Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Yüzmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yüzmek ne anlama gelir? Rüyada can simidi ile, tek başına, kışın, yüzme bilmeden, derin suda, sığ suda ve yazın yüzmek nasıl yorumlanır? İslami kaynaklar ve rüya alimleri yüzmek ile ilgili neler diyor? Rüya ile ilgili bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Yüzmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yüzmek genel anlamı ile hayatta hedeflere ulaşma, istekleri elde etme ve bereketin artması gibi güzel anlamlara sahiptir. Rüyada yüzmek genelde olumlu anlamları ile bilinen bir rüya olması ile birlikte olumsuz anlamlarının da gerçekleştiği bilinmektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında yüzdüğünü gören kişiler iş hayatlarında başarının ne olduğunu tadacaklardır. Bunun dışında rüyanın anlamı çocuk, kadın, bolluk gibi farklı anlamlara gelebilir. Rüyayı yorumlarken, nerede yüzüldüğü, hangi vakitte yüzüldüğü gibi detaylar önemlidir. Rüya yorumlandığı sırada bu detayların göz önünde  bulundurulması gerekir.

Rüyada Denizde Yüzmek

Rüyada denizde yüzdüğünü görmek başlı başına güzel anlamlara sahip olduğu bilinen bir rüya türüdür.

 • Eğer yüzdüğü görülen deniz dalgalı ise, rüya sahipleri kısa süre içinde hayatlarını hayırlı bir kimse ile birleştireceklerdir.
 • Eğer yüzdüğü görülen deniz sakin ise rüya sahipleri iş hayatlarında büyük başarı elde edeceklerdir.
 • Eğer yüzdüğü görülen deniz dibi taşlı ise, rüya sahibi iş hayatında belli engeller ile karşılaşacak fakat bu engelleri kolayca aşacaktır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; denizde yüzen kişilerin kısmeti açılır. Bu kişiler için hayırlı insanlar ile tanışmak çok kolay olur.

Rüyada kavga etmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Yüzmek ve Boğulmak

Rüyada yüzdüğünü ve boğulduğunu görmek olumsuz anlamlara sahip bir rüya türüdür. Rüya sahipleri sevdikleri bir kimseyi kayıp edeceklerdir.  Bu kişiler rüya sahibinin:

 • Varsa eşi,
 • Annesi,
 • Babası,
 • Birinci dereceden akrabası,
 • Çok sevdiği bir komşusu olabilir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında yüzdükten sonra boğulduğunu gören kişi hayatının her evresinde mutsuzluk yaşayacaktır. Bu kişilerin iki yakasının asla bir araya gelmeyeceği ve zorluklara dolu bir hayat yaşayacakları söylenir.

Rüyada Sevgilisi ile Yüzmek

Rüyada sevgilisi ile birlikte yüzdüğünü görmek çocuk sahibi olmak, bebek sevgisi gibi anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler bekar olsa bile, bu rüyayı gördükten sonra kişiler hayatlarını hayırlı kimse ile birleştirirler. Bu kişiler uzun zamandır tanınan bir kişi olabilir. Eğer rüyayı gören kişi erkek ise, yeni bir insan ile tanışarak evleneceklerdir. Eğer rüyayı gören kişi kadın ise de, zaten çoktan tanıdıkları insan ile evleneceklerdir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüyayı gören kişilerin kaç tane çocuk sahibi olacağı bilinebilir.

 • Rüyasında sevgilisi ile denizde yüzdüğünü gören kişiler 2 tane çocuk sahibi olur.
 • Rüyasında sevgilisi ile havuzda yüzdüğünü gören kişiler 1 tane çocuk sahibi olur.

Rüyada Havuzda Yüzmek

Rüyada havuzda yüzdüğünü görmek bir kimseden miras kalması, beklenmeyen yerden para kazanmak, maddi anlamda güçlü olmak anlamlarına gelir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüyanın hem olumlu hem de olumsuz anlamları bulunur. Kişiye miras kalır fakat bunun karşılığında kişinin sevdiği insan vefat etmiş olur. Kişinin kazanacağı para da benzer şekilde etki yaratır. Kişinin para kazanmak adına bir takım fedakarlıklar yapması gerekecektir.

Rüyada havuzda yüzmek aynı zamanda rüya sahibinin bir arkadaşı ile tatile ya da yolcuğa çıkması şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler tatillerinde kafalarını dinlemek ve kendilerini sıfırlamak için şansa sahip olacaklardır.

Rüyada Geceleyin Yüzmek

Rüyada geceleyin yüzdüğünü görmek pek çok ilmi kaynaklarda olumsuz anlamlara sahip olan bir rüya türüdür. Gündüz vakti yüzmek olumlu iken, gece vakti yüzmenin birden fazla nedeni olabileceği söylenir:

 • Rüyasında geceleyin yüzdüğünü gören kişi günah işleyecektir,
 • Bu kişilerin saklamak istedikleri önemli problemleri bulunur,
 • Geceleyin yüzdüğünü gören kişi kendini saklamak ister.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; geceleyin yüzdüğünü gören kişi en büyük günahlardan bir tanesini gerçekleştirecektir. Rüya sahipleri ayrıca kendi yakın tanıdıklarının da benzer günahlar işlediğine tanıklık edebilirler.

Rüyada Yazın Yüzmek

Rüyada yaz vakti yüzdüğünü görmek olumlu anlamlara sahip bir rüya türüdür. Yazın yüzmek, rüya sahiplerinin kendi ile barışması, işleri oluruna bırakması, durumları ve olayları olduğu gibi kabul etmesi anlamlarına gelir. Rüya sahibi bu rüyayı gördükten sonra büyük bir rahatlığa kavuşacaktır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüyayı gören Müslüman kimselerin çok şanslı oldukları söylenir. Bu kişilerin hayatlarının geri kalanını kolay bir şekilde gerçekleştireceklerinden bahsedilir. Yazın yüzmek, sevilen bir kimseden haber almak anlamını da gelebilir. Bu haber ile birlikte rüya sahibinin hayatında bir takım olumlu değişiklikler olacağından bahsedilir.

Rüyada Sığ Suda Yüzmek

Rüyada sığ suda yüzdüğünü görmek korkmak, kendine güvenmemek, hastalık problemleri olmak gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahiplerinin korktuğu bir kimse ya da bir durum olabilir. Bu durumlar:

 • Kapalı alan korkusu,
 • Böcek korkusu,
 • Kendinden güçlü görülen bir kişiden korku,
 • Yüksekten korku olarak sıralanabilir.

Eğer rüya sahibi sığ suda tek başına yüzdüğünü görürse, bu durum olumsuz olayların meydana geleceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri kendilerinin yaratmış oldukları korkular yüzünden kendilerini anlamsız durumlar içinde bulabilirler. Rüyada yüzmek çoğu zaman olumlu anlamlara sahip olsa da, sığ su hayra yorulmaz. Eğer rüya sahibi suda arkadaşı ile birlikte yüzdüğünü görüyorsa, rüyanın olumsuz anlamları daha az olur. Kişiler korkularından kısa süre içinde kurtulabilirler.

Rüyada Tatilde Yüzmek

Rüyada tatilde yüzdüğünü görmek bir arkadaşı kayıp etmek, sevilen kimse ile konuşmamak, küslük ve buna benzer anlamlara gelir. Tatilde yüzmek genellikle olumlu algılanan bir rüya olsa da, aslında çoğu zaman rüyanın olumsuz anlamları vücut bulur.

 • Tatilde tek başına yüzdüğünü gören kişi çok yakın arkadaşı ile kavga eder.
 • Tatilde arkadaşı ile beraber yüzdüğünü gören kişinin ailesi ile arası açılır.
 • Tatilde sevgilisi ile beraber yüzdüğünü gören kişinin sevgilisi ile arası açılır.
 • Tatilde akrabaları ile beraber yüzdüğünü gören kişinin akrabaları ile arası açılır.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; tatilde yüzdüğünü gören kişilerin bütün ilişkileri bir ölçüde zarar görür. Kişiler sırf bu nedenle kendilerini evlerine kapatmak ve hiçbir şey yapmak istemeyebilirler.

Rüyada Gemi ile Birlikte Yüzmek

Rüyada gemi ile birlikte yüzdüğünü görmek rüya sahibinin büyük hedef ve hayalleri olduğunu gösterir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; gemi ile birlikte yüzen kişiler istedikleri hayallere kavuşma isteği içinde olur. Ağır bir gemi ile birlikte yüzdüğünü gören kişilerin hayallerine kavuşması için geçmesi gereken süre uzun sürebilir. Eğer kişi hafif bir gemi ile yüzdüğünü görüyorsa, kişi hayallerine beklediğinden bile daha kısa süre içinde kavuşarak mutluluğu yakalayacaktır.

Bir başka yoruma göre, rüyasında gemi ile birlikte yüzdüğünü gören kişilerin hasta olacağı söylenir. Bu hastalıklar kişide kalıcı bazı problemlere neden olarak kişilerin hayat kalitesinin bozulmasına neden olacaktır.

Rüyada Derin Sularda Yüzmek

Rüyada derin sularda yüzdüğünü görmek bereketin artması, bolluk, maddi anlamda rahat olmak ve güzel bir hayata sahip olmak anlamlarına gelir. Derin sularda yüzmek kişilerin sahip olduklarının sayısının artması, kişilerin rahat bir yaşam sürmesi anlamlarına gelir. Derin sularda yüzdüğünü gören kişiler ilmi kaynakta yer alan bilgiye göre karşılarındaki insanlar ile güven problemleri yaşayacaklardır. Özellikle bu kişiler özel hayatlarında çok kırgın olacaklardır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; derin sular, rüya sahibinin sevdiği bir kişinin zarar görmesi anlamına da gelebilir. Rüyanın her zaman olumlu anlamı yoktur. Bu kişiler rüya sahibinin çok yakınındaki insanlardan bir tanesi olacaktır.

Rüyada Yüzme Bilmeden Yüzmek

Rüyada yüzme bilmemesine rağmen yüzdüğünü görmek zarar görmek, mutsuz olmak, hayal kırıklığı yaşamak gibi anlamlara sahiptir. Yüzme bilmemesine rağmen yüzdüğünü gören kişiler, sevdikleri bir kimse tarafından hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Ayrıca bu kişiler bütün istediklerine sahip olsalar dahi, kendilerini hiçbir zaman mutlu hissedemezler. Kişiler bu dönemde depresyona girerek kendilerini evlerine kapatmak isteyebilirler.

Rüyada Kışın Yüzmek

Rüyada kışın yüzdüğünü görmek rüya sahibinin sağlığının bozulacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin hayatında ters giden bir şeyler olacaktır. Sağlık problemi bunlar arasında en öne çıkan olmakla beraber, tek problem olmayacaktır. Kışın yüzdüğünü gören kişinin sağlığı bozulmakla kalmaz bu hastalığı yakın çevresine de bulaştırır. Kişinin hayat kalitesi önemli ölçüde düşeceğinden kişiler hayattan keyif almaz hale geleceklerdir.

Kışın yüzmek yalnızca olumsuz anlama sahip değildir. Ayrıca sevilen kimsenin uzun aradan sonra yeniden görülmesi gibi olumlu anlama da sahiptir. Rüya sahibi ilk okul ya da orta okul dönemlerinden tanıdığı bir kimse ile yeniden vakit geçirerek sosyalleşmeye başlar.

Rüyada balık görmek nasıl açıklanır? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Tek Başına Yüzmek

Rüyada tek başına yüzdüğünü görmek seçim yapmak, bir şeyleri tercih ederek öbür seçeneklerden vazgeçmek anlamlarına gelir. Rüya sahiplerinin hayatlarının bu dönemlerinde yapmaları gereken önemli işler olabilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; tek başına yüzdüğünü gören kişiler, özellikle kariyer ve iş anlamında bir takım tercihler yapacaklardır. Bir başka ilmi kaynakta bu kişilerin aynı zaman özel hayatlarında da önemli kararlar vereceklerinden bahsedilir. Bu rüyayı gören kişilerin hayatlarının uzun olduğunu belirten yorumlar olduğunu rivayet edilir.

Rüyada tek başına yüzmenin şerre de işaret edebileceğini söyleyen yorumlar vardır. Bu rüya kıskançlık, nazar değmesi, şansızlık anlamlarına gelir.

 • Eğer kişi rüyasında tek başına gece vakti yüzdüğünü görüyorsa, rüya sahipleri çevresindeki insanlar tarafından kıskanılacaktır. Kişinin sahip olmuş olduğu fizik, bir takım maddi zenginlikler ve diğer güzellikler kıskanılacaktır.
 • Eğer kişi rüyasında tek başına gündüz vakti yüzdüğünü görüyorsa, rüya sahiplerine nazar değer. Kişilerin çok sevdiği eşyaları, kıyafetleri zarar görebilir. Kişilerin kendilerini ufak tefek kazalar atlatabilirler. Özellikle bu kişilerin parmaklarını kestikleri ya da kafalarını sert cisimlere doğru vurdukları söylenir.

Rüyada Can Simidi ile Yüzmek

Rüyada can simidi ile yüzdüğünü görmek destek aramak, arkadaş olmak, hayat arkadaşı bulmak gibi hayırlı anlamlara sahip bir rüyadır. Rüyasında can simidi ile yüzdüğünü gören kişiler bekar iseler artık bekar olmayacaklardır. Rüyada yüzmek kısmet ile sürekli ilişkilendirilen bir rüyadır. Can simidi bu rüyada birebir sevilen kişi ile doğrudan ilgili bir durumdur. Bu rüyayı gören evli kişilerin dahi, eşleri ile aralarında olan problemleri düzelteceği, ilişkilerinin güzel bir döneme gireceği belirtilir.

Bir diğer yorumda ise can simidi ile yüzdüğünü gören kişinin yeni çok yakın bir arkadaşı olur. Kişiler kendi aralarında her şeyi konuşabilecek kadar birbirlerine güvenirler. Aralarında güzel bir bağ olur. Kişiler bu rüyayı gördükten sonra sosyal anlamda güzel bir doyuma ulaşırlar. Sosyal hayatları ile beraber özel hayatları da olumlu gelişmelere sahip olur. Özellikle kişiler eğer turuncu rengi olan can simidi görmüş iseler, bu yorumların hepsinin çok daha kısa sürede gerçekleşeceği bilinir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz