Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Ayı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ayı görmek ne anlama gelir? Rüyada vahşi ayı, ayı tuzağı, kutup ayısı, ayı avcısı, belgeselde ayı, oynayan ayı görmek nasıl yorumlanmaktadır? Rüya hakkında rüya alimleri ve İslami kaynaklar nasıl açıklama yapıyor? Rüyada ayı ile ilgili gerçek bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

 Rüyada Ayı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ayı görmenin anlamı genel olarak hayatta başarılı olmaya, kötülüklerin uzak olmasına, rüya sahiplerinin mutlu olmasına işaret eder. Rüyada ayı görüldüğü zaman rüya sahibinin rüya içinde bulunan öğelere karşı dikkatli davranması gerekmektedir. Özellikle ayının nerede (ormanda, bahçede, evde vs.) görüldüğü rüyanın anlamı konusunda bize önemli bilgiler verir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada görülen ayı güce, maddi anlamda eziklikten kurtulmaya, kişinin dileklerinin yerine gelmesi anlamlarına sahiptir. Her ne kadar ayı görmek ilmi bilgilere göre olumlu anlamlara sahip olsa da, unutulmamalıdır ki, rüyanın bazı olumsuz anlamları da bulunmaktadır. Bu anlamlara karşı her zaman dikkatli olmak gerekir.

Rüyada Ormanda Ayı Görmek

Rüyada ormanda ayı görmek rüya sahibinin zengin olması, maddi anlamda çevreleri tarafından kıskanılan bir insan halin gelmesi anlamlarına gelmektedir. Ormanda görülen ayı eğer zayıflamış ise rüyanın ters anlamı ortaya çıkabilir. Yani kişiler zengin olmak yerine bir süre parasız ve fakir kalacaklardır. Rüya sahipleri ormanda ayı gördükten kısa süre sonra (eğer görülen ayının hali vakti yerinde ise) bir insandan yüklü miktarda ödeme alabilirler. Ormanda ayı eğer ava çıkmış ise rüya sahibinin para kazanmak için iş arayışında olduğu söylenir. Eğer ormanda görülen ayı aç ise, rüya sahibi işinde başarılı olmak adına bir takım zorlukların üstesinden gelmelidir.

Rüyada Kahverengi Ayı Görmek

Rüyada kahverengi ayı görmek hem olumlu hem olumsuz anlamlara sahip bir rüya türüdür. Rüyasında kahverengi ayı gören kişiler, yakınları tarafından bir saldırıya uğrayabilir. Bu saldırı illa fiziksel anlamda kavgalı olmak zorunda değildir. Rüya sahipleri özellikle kalabalık olan ortamlarda mobbing adı verilen saldırılara kurban gidebilirler. Kahverengi olan ayı eğer hareket halinde ise, rüya sahibinin hayatında hareketlenme olacağı söylenir. Önceden monoton bir hayata sahip olan kişilerin bu rüyayı gördükten sonra hareketlenecekleri, hayatlarının çok daha eğlenceli olacakları söylenmektedir. Kişilerin kahverengi ayıyı uyur halde görmeleri halinde ise, tam tersi hayatlarının sakinleşmeleri anlamını taşıyacağı bilinmektedir.

Rüyada araba görmek ne anlama gelir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada Kırmızı Ayı Görmek

Rüyada kırmızı ayı görmek olağan dışı haberlerin alınması, beklenmedik kişilerden beklenmedik işlerin ortaya çıkması, rüya sahibinin istediği insanlar ile birlikte iş yapması anlamlarına gelir. Bu rüyayı gören kişilerin çok dikkatli olmalarında fayda var. Çünkü Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kırmız ayı gören kişilerin hayati tehlikesi olan bir hastalığa yakalanma ihtimalleri yüksek olur. Bu kişiler çevrelerinde bulunan insanların yakalanmış oldukları virus ve buna benzer hastalıklardan muzdarip olabilirler. Kırmızı ayı eğer ormanda görülüyorsa, rüyayı gören kişinin bir akrabasından hiç beklemediği bir haberi alması şekilde yorumlanmaktadır. Alınan haber ile birlikte rüya sahibinin hayatının değişeceği söylenmektedir.

Rüyada Ayı Ayağı Görmek

Rüyada ayı ayağı görmek rüya sahibinin bir yolcuğa çıkması, tatil, dinlenme ve keyif gibi farklı anlamlara sahip olduğu bilinmektedir. Rüyasında ayı ayağı gören kişilerin kısmetlerinin açıldığı söylenir. Eğer rüyayı gören kişi erkek ve bekar ise, rüya sahibinin yakın zamanda hayatını birleştirmek istedikleri ve hayırlı bir kimse ile tanışacakları söylenir. Eğer rüyayı gören kişi kadın ise çok yakında iş nedeni ile bir bekar erkek ile tanışacaktır. Bu kişi bekar kadın için manevi olarak önemli konumda gördüğü biri olacaktır.

Eğer rüya sahibi evin içinde ayı ayağı görürse, rüya sahibinin evinin içinde bir tehlike olduğu söylenir. Bu kişilerin hiç beklemedikleri insanlar ona zarar vermek adına bir takım planlar yapma içine girmiş olabilirler. Eğer ayı ayağı ormanda bir yerde görülüyorsa, rüya sahibi iş hayatında bir düşmanı ile karşılaşacaktır.

Rüyada Vahşi Ayı Görmek

Rüyada vahşi ayı görmek maddi ve manevi anlamda huzur bulmak, rüya sahibinin sevilmesi, kişinin sosyal hayatının iyi olması anlamına gelmektedir. Rüya sahibi manevi anlamda sevdikleri ile birlikte olacağından, hayatı güzel ve kaliteli geçer. Eğer vahşi ayı evin içinde bir yerde görülmüşse rüya sahibinin sevilen kişiler ile önemli bir adım atması şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler bu dönemde evlenebilir, iş partnerini seçebilir, hayatına yeni insanları alabilirler. Vahşi ayı görmenin olumsuz anlamları olduğunu söyleyen bazı İslam alimleri de bulunmaktadır. Eğer rüyada vahşi ayı kişiye saldırır şekilde görülüyorsa, rüya sahibinin işlerinin ters gideceği ve kişinin asla yaşamda mutluluğu yakalayamayacağı söylenmektedir.

Rüyada Kızgın Ayı Görmek

Rüyada kızgın olan ayı görmek hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahip olmakla birlikte, genellikle rüyanın olumsuz özellikleri ön plana çıkar. Rüya sahipleri eğer kızgın ayının zayıf olduğunu görüyorsa, düşmanlarına karşı zafer kazanırlar. Bu düşmanlar rüya sahibinin çok yakınında olmayan bir isim olacağı bilinir. Eğer rüya sahiplerinin görmüş oldukları ayı gereğinden fazla iri ise rüya sahipleri ne yazık ki elde etmek istedikleri zaferi elde edemezler. Rüyada kızgın ayı eğer avını arıyorsa, rüya sahiplerinin düşmanları ile anlaşmaya oturacağı bilinir. Rüyanın tek olumlu anlamı rüya sahibinin azılı bir düşmanı yenmesidir. Bu savaşta bile rüya sahibinin bazı yaralar alacağı bilinmektedir.

Rüyada Ayı Saldırısına Uğradığını Görmek

Rüyada ayı saldırısına uğradığına görmek olumsuz anlama sahiptir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında ayı saldırısına uğradığını gören kişi gerçek hayatta saldırıya uğrar. Eğer rüya sahibi ormanda ayı saldırısına uğradığını görüyorsa gerçek hayatta hırsızlığa kurban gidecektir. Eğer rüya sahibi dışarıda bir yerde ayı saldırısına uğradığını görüyorsa kişinin her anlamda (maddi ve manevi) zarar göreceği söylenmektedir. İlmi kaynaklar bu rüyayı gören kişilerin kendilerini koruma altına almaları gerektiğinin altını çizmişlerdir.

Rüyada Aç Ayı Görmek

Rüyada aç ayı görmek rüya sahibinin büyü etkisi altına girmesi anlamına gelmektedir. Rüyada aç ayı bir çok anlama gelebilir. Bu anlamların tümü, rüya sahibinin büyü etkisi altına girmiş olduğundan kaynaklanmaktadır. Rüya sahibine:

  • Aşk büyüsü,
  • Bağlama büyüsü,
  • Geri dönme büyüsü,
  • Saç tutamı büyüsü türlerinden bir tanesi yapılacaktır.

Rüyada Ayı Sürüsü Görmek

Rüyada ayı sürüsü görmek rüya sahibinin işlerinin açılması ve bereketin açılması anlamına gelmektedir. Özellikle kalabalık ayı sürüsü görülmenin kişinin maddi anlamda kıskanılacak bir güce sahip olması şeklinde yorumlanmaktadır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında ayı sürüsü gören kimse, zengin olur ayrıca şöhret sahibi olur. Kişiler çevreleri tarafından tanınan bir isim haline gelirler. Herkes onun gibi olmak için onu örnek olur. Özellikle ayı sürüsünün orman içinde bir yerde görülmesi rüyanın daha da olumlu olması anlamını taşımaktadır.

Rüyada Belgeselde Ayı Görmek

Rüyada belgeselde ayı görmek rüya sahibinin sosyalleşmemesi, kişinin sıkıcı bir hayata sahip olması, hareketsizlik, monotonluk gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüyada ayı görmek çoğu zaman olumlu olsa da, ilmi kaynaklar ile kıyaslama yapıldığı zaman, belgeselde görülen ayılar rüya sahibinin hayatının istediği gibi gitmemesi anlamını taşır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüyayı gören kişilerin arkalarında büyük bir kısmetsizlik ve şansızlık taşıdıkları bilinmektedir. Belgeselde görülen ayılar rüya sahibinin fiziksel anlamda canının yandığını anlamına geldiğini söyleyen tabirler de bulunmaktadır. Bu durumun nedeni geçirilen trafik kazası olacaktır.

Rüyada Oynayan Ayı Görmek

Rüyada oynayan ayı görmek rüya sahibinin hayatının hareket kazanması, kişinin istediği hayata sahip olması, rüya sahibinin hayatının aşkı ile tanışması şeklinde yorumlamaktadır. Oynayan ayı eğer rüyada kendi isteği ile oynuyorsa rüya sahibinin istediği yerde olması için geçmesi gereken süre kısa süredir. Kişi eğer ayının bir başka insan tarafında oynatıldığını görüyorsa ve ayının mutsuz olduğu görülüyorsa, rüya sahibinin istediğini elde etmesi için uzun bir süre geçmesi gerekse de, kişi yinede istediğini elde edecektir. Oynayan ayı görmenin en hayırlı rüyalardan bir tanesi olduğunu söyleyen rüya alimleri bulunuyor.

Rüyada Ayı Avcısı Görmek

Rüyada ayı avcısı görmek  rüya sahibinin hedefleri doğrultusunda gitmesi, kişinin hedeflerin ulaşması için her şeyi yapması, kişinin kıskanılan bir insan olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer ormanda ayı avcısı görürlerse, bu durum rüya sahibinin iş anlamında bir çok hedefinin olması anlamına gelir. Eğer ayı avcısı yanlış yerde ayı arıyorsa, bu durum rüya sahibinin özel hayat anlamında hedefleri olduğunu ve bu hedefleri gerçekleştirmek için uzun süre boyunca çalışacağı anlamına gelir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada görülen ayı avcının yaşı rüya anlamı konusunda bilgi veren en önemli noktalardan bir tanesidir. Eğer ayı avcısının yaşı ileri ise, rüya sahibinin özel hayatının güzel gideceği şeklinde yorum yapılır. Rüya sahibi eğer avcının yaşının genç olduğunu görüyorsa da, kişinin iş hayatında bir takım beklenmedik kazançlar ortaya çıkacaktır.

Rüyada muz görmek neyi ifade eder? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Kutup Ayısı Görmek

Rüyada kutup ayısı görmek rüya sahibinin uzun bir yolculuğa çıkması şeklinde ifade edilir. Rüya sahibi eğer beyaz renkli kutup ayısı görürse, kişinin yolculuğa çıkma nedeni iş olacaktır. Kişi bu yolculuktan yüklü miktarda para kazanır. Eğer görülen kutup ayısının rengi kahverengi ise, rüya sahibi tatil nedeni ile yolculuğa çıkar. Bu tatil rüya sahibine oldukça iyi gelir. Kişi kendini yenilenmiş hisseder.

Rüyada Ayı Saldırısı Görmek

Rüyada ayı saldırısı görmek rüya sahibinin tehlike altında olması anlamına gelmektedir. Rüyasında ayının peşinde koştuğunu gören bir insanda olduğu gibi, rüya sahibi, çevresinde bulunan insanların tehlikesi altında olacaktır. Kişiler için can tehlikesi bulunmasa da rüya sahipleri psikolojik zarar görecekleri için çok kötü zamanlar geçireceklerdir. Rüya sahibi eğer evinde ayı saldırısına uğradıklarını görüyorlarsa, rüya sahibinin evinde gafil avlanacağı söylenmektedir. Eğer kişi dışarıda bir yerde ayı saldırısına uğrarsa da, kişilerin çevresindeki insanlar rüya sahibinin zarar görmesi için ona büyü yapacaklardır.

Rüyada Ayı Tuzağı Görmek

Rüyada ayı tuzağı görmek bir düşmanın varlığına işaret eden ve en tehlikeli rüyalardan bir tanesi olduğu söylenen rüyalardan bir tanesidir. Rüyada görülen ayı tuzağı, rüya sahiplerinin manevi ve maddi anlamda zarar görmelerine neden olur. Kişiler özellikle rüyanın görüldüğü bir iki haftalık dönem içinde sevdikleri insanları kayıp edebilirler. Ayrıca bu kişiler işlerinin yolunda gitmemesi nedeni ile bir nevi ekonomik krizin içinde kendilerini bulacaklardır.

İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre ayı tuzağı kurduğunu gören rüya sahibinin bir kimseye zarar vereceği söylenir. Rüyada ayı tuzağı kişinin kendisi tarafında kurulduğu zaman, isteyerek zarar vereceği söylenirken, eğer tuzak amacı olmaksızın kurulursa kişinin istemeden bir kimseye zarar vermesi söz konusu olur. Rüyada ayı tuzağını tek olumlu anlamı bir düşmanın alt edilmesidir. Rüyanın bu anlamının ortaya çıkması için gereken şey, rüya sahibinin pembe renkli tuzak görmesidir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz