğer özel cins kedinin sağlıklı olmadığı görülüyorsa, rüya sahibinin başı belaya girmiştir ve yardım almak istediği konu hayırlı değildir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; özel cins kedi gören kişiler, yaşı kendinden büyük olan bir kişiden akıl ister ve istediğini alır. Yaşça büyük olan kişi, rüya sahibine faydalı olur.

Rüyada Hareketli Kedi Görmek

Rüyada hareketli kedi görmek rüya sahibinin hayatının hareketlenmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin hayatına yeni bir iş, yeni insanlar, yeni hobiler dahil olabilir. Rüya sahibi bu süreçte eskisinden olduğuna göre daha fazla yorulur. Bütün enerjisini yaptığı işlerine aktarmaya çalışır.

 • Hareketli görülen kediler eğer koyu renkli ise rüya sahibinin işi ile ilgili büyük bir değişikliğe gideceği bilinir.
 • Hareketli kedi eğer beyaz gibi açık renkli ise, rüya sahibinin sosyal hayatı renklenecektir. Kişi daha dışa dönük bir insan olur ve dışarıda daha fazla dışarıda vakit geçirmeye başlar.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; hareketli kedi hayatın da hareketlenmesine işaret eder. Bu hareketlenme beraberinde bereketi ve güzellikleri getirir. Rüya sahibi mutlu olur.

Rüyada Kedi Maması Görmek

Rüyada kedi maması görmek rüya sahibinin bedenini ve ruhunu beslemesinin bir sembolü olarak görülmüştür. Ayrıca kişinin aklını beslemesi de bir çeşit beslenme olarak ele alınabilir. Mamanın özellikleri islam yorumlamalarında bize yol gösterir:

 • Eğer kedi maması hazır ise, rüya sahipleri rüyayı gördükten kısa süre sonra akıllarını besleyeceklerdir. Bunu yapmak için bol kitap okurlar. Yeni bilgiler ile akıl depolarını adeta tamamen doldururlar.
 • Eğer rüyada görülen kedi maması, evde hazırlanmış ise, rüya sahipleri ruhlarını beslemek için aktivitelerde bulunacaklardır. Kişiler bu dönemde meditasyon ve yoga gibi hobiler ile zaman geçirmeye başlayabilir.
 • Eğer rüyada ödül maması görülüyorsa, rüya sahipleri bedenen geliştikleri bir döneme girecekler. Özellikle erkek olan rüya sahipleri bu dönemde vücut geliştirme gibi sporlara merak salabilirler. Kadınlar ise fitness, pilates gibi farklı spor dalları ile ilgilenmeye başlayabilirler.

Rüyada Kedi Sahiplendiğini Görmek

Rüyada kedi sahiplendiğini görmek sorumluluklara, yeni başlangıçlara, değişiklik ve yeniliklere işaret eder. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kedi sahiplendiğini görmek hem hayra hem de şerre işaret edebilir. Rüyanın hangi anlamının çıkacağını anlamak için, rüyanın iyi analiz edilmesi gerekir.

 • Eğer rüyada erkek kedi sahiplenildiği görülüyorsa, rüya sahibi özel hayatında bir değişiklik yapacaktır. Kişiler bir kimse ile birleşmeye ya da ayrılmaya karar verebilirler.
 • Eğer rüyada dişi kedi sahiplenildiği görülüyorsa, rüya sahibinin kariyeri gelişecektir. Kişi kariyerinde başarılı bir projenin altına imzasını atabilir.
 • Eğer rüyada birden fazla kedi sahiplenildiği görülüyorsa, rüya sahiplerinin hayatlarında bereketin artacağı söylenir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; birden fazla kedi gören kişilerin paraları harca harca bitmez. Para ve aşk bereketi ile beraber gelir.

Rüyada Kedi Yuvası Görmek

Rüyada kedi yuvası görmek yuva kurmak, evlenmek, hayırlı bir kısmet ile tanışmak gibi farklı anlamlara gelmektedir. İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre kedi yuvası görmek en hayırlı rüyalardan bir tanesidir. Kedi yuvası gören bekar insanlar kısa zaman içinde birisi ile tanışacak bu kişiler hayatlarını birleştireceklerdir. Evli olan rüya sahipleri ise ilişkilerindeki problemleri düzeltecektir. Rüya sahiplerinin diğer insanlarla olan ilişkileri de düzelir. Arkadaşlar, aile, akrabalar, iş arkadaşları ile olan diyaloglar gelişir. Problemler azalır. Tartışmalar ortadan kalkar. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; hangi kadın rüyasında kedi yuvası görürse, kocasına hayırlı bir eş olur.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada kedi yavrusu görmek maddi anlamda güçlenmek anlamına gelir. Rüyada kedi yavru olduğu zaman, maddi anlamda gelişmeye ve büyümeye işaret eder. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra işte terfi alabilirler. Ya da önemli projeyi tamamlamaları için görevlendirilebilirler. Kişiler gerek terfi gerek projeden önemli bir maddi kazanç elde etmeye hak kazanacaktır.

Bir ilmi kaynakta yer alan bilgiye göre, kedi yavruları kişilerin özgürleşmesine işaret eder. Rüya sahipleri kendilerini kötü hissettiren, onların moralini bozan kişileri hayatlarından çıkararak kendilerini özgürleştirmiş olurlar. Genellikle olumlu anlamları olduğu söylenilen bir rüyadır.

Rüyada Kedi Tırmığı Görmek

Rüyada kedi tırmığı görmek rüya sahibinin canının yanması, sevdiği kişiden kötü bir söz işitmesi, kalbinin kırılması şeklinde farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Genellikle olumsuz anlamlara sahip bir rüyadır. Pek çok ilmi kaynakta bu rüyayı gören kişilerin hayatlarının olumsuz bir döneminden geçeceği ve üzülecekleri söylenmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kedi tırmığı eğer kişide iz bırakacak şekilde olursa rüya sahibi ailesinden bir kimseden kırıcı bir söz işitir. Eğer kedi tırmığı kişini canının çok yakmaz ise ve kalıcı olmaz ise, rüya sahibinin arkadaşından kötü söz işiteceği söylenir.

Bir başka yoruma göre kedi tırmığı rüya sahibinin geçmişte edindiği kötü tecrübelere işaret eder. Rüya sahibinin bu tecrübeleri yeniden yaşayacağı söylenir. Olumsuz anlamları nedeni ile görülmesi arzu edilen bir rüya değildir.

Rüyada Ölmüş Kedi Görmek

Rüyada ölmüş kedi görmek sevilen bir kişinin hastalanması, miras kalması, depresyona girmek gibi olumsuz anlamlara sahiptir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında ölmüş kedi gören bir kişinin hayatında problemler görülmeye başlar. Bu kişiler mutluluktan uzaklaşarak kendilerini git gide daha kötü hissetmeye başlarlar. Rüya sahibinin ailesinden bir kişi bu rüyadan sona hayati tehlikesi olan bir hastalığa yakalanabilir. Rüya sahibinin yaşı oldukça ileri olan bir kimsesi vefat ederek, küçük miktarda kişiye miras bırakabilir. İlmi kaynakta yer alan bilgiye göre, rüya sahipleri hayatlarında giden kötü olaylar nedeni ile depresyona girerek kendilerini kapatmak isteyebilirler. Özellikle ölmüş kedilerin sayısının fazla olduğu durumlarda, rüyanın olumsuz anlamlarının daha çok ortaya çıktığı ve kişilere zarar verdiği bilinmektedir.

Rüyada Hastalıklı Kedi Görmek

Rüyada hastalıklı kedi görmek aile ile ilişkilerin bozulması, hastalanmak, mutsuz olmak, insanlar ile yakınlaşmak istememek gibi anlamlara gelmektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında hastalıklı kedi gören kişilerin hayatlarında her anlamda olumsuz bir süreç başlar. Rüya sahipleri uzun bir süre kendilerini mutsuz hissedeceklerdir. Bu yoruma göre rüya sahipleri:

 • Sürekli aileleri ile atışırlar,
 • Çevrelerinde bulunan kişiler ile tartışmaya girerler,
 • İlişkileri bozulur,
 • Kendilerini sürekli mutsuz hissederler,
 • Kimse ile yakın ilişki içine girmek istemezler.

Başka bir kaynakta bu rüyayı gören kişilerin maddi anlamda da çöküntüye uğrayarak çevreye borçlanacağı söylenir.

Rüyada evlenmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Bitli Kedi Görmek

Rüyada biti olan kedi görmek İslam alimleri tarafından olumlu yorumlanan bir rüya değildir. Genellikle rüya sahiplerinin, bir sevdiklerini kayıp edeceklerinden söz edilir. Bu kimse, rüya sahibinden yaşça büyük ve zaten bir hastalık ile boğuşuyor olacaktır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında bitli gören kişi sevdiği bir kimseyi kayıp edeceğinden harap olur. Kişinin hayatına geri dönmesi çok zordur.

 Rüyada Kedi Kumu Görmek

Rüyada kedi kumu görmek sevgi, şefkat ve merhamet gibi olumlu anlamlara sahiptir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kedi kumu bir insanın görebileceği en güzel duyguların ifadesidir. Bu rüyayı görmeye hak kazanan kişilerin hayatlarında engeller olmaz. Kişiler üstün bir mertebeye erişirler. Kişilerin istedikleri şeyler bir bir kolayca elde edilir.

Rüyada Kedi Tasması Görmek

Rüyada kedi tasması görmek kontrol etmek, sahip olmak, dediğini yaptırmak gibi anlamlara gelir. Rüya sahibinin gördüğü tasmanın özelliklerine göre anlamda değişiklik olur.

 • Eğer rüyada görülen kedi tasması açık renkli ise, rüya sahibinin kendisi bir başkası tarafından yönlendirilecektir. Rüya sahibinin yeni bir patronu olabilir.
 • Eğer rüyada görülen kedi tasması koyu renkli ise, rüya sahibi bir başka insanı yönlendirmek için görevlendirilecektir. Rüya sahipleri yönetici olarak atanabilirler.
 • Eğer rüyada görülen tasmanın renkleri ve özellikleri net değilse, rüya sahipleri sosyal çevrelerindeki kişilere istediklerini yaptırmak için çaba sarf edecektir.

Rüyada Kediye Yemek Verdiğini Görmek

Rüyada kediye yemek verdiğini görmek çocuk sahibi olmak, bebek sahiplenmek gibi anlamalara gelir. Rüyada kediye yemek verdiğini gören bir kişinin illa evli olması gerekmez. Bu rüyayı gören kişilerin bekar olmaları halinde kısa süre içinde evlenecekleri ve evlendikten kısa süre sonra da çocuk sahibi olacakları söylenir. Rüya sahiplerinin gerek evlendikleri ile olan ilişkilerinde ve ileride olacak çocukları ilişkilerinde başarılı olacakları söylenir. Bu kişilerin mutluluğa doyacakları söylenir. Bu yüzden olumlu bir rüyadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre;

 • Rüyasında kediye hazır mama verdiğini gören kişilerin kız çocukları olur.
 • Eğer verilen mamanın evde hazırlandığı görülüyorsa, rüya sahiplerinin erkek çocukları olacaktır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz