Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Anne Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada anne görmek ne anlama gelir? Rüyada ağlayan, yaşlanmış, kızgın anne görmek nasıl yorumlanır? Rüya alimleri ve İslami kaynaklar rüya hakkında neler diyor? Rüyada anne görmek ile ilgili ayrıntılı bilgiler için yazımızı okuyabilirsiniz.

 Rüyada Anne Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada anne görmek genel olarak rüya sahibinin şefkate, sevgiye ve ilgiye ihtiyaç duymasına işaret eder. Rüyada anne gören kişinin rüya detaylarına hakim olması gerekir. Annenin nerede görüldüğü, hangi şekillerde görüldüğü önem taşır. Bu detaylar önemsiz gibi görünse de rüyanın anlamı üzerinde büyük etkiye sahiptir. Rüyada anne görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada görülen anne, bir kimsenin rüya sahibinin hayatına girmesine, kişinin ilgi ve sevgi görmesine, merhamet duymasına delalet eder. Buradan da anlaşılacağı üzere, rüya sahipleri bu rüyanın birden fazla anlamları olabileceğini asla unutmamalıdır.

Rüyada Ağlayan Anne Görmek

Rüyada annenin ağladığının görülmesi başlı başına rüya sahibinin sıkıntı göreceği anlamına gelir. Sıkıntı görülmesinin sebebi kişinin yakın arkadaşları olabileceği gibi, kişinin hiç tanımadığı insanlar yüzünden de sıkıntıya uğrayabileceği bilinir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kimden zarar görüleceğini anlamak için annenin rüyada nerede ağladığına bakmak gerekir:

  • Eğer rüya sahibi rüyasında annesinin mutfakta ağladığını görüyorsa, rüya sahibine çok yakın bir akrabası düşmanlık besleyerek onun sıkıntı görmesine neden olacaktır.
  • Eğer rüya sahibi rüyasında annesinin lavaboda ağladığını görüyorsa, rüya sahibine zarar verecek olan kişi çok yakın bir dostu olacaktır.
  • Eğer rüya sahibi rüyasında annesinin sokakta ağladığını görüyorsa, rüya sahibi hiç tanımadığı bir kimseden zarar görecektir.

Ayrıca rüyada yüzmek ne anlama gelir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Yaşlanmış Anne Görmek

Rüyada yaşlanmış anne görülmesi sağlık problemlerinin yaşanmasına ve bereketin düşmesine delalet eder. Bu rüyayı gören kişilerin işlerinin sağlam gitmeyeceği, aksine işlerinin bozularak onlara sıkıntı geleceği bilinmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında yaşlanmış anne gören kişilerin başında sıkıntı eksik olmaz. Bu nedenle kişilerin kendilerini korumaya almaları, şüphe duydukları insanlar varsa onlardan uzak durmaları gerekmektedir.

İlmi kaynakta yer alan bir yorumda, rüya sahiplerinin işlerinin kötü gideceği nedeni ile herkese borçlanacakları söylenir. Kişilerin çevrelerinden borç alacakları kimse kalmayacaktır. Yaşlanmış anne eğer saçları beyazlamış görünüyorsa bu durum, rüyanın olumsuz anlamlarının daha çok öne çıkmasına neden olur.

Rüyada Kızgın Anne Görmek

Rüyada kızgın anne görülmesi pek çok ilmi kaynakta olumsuz yorumlanmakla beraber, rüyanın olumlu anlamlarının da var olduğu bilinmektedir. İlmi kaynaklarda kızgın annenin rüya sahiplerinin acı çekeceği söylenir. Kişilerin acı çekme nedenleri başka insanlar olacaktır. Kızgın anne eğer bağırıyorsa, bu durum, rüya sahiplerinin en sevdiği insanlar tarafından zarar görmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer kızgın anne bağırmıyorsa, kişilerin acı çekme nedenleri kendi kendilerine verdikleri zarar olacaktır.

Kızgın anne, mal kayıp edilmesi, ekonomik anlamda çöküntüye uğramak gibi kötü anlamlara da gelir. Rüya sahipleri dikkatsiz olmaları ya da dolandırılmaları nedeni ile ellerinden yüklü miktarda para çıkmasına neden olabilirler. Kişiler maddi anlamda zor durumda kalacaklarından dolayı geçim sıkıntısı çekeceklerdir.

Rüyada Anne Olduğunu Görmek

Rüyada anne olduğunun görülmesi rüya sahibinin hayatında yeni başlangıçların olması, mutlu haberler almak, güzellikler, kişinin kendini neşeli ve enerjik hissetmesi gibi farklı anlamlara sahiptir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda bu rüyanın en güzel rüyalardan bir tanesi olduğu söylenmiştir. Rüyanın detayları bize ileride olacak olan olaylara karşı, daha fazla bilgi sahibi olmamıza yardımcı olur:

  • Eğer rüya sahibi erkek bebeğe anne olduğunu görüyorsa, rüya sahibinin hayatına çok kısa süre içinde yeni bir insan girecektir. Bu kişi rüya sahibi için çok iyi bir dost olacaktır.
  • Eğer rüya sahibi kız bebeğe anne olduğunu görüyorsa, rüya sahibinin neşesi asla eksik olmayacaktır. Kişi olumlu düşünecek, eksik ve kötü yanları görmeyecek, mutluluk ile hayatını yönetecektir.
  • Eğer rüya sahibi her iki cinsiyetten bebeğe de anne olduğunu görüyorsa, rüya sahibinin hayattan her istediğini alacağı söylenir.

Rüyada Anne ile Kavga Ettiğini Görmek

Rüyada anne ile kavga ettiğinin görülmesi hayırlara yorulan bir rüya değildir. Genellikle anne ile edilen kavganın, düşmanlığa, kine, kıskançlığa ve hasete neden olduğu bilinir. Anne ile kavga ettiğini gören kişiye karşı, rüya sahibinin çevresinde bulunan insanlar düşmanlık besler. Sırf onun canını yakmak adına, sinsi planlar kurabilirler. Rüya sahibi işte ve özel hayatında mutluluğu ve başarısı ile insanların dikkatini çeker. Herkes bu insan gibi olmak istediği için onu sürekli kıskanırlar.

Bir başka rüyada, rüya sahibinin çevrelerinde olan insanlar ile bir türlü iletişim kuramamasından, onlarla anlaşamamasından bahsedilir. Kişiler çevrelerindeki insanlara ne isteyip istemediğini anlatamayacak, kendini insanlardan soyutlamak isteyeceklerdir.

Rüyada Anne ile Yemek Yaptığını Görmek

Rüyada anne ile yemek yapığının görülmesi temel olarak korku anlamına sahip bir rüyadır. Annesi ile mutfakta yemek yaptığını gören bir kişinin, durumlara karşı korkusu olur. Yükseklik korkusu olabilir ve kişi yakın zamanda bu korkusu ile yüzleşmeye bırakılacaktır. Eğer rüya sahibi annesi ile yabancı bir yerde yemek yaptığını görüyor ise, rüya sahibinin korkusunu atlatamayacağından, aksine korktuğu her ne ise ondan daha fazla korkmaya başlayacağından bahsedilir.

Eğer rüya sahibi annesi ile yemek yaptıktan sona yemeği yediğini görüyorsa, bu durum rüya sahibinin ödeme alması anlamına gelir. Kişinin eğer uzun süre almayı beklediği fakat bir türlü gelmeyen ödemesi varsa, nihayet bu paraya kavuşurlar. Eğer yemek yaptıktan sonra kişiler yemekten yemiyorsa, bu durum genellikle ödemelerin alınmaması, bir süre için parasız kalma şeklinde olumsuz yorumlanır.

Rüyada Anne Sütü Görmek

Rüyada anne sütü görülmesi çalışmak, emek vermek, yorulmak gibi farklı anlamlara gelmektedir. Anne sütü içen bir bebek görülüyorsa, kişinin verdiği emeklerin karşılığını alacağı söylenir. Eğer kişiler sütün içilmediğini görüyor iseler verilen emeklerin karşılığını almak için daha çok çalışmak ve çaba sarf etmek gerekecektir. Rüyada anne sütü aynı zamanda bolluğa işaret eder. Anne sütü gören kişinin yaşadığı evde her şey güzel olur çünkü bolluk gelmiştir. Yemekler bol olur, para bol olur, huzur bol olur, sevgi bol olur. Kişiler özellikle aile hayatlarında bolluğu ve refahı tadarlar.

Rüyada Kusan Anne Görmek

Rüyada kusan anne görülmesi bir durumdan rahatsız olmak, istenmeyen şeylerin başa gelmesi, sevgisizlik, yalnız kalmak gibi olumsuz anlamlara sahiptir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kusan anne gören kişilerin istemediği olaylara ve durumlara maruz kaldığını belirtmişlerdir. Kusan anne ayrıca bir kişinin sevdiği bir şeyi kayıp etmesi anlamına da gelebilir. Bu eşya o kişinin manevi anlamda çok değer verdiği bir şey olacaktır. İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre, bu rüyayı gören kişilerin sağlığı bozulur. Kişilerin özellikle yaptıkları işlerde çok dikkatli olmaları gerektiği söylenir. Çünkü kaza, burada yapılan işlerden gelecektir.

Rüyada Hamile Anne Görmek

Rüyada hamile anne görülmesi yeniliklere, güzel gelişmelere, sevinçli haberlere işaret eder. Eğer annenin ikiz bebekler için hamile olduğu görünüyorsa, rüyanın güzel anlamları daha güzel bir hal alır. Kişiler aile bireylerinden bir tanesinden olumlu bir haber alırlar. Bu haber onların hayatının yeni bir yön almasını sağlayarak, güzel günlere işaret eder. Rüya sahipleri işlerini, arkadaşlarını, giyim tarzlarını değiştirme gibi kararlar alabilirler. Rüya sahiplerinin özellikle kariyer anlamında güzel işler başaracakları ve bu nedenle bir ödüle layık görülecekleri söylenmektedir. Eğer hamile anne artık doğurmaya yakın ise, rüya sahiplerinin istediklerine çok daha kısa süre içinde ulaşacakları söylenir. Benzer bir mantıkla henüz hamilelik döneminin başında olan kişilerin almaları gereken yol miktarı çok daha fazladır.

Rüyada Menopozda Anne Olduğunu Görmek

Rüyada menopoz zamanı anne olduğunun görülmesi zor işleri başarmak, kendine hedefler koymak, hedefleri için çalışmak anlamlarına gelmektedir. Eğer menopozda olmasına rağmen kadının erkek çocuğa hamile olduğu görülmüş ise bu durum, rüya sahibinin kariyerinde terfi alması anlamına gelir. Eğer hamile kadın kız çocuğu için hamile ise, rüya sahibinin hayatında çok güzel ya da yakışıklı bir insan girer. İleride bu insan ile rüya sahibi hayatını birleştirme gibi iddialı bir karar alabilir. Menopozda sağlıklı hamilelik gören kişilerin hayatlarında koymuş oldukları hedeflerin teker teker gerçekleşeceği söylenir. Buna karşın, eğer hamileliğinde zorlanmış bir menopoz döneminde anne varsa, durum daha vahimdir. Kişilerin hedeflerine giden yolda çok zorlanacağı ve belki de bu hedefleri asla gerçekleştirmenin mümkün olmayacağı söylenir.

Rüyada kavga etmek ne anlama gelir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Annenin Hasta Olduğunu Görmek

Rüyada annenin hasta olduğunun görülmesi hayra yorulan bir rüya değildir. Bu rüyanın insanların sağlığına ve ekonomik durumlarına büyük zarar verdiği söylenir. Kişiler bu rüyayı gördükten kısa süre sonra, sağlıklarını bozacak ve hayati tehlikeye sahip hastalıklar ile karşılaşabilirler. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında annesini hasta gören kişilerin hayatlarında sağlık problemleri o denli problemli olur ki, kişiler hayattan zevk alamaz hale gelir. Rüya sahipleri sürekli kendilerini üzgün, yorgun ve stresli hissetmeye başlarlar. Bir ilmi kaynakta yer alan yorumda bu kişilerin ciddi psikolojik problemler geçirecekleri söylenir.

Rüyada Bakımlı Anne Görmek

Rüyada bakımlı anne görülmesi temizlik, saflık, güzellik ve iyilik gibi hoş anlamlara gelir. Rüya sahipleri eskiden olduğundan daha fazla kendilerine zaman ayırmak için fırsat bulacaklardır. Kişilerin hayatları hoş bir şekil alır. Yaşamdan keyif almaya başlarlar. İnsanlar tarafından neşeleri ile bilinirler. Herkes bu insanla birlikte zaman geçirmek ve birlikte olmak isterler.

Rüyada Anne Yemeği Görmek

Rüyada anne yemeği görülmesi kaçmak, saklanmak ve gizlenme isteği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin yapmamaları gereken kötü bir şeyi yaptıkları, bu nedenle de kendilerini saklamak istedikleri söylenir. Rüya sahipleri büyük bir günah işleyebilir. Eğer rüya sahibinin kendi büyük bir günah işlemezse, çok yakın bir arkadaşının ya da tanıdığının büyük bir günah işlediğini görecektir. Rüya sahipleri içinde bulundukları durumdan büyük utanç duydukları için kendilerini saklamak ve kimse tarafından görülmemek isterler.

Rüyada Anne Kıyafeti Görmek

Rüyada anne kıyafeti görülmesi keyifli bir yaşam, mutlu olmak, sevdikleri ile birlikte vakit geçirmek, refah düzeyi yüksek olan bir hayat gibi olumlu anlamlara sahip bir rüyadır. Eğer rüyada anne kıyafetinin rengi kırmızı ise rüya sahibi kişilerin cinsel hayatının çok güzel olacağı söylenir. Eğer rüyada görülen kıyafetin rengi yeşil ise rüya sahibinin özellikle iş hayatında büyük bir başarı elde edeceği söylenir. Eğer rüya sahibi turuncu rengi olan bir anne kıyafeti görürse, kişiler arkadaşları ile çok güzel vakit geçirirler ayrıca bu kişiler ile çok mutlu olurlar. Genellikle olumlu anlamlara gelen bir rüya olduğu için görülmesi arzu edilen bir rüya türüdür. İslam alimleri tarafından bu rüyayı gören kişilerin çok şanslı  ve kısmetlerinin bol olduğu söylenir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz