Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Araba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba görmek ne anlama gelir? Rüyada pert olmuş araba, pahalı araba, içi kalabalık araba, hızlı araba, araba kazası görmek nasıl yorumlanır? Rüyada araba görmek ile ilgili rüya alimleri ve İslami kaynaklar neler diyor? Araba ile ilgili bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Araba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba görmenin anlamı rüyanın içinde yer alan detaylı öğelere göre farklılık göstermektedir. Rüyada araba görülmesi genellikle arzulanan bir rüya türüdür. Bu rüyayı gören kişilerin işlerinde başarılı olması, öğrencilerin okulda yüksek not alması, kişinin maddi anlamda güçlü bir kimse olması gibi güzel anlamlara delalet ettiği bilinmektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada görülen araba, paraya, manevi duyguların tatminine, bebeğe, güzel kadına işaret eder. Rüyasında araba gören kişiler istediklerini elde edebilecek konuma geldiklerinden çok mutlu olurlar. Rüyanın anlamının tam olarak ne olduğunu bilmek için, rüya içinde yer alan detayların iyi anlaşılması ve incelenmesi gerekir. Ufacık bir detay bile rüya anlamının farklılaşmasına neden olabilir.

Rüyada Kırmızı Araba Görmek

Rüyada kırmızı araba görmek rüya sahibinin istediği insan ile birlikte bir hayat kurması anlamına gelir. Erkek olan rüya sahipleri çok hoşlanacakları bir kadın ile tanışacaklardır. Aynı şekilde kadın olan rüya sahipleri de hayatlarının erkeği ile tanışırlar. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kırmızı araba rüyada hızlı gider şekilde görülmüşse, rüya sahiplerinin çok hızlı bir şekilde yeni bir ilişkiye başlayacakları söylenir. Eğer kırmızı araba park halinde görülmüşse, rüya sahibinin tanışacakları insanların yaş olarak kendilerinden büyük olacakları söylenmektedir.

Rüyada görülen kırımızı araba eğer lüks ise, kişiler maddi durumu kendilerinden daha iyi olan bir insan ile tanışırlar. Eğer görülen araba kötü ve eski bir durumda ise, kişilerin maddi durumu iyi olmayan bir kimse ile hayatlarını birleştirecekleri söylenir. Eğer kişi rüyasında kırmızı renkli arabanın ceza aldığını görürse, rüya sahibinin tanıştığı kişi ile evlenmesi için arada engel olduğundan söz edilir.

Ayrıca rüyada muz görmek ne anlama gelir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada Çalınmış Araba Görmek

Rüyada çalınmış araba görmek rüya sahibinin çok değer verdiği bir eşyasını kayıp etmesi, maddi manevi değeri olan eşyanın kayıp olması ile kişinin üzüntü yaşaması, içine kapanmak, manevi anlamda çökmek gibi farklı anlamlara geldiği bilinmektedir. Eğer çalınmış araba rüya sahibinin kendi arabası ise, rüya sahibi kendisine hediye edilmiş olan önemli bir eşyasını kayıp edecektir. Eğer rüyada kişinin kendi değil başka bir insanın arabası çalınmış ise, rüya sahibinin depresyona gireceği söylenir. Kişi hayatında aslında her şey yolunda gitse de kendini bunalmış hissederek içine kapanır. Eğer rüyada görülen çalınmış araba bulunuyorsa, rüyanın kötü anlamları ortadan kalkar. Kişi kayıp olan eşyasını umulmadık bir yerde bulabilir. Kişi depresyondan çıkabilir.

Rüyada İkinci el Araba Görmek

Rüyada ikinci el araba görmek ilmi tabirlere dayanılarak açıklandığı zaman, ikinci el araba rüya sahibinin düşmanları olduğu anlamına gelir. Kişi düşmanları olduğu için dışarıya çıkmaya dahi çekinir. Kişinin çevresini ona zarar verme ihtimali olan kişiler sarmış olabilir. Eğer rüya sahibi rüyasında ikinci el arabanın satıldığını görüyorsa, rüya sahibinin çevresinden düşmanların uzaklaşacağı söylenir. Eğer kişinin kendisi ikinci el arabayı satın alıyorsa da, bu durumda rüya sahibi ne yazık ki kötü niyetli düşmanlarını kendine çeker. Kişi düşmanları yüzünden bir takım maddi ve sağlık problemleri yaşayabilir. Özellikle rüya sahibinin ikinci el araba kullandığını gördüğü zamanlarda, rüya sahibi ciddi sağlık tehlikeleri atlatacaktır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; ikinci el araba kullandığını gören kişilerin başında sağlık problemleri eksik olmaz. Bir sağlık problemi gider, öbür sağlık problemi başlar.

Rüyada Araba Motoru Görmek

Rüyada araba motoru görmek çalışkanlık, yeni işe sahip olmak, terfi almak, ikramiye kazanmak anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibinin çok çalışarak pozisyonunu hak edeceği bu sayede kazancını artıracağı söylenir. Görülmesi arzu edilen rüya türlerinden bir tanesi olmakla birlikte rüyanın olumsuz anlamları da bulunur. Özellikle araba motorunun bozuk görüldüğü zamanlarda, rüya sahibinin işinden kovulmasının, parasının bitmesinin, çevresine borçlanmasının söz konusu olduğunun altı çizilir.

Rüya sahibi lüks bir arabanın motorunu görüyorsa kişi işinde ikramiye alacak demektir. Eğer kişi kötü durumda bir arabanın motorunu görürse kişiler için para kazanmak zorlaşır. Geçinmek adına kişilerin çevrelerine borçlanmaları gerecektir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında araba motoru gören kişilerin mutlaka rüya içinde yer alan unsurlar konusunda dikkat kesilmesi gerekir. Çünkü bu unsurlar çok güzel ya da çok kötü bir yaşam geçirecek olmanız konusunda önemli bilgileri içinde taşır.

Rüyada Bozulmuş Araba Görmek

Rüyada bozulmuş araba görmek rüya sahibinin hasta olması, kişinin sevdiği bir insanın yaşamını yitirmesi, rüya sahibinin işinin kötü gitmesi, kişinin iletişim problemleri yaşaması anlamlarına gelmektedir. Görülen bozulmuş araba eğer beyaz renkli ise, rüyayı gören kişiler ciddi bir sağlık problemi yaşayacak demektir. Eğer rüyada görülen arabanın rengi kırmızı ise, rüya sahibinin kendisi değil, bu kişinin çok yakınında bulunan kişinin sağlık problemi yaşayacağı söylenir.

Rüyada görülen arabanın siyah olması halinde rüya sahibinin işini batırması anlamına geldiğini söyleyen islam alimleri bulunmaktadır. Eğer bozulmuş arabanın rengi pembe ise de, kişi sevdiği insanlar ile iletişim kuramaz hale gelir. Bunun sonucu olarak kişi:

 • Arkadaşları ile anlaşamaz,
 • Eşi ya da sevgilisi ile sürekli kavga eder,
 • Kendinden üst konumda bulunan patrona karşı kin besler,
 • Akrabaları ile görüşmek istemez,
 • Kişi sürekli alıngan olur.

Rüyada Araba Lastiği Görmek

Rüyada araba lastiği görmek olumlu ve olumsuz anlamlara sahip bir rüya türüdür. Araba lastiğinin eski olması durumda rüya sahibinin grip gibi geçici ve çok ciddi olmayan bir hastalığa yakalanması anlamına geldiği bilinmektedir. Rüya sahibi bir süre boyunca işe gidemez hale gelecektir. Rüyasında yeni araba lastiği gören bir kişi hayatında kendi için önemli olan konularda yol almaya başlar. Evlilik ve kariyer gibi alanlarda kişini istediklerini elde edeceği, dilediklerini yapabilecekleri ve mutlu olacakları söylenmektedir. Eğer rüyada birden fazla lastik görülmüşse rüya sahibinin maddi anlamda çok güçlü isimler arasında yer alacağı söylenmektedir.

Rüyada 3 Tane Araba Görmek

Rüyada 3 tane araba görmek rüya sahibinin korkusuna işaret eder. Rüyayı gören kişiler:

 • Annelerine,
 • Patronlarına,
 • Kardeşlerine,
 • Akrabalarına,
 • Dostlarına karşı korku besliyor olabilirler.

Eğer rüyada görülen 3 arabanın 3’de aynı şekilde görülüyor ise, rüya sahibinin yalnızca kişilere değil, aynı zamanda bazı durumlara karşı da korku besledikleri söylenmektedir. Kişiler yüksekten ya da kapalı alanlardan korkabilirler.

Rüyada Araba Kazası Görmek

Rüyada araba kazası görmek rüya sahibinin kısmetinin kapanması anlamına gelir. Eğer rüyada zincirleme araba kazası görülüyorsa, rüya sahibinin yaşlı olana kadar bir kimse ile hayatını birleştiremeyeceği söylenir. Rüya sahibi camdan araba kazası görürse, rüyanın kötü anlamlarının yüzeysel olarak ortaya çıkması anlamına gelir. Kişi araba kazasını ne kadar yakından görürse, o kadar çok rüyanın kötü anlamlarının ortaya çıkacağı söylenir.

Rüyada Araba ile Yolculuk Ettiğini Görmek

Rüyada araba ile yolculuk ettiğini görmek rüya sahibinin gerçek hayatta da yolculuğa çıkması, kişinin tatil ya da iş amacı ile bulunduğu yeri kısa bir süre için terk etmesi anlamına gelir. Araba ile yolculuk ettiğini gören kişinin yanında eğer başka insanlar da varsa, bu kişilerin tatilleri ve yolculukları beklenenden daha uzun sürecektir. Eğer kişi rüyasında tek başına yolculuk ettiğini görüyor ise de, kişi kısa sürede gitmesi gereken yere gider ve döner.

Eski bir araba ile yolculuk ettiğini gören kişinin yaşlı bir kimseyi ziyaret edeceği söylenir. Bunun tam tersi yeni ve lüks bir araba ile yolculuk ettiğini gören kişinin sevdiği kadın ya da erkeği ziyaret edeceği ve bu kişiler ile çok mutlu olacağı söylenir.

Rüyada Araba Satın Aldığını Görmek

Rüyada araba satın aldığını görmek rüya sahibinin nazar altında olması, rüya sahibinin üstün özellikleri nedeni ile kıskanılması, rüya sahibinin etrafından iki yüzlü insanlar olması gibi farklı anlamlara geldiği bilinmektedir. Rüyada araba eğer rüya sahibinin kendisi tarafından satın alınırsa, bu durum rüya sahibinin çok yakın bir arkadaşı tarafından ihanete uğratılacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi çok yakın olduğu bir arkadaşın aslında onun düşmanı olduğunu fark eder.

Rüyada Hızlı Araba Görmek

Rüyada hızlı giden araba görmek rüya sahibinin hayatı hızlı yaşaması, kişinin hayattan istediklerini alması, kişinin dilediği yerlere gitmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada hızlı giden arabanın ne renk olduğu büyük bir önem taşır:

 • Kırmızı renkli hızlı giden araba aşka,
 • Mavi renkli hızlı giden araba sevgiye,
 • Beyaz renkli hızlı giden araba evliliğe,
 • Siyah renkli hızlı giden araba düşmanlığın sonra ermesine işaret eder.

Rüyada kiraz görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Araba ile Alışverişe Gittiğini Görmek

Rüyada araba ile alışverişe gittiğini görmek tehdit altında olmak, rüya sahibine santaj yapılması anlamlarına gelir. Rüya sahibi eğer arabası ile süper markete alışveriş için gittiğini görüyorsa kişinin çok yakınında bulunan insan onu tehdit edecektir. Rüya sahibinin bakkal gibi bir yere alışverişe gittiği görülüyor ise de, rüya sahibi için hiç tanıdık olmayan bir kimsenin ona zarar vereceği söylenir. Kişiler bu tehdit ve santaj olayları nedeni ile depresyona girebilirler.

Rüyada İçi Kalabalık Araba Görmek

Rüyada içi tamamen kalabalıklaşmış araba görmek rüya sahibinin işlere yetişememesi, rüya sahibinin yeterince vakti olmaması, yoğunluk ve meşgullük gibi anlamlara gelmektedir. Eğer içi kalabalık olan arabanın içinde tamamen erkekler bulunuyorsa, rüya sahibi işleri yüzünden başka hiçbir şeye vakit ayıramaz demektir. Eğer arabanın içinde hep kadınlar varsa, bu durum rüya sahibinin gönül meseleleri yüzünden hiçbir işe odaklanamaması dolayısı ile hiçbir şeye yetişememesi anlamlarına gelmektedir.

Kişi rüyasında için dolu olan arabada seyahat ettiğini görüyorsa, kısa zaman içinde kötü bir haber alacaktır. Bu haber kişinin yakın akrabalarını ilgilendirecektir.

Rüyada Pahalı Araba Görmek

Rüyada pahalı marka araba görmek rüya sahibinin zengin olması anlamını taşır. Eğer rüyada görülen pahalı marka araba sürülüyorsa, rüya sahibinin iş dışında bir yerden gelir elde etmesi söz konusudur. Eğer araba bir başkası tarafından sürülüyorsa, kişi işi sayesinde gelir elde edecektir.

Rüyada Pert Olmuş Araba Görmek

Rüyada pert olmuş araba görmek rüya sahibinin mutlu olması, hedeflerine ulaşması, kendine zarar veren alışkanlıklarda kurtulması anlamına gelir. Rüyada araba pert olduğu zaman insanlar genellikle rüyanın olumsuz anlama geldiğini düşünseler de, rüya tam tersi olumlu anlamlara sahiptir. Kişiye mutsuzluk, hüzün, dert ve sıkıntı değmez. Kişinin hedeflere ulaşmasında hiçbir problem yaşanmaz. Kişi güzel alışkanlıklar elde etmeye başlayarak kendini iyi hisseder.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz