Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Baklava Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada baklava görmek ne anlama gelir? Rüyada baklava kutusu yapmak, baklavacı, baklava dağıtmak, baklava satmak görmek nasıl yorumlanır? Rüyada görülen baklava hakkında rüya alimleri ve İslami kaynaklar nasıl açıklama yapıyor? Rüya ile ilgili bilgi edinmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

 Rüyada Baklava Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada baklava görmek, genel anlamda hayırlı olarak yorumlanmıştır. Rüyada bir kimsenin baklava görmesi, rüyayı gören kişinin hayatında pek çok mutlu haberle karşılaşacağına ve sevindirici ve huzurlu bir döneme gireceğine işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişi kendi rızkı peşinde koşan ve kazancını helal yollardan sağlayan birisi olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişi mevcut sıkıntılarından kurtularak oldukça ferah ve rahat bir yola girecektir. Bazı İslam alimleri tarafından rüyada baklava görmek kişinin herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamadan hayatına devam edeceğine tüm sıkıntılarından ve kederlerinden kurtulup gelecek kaygısı olmadan yaşayacağına şeklinde yorumlanmıştır. Bu rüya aynı zamanda rüyayı gören kişinin kısmetlerinin artacağına nasibinin açılacağına ve kişinin muradına ererek beklediği kişiden hoş sözler duyacağına da işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi genel olarak çevresinde ve arkadaşları arasında sayılan, sevilen ve lafı geçen birisi olarak yorumlanmaktadır. Kişinin aynı zamanda iş çevresinde de bayağı etkileyici ve nüfuzlu birisi olması bu rüyanın diğer yorumları arasında yer alır.

Rüyada Baklava Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada baklava görmek, rüyayı gören kişinin hatırının sayılır bir kişi olduğuna delalet eder. Aynı zamanda baklava görmek nüfuzlu bir kişi ile de yorumlanmaktadır. Rüyasında baklava gören kişinin bazı alimlere göre oldukça detaycı ve mükemmeliyetçi biri olması şeklinde de yorumları bulunmaktadır. Genel olarak bir kimsenin rüyasında baklava görmesi, hayırla yorumlanmakta olup rüya sahibin kısmetinin açık bir kimse olduğuna ve gönül ferahlığına kavuşacağına şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada kayısı görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Baklava Dağıtmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişinin baklava dağıtması, rüya sahibinin başlamış olduğu bir işte kendisini kısa zamanda göstereceğine ve oldukça büyük başarılar elde edeceğine şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi attığı her adımda başarılara ulaşacak ve kısa zamanda mevki sahibi olacaktır. Bazen de bu rüya sahibinin çevresindekilere bazı konularda yardımcı olduğuna ve maddi manevi her zaman çevresindekileri destekleyen bir insan olduğuna şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya aslında kişinin kendi iç güzelliğini ve iyi niyetini yansıtan bir rüya olarak nitelendirilir. Cafer-i Sadık (r.a.) ‘a göre rüyasında bir kimsenin çevresine baklava dağıttığını görmesi, rüyayı gören kişinin hayırlı işlerle uğraşan birisi olduğuna ve elindeki kazancını hayır yolunda harcadığına işaret etmektedir. Bu insan aynı zamanda çevresindekilere yol gösterici ve oldukça salih yollardan giden birisi olarak da yorumlanmaktadır. Dini anlamda yapılan rüya yorumlarına bakıldığında rüyasında baklava dağıtan kişinin ileride pek çok büyük mertebelere geleceğine ve her zaman insanlara yol gösteren birisi olacağına yorulmuştur.

Rüyada Baklava Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kimsenin baklava yaptığını görmesi, çoğunlukla kişinin iş hayatına yorulmaktadır. Bu rüya, kişinin çok çalışkan birisi olduğuna, aldığı tüm işleri başarılı bir şekilde halleden birisi olduğuna ve kişinin oldukça azimli bir yapısı olduğuna işaret etmektedir. Genel anlamda rüyasında baklava yapan kişi işine oldukça bağlı olan ve çalışmayı çok fazla seven birisi olarak yorumlanmaktadır. Bu kimse için hayatta en önemli şeylerden bir tanesi çok çalışmak ve hayatta çok başarılı olmaktır. Bu rüya aynı zamanda kişinin fazla çalışmasından ötürü sosyal hayatında birtakım sorunlar yaşayacağına ve yakın çevresinde bulunan insanlarla arasının açılacağına şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Bir Kişinin Baklava Açması Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişinin baklava açması, sağlık sorunları ile yorumlanmaktadır. Kişinin yaşamış olduğu bu sağlık sorunları genel olarak kişinin yoğun iş hayatından kaynaklanmaktadır. Bu rüya bazen de kişinin oldukça iyi bir işi olduğuna ancak her zaman çok yoğun bir şekilde çalışacağına işaret eder.

Rüyada Cevizli Baklava Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişinin cevizli baklava görmesi, rüyayı gören kişinin çok sevinçli ve mutlu haberler alacağına, rüya sahibinin yakın çevresinden birisi ile arasına olan kırgınlığın kısa zamanda geçeceğine ve ferah günlerin kısa sürede geleceğine işaret eder. İmam Nablusi’ye göre rüyada cevizli baklava görmek kişinin eline bir yerden toplu bir para geleceğine ve kısmetlerinin birden açılacağına işaret etmektedir.

Rüyada Fıstıklı Baklava Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyasında fıstıklı baklava görmesi, tıpkı cevizli baklava görmesi kadar hayırlı rüyalar arasındadır. Rüyada görülen fıstıklı baklava genel olarak rüya sahibinin mizacının sert ve oldukça katı olduğuna yorulmaktadır. Ancak rüya sahibi sert ve katı olmasına rağmen kalbi çok yumuşak bir kişi olarak tasvir edilir. Rüyada fıstıklı baklava gören kişinin sahip olduğu bu mizacından dolayı hayatında oldukça ferah günler göreceği, sağlık problemleri yaşamadan bolluk ve bereket içinde ömrünü geçireceği anlamlarını taşır.

Rüyada Baklava İkram Etmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişinin baklava ikram etmesi, rüya sahibinin hayır seven bir kimse olduğuna ve gönüllü işlerde sürekli olarak çalışacağına yorulmuştur. Rüya sahibi pek çok İslam alimine göre sürekli hayır işleyen ve her zaman hayır peşinde koşan birisi olarak yorumlanmaktadır. Kişinin helal yoldan para kazanacağı ve yaptığı hayırlar sonrasında büyük bir ferahlığa kavuşacağı da bu rüyanın en fazla bilinen yorumları arasındadır.

Rüyada Tepsi İçinde Baklava Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kişinin rüyasında tepsi içinde baklava görmesi, rüyayı gören kişinin kısa zamanda karının artacağına ve büyük kazanlar elde edeceğine şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişi, oldukça büyük karlar ve kazançlar elde edecek ve parasal yönden kazanılan bu birikimlerle kişinin ev ya da bir araba alacağına şeklinde yorumlanmaktadır. Kişinin aynı zamanda rüyasında görmüş olduğu baklava tepsisini satın alması, rüya sahibinin bir yerden büyük bir mirasa sahip olacağına ve hayatının geri kalanında oldukça ferah ve rahat yaşayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Baklava Pişirdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişinin baklava pişirdiğini görmesi, rüya sahibinin geleceğine yönelik belirli ataklarda bulunacağına ve bu atakların zamanla kişiye büyük karlar elde edeceği bir iş yatırımına dönüşeceğine işaret etmektedir. Bazı alimler tarafından yapılan yorumlar ise genel olarak kişinin mutlu ve mesut bir hayatı olacağı şeklindedir.  Rüya sahibin aynı zamanda uzun zamandan beri beklediği bir habere kavuşacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada Baklavacı Görmek Ne Demektir?

Rüyada bir kimsenin baklavacı görmesi, kişiye hayırlı haberlerin ulaşacağı anlamına gelmektedir. Bu rüya büyük din alimi olan İmam Molla tarafından kişiye ulaşacak bir elçinin olacağına ve bu elçinin kişiye pek çok hayırlı haberler getireceğine şeklinde yorumlanmıştır. Burada baklavacı görmek genel anlamda haber taşıyan bir elçiye işaret edilir. Eğer bir kimse rüyasında baklavacıya gittiğini görmüş ise bu kişinin ailesine yeni bir üyenin katılacağının habercisidir.

Rüyada Baklava Kutusu Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kimse kendisini baklava kutusu yaparken görmüş ise bu rüyayı gören kişinin yalnız olduğuna ve duygusal anlamda yalnızlık çektiğine şeklinde yorumlanmaktadır. Aynı zamanda bu rüya kişinin artık yalnız kalmaktan çok sıkıldığını ve kendisine bir aile kurmak istediğini gösteren en büyük işaretlerden bir tanesi olarak ifade edilmiştir. Eğer kişi rüyasında içi dolu bir baklava kutusu görmüş ise bu durum kişinin kısa sürede bir kısmetinin çıkacağına, sözlenmeye ya da nişanlanmaya işaret eder. Genel olarak baklava kutusu iyi ya da kötü olarak rüya sahibinin içinde bulunduğu duruma göre yorumlanmaktadır. Bazen de bu rüya kişinin büyük bir organizasyon düzenleyeceğine ya da büyük bir etkinlik içinde yer alacağına işaret eder.

Rüyada Baklava Kutusu Satmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişinin kendisini baklava kutusu satarken görmesi, rüya sahibinin henüz gerçekleşmemiş olan ancak gerçekleşmesini dört gözle beklediği bir dileğinin olduğun anlamına gelmektedir. Kişinin sattığı baklava kutusunun içi eğer dolu ise rüya sahibinin devlet dairesinde bir işe gireceğine eğer bekar ise de hayırlı bir kısmet ile evleneceğine işaret eder.

Rüyada Baklava Gören Kişinin Baklavadan Yememesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişi baklava görüyor ancak baklavadan yiyemiyorsa, rüya sahibinin hayatı boyunca sürekli büyük fırsatlarla karşılaşacağına ancak bu fırsatları eğer akıllı olmazsa değerlendiremeyeceği şeklinde yorumlanmıştır. İmamı Gazali rüyadan görülen baklavadan kişinin yiyememesini kişinin beklenti içinde olduğu dileklerini eline fırsat geçmesine rağmen değerlendiremeyeceği ancak bir yolunu bularak mevcut durumundan kurtulacağına şeklinde yorumlamıştır. Rüyasında eğer bir kimse yemek istediği halde baklavadan yiyemiyorsa kişinin kaçırdığı fırsatlar yüzünden bir süre gergin olacağına ve bu gerginlik yüzünden yakın çevresiyle birtakım sorunlar yaşayacağına delalet etmektedir. Bu rüyayı gören kişinin yapacağı en mantıklı şey ise bazı şeyleri oluruna bırakarak müdahale etmemesi gerektiği çünkü müdahale ettikçe yalnız kararlar yüzünden elindeki büyük fırsatları da kaçıracağıdır.

Rüyada kaybolmak ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Görülen Baklavanın Sıcak Olması Ne Anlama Gelir?

Rüyada sıcak baklava gören kişinin beklediği bir şeyin olmamasından ötürü yaşayacağı hayal kırıklığı şeklinde yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişi uzun zamandır ümitle beklediği hem iş hem de özel hayatında pek çok hayal kırıklığı yaşayacak ve sosyal çevresi ile oldukça zor ve sıkıntılı bir döneme girecektir.

Rüyada Bir Başkasının Baklava Yediğini Görmesi

Rüyada başka birisinin baklava yediğini görmek, rüya sahibinin kendi hayatında pek çok hayal kırıklığı yaşadığına hiçbir beklentisini gerçekleştiremediğine işaret eder. Bu yüzden kişi bu durumdan ötürü kendi hayatında bazı durumları ya da olayları sorgulamaya başlayacak ve bu durumunu kabullenerek yeni hedefler koymaya devam edecektir. Bu rüya bazen de rüya sahibin elindekilerle her zaman yetinmesi gerektiğine bazı şeyleri bırakarak kendisine zaman tanıması gerektiğine dair verilmiş bir uyarı niteliği de taşır.

İmam Nablusi’ye Göre Rüyada Baklava Görmek Ne Demektir?

İslam alimlerinden birisi olan İmam Nablusi rüyada baklava görmeyi, kişinin geleceği ile alakalı rüyalar olarak yorumlamıştır. Bu rüya kişinin çok çalışarak oldukça iyi bir makama geleceğine ve eğer belirli hırslara kapılmazsa oldukça başarılı bir kimse olacağına şeklinde yorumlanır. İmam Nablusi eğer bir kişi rüyasında baklava yediğini görürse, kazandığı başarıları sayesinde çevresinde oldukça saygınlık sahibi bir insan olacağı şeklinde yorumlar.

İmam-ı Gazali’ye Göre Rüyada Baklava Yemek Ne Demektir?

İmam-ı Gazali rüyasında baklava gören kişiyi, oldukça güçlü bir mizaca sahip olan bir kişi şeklinde yorumlamaktadır. Bazen de bu rüya kişinin her ne kadar dışarıdan sert bir kişi olarak gözükse de aslında içten oldukça yumuşak ve duygusal birisi olduğuna bu özelliği yüzünden sürekli duygusal yara aldığına şeklinde yorumlamaktadır. İmam-ı Gazali rüyasında baklava gören kişinin kafasında yer alan problemlerine kısa sürede çözüm bulacağına ve sahip olduğu güçlü yapısı sayesinde tüm sorun ve problemlerden kısa sürede kurtulacağına şeklinde bu rüyayı yorumlar.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz