Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Ayakkabı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ayakkabı görmek ne anlama gelir? Rüyada ayakkabı giymek, ayakkabı almak ve ayakkabı çalmak neyi ifade eder? Rüyada ayakkabı ile ilgili İslami kaynaklarda neler yazıyor? Rüya hakkında gerçek tabirlere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Ayakkabı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya içerisinde görülen ayakkabılar, genel anlamda devlet işleri ile yorumlanır. Rüyayı gören kimse kuzun vadede maddi ve manevi anlamda rahatlama yaşayacaktır. Rüyada görülen ayakkabıların durumuna, rüyada bulunulan  ortamın değişkenliğine göre kişilerin gördüğü rüyaların anlamlı da farklı yorumlanabilmektedir.

Eğer rüyada görülen ayakkabılar parlak ve iyi durumda ise, bu şansa işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kimsenin hayattaki şansı artacaktır. Bu şans, iş hayatında da geçerlidir. Rüyada ayakkabı gören kimsenin şansı iş hayatında da yolunda gidece ve büyük kazançlar elde edecektir. Eğer rüyada görülen ayakkabı çirkin ve yıpranmış ise, bu rüya, rüya sahibinin işlerinin kötüye gideceği, bazı şanssızlıklar ile karşılaşacağı anlamına gelmektedir. Kötü ve yıpranmış olan ayakkabıların rüyada görülmesi, iyi gitmekte işlerin bile kötüye gideceğine, üst üste aksilik ve şanssızlıklar yaşanacağına delalet etmektedir.

Rüyada Ayakkabı Giymek

Rüyada bir kimsenin ayakkabı giydiğini görmesi, genel olarak dünya işleri ile yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kimse, dünyevi işlere yoğunlaşır. Rüyayı gören kimsenin dini ve manevi yönü bir süre geri planda kalır.

Bu nedenle eğer bir kimse rüyasında yeni bir ayakkabı alıır ve giyerse, bu rüya o kişinin yeni bir işe başlayacağı ve başarılı olduğuna yorumlanır. Eğer eski bir ayakkabısını giymeye devam ederse, mevcut işini koruyarak devam edeceğinin işaretidir.

Ebu Said El Vaiz ise söyle diyor: Ayakkabı giymek, rüyayı gören kimsenin ticaret için bir yolculuğa çıkacağına işaret eder. Giyilen ayakkabının dar olması ve giyildiğinde rahatsız etmesi, sıkıntıya ve borca delalet etmektedir. Yeni ayakkabı bir ayyakbı giymek mali olarak dikkat etme anlamına gelmektedir. Ayakkabının altında yama ve pençe varsa ve rüyayı gören kimse boşanmış ise, eski eşinden bir zarar görür. Bir rivayete göre aralarında düşmanlık oluşur. Ayakkabının altına yama ve pençe vurulmuş olduğunu ve bu pençenin sökülmek üzere olduğunu gören bir kimse eğer bekarsa, dul biriyle evlilik yapar. Kırmızı renkli ayakkabı giydiğini gören bir kimse eğer yola çıkacaksa, bu yola bir süre çıkamaz.

Rüyada zeytin görmek ne anlama gelir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Büyük Ve Geniş Ayakkabı Görmek

Rüyada bol gelen ve geniş bir ayakkabı gören kimse, bu rüyayı görmüş olduğu zamana kadar mutlu değildir. Bu kimse sıkıntı çekmiştir. Ancak rüyada görülen büyük ve geniş ayakkabılar bundan sonraki zamanda rahatlık içerinde yaşanacağı ve zenginlik dolu olacağı anlamını taşımaktadır. Rüyayı gören kimse, o zamana kadar yaşamış olduğu sıkıntılardan kurtularak saadete kavuşacaktır.

Rüyada Küçük Ve Dar Ayakkabı Görmek

Rüyada ayağı sıkan, küçük ve dar ayakkabı görmek, rüya gören kimsenin sıkıntılı ve zor bir durum yaşayacağını işaret eder. Esas sebebi net olmayan bu durumdan dolayı sorunlar yaşayarak, hayatının sıkıntılı bir dönemine gireceği anlamını taşır. Rüyayı gören kimsenin eğer mevcut durumu iyiyse bile, maddi anlamda sıkıntı çekeceğine yorulur. Rüyayı gören kimse oluşan sorunlardan kendi çabası ile kurtulacaktır.

Rüyada Ayakkabı Almak

Bir kimsenin rüyasında ayakkabı satın alması, o kişiyi maddi olarak güzel günlerin beklediğine işaret eder. Bu kimsenin yaptığı işler bereketi ile gelecektir. Eğer rüya gören kimse çalışıyorsa, elde edeceği gelir artacak ve bereketlenecektir. Eğer işsiz ise iş kuracak ve yeni bir girişimde bulunacaktır. Yeni bir iş kuran kimse, kısa bir süre içerisinde bu işte uzmanlaşacak ve sektörde adı geçen biri haline gelecektir.

Eğer rüyayı gören kimse bekar bir kız ise, bu kimse evlenecek ya da güven duyduğu biri ile arkadaşlık kuracaktır.

Rüyada Ayakkabı Denemek

Rüyada ayakkabı almak amacı ile bir ayakkabıcıda ayakkabıları denemek, rüya gören kimsenin durumuna göre farklı yorumlar alabilir. Eğer rüya gören kişi iş yeri sahibi ise, işini genişleterek şube açacaktır. Kendi işini kurmak istiyorsa kısa bir süre içerisinde ev sahibi olacaktır. Rüyayı gören her kimse, her şekilde ticari anlamda büyük başarılar elde edecektir.

Rüyada Çocuk Ayakkabıları Görmek

Rüyada çocuklar için ayakkabı görmek, genel olarak hayra yorulmaz. Rüyanın bulunduğu ortam ya da ayakkabının durumu gibi değişkenler dikkate alınmaz. Her şekilde rüyada  çocuk ayakkabıları görmek işlerini ters gideceğine ve bu durumun rüya gören kimseyi depresif yapacağına delalet eder. Bu sorunlar sağlık problemleri ile ilgili olmayacaktır. Sorunların temel nedeni maddi problemler ve içinde bulunulan ortamdaki huzursuzluktur.

Rüyada Evin Kapısının Önünde Ayakkabı Görmek

Rüyada bir evin kapasının önünde çıkarılmış ayakkabılar görmek, rüyada görülen evin içerisinde bir şenlik havası olacağına yorumlanır. Eve bir kutlama ya da organizasyon olacağına, bu kutlama ile beraber eve çok sayıda misafir geleceğine delalet eder.

Rüyada Topuklu Ayakkabı Görmek

Rüyasında topuklu ayakkabılar gören kişinin arkadaş, aile veya çalışma ortamı gibi bulunduğu ortamlar içerisinde statüsünün artacağına, artan itibarının hayat boyu korunacağına işaret eder. Bu kimsenin artan itibarı sayesinde işinde iyi yerlere gelerek, maddi olarak refah içerisinde yaşayacağına işarettir. Rüyada topuklu ayakkabı giyen kadın, gerçek hayatında asil, zarif ve bakımlıdır.

Rüyada Ayakkabılarını Çıkarmak

Rüyada ayakkabılarını ayağından çıkarmak, hayra yorulur. Rüyada ayakkabı çıkarmak, o kimsenin dert ettiği bir durumdan kurtularak huzura kavuşacağına ve rahatlayacağına işarettir. Rüya gören kişinin iç huzurunu kaçıran olay ve ortamlardan kurtularak,  kendini mutlu ve güvende hissettiği, sevdikleri ile çevrili olduğu bir ortamda bulunacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişiyi çok güzel haberler beklediğine, bu haberler ile beraber sonraki hayatının şekilleneceğine ve çok mutlu olacağına işaret eder.

Bu rüyayı gören kişinin dileklerinin kabul olduğu rivayet edilir. Eğer bu kimse gerçek hayatta işinde başarı diliyorsa, işiyle ilgili maddi kazanç elde edecek demektir.

Rüyada Delik Ayakkabılar Görmek

Rüyada delik ayakkabı görmek, genel anlamda evlilik ile yorumlanır. Rüyasında delik ayakkabılar gören kişinin ve ayakkabının durumuna bağlı olarak, bu rüyanın yorumu farklılık gösterebilmektedir. Rüyasında ayakkabısının altında delik olduğunu fark eden bir kimse, gerçek hayatta bekar ise, dul biri ile evleneceği rivayet edilir. Yapılan bu evlilik rüya gören kişiyi çok mutlu edecektir. Eğer bir kişi rüyasında ayakkabısının üst kısmında delik görüyor ise, bu kişinin mal varlığında azalma meydana geleceğine yorumlanır.

Eğer bir erkek rüyasında ayakkabı giyerken zamanla aşınarak yırtıldığını gördüyse, eşinin kısa bir süre içerisinde vefat edeceğine işaret eder. Eğer rüyayı gören kimse kadın ise, eşinin uzun bir ömrü olacağına işarettir.

Rüyada Yeni Ayakkabılar Görmek

Rüyasında yeni ayakkabı sahibi olan her kimse, mevcut kazanç ve mal varlığını koruyacağına, eğer bu kişi esnaf ise mal varlığının bir süre aynı şekilde devam edeceğine işaret eder.  Rüyada yeni ayakkabılar gören kimse, mevcut durumdan bunalmıştır. Bu kişi  yenilenmek ve dinlenmek için bir yolculuğa çıkacaktır. Rüya sahibi gittiği bu yerde tüm dertlerini unutacak demektir. Rüyada yeni ayakkabı aynı zamanda hayırlı kısmetlere işaret etmektedir.

Rüyada Çamurlu Ayakkabı Görmek

Rüyada çamurlu ayakkabı gören kimse, herhangi bir sağlık sorunu yaşamadan, uzun bir hayat sürecektir. Bu rüya hayır olarak ele alındığında bu kişinin helal para kazanacağına, dileklerin kısa bir süre içerisinde gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Rüyayı göre kişinin çevresindeki varlıklı biri, rüya sahibine el uzatarak ona tavsiye verecektir. Bu tavsiyesi ile o kişiye yeni kapılar açacaktır.

Rüyada temizlenmesi imkansız gibi görünen çamurlu ayakkabılar görmek ise şer olarak yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin çevresinde kötü kalpli insanların varlığına rivayet edilir. Bu düşmanlıklar bir süre devam edecek, ne yazık ki rüya sahibini dönem dönem rahatsız edecektir. Zamanla bu kimse gerçek yaşamında itibarını kaybederek, çevresinde kendisini seven insanları da kaybedecektir.

Rüyada Siyah Ayakkabı Görmek

Rüyada siyah renkli ayakkabı görmek genel olarak güzel yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin eğitim hayatında ya da işinde başarılı olacağına, farklı iş fırsatları görerek kariyer basamaklarını hızla tırmanacağına işaret etmektedir. Siyah ayakkabılar görerek, görülen ayakkabının giyilmesi ise bu kişinin çevresinden aldığı destekler ile ulaşacağına delalet eder.

Eğer rüyada ayakkabı deneniyorsa ve giyilen siyah ayakkabıların hepsi rüya sahibinin ayağını sıkıyorsa ya da vuruyor ise sıkıntılı günlerin kısa bir süre içerisinde yaşanacağına işaret eder.  Bu kimse hayatında, özellikle iş hayatında engellerle karşılaşacaktır. Eğer  rüyayı gören kişinin rüya sırasında yanında biri varsa, o kimsenin rüya sahibine zarar vereceğine, yalan söyleyerek, gizli düşmanlık besleyeceğe delalet eder.

Rüyada Beyaz Ayakkabı Görmek

Rüya içerisinde görülen beyaz renkli ayakkabılar hayra yorumlanır. Rüya gören kimsenin mutlu günlere doğru ilerleyeceğine, hayatında sorunlar var ise aşarak huzur seviyesinin yükseleceğine işaret etmektedir. Ancak bazı durumlarda beyaz ayakkabılar gören kişinin başarılı anlarında kibre kapılarak düşüncesizce hareket edeceğine ve bu düşüncesizliğinden dolayı yakın çevresi tarafından dışlanarak, sıkıntılı zamanlar geçireceğine yorulur. Rüya gören kimse bu sıkıntıları takıntı haline getirerer hayatının merkezi durumuna getirebilir.

Maddi açıdan kötü günler geçiren ve zengin olmak isteyen bir kimse, rüyasında beyaz ayakkabılar görürse  şans oyunlarından ya da daha farklı kolay para kazanma yollarından  para kazanacaktır. Bu durum kişiyi maddi yönden rahatlatacaktır. Kısa bir süreliğine olsa bile rüya sahibine yaşama enerjisi verecektir.

Rüyada Kırmızı Ayakkabı Görmek

Rüyada kırmızı renkte ayakkabı görmek, maddiyat ile yorumlanmaktadır. Eğer bir erkek rüyasında kırmızı ayakkabılar görür ise, ticaret amacıyle bir yolculuğa çıkacak ve bu yolculuk sonucunda büyük getirisi olan kazançlar elde edecektir. Bir süre sonra bu yılculuklar artacak ve her seyahat başka kazanç kapıları açacaktır.

Eğer bir kimse rüyasında kış meyvsimindeyken kırmızı renkli ayakkabılar giyiyor ise, bu kişi hayırlı ve bolluk bereket içerisinde bir hayat sürecek anlamına gelmektedir. Yaz mevsiminde görülen kırmızı ayakkabılar is hayra yorulmaz. Eğer bir kimse yaz mevsiminde kırmızı renkli ayakkabular giydiğini rüyasında  gördüyse, bu kişiyi keder ve üzüntü beklemektedir. Eğer bir kimse rüyasında kırmızı ayakkabılarını kaybediyor ise, eşinden ayrılarak zor bir durum içerisine düşecektir.

Rüyada yumurta görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Ayakkabı Sildiğini Görmek

Rüyada ayakkabı temizlediğini gören bir kimsenin şansının açılacağına delalettir. Bu kişinin kısmetleri artacaktır. Bu kimse yeni bir yola girerek büyük başarılar elde edecektir.si

Rüyada Ayakkabı Dükkanı Görmek

Rüyasında ayakkabı satan bir dükkan  gören kimse hayatında kötü bir döneme girer. Maddi ve manevi olarak zor günler geçirir.

Rüyada Ayakkabı Bağcığı Görmek

Rüyada ayakkabı bağcığı gören bir kimse, eğitim  ya da iş hayatında çok başarılı olacaktır.

Rüyada Ayakkabı Çaldığını Görmek

Rüyasında kendisinin olmayan ayakkabıları aldığını yani çaldığını gören bir kimsenin aynı durum  gerçek hayatta farklı şekilde başına gelir. Bu rüya, rüyayı gören bir kimsenin  evine hırsız girebileceğine veya başka bir yerde değerli bir eşyasının çalınacağına delalet eder.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz