Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Muz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada muz görmek ne anlama gelir? Rüyada muz bahçesi, poşette muz, kararmış muz, olgunlaşmamış muz, dilimlenmiş muz, muz kabuğu görmek nasıl açıklanır? Rüyada muz ile alakalı rüya alimleri ve İslami kaynaklar nasıl bilgi veriyor? Rüyada muz bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Muz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada muz görmek; rüyayı gören kişinin her anlamda bolluk içinde yaşayacağı yıllara işaret etmektedir. Rüya sahibi etrafındaki kişilerle her daim güzel muhabbetler edecek girdiği tüm çevrelerinde sağlam ve kalıcı dostlar edinmek üzere yeni kişilerle tanışacak manalarına da gelmektedir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: “ Rüyasında muz gören kişi yaptığı iş neticesinde zenginleşecek, bulunduğu mevki ya da sahibi olduğu işte yoğunluğu git gide artacaktır. Bu kişi karşısına sonradan çıkan bir kişi sayesinde deniz aşırı ülkelere gidecektir. Bu ülkelerde edindiği bilgiler ışığında ülkesine hayırlı işler getirecek ve mutluluğu daim olacaktır. Rüyada muz görmek her zaman kişiye cömertlik ve saflık getirecektir.”

Eğer bu rüyayı gören bir kadınsa ve rüyasında gördüğü muzları çevresindeki kişilerle paylaşıyorsa bu kadının hamile olma ihtimaline işaret edilir.

Rüyada Muz Yediğini Görmek

Rüyasında muz yediğini gören kişi iş hayatında gıpta ettiği, imrendiği bir kişiden ya bir iş teklifi ya da bir otaklık teklifi alacak yorumu yapılmaktadır. Maddi olarak sağlanacak kazançlara işaret eden bu rüya aynı zamanda beklenmeyen bir yerden gelecek olan habere de işaret etmektedir.

Rüya sahibi kişinin gerçek hayatında eğer ki bir borcu var ise bu rüyayı gördükten sonra borcunu ödemek için imkan bulacağı şeklinde yorum yapılmaktadır.

Bu rüya, rüyayı gören kişi bekar ise kısa zaman içinde çok mutlu olacağı bir evlilik yapacağına işaret eder.

Eğer ki bu rüyayı gören kişi evli ise çok istenen bir anda çocuk sahibi olacaklarının müjdesini alacaklarına işaret edilir.

Rüyada kiraz görmek ne anlama gelir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Muz Ağacı Görmek

Rüyasında bol meyveli bir muz ağacı gören kişi için yapılan yorum kişinin geri kalan yaşantısının hiçbir döneminde maddi olarak sıkıntıya düşmeyeceği, borçsuz bir hayat geçireceğidir.

Eğer ki rüyayı gören kişi evlenmek üzere olan ya da sevdiği bir kişi ile birliktelik yaşayan biri ise, bu kişinin kendisi için çok doğru bir insan olduğu yorumu yapılmaktadır.

Bu rüyayı gören kişi eğer ticaretle uğraşan bir kişi ise bu kişinin ticari yönden işlerinin açılacağı ve kişinin hızla mal sahibi olacağını işaret eder.

Eğer ki rüyayı gören kişi ibadetine önem veren, Allah ile arasındaki münasebet ve muhabbete kıymet veren bir kişi ise bu kişinin manevi olarak bağlılığının artacağı yorumu yapılır.

Rüyada Muz Soymak

Rüyasında bütün bir muzu soyduğunu gören kişi, yakın zaman içinde kurtulduğu bir beladan sebep şükreder bir halde olacaktır. Rüya sahibi kişi; aklının ucundan geçmeyecek bir belayla karşılaşmış olmasına rağmen hiçbir zarar görmeden bu beladan sıyrılacaktır. Bu dertten kurtulduğu için şükür namazı kılacağına delalettir.

Aynı zamanda kişi kendini rüyasında muz soyarken görüyor ise bu kişinin etrafındaki kişileri mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapacağı yorumu da yapılmaktadır.

Rüyada muz soymak bazı alimler tarafından, rüya sahibi kişiyi gizliden gizliye beğenen, onunla tanışmak veya tanışıyorsa muhabbet etmek için can atan birinin olduğu yorumu yapılmaktadır. Rüya sahibi kişinin bu kişiyi fark etmesi gerektiğine de işaret edilir.

Rüyada Muz Bahçesi Görmek

Rüyada uçsuz bucaksız bir muz bahçesi görmek; çok istenerek bir türlü alınamayan bir kıyafetin alınacağına işaret eder. Kişinin çok cömert  bir yaşantısı olacağına ve bu cömertliğinin ona her daim dost kazandıracağına dair yorum yapılır.

Rüyasında kendini muz bahçesinin içinde gören kişi ile ilgili İmamı Nablusi (r.a) şöyle der:

“Her kim ki rüyasında kendini muz bahçelerinde görüyor, bir muz bahçesine uzaktan bakıyor; o kişi daima güzel ahlaklı olacak, iyilikten şaşmayacak, başına gelen tüm belaları savuşturacak, içine düştüğü tüm sıkıntılardan kurtulacak, elindekini her zaman etrafına pay edecek, cebindekini her zaman çevresine bölüştürecektir.”

Rüyada Muz ve Elma Görmek

Rüyasında bir kasenin içinde muz ve elma gören kişi için umudunu kaybetse dahi başladığı işlerden asla vazgeçmemelidir yorumu yapılmaktadır. Bu kişinin ele aldığı tüm konularda oldukça başarılı olacağı ve çevresine güzellikler yaymak için hep çabalayacağı yorumlanır.

Bazı alimler tarafından ise elma ve muzu aynı anda görmek kişinin yakın zaman içerisinde sağlığıyla alakalı küçük çapta problemler yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Aynı zamanda muz ve elmayı aynı anda gören kişiler için evlerine girecek yeni kişiler konusunda dikkatli olmaları gerektiği yorumu yapılmaktadır. Bu kişilerin niyetleri iyice anlaşılmalı ve ona göre hareket edilmelidir.

Rüyada Çürük Muz Yemek

Rüyada kokmuş ve çürümüş bir muzu yemek; kişinin aile yaşantısında meydana gelmiş ya da gelecek olan sıkıntıların birer birer çözüleceğine işarettir. Kişinin hiç olmadığı kadar anlayışlı ve sabırlı olacağı bir döneme gireceği ve bundan dolayı çevresindeki herkesle muhabbetinin iyi yönde etkileneceği işaret edilir.

Bu rüya, aynı zamanda aşk hayatında yaşanan sıkıntıların sona ereceğini işaret eder. Rüya sahibinin uzlaşmacı bir tavır takınacağına delalettir.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre: “Rüyasında çürümüş bir muzu iştahla yiyen kişi, geçmişte yapmış olduğu tüm iyilikler için bugün ödüllendirilmeye başlanacak ve ektiklerinin meyvesini alacaktır. Bu kişinin karşısına onun için hayırlı olacak kişiler çıkmaya başlayacaktır.”

Rüyada Ağaçtan Muz Toplamak

Rüyasında ağaç dalından bir muz koparan kişi hayatını kökten değiştirecek bir karar alarak yepyeni bir hayata atılacak ve bu başladığı hayatta çok başarılı biri haline gelecek yorumu yapılmaktadır.

Muz; cennet bahçelerinde yer alan meyvelerden biridir ve bu sebeptendir ki rüyada muz görmek kişiye hiçbir mevzuyu gereğinden fazla uzatmadan, kendisini üzmeden hayatına devam etmesi gerektiğine işarettir.

Rüyasında ağaçtan topladığı muzu yiyen kişi iş dünyasında yapacağı atılımlar ve edineceği başarılar sonucu herkesçe bilinen ve çevresindeki herkesin saygısını kazanan birine dönüşecektir yorumu yapılır.

Rüyada Muz Kabuğu Görmek

Rüyada içi olmayan bir muz kabuğu gören kişi; kendisinin kötülüğünü isteyen bir kişi tarafından daime izlenmektedir yorumu yapılmaktadır. Tam anlamıyla anlaşılmayan hiçbir konuda karar verilmemesi ve karşılaşılacak tehlikelere karşı dikkatli olunması gerektiğine işaret eder.

Psikolojik olarak rüyada muz kabuğu görmek; kişinin gerçek hayatında yüzleşmeye cesaret edemediği için sürekli sıkıntıların üzerini örttüğüne işarettir. Kişi yaşadığı problemlere çözüm üretmek yerine sürekli kaçmaya çalışarak var olan problemleri daha da derinleştirmektedir.

Rüyada Başkasının Evinde Muz Yemek

Rüyasın tanımadığı birinin evinde gizlice muz yiyen kişi; hiç ummadığı ve çok değer verdiği biri tarafından hakarete uğrayacaktır yorumu yapılır.

Eğer tanıdığınız birinin evinde muz yiyorsanız o evde yaşayan kişilerin erkek çocuğu olacağına işaret edilir.

Câferi Sâdık (r.a) şöyle yorumlar: “Eğer rüya sahibi; rüyasında yediği muzu etrafındakilerle paylaşıyorsa bu rüya, hayatının geri kalan kısmında daha cömert olması gerektiğiyle ilgili bir uyarıdır. Geçmişte hayatını kaybeden yakınları için hayır işlemeli etrafındaki ihtiyaç sahiplerini sevindirmelidir.

Rüyada Dilimlenmiş Muz Yemek

Kişi rüyasında bir muzu dilimliyorsa yakın zaman içinde kişinin sakladığı bir sırrının çok yakınları tarafından ortaya çıkarılacağına işaret edilmektedir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda: “ Eğer kişinin dilimlediği muz çürümüş veya kararmışsa kişi ileride etrafına zarar veren biri olacak eğer muzlar sağlam ve lezzetli görünüyorsa kişi oldukça yardımsever ve kalbi iyilikle dolu biridir.” Şeklinde bahseder.

Rüyada Oruçlu iken Muz Yemek

Eğer kişi rüyasında oruçlu olduğunu bilerek muz yiyorsa kişi uzun süredir içinde sakladığı bir günahının bedelini yakın zamanda ödeyecektir.

Eğer kişi rüyasında oruçlu olduğunun farkında olmadan muz yiyorsa bu kişi hiç beklemediği birinden çok büyük bir iyilik görecek ve bunun neticesinde çok mutlu günler yaşayacaktır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: “ Rüyasında oruç tuttuğunu gören kişi gerçek hayatında çok büyük hayırlara vesile olacak kişidir. Eğer bu kişinin kafasını kurcalayan bir konu kısa zaman içinde çözüme kavuşacak ve kişi rahata erecektir. Eğer kişi rüyasında orucunu muz ile açıyor ise bu güzelliklere vesile olacağı anlamına gelir. Ancak kişi bile isteye orucunu muz ile bozuyorsa bu kişi halk arasında çok kötü biri olarak bilinecek ve toplumda kendine yer bulamayacak hale gelecektir.”

Rüyada Muz Kabuğu Yemek

Rüyasında bir muzu soyup kabuğuna bakan kişi içinde bulunduğu bir sıkıntıdan kurtulmak için çabalamak zorunda kalacaktır. Kişinin hiçbir zaman işinden eksik kalmayacağı her daim çalışacak bir alan bulacağı yorumu yapılmaktadır.

Eğer bu rüyayı gören kişi evli ise yakın zamanda hasta ziyaretine gideceğine işaret edilir. Kişinin bu ziyaret sonucu sevdiği kişilerle vakit geçirme şansı bulacağına yorumlanır.

Rüyada kardeş görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Olgunlaşmamış Muz Yemek

Kişi rüyasında ham muz görüyorsa uzun yıllardır bir kişi tarafından sürekli aldatıldığı yorumu yapılmaktadır. Bu kişi onun çok yakınlarında olup gerçek yüzünü saklamaktadır. Rüya sahibi kişi etrafındaki kişilerle ilgili çok dikkatli davranmalı ve tedbirli olmalıdır.

Eğer rüya sahibi evli bir kişi ise iş hayatında karşısına çıkan kişilerden faydalanmaya çalışmalı, işle ilgili oluşabilecek tüm imkanlara karşı hazırlıklı olarak bu fırsatları iyi yönde değerlendirmelidir.

Eğer kişi rüyasında gördüğü olgunlaşmamış muzu yiyor ise bu aynı zamanda eşi tarafından aldatılıyor anlamına gelmektedir.

Rüyada Kararmış Muz Yemek

Rüyasında kapkara bir yumuşak muzu yiyen kişi, rüyasında bu muzu iştahla yiyorsa gerçek hayatında olduğundan bambaşka birine dönüşmüştür. Bu rüyanın sahibi kötü kalpli biri olmak üzere ilerlemektedir. Etrafındaki kişilerin kötü durumlara düşmesinden zevk alarak bunu bir eğlenceye çevirecektir yorumu yapılmaktadır.

Aynı zamanda bu rüya; rüya sahibinin çevresinde olan kişiler tarafından sıkıntılı durumlara düşürüleceğine delalettir. Bu durum karşısında rüya sahibi kişinin çok zor bir durumda kalacağına ve bu sebeple hastalık geçireceğine işaret etmektedir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; Bu rüyayı gören kişi kendi iç dünyasında tertemiz ve saf duygulara sahip biri iken hayatının son zamanlarında dünyevi zevklere aldanarak bir bataklığa düşmüştür. Eğer ki bu durumu fark edip kendini düzeltmek isterse kısa zamanda eski mutluluğunu kazanacaktır.

Rüyada Poşette Muz Görmek

Rüyasında bir poşet dolusu muz gören kişi yaşayacağı bir aksiliğin ona hissettirdiği kötü hislerden uzun süre kurtulamayacak anlamına gelmektedir. Kişi bu rüya sonrasında içinde bulunduğu durumdan büyük bir rahatsızlık duyacak ve bir an önce bu durumdan çıkmak için çabalayacaktır.

Kişinin şansının her zaman açık olduğuna ve etrafında bulunan kişilerden her daim destek göreceğine delalettir.

İmamı Nablusi (r.a) şöyle yorumlar: “Rüyada muz görmek kişinin; alacağı her yenilgi istediği itibara, yaşadığı her başarısızlık ulaşacağı kazanca, her kaybettiği kazanacağı berekete, çektiği her sıkıntı ise hak ettiği yüksek makamlara delalettir.”

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz