Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Zeytin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada zeytin görmek ne anlama gelir? Rüyada zeytin maskesi, poşette zeytin, zeytin tanesi, zeytin ağacı, zeytin yağı görmek neleri ifade eder? Rüyada zeytin ile ilgili İslami kaynaklarda neler yazıyor? Rüya hakkında gerçek bilgiler için yazımızı okuyabilirsiniz.

 Rüyada Zeytin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada zeytin görmenin anlamı barış, kadın, bolluk ve sevgiye delalet eder. Rüyada zeytin genel olarak olumlu anlamlara sahip olan bir rüya olduğu için, görülmesi tercih edilen bir rüya türüdür. Rüyanın anlamının olumlu mu olumsuz mu olduğunu anlamak için, zeytinin rengi, zeytin miktarı gibi detaylar önem taşır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında zeytin gören kişiler uzun zamandan beri küs olduğu insan ile barışacaktır. Bazı ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre bu rüyayı gören kişilerin ömürlerinin sonuna kadar başka insanlarla küsmeyeceği, hatta tartışmayacağı söylenir.

Rüyada Zeytin Ağacı Görmek

Rüyada zeytin ağacı görmenin anlamı rüya gören kişinin çevresinde onu sevmeyen insanların olması, rüya sahibinin kıskanılması, kişinin üzerinde nazar olması anlamlarına gelmektedir. Eğer rüya sahipleri yalnızca bir tane zeytin ağacı görüyorlarsa, bu durum rüya sahibinin tek bir insan ile barışması anlamına gelir. Eğer rüya sahibi birden fazla ağaç görürse, gördüğü ağaç sayısı kadar insanla barışırlar. Barışılan kişi rüya sahibini aslında sevmeyen ve onu kıskanan insanlardan olacaktır.

Eğer rüyada görülen zeytin ağacının üzerinde zeytinler olduğu görülüyorsa, bu durum rüya sahiplerinin bir daha asla kendisini sevmeyen insanlar ile kavga etmemesi şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer ağaçta zeytinler yoksa da rüya sahibi çevresinde bulunan insanlar ile anlaşamamaya devam eder.

Rüyada yumurta görmek neyi ifade eder? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Zeytin Yağı Görmek

Rüyada zeytin yağı görmenin anlamı sıkıntıların sona ermesi, problemlerin tereyağından kıl çeker gibi kolay halledilmesi, rüya sahibinin problemlerden başı ağrımaması anlamlarına gelmektedir. Genel olarak rüya tabirlerine dayanarak yapılan açıklamalarda, rüyasında zeytin yağı gören kişilerin hayatlarında bir daha problemle karşılaşmayacakları ve hep mutlu olacakları söylenmektedir. Eğer zeytinyağı bir kabın içinde görülüyorsa, bu durum kişinin yakın arkadaşından kaynaklı bir problemi kökünden çözmesi anlamına gelir. Eğer zeytinyağı yemeklerin içinde görülüyorsa, rüya sahibi işinden kaynaklı olan problemlere bir çözüm bulacaktır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında zeytin yağı gören kişilerin üstün bir problem çözme yeteneği olur. Kişilere çevresindeki insanlar problem çözmesi için danışmaya başlarlar.

Rüyada Siyah Zeytin Görmek

Rüyada siyah zeytin görmenin anlamı kötülüklerin uzak olması, kişilerin kendilerini kötü alışkanlıklardan koruması, kişinin sevap işlemesi şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin hayatlarında kötü alışkanlıklar artık kişiden uzak olur. Kişi sigara içmek, insanlara kötü davranmak, çok ve gereksiz miktarda para harcamak gibi kötü alışkanlıklardan kurtulacaktır. Eğer rüyada görülen siyah zeytin miktarı çok fazla ise, rüya sahibinin kötü alışkanlıklarından kurtulması için uzun bir zaman geçmesi gerekecektir. Eğer rüyada az miktarda siyah zeytin görülürse, bu durum rüya sahibinin kısa süre içinde kendini toplaması ve iyi alışkanlıklara doğru yelken açması anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Yeşil Zeytin Görmek

Rüyada yeşil zeytin görmenin anlamı rüya sahibinin çevresinde ona zarar vermek isteyen birinin  bulunması, rüya sahibinin zarar görmesi, kişinin acı çekmesi gibi olumsuz şekillerde yorumlanmaktadır. Bazı alimlere göre bu rüyayı görmenin olumlu anlamları olsa da, genellikle rüyanın olumsuz anlamlarının gerçekleştiği bilinmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda bu rüyayı gören kişilerin kısa sürede kötü bir haber alması anlamına gelir. Verilen bu haberi rüya sahibinin çok yakınında bulunan bir arkadaşı ya da tanıdığı söyleyecektir. Alınan haberin sağlık ile ilgili olacağı söylenmektedir.

Rüyada Zeytin Ezmesi Görmek

Rüyada zeytin ezmesi görmenin anlamı sağlıktır. Rüyanın içinde yer alan detaylara bakıldığı zaman, rüyanın olumlu mu yoksa olumsuz mu olacağı öğrenilebilir. Zeytin ezmesi eğer rüyada kahvaltı sofrasında görülürse, bu durum  rüya sahibinin çok sağlıklı olacağı anlamına gelmektedir. Eğer rüya sahibi zeytin ezmesini yediğini görüyorsa da, bu durum rüya sahibinin sağlığını kayıp edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi zeytin ezmesini birisine ikram ettiğini görürse, bu durum rüya sahibinin bir başka insanın daha sağlıklı olması için onu motive etmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi bir başka insanın zeytin ezmesi yediğini görürse, rüya sahibinin sağlığının kötüye gitmesi yorumu yapılır. mamı Gazali (r.a) yorumunda; bu kişilerin sağlık problemlerinin fazla kilolar yüzünden geleceği söylenmektedir.

Rüyada Zeytin Yediğini Görmek

Rüyada zeytin yediğini görmenin anlamı yeni oluşumlar, yaşamda değişiklikler, yenilik yapmak gibi farklı anlamlara sahiptir. Zeytin yediğini gören kimseler iş, aşk, özel hayat, sosyal hayat gibi farklı alanlarda hayatlarını değiştirmek için kararlar alacaktır. Rüyada hangi tür zeytin yendiğinin görülmesi kişinin ne tür değişiklik yapacağı konusunda rüya alimlerine detaylı bilgi vermiş olur.

  • Eğer rüyada yenilen yeşil zeytin ise, rüya sahipleri iş hayatında değişiklik yapacaklardır,
  • Eğer rüyada yenilen siyah zeytin ise, rüya sahipleri özel hayatında değişiklik yapacaklardır,
  • Eğer rüyada yenilen siyah zeytin miktarı çok ise, rüya sahipleri sosyal hayatında değişiklik yapacaklardır şeklinde yorumlar yapılmaktadır.

Rüyada Zeytin Ağacı Diktiğini Görmek

Rüyada zeytin ağacı diktiğini görmenin anlamı rüya sahibinin zengin olması, çok para kazanmak, mal varlığının bollaşması gibi farklı anlamlara gelmektedir. Eğer rüyasında kişi küçük bir zeytin ağacı dikiyorsa, bu durum rüya sahibinin mal varlığının da küçük olması şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer dikilen zeytin ağacı boyutu büyük ise rüya sahibinin çok zengin olacağı söylenmektedir.

Bazı ilmi kaynaklarda rüyasında zeytin ağacı diktiğini gören kimselerin bir daha kimseye muhraç olmayacağını söyleyen islam alimleri bulunmaktadır. Rüya sahipleri eğer kadın ise hiçbir erkekten destek almadan kendi paralarını kazanacaklardır. Rüya sahiplerinin erkek olması halinde, kişilerin çok güzel bir iş ekibi hazırlayarak, birlikte güzel işler başarılacağı söylenmektedir.

Rüyada Kahvaltıda Zeytin Görmek

Rüyada kahvaltıda zeytin görmenin anlamı rüya sahibinin sabah vakti önemli bir haberi alması şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiye verilen haber telefon ya da internet vasıtası ile olacaktı. Eğer kişi rüyasında yeşil zeytin görüyorsa bu durum rüya sahibinin sağlığı ile ilgili güzel bir haber alması şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüyada görülen zeytinler siyah ise rüya sahibi sevdiği bir insan hakkında haber alır. Haber kişinin sevinmesini sağlar.

Rüyada 1 kg Zeytin Görmek

Rüyada 1 kg zeytin görmenin anlamı rüya sahibin sınırlarının olması, kişinin kendini sınırlaması ve katı kurallar koymak gibi anlamlara sahiptir. Bu rüyayı gören kişilerin özellikle iş hayatında kendini sınırlamaları nedeni ile büyük işleri başaramayacakları söylenmektedir. Kişilerin önce kendileri için örmüş olduğu sahte sınırları aşması gerekecektir. Rüyada 1 kg yeşil zeytin görülürse bu durum kişinin iş hayatında bazı engeller ile karşılaşması şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüyada siyah zeytin görülürse de bu durum rüya sahibinin özel hayatında engellenmesi şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Zeytin Tanesi Görmek

Rüyada zeytin tanesi görmenin anlamı bereketin artması, kısmetin açılması, rüya sahibinin yeni insanlar ile tanışması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada zeytin tanesi gören kişilerin çok şanslı olduğunu söyleyen bazı alimler bulunmaktadır. Çünkü bu kişiler kedileri için en hayırlı insanlar ile tanışma fırsatı elde etmiş olurlar. Rüya sahipleri tanıştıkları bu insanlar ile hayatlarını kısa süre içinde birleştirme yoluna gideceklerdir. Kişiler eğer bir tane zeytin tanesi görürlerse bu durum rüya sahibinin tek bir insan ile tanışılması anlamına gelir. Eğer kişi birden fazla zeytin tanesi görürse kişinin bir çok insanla tanışacağı fakat bu insanlar arasından seçim yapması anlamını taşır.

Zeytin tanesinin nerede görüldüğü rüya alimlerine rüya anlamı konusunda önemli bilgiler verir. Örneğin mutfakta görülen zeytin taneleri rüya sahiplerinin evlenmeleri ve kısa sürede çocuk sahibi olmalarına işaret eder. Bununla birlikte eğer kişi market ya da paza gibi bir alanda zeytin görürse, bu rüya, rüya sahibinin iş hayatında ona katkısı olacak iyi bir insanla tanışması şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Zeytin Gözlü Kadın Görmek

Rüyada zeytin gözlü kadın görmenin anlamı evlenmek, yuva sahibi olmak, çocuk yapmak gibi hayırlı anlamlara sahiptir. Bu rüyayı gören bekar kişilerin yakın zamanda artık bekar olmayacakları söylenir. Eğer rüyayı gören kişilerin hayatlarında zaten birileri varsa, bu durum rüyayı gören kişilerin eşleri ile aralarında artık hiçbir problemleri kalmaması şeklinde yorumlanacaktır. İslam alimlerinin vermiş oldukları bilgilere göre zeytin gözlü kadın gören kişileri sevdikleri ile birlikte uzun ve güzel bir hayat bekler. Kişilerin evleri içinde olan huzurları çok fazladır.

Rüyada Zeytin Satın Aldığını Görmek

Rüyada zeytin satın aldığını görmenin anlamı huzur, sakinlik, dinginlik ve meditasyon gibi anlamlara gelmektedir. Zeytin satın aldığını gören kişilerin yaşamda bir daha asla kızgınlık duymayacağını söyleyen islam alimleri bulunmaktadır. Öyle ki, bu kişilerin öyle bir olgunluğu var olmuştur ki artık kişiler kimseye karşı öfke, kin, kıskançlık gibi duyguları beslemezler. Kişiler adeta gün içinde meditasyon yapan gurular haline gelmişlerdir. Kişilerin ayrıca çevrelerinde bulunan insanlara da bu yolla yardımcı olacakları söylenmektedir.

Rüyada yağmur görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Zeytin Kullanarak Yemek Yaptığını Görmek

Rüyada zeytin yemeği yaptığını görmenin anlamı aile, hediye almak, spor yapmak gibi birbiri ile çok bağlantılı görünmeyen çeşitli anlamlara sahiptir. Kişi eğer rüyasında tek başına zeytin yemeği yapıyorsa bu durum kişinin spora başlaması ve sağlıklı bir birey olmak adına yeni bir adım atması şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi başka insanlar ile birlikte zeytin yemeği yapıyorsa bu durum bize rüya sahibinin ailesi ile birlikte daha çok zaman geçireceğini anlatır. Eğer rüyada yemek yapıldıktan sonra yeniyorsa bu durum kişilerin bir başkasında manevi değeri yüksek hediye alması şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Zeytin Maskesi Görmek

Rüyada zeytin maskesi görmenin anlamı kişilerin kusurlarını saklaması, günah işlemek şekillerinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi eğer maskeyi yüzünde uzun süre beklettiğini görüyorsa bu durum rüyayı gören kişilerin temize çıkmak için uzun süre çaba göstermesi gerektiği anlamına gelir. Eğer kişi maskeyi hemen çıkarttığını görüyorsa rüya sahibinin günah işleyeceği, iyilik yapmayı bırakacağı söylenir. Rüya sahibi eğer maskeyi bir başkası ile birlikte yapıyorsa, bu durum kişini günah işlerken yanında bir başkasının da olacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Poşette Zeytin Görmek

Rüyada Poşette zeytin görmenin anlamı rüya sahibinin yeni bir işe girmesi, kişinin kariyer anlamında önemli bir kararın altına imza atması, girişimcilik faaliyetleri gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüyada zeytin poşet içinde olduğu zaman rüya kişinin iş hayatında gittiği yönün çok farklı şekillenmesi anlamını taşır. Kişi eskiden yaptığından çok alakasız bir iş koluna giriş yapacaktır. Bazı islam alimleri bu girişin rüya sahibi açısında çok büyük riskler taşıması anlamına geldiğini söylerler. Eğer rüyada poşette zeytin döküldüğü görülürse bu durum kişinin yeni girdiği işinde Başarılı olmaması şeklinde yorumlanır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz