Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Kiraz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kiraz görmek ne anlama gelir? Rüyada ekşi kiraz, mor kiraz, kiraz ağacı, kiraz reçeli, zehirli kiraz, kiraz tatlısı görmek nasıl açıklanır? Rüyada kiraz görmek ile ilgili rüya alimleri ve İslami kaynaklar nasıl açıklama yapıyor? Rüyada kiraz hakkında bilgiler için yazımızı okuyabilirsiniz.

 Rüyada Kiraz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kiraz görmenin anlamı hem olumlu hem de olumsuz olabilir. İslam alimleri tarafından yapılan yorumlara göre kiraz görmenin çeşitli anlamı vardır. Sevmek, sevilmek, yuva kurmak, maddi durumun güçlenmesi ve başarı rüyanın olumlu olan anlamları arasında yer alır. Bunun yanı sıra rüyada kiraz görmek her zaman olumlu anlamlara sahip olmayabilir. Özellikle çürük kiraz görmek ya da kirazın zehirli olması gibi durumlar rüya sahibinin hayatında bir takım problemlerin görülmesine neden olacaktır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kötü özellikte olan kirazlar rüya sahibinin sağlığının zarar görmesine neden olur. Bu kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir.

Rüyada Çürük Kiraz Görmek

Rüyada çürük kiraz görmek olumsuz anlamlara sahip bir rüya çeşididir. Bu rüya, sağlığın bozulması, sevilen bir kimsenin vefat etmesi, hasta olmak gibi farklı anlamlara sahiptir. Çürük renkli olan kiraz eğer kırmızı renkli ise rüya sahibinin kendi ciddi bir hastalık tehlikesini atlatacaktır. Eğer çürümüş kiraz artık siyah renge bürünmüş ise de rüya sahibinin yakınlarında bulunan bir kimse hasta olacak ya da hayatını kayıp edecektir. Rüyada çürük kirazın yendiği görüldüğü durumlarda rüya sahibinin uzun bir dönem yataktan çıkamayacak kadar hasta olacağı söylenir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; çürük görülen kirazların sayısı ne kadar fazla olursa, rüya sahibi için de durum o kadar vahim olacaktır.

Rüyada kardeş görmek ne anlama gelir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Kiraz Yediğini Görmek

Rüyada kiraz yediğini görmek mutluluk, sevilen kişi ile hayat kurmak, evlenmek gibi olumlu anlamlara sahiptir. İlmi kitaplarda yer alan bilgilere göre, rüyanın tam manası ile anlaşılması ve yorumlanması için yenilen kirazın özelliklerini bilmek gerekir.

 • Rüyasında kırmızı renkli kiraz yediğini gören kimsenin kısmeti açılır. Bu kişiler hayatlarını aşkı ile kısa sürede tanışarak bu kişiler ile ilişki kurmaya başlayacaklardır.
 • Rüyasında siyah renkli kiraz yediğini gören bir kimse eşi, sevgilisi, flörtü ya da onlar için hayatlarında özel olan bir kimse ile tartışacaktır.
 • Rüyasında siyah renkli kiraz yediğini gören bir kimse bekar ise evlenecektir evli olan çiftlerin arasındaki bütün problemler çözülecektir.
 • Rüyasında beyaz renkli kiraz yediğini gören bir kimse sevdiği bir kimseye yalan söylemek zorunda kalacaktır.

Rüyada Kiraz Sattığını Görmek

Rüyada kiraz sattığını görmek farklı anlamlara sahip bir rüya türüdür. Rüyanın içeriğine göre hem olumlu hem de olumsuz anlamları olabilir. Rüya sahibinin nerede kiraz sattığı önem taşır. Pazarda kiraz sattığını gören bir kimse yeni bir iş kuracak demektir. Markette kiraz sattığını gören kimsenin yüklü miktarda ödeme alacakları söylenir. Sokakta kiraz satmak bir çok islam alimi tarafında olumsuz yorumlanan bir rüya olmuştur. Bu kişilerin işlerini ve sevdiklerini kayıp edecekleri, hayatta zorlanacakları söylenir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kiraz satmak rüya sahibine miras kalması anlamına da gelebilir. Rüya sahibinin çok yakınında bulunan ve yaşça büyük olan kimsenin vefat edeceği söylenir. Rüya sahibi bu mirastan en çok pay alacak kişi olacaktır.

Rüyada 3 Tane Kiraz Görmek

Rüyada 3 tane kiraz görmek ilmi tabirlere dayanarak açıklandığı zaman, rüya sahibinin düşmanı olması, rüyayı gören kişinin kıskanılması, kişiye nazar değmesi anlamlarına gelir. Kirazlar eğer market ve Pazar gibi yerlerde görülmüş ise, rüya sahiplerinin düşmanı çok azılı olur. Bu düşman rüya sahibine zarar vermek ve ayağını kaydırmak için sürekli plan yapar haldedir. Eğer kirazlar ağaç üzerinde görülmüşse, rüya sahibinin çevresi tarafından çok kıskanılan bir isim olduğu söylenir. Kişi maddi ve manevi anlamda diğer insanlar için ulaşılması güç bir konumda olur. Eğer kirazlar tabağın içinde görülmüş ise, rüya sahibine nazar değer. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; tabakta 3 tane kiraz gören kişilerin mutlaka günlük hayatlarında nazarlık takmaları gerekmektedir. Aksi halde özellikle açık mavi gözleri olan kişiler rüya sahiplerine zarar vereceklerdir.

Rüyada Siyah Renkli Kiraz Görmek

Rüyada siyah renkli kiraz görmek bir çok rüya tabirinde olumsuz anlamlara sahip bir rüya türü olarak geçer. Siyah renkli kiraz, işlerin kötü gitmesi, maddi kazancın zora girmesi, çevredeki insanlara borçlanmak anlamlarına gelmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada görülen siyah renkli kirazların sayısı ne kadar çok olursa, rüya sahibinin göreceği zararlarda o kadar çok olur. Rüya sahiplerinin az miktarda siyah renkli kiraz görmesi halinde rüyanın vereceği zarar miktarının az olacağı bilinir. Bu kişiler zorlu dönemleri göreceli olarak daha kolay şekilde atlatacaklardır. Siyah renkli kiraz gören kişilerin sevdikleri insanlar ile araları açılabilir. Bu kişiler iletişim kurmakta zorlanacaktır.

Rüyada Ağaçtan Kiraz Topladığını Görmek

Rüyada ağaçtan kiraz topladığını görmek akrabalar, arkadaşlar ve konu komşu ile güçlü iletişime sahip olmak, dışa dönük yaşamak, sosyalleşmek gibi farklı anlamlara sahiptir. Ağaçtan kiraz toplamanın hayırlı bir rüya olduğu söylenir. Kişiler çevrelerinde olan insanlar ile aralarındaki problemleri atlatacaklardır. Bu kişiler dışarıda daha fazla vakit geçirmeye başlayarak kendilerini dışarıya doğru açacaklardır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kiraz topladığını gören kişinin hayatında bereketi artar. Kişiler daha fazla para kazanır, daha çok gezerler, daha çok harcarlar, daha mutlu bir hayat sürerler. Kişilere hayatları boyunca hiçbir sıkıntı değmez.

Rüyada Kiraz Tezgahı Görmek

Rüyada kiraz tezgahı görmek rüyayı gören kişilerin hem maddi hem de manevi anlamda saldırı altında olmalarına işaret eder. Kiraz tezgahı gören kişilerin gerçekten şansız insanlar oldukları söylenir. Bu insanlar kısa süre içinde para kayıp etmeye başlayacaklardır. Ayrıca bu kişilerin sevdikleri ile aralarında olan ilişki bozulur. Kişiler kendini kötü hissederler. Herhangi bir sağlık problemi olmamasına rağmen kişiler kendini sürekli hasta hisseder. Buna ek olarak:

 • Hiçbir yere gitmek istemez,
 • Kimse ile konuşmaz,
 • Sürekli evde oturur,
 • Tembelleşir.

Rüyada kiraz görmek olumlu anlamlara sahip olsa da, bu rüyanın anlamları olumlu değildir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kiraz tezgahı gören kişilerin kurşun döktürmeleri ve nazarlık taktırmaları gerekir.

Rüyada Kiraz Tatlısı Görmek

Rüyada kiraz tatlısı görmek hayatın güzelleşmesi, yeni yerler keşfetmek, mutlu ve kaliteli bir yaşam sürmek, maddi durumun iyileşmesi gibi olumlu anlamlara sahiptir. Kiraz tatlısı yediğini gören kişiler hayatlarının sonuna kadar sevdikleri ile beraber mutlu ve masal bir gibi yaşamın sahibi olurlar. Kiraz tatlısı eğer rüya sahibi tarafından yenilmiyorsa, rüya sahibinin yanında bulunan insanlar mutlu olacaktır demektir. Kiraz tatlısı yaptığını gören bir kimsenin hayatını farklı bir seviyede yaşamaya başlayacağı söylenir. Kişiler mutluluğu ve güzelliği tadar, eski hayatlarında mutsuzluklara kendi elleri ile son verirler. Bu kişiler kendi hayatlarının kontrolünü kendi ellerine alırlar. Bir başka insanın onları yormalarına izin vermezler.

Rüyada Zehirli Kiraz Görmek

Rüyada zehirli kiraz görmek rüya sahibinin ve rüya sahibinin çok yakınında  bulunan insanların büyülenmesi anlamına gelir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu büyünün kara büyü olacağı söylenir. Kişiye ve çevresine:

 • Bağlama büyüsü,
 • Geri getirme büyüsü,
 • Aşık etme büyüsü,
 • Fakirleştirme büyüsü yapılabilir.

Büyünün etkisi ile rüya sahipleri (özellikle aşk ve bağlama büyüsünde) yalnızca tek bir kişiyi düşünür olurlar. Kişilerin aklında büyü yapan kimseden başka insan olmaz hale gelir. Kişiler işlerine dahi odaklanamazlar ve bu durum onların işlerinin bozulmasına sebep olacaktır.

Rüyada 5 Kg Kiraz Görmek

Rüyada 5 kg ağırlığında kiraz görmek rüya sahibinin çekinmesi, korkması, öz güven problemleri, utanmak anlamlarına gelir. Rüya sahiplerinin düşük bir öz güvene sahip olacakları söylenir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; 5 kg gören kişiler hayatlarında utangaçlık ve öz güven düşüklüğü nedeni ile kendilerini rahatsız hissederler. Bunun yanı sıra 5 kg kirazın nerede olduğunu anlamak rüyanın doğru yorumlanması adına çok önemlidir.

 • Rüyada 5 kg kiraz poşetin içinde ise rüya sahipleri kuvvetli bir düşmanları ile karşılaşırlar. Rüya sahibinin öz güveni o kadar düşük olur ki, kişiler savaşmak istemezler.
 • Rüyada 5 kg kiraz satın aldığı görülüyorsa, rüya sahipleri çekinceleri yüzünden insanlar ile konuşmakta zorlanırlar. Kişilerin ileriki zamanlarda sosyalleşme problemleri olacaktır.
 • Rüyada 5 kg kiraz tabak içinde görülüyorsa, rüya sahipleri kişisel problemleri yüzünden kendi içlerine dönük bir yaşam süreceklerdir.

Rüyada güvercin görmek ne anlama gelir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada Ekşi Kiraz Görmek

Rüyada ekşi kiraz görmek hayatı dolu dolu yaşamak, gezmek, eğlenmek, alışveriş yapmak, yeni insanlar ile tanışmak gibi farklı anlamlara sahiptir. Rüyasında ekşi kiraz gören kişilerin hayatlarında asla pişman olmayacakları ve sonuna kadar hayatı yaşayacakları söylenir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada görülen ekşi kiraz rüya sahibinin önemli miktarda maddi değeri olan eşyaların çalınması anlamına geldiği söylenir. Kişilerin evlerine hırsız girebilir ya da sokakta yürüdükleri zaman kapkaç kurbanı olabilirler.

Rüyada Mor Kiraz Görmek

Rüyada mor renkli kiraz görmek absürt olayların meydana gelmesi anlamına gelir. Rüya sahipleri hiç beklemedikleri durum ve olayların içine kendilerini bulabilirler. Kişilerin canlarının fiziksel ve psikolojik anlamda yanacağı ve zor durumda kalacakları söylenir. Kişiler çevrelerindeki insanların oyunlarına gelebilirler.

Rüyada Okunmuş Kiraz Görmek

Rüyada okunmuş kiraz görmek rüya sahibinin korunması, meleklerin rüya sahibinin başında olması, rüya sahibinin sevap işlemesi anlamlarına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin günah işlemeyeceği ve Allah’ın azabından korunacakları söylenir. Kişiler gereksiz işlerden uzaklaşarak kendilerini namaz ve diğer ibadetlere vereceklerdir. Rüya sahibini yapmış oldukları bütün bu ibadetler adeta koruyucu olan bir kalkan gibi korur.

Rüyada Kiraz Reçeli Görmek

Rüyada kiraz reçeli görmek rüya sahibinin fiziksel anlamda canının yanması, kaza geçirmek ve hasta olmak  anlamlarına sahip olduğu bilinmektedir. Rüya sahibi eğer kiraz reçelini yediğini görüyorsa, trafik kazası geçirecektir. Kiraz reçelini yemediğini fakat masanın üzerinde olduğunu gören kişi ev ya da iş yerinde ufak bir kazaya kurban gidecektir. Kişilerin dikkat seviyelerini artırmaları gerekmektedir. Rüyada görülen kiraz reçeli markette ise, rüya sahiplerinin çevrelerinde bulunan bir kişiden kazık yiyecekleri söylenir. Bu kazık kişiye hem maddi hem de manevi anlamda zarar verir.

Rüyada Kiraz Ağacı Görmek

Rüyada kiraz ağacı görmek sevdiği ile kavuşmak ve bu kişi ile güzel bir hayata başlamak anlamına gelir. Kiraz ağacı güzelliklerin ve birlikteliklerin en güzel sembolü olarak kabul edilir. Rüyada kiraz görmek hayırlarının ağaç da işin içine girdiği zaman 10 katına kadar çıktığı söylenir. Kiraz ağacı gören kişiler hayatlarını çok sevdikleri insan ile birleştireceklerdir. Kişilerin kısa süre içinde çocukları da olur.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz