Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada arı görmek ne anlama gelir? Rüyada arı sokması, kraliçe arı, siyah arı, eşek arı, arı kovanı, arı öldürmek görmek ne ile ifade edilir? Rüya alimleri ve İslami kaynaklar nasıl açıklama yapıyor? Arı ile ilgili ayrıntılara yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada arı görmek,başarı, bereket, mutluluk, zenginlik, helal rızık,bolluk, çabaların karşılığının alınması anlamlarına gelir. Rüyada arı, maddi anlamda gelecek müjdeli haberi ve zenginliği işaret eder. Haneye girecek mal varlığını temsil etmektedir. Rüyada ari görmek rızkla yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de; genç bir kızın rüyasında arı görmesi, dürüst ve zengin bir kimse ile evliliğe işaret etmektedir.

Rüyada arı görmek, maddi olarak zorluk çekmeden elde edilecek hayırlı mallara, iş hayatındaki bereketli kazançlara ve zenginliğe işaret eder. Rüyasında arı gören kimse iş hayatında hızla yükselecek ve iştediği başarıya kavuşacaktır.

Madii anlamda yorumlandığı takdirde rüyada arı görmek, alın teriyle helal şekilde kazanılacak büyük bir servete, uzun süredir planı yapılan işlerin gerçekleşmesine, iş hayatında bol kazanç elde etmeye ve maddi anlamda berekete işaret etmektedir. Aynı zamanda rüyasında arı gören bir kimsenin manevi yönden çabaları ve teslimiyeti ile  Allah’ın rızasına nail olacağı yorumları da yapılmaktadır. İmam Cafer – i Sadık (r.a)’a göre; müslüman bir kişinin rüyasında arı görmesi, o kişilerin ibadetlerini büyük bir istekle yapacaklarına ve yakın zamanda hac vazifesini yerine getireceklerine tabir olunmaktadır. Bu yorumlar, rüyadaki diğer değişkenlere göre farklılık gösterebilmektedir.

Rüyada Arı Sokması

Rüyada arı saldırması bolluk ve berekete işaret eder. Yine eğer arı soktuysa,rüyayı gören kimsenin yakın bir arkadaşı, o kişiyi hayal kırıklığına uğrataca demektir. Arı sokması aynı zamanda zahmetsiz kazanılacak mal ve helal kazanca işaret etmektedir. Olumsuz tarafından baktığımızda ise rüyada arı asldırması merhametsiz, şefkatsiz ve kötü niyetli kimselere yorumlanır. Bazı tabircilere göre ise, kötü niyetli kimselerin sözüne uyarak, yakınındaki kişileri incitmek anlamına gelir.

Rüyasında arı soktuğunu gören kişiler için iki farklı yorum yapılır. Eğer kişiyi rüyasında sokan arı bal arısı ise, çalışma isteğini kaybedeceğini, iş hayatında bu kişiye haksızlık yapılacağına, yaptığı güzel davranış ve iyiliklerin karşılığını alamayacağına, çabalarının görülmeyeceğine, çeşitli para kayıpları yaşayacağına işaret eder. Bal arısı dışında eğer rüyada yaban arısı sokuyorsa, bu rüya daha farklı yorumlanmaktadır. Rüyada yaban arısı sokması durumunda; rüyayı gören kimsenin kötü niyetli bir düşmanı olduğuna ve bu kişinin rüya sahibine zarar vermek amacı ile ortaya çıkacağına delalet eder. Manevi anlamda ise iman derecesinin ve inancının azalacağına, hayatında negtif düşüncelerin olduğu olumsuz bir döneme gireceğine işaret eder.

Rüyada arı sokması ancak acı hissetmemek ise; rüya sahibine faydalı olacak, ona kazanç ve para getirecek, onu düze çıkaracak, rahata erdirecek ve iyi şartlarda yaşamasına neden olacak bir insana rastlayacağına ve onun sayesinde mutlu bir hayat süreceğine yorumlanır.

Rüyada ağaç görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden inceleyebilirsiniz.

Rüyada Arı Yakalamak

Rüyada arı yakalamak, rüya gören kimsenin tüm dileklerinin gerçekleşmesine delalettir. Birden fazla arı yakalamak, hem iş hem gönül ilişkilerindeistenilenlerin gerçekleşeceği olarak yorumlanır.Çiçek üzerinde duran bir arıyı yakalamak ise, rüyayı gören kimsenin yakın dostunun haber vermeden ziyarete geleceği olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Arı Öldürmek

Rüyada bir arıyı öldürmek, beklenmeyen bir habere işaret eder. Bu rüyanın yorumu, arının türün göre farklılık göstermektedir. Eğer rüyada öldürülen arı bal arısı ise, maddi anlamda gelecek olan zarar olarak yorumlanmaktadır. Bir başka yoruma göre ise, rüyada arıyı öldürmek, düşmana ciddi bir zarar vermeye işaret eder.

Rüyada arı öldürmek, rüyayı kişinin yapacağı çok büyük bir yanlışı işaret etmektedir. Bu yanlış davranışla beraber, peş peşe hatalr gelecektir. Bu hatalar kişinin hayatını bir çıkmaza sokacaktır. Rüyada sarı arı öldürmek maddi dünyayı yansıtır. Maddi olarak bir fırsatın kaçması olarak yorumlanır. Aynı zamanda rüya sahibinin kötü özellikleri olmasına, gurur ve kibre düşmesine işaret etmektedir. Bu rüya herkes için uyarıcı özellikte bir rüyadır. Bu tip rüyaların görülmesi, rüya sahiplerinin ibret alarak, kendilerine çeki düzen vermeleri için gösterilmektedir. Bu nedenle yaptığınız birçok hatayı telafi etmeniz önerilmektedir.

Rüyada Arı Topluluğu Görmek

Rüyada arı sürüsü görmek, bir sırrın ortaya çıkmasına işaret eder. Rüyada arı sürüsü görmek hayırlı, bolluk bereket anlamındadır. Bir kimsenin rüyada arı sürüsü görmesi ailesiyle birlikte mutlu bir hayat yaşayacağını müjdeler. Bir sürü arı görmek veya sürüyle arı görmek bereket, başarı ve mutluluğu kısa süre içerisinde rüya görenin hayatına getirir. Rüyada bir sürü arıyı gören kimse rızka erişir ve maddi açıdan refaha kavuşur.

Bu rüyanın yorumu, rüyanın koşullarına ve görülen arıların türüne göre de farklılık göstermektedir. Bal arısı sürüsünü görmek, zengin, kazancı yerinde, dürüst ve güler yüzlü biriyle evlenmeye delalet eder. Bir rivayete göre de bir sürü bal arısı gelecek olan hayırlı kazancı işaret eder. Birçok arının aynı anda rüyada görülmesi hakkında tam olarak hayırlı ya da olumsuz tabirler yapılamamaktadır. Bu rüya aynı zamanda kişinin etrafında bulunan kimselerin, o kişinin başarısından dolayı kıskançlık yapacağına işaret etmektedir. Kıskançlık yapan kişiler, kişinin sevdiği ya da sevmediği kimseler olabilir. Rüyada arıyı sürü olarak gören kimselerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta, güvenmediği insanların bulunduğu ortamlarda yorum yapmamalıdır. Aksi takdirde olumsuz bir durum olması durumunda bütün suç rüyayı gören kimsenin üzerine kalabilir.

Rüyada Çiçek Üzerinde Bal Yapan Arı Görmek

Rüyada çiçekler üzerinde bir arı var ise, yakın bir dostun habersiz ziyareti ile yorumlanır. Rüyada bal arısı görmek çok kısa bir süre içerisinde elde edilecek çok büyük bir başarının habercisidir. Rüyada bir arının çiçek üzerinde bal yaptığını görmek hem maddi anlamda hem de manevi anlamda güzel geliişimelerin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Bu rüya hakkında İmam Nablusi (r.a) şöyle buyurmuştur; rüyada bal arısı görmek, kişinin ilim sahibi olarak bu ilmini insanlığın hayrına kullanmasına delalet etmektedir. Bu tabir doğrultusunda rüyayı gören kimsenin ilmi artacağı ve bu ilmi aracığılğı ile hem insanlara faydalı olarak, hem de maddi kazanç sağlayacağı yorumu yapılabilir.

Rüyada Eşek Arısı Görmek

Rüyada eşek arısı görmek, güçlü bir adama işaret eder. Eşek arasının bir kimseye sokması kötü niyetli bir kadın nedeniyle üzüntüye düşmeye, eşek arısı tutmak ya da öldürmek hayırlı işe, eşek arılarının bir yere girmesi düşman istilasına işarettir.

Rüyada Arıkovanı Görmek

Rüyada görülen arıkovanı kişinin eşiyle tabir edilir. Rüyada kovan ve arı görmek zenginlik ve refaha işaret etmektedir. Kovandaki bal kadının malı, arılar ise bu kadının çocuklarını işaret etmektedir.

Rüyada arıkovanı görmek hayırlı bir aile kurmak ile yorulur. Rüyasında arıkovanı gören kimse bekar ise, hayırlı bir eş ile tanışarak mutlu bir evliliğe imza atacağına yorumlanır. Rüyada arı kovanı görmek rüya gören kimseyi doğru yola götürecek, onu borçlarından kurtararak huzura kavuşturacak yol gösterici bir dosta işaret eder. Bu rüya aynı zamanda eğer kişi ev sahibi değilse yeni bir ev alabileceğine de işaret ediyor olabilir. Bir başka rivayete göre, İmam Cafer – i Sadık Hz. der ki; bu rüyayı gören kişilerin, iyi bir bineğe ve ferah bir haneye sahip olacakları tabirini yapmıştır. Her açıdan arı kovanı görmek birçok güzel olayın habercisidir.

Rüyada Bal Arısı Görmek

Rüyada bal arısı görmek, rüyayı gören kimsenin hayatında yer alan her şeyde yaşanacak verime işaret eder ve rüyayı gören kişinin hayatına gelecek berekete, refaha yorulur. Rüyayı gören kimsenin maddi anlamda huzura ereceğine, hayırlı olan rızka ve gelire kavuşacağına, her yönden refaha kavuşacağına, hiç bir şeyin eksikliğini ve yokluğunu da hissetmeyeceğine delalaet eder. Rüyayı gören kimse hayalini kurduğu imkanlara sahip olacak anlamına gelir.

Hane olarak yorumlandığında ise çiftlerin birbiriyle iyi anlaştığı mutlu bir evlilik işaret eder.

Rüyada Arı Almak

Rüyada birçok bal arısı aldığını görmek rızka işarettir. Eğer rüyayı gören kimse evli ise, iyi huylu, dürüst, güvenilir, çevresi tarafından sevgiyle ve saygıyla anılan birisi ile gönül ilişkisine başlayacaktır.

Eğer rüyayı gören kişi çiftçi ise, içinde bulunduğu dönemde ucuzluk ve bolluğa işaret eder.

Rüyada Arıkovanı Aldığını Görmek

Rüyada arıkovanı edindiğini görmek, rüya gören kimse eğer evli ise o kişinin eşiyle tabir edilir. Rüyada arıkovanı edindiğini görmek, rüyayı gören insan için başarılı bir işe ve ona yardımcı olan insanlara işaret etmektedir.

Arı kovanındaki peteklerin tamamını çıkarmak ise insanlara kötülük yapmak olarak yorumlanır. Arılara yiyecek kadar bal bırakıp geri kalanını almak ise hak yemeden adaletli olarak iş sürdürmeye işaret eder.

Rüyada Sarı Arı Görmek

Rüyada sarı renkli bir arı görmek, kişinin kazanacağı rızka işaret etmektedir. Rüyada sarı görmek, öğrenilecek olan güzel gelişmelerin rüyayı gören kimsenin geçmişte saygı duyduğu  bir kimse tarafından verileceğine delalet etmektedir. Bu haberler güzel anlamda yorumlanır. İş imkanı, bebek müjdesi ya da evlilik haberi olabilir. Genel itibariyle sarı arı görmenin anlamı güzel yorumlanır. İmam Nablusi Hz. bu rüyanın tabiri hakkında; kişinin temkinli olmasını ve alınacak önemli kararların iyice tahlil edilmesi gerektiğini bizlere rivayet etmektedir. Bu tavsiyeye uyularak hareket edildiği takdirde, rüyanın olumlu yönleri gerçekleşcektir.

Rüyada şeker görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Evde Arı Görmek

Rüyada evin içerisinde arı görmek, rüyada görülen evin bereketleneceğine işaret eder. Eve giren her bir mal varlığı, katlanarak artacak ve tükenmeyecektir. Aynı zamanda hayırlı evlat anlamına da gelir.

Rüyada Arı Kovalaması

Rüyada bir arı tarafından kovalanmak, çevredeki sorunlu insanlardan rüya sahibinin kurtulacağına işaret etmektedir.Söz konusu sorunlar birden fazla kişiden de geliyor olabilir, tek bir kişiden geliyor da olabilir. Aynı zamanda bu dönemde maddi sıkıntılarla karşılaşılabilir. Cabir – Ül Magribi (r.a)’nin tabirine göre; rüyada arıdan kaçmak, kişinin borç veren bir kimse olacağına ve bu nedenle sıkıntıya düşeceğine işaret etmektedir. Ancak rüya sahibinin bir kimseye iyi niyetle yaptığı yardımlar, rüya sahibine geri dönerek o kişinin sıkıntılarını atlatmasına yardımcı olacaktır.

Rüyada Kraliçe Arı Görmek

Rüyada kraliçe arı görmek, rüyayı gören kimsenin iş konusunda statüsünün yükseleceğine işaret eder. Genellikle kamu alanında gelecek başarılara işaret etse de bu rüyanın ticaret alanında da kazançlı gelişmelere vesile olduğu öne sürülmektedir.

Rüyada Siyah Arı Görmek

Rüyada siyah renkte bir arı görmek, kimi İslami kaynaklara göre olumsuz yorumlara sahiptir. Rüyada siyah arı görmek, kişinin çevresinden bazı kişileri çıkaracağına işaret eder. Sonrasında rüyayı gören kimse büyük bir boşluğa düşebilir. Üzüntü ve keder içerisinde bulunabilir. Siyah bir arı görmek bu yönüyle olumsuz olarak tabir edilmektedir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz