Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Kaybolmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaybolmak ne anlama gelir? Rüyada aile ile birlikte, tatilde, istemeden, yüzerken, kalabalıkta kaybolmak neyi ifade eder? Rüya ile ilgili gerçek bilgilere ve rüya alimlerinin yorumlarına yazımız içerisinden ayrıntılı şekilde bakabilirsiniz.

 Rüyada Kaybolmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaybolmanın anlamı bereket, bolluk, güzel yaşam anlamlarına gelebilir. Rüyada kaybolmak çok çeşitli anlamlara sahiptir. Bu anlamlar kimi zaman olumlu iken kimi zaman olumsuz olabilirler. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada kaybolmanın anlamını öğrenmek için rüya içinde yer alan öğelerin incelenmesi gerekir. Eğer rüya içinde kişi kendini mutsuz, acı içinde görüyorsa rüyanın olumsuz anlamlarının ağır basacağı söylenir. Rüyayı görünce hemen rüyanın olumsuz anlamı olduğunu düşünmeyin. Rüyayı daha derinden yorumlamaya çalışın.

Rüyada Ormanda Kaybolmak

Rüyada ormanda kaybolduğunu görmek rüya sahibinin sıkıntı çekeceği, pişmanlıklar olacağı, kişilerin problemler yaşaması anlamlarına gelir. Görülmesi arzu edilen bir rüya türü değildir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada ormanda kaybolduğunu gören kişiler maddi ve manevi anlamda kendilerini zor durumda bulabilirler. Bir rüya tabirinde bu kişilerin yüksek meblağlarda para kayıp edecekleri söylenmiştir.

Rüyada gelin görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Sokakta Kaybolmak

Rüyada sokakta kaybolduğunu görmek Müslüman kişiler için bir düşman ile karşılaşma anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin çok yakınında bulunan bir isim bu kişilerin düşmanıdır. Ne var ki, rüya sahibi bunun farkına varmayacaktır. Rüya sahibi arkasından bu düşmanı tarafından bıçaklanabilir. Rüyanın bir başka yorumu rüya sahiplerinin sakar olmasıdır. Kişiler bu dönemde fazla sakar oldukları için bazı eşyalara zarar verebilirler. Bazı durumlarda kişinin kendisi de sakarlıkları yüzünden zarar görür. Eğer kayıp olduğu görülen sokakta çiçek ve diğer bitkiler görünmüyorsa, rüya sahibinin yolunu bulamayacağı söylenir.

Rüyada Arkadaşı ile Kaybolmak

Rüyada arkadaşı ile kaybolduğunu görmek hem olumlu hem de olumsuz şekilde yorumlanabilir. Eğer rüya sahibi erkek arkadaşı ile birlikte kayıp olduğunu görüyorsa, bu durum rüya sahibinin kısmetinin kapanması anlamına gelir. Buna karşın eğer kişi kız arkadaşı ile birlikte kayıp olduğunu görmüşse, kişinin tam tersi kısmeti açılır. Çocukluk arkadaşı ile kayıp olduğunu gören kişilerin maddi durumlarının düzeleceği söylenir. Bununla beraber, eğer kişilerin arkadaşları yeni ise tam tersi anlam hasıl olur ve rüya sahibinin maddi durumu berbat bir hal alır.

Rüyada Gezerken Kaybolmak

Rüyada gezerken kaybolduğunu görmek çocuk sahibi olmak, yuva kurmak ve mutluluk gibi olumlu anlamlara sahiptir. Bu rüyayı gören kişiler kendilerinden beklenmeyecek şekilde yuva kurma hazırlığı içine girebilirler. Gezerken kaybolduğunu gören kişilerin rüyasının anlamını kavrayabilmek için kişilerin nerede gezdiğini anlamak gereklidir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre:

  • Alışveriş merkezinde gezerken kayıp olduğunu gören kişinin iki tane çocuğu olur,
  • Sokaklarda gezerken kayıp olduğunu gören kişi birisine evlenme teklifi eder,
  • Boğaz hattında gezerken kayıp olduğunu gören kişi yeni bir evin sahibi olur.

Rüyada Küçük Çocuğun Kaybolduğunu Görmek

Rüyada küçük çocuğun kaybolduğunu görmek umutsuzluk, isteğin kırılması, pişmanlık gibi farklı anlamlara gelmektedir. Küçük çocuğun kaybolması hiçbir zaman olumlu anlama gelmez. Eğer rüyada küçük bir kız çocuğunun kayıp olduğu görülüyorsa, bu rüyanın anlamı çok daha kötü olur. Rüya sahipleri oldukça ümitli hissetmiş oldukları konularda ümitsiz duruma düşerler. Kişilerin motivasyon ve istekleri düşer. Hiçbir şey yapmak istemezler. Çok tembel olurlar.

Eğer rüyada erkek çocuğun kayıp olduğu görülmüşse yine aynı anlamlar geçerli olur fakat bu sefer olayların ortaya çıktıkları etkileri eskisi kadar kuvvetli olmaz. Yani erkek çocuğun görülmesi kişi üzerinde daha az zararların görülmesini sağlamış olur. Kişiler tembellikleri nedeni ile özellikle iş hayatında büyük problemler ile karşılaşabilirler.

Rüyada Gece Vakti Kaybolmak

Rüyada gece vakti kaybolduğunu görmek para harcamak, yeni ev sahibi olmak, taşınmak anlamlarına gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; gece vakti kaybolduğunu gören kişilerin çok mutlu bir başlangıç yapacakları söylenmiştir. Kişiler hayatlarındaki belli şeyleri değiştirme kararı alırlar ve bu değişiklikten mutlulukları için pay çıkarmış olurlar. Rüya sahibinin kendisini nerede kayıp gördüğünü anlamak şarttır.

Özelikle gece vakti sokak gibi yerlerde kayıp olduğunu gören kişi ne yazık ki bir takım sağlık problemleri ile karşılaşacaklardır. Kişiler eğer rüyasında bulunduklarını görmezlerse sağlık problemlerinin uzun süreli olacağı söylenir. Eğer kişi bulunursa sağlık problemlerinin etkileri göreceli olarak daha kısa olur. Kişiler depresyon, migren, astım gibi hastalıklardan dolayı şikayetçi olabilirler. Bazı islam alimleri bu rüyayı gören kişilerin en kısa sürede kendi hastalıklarını ilgilendiren bölüme bakan, profesyonel ve işini iyi yapan bir doktora gitmeleri gerektiğini söylemişlerdir.

Rüyada Kalabalıkta Kaybolmak

Rüyada kalabalıkta kaybolduğunu görmek alışveriş yapmak, yeni düzen, maddi anlamda güçlü olmak anlamlarına gelmektedir. Alışveriş yapmak yeni düzenin kurulması adına gerçekleştireceklerdir. Eğer rüyayı gören kişiler Taksim benzeri yerlerdeki kalabalıkların içinde kendilerinin kayıp olduklarını görüyorlarsa, bu kişilerin yapacakları değişimler ellerinde maddi anlamda güç olmasından doğar. Eğer kişilerin kayıp oldukları kalabalık savaş alanı gibi bir izlenim veriyorsa, değişimler kişinin maddi durumunun daha kötü bir seviyeye gelmesinden kaynaklanacaktır.

Rüyada Kaybolmak ve Bulunamamak

Rüyada kaybolduğunu ve bulunamadığını görmek sağlık problemleri, can yanması, psikolojik sorunlar gibi olumsuz anlamlara sahiptir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında hem kayıp olduğunu hem de bulunamadığını düşünen kişilerin başları büyük derde girer. Kişiler trafik kazası yüzünden fiziksel anlamda zarara uğrayabilir, hayatlarının bir dönemini sakat olarak geçirmek zorunda kalabilirler. Bu kişilerin yaşadıkları olaylar psikolojilerinin bozulmasına neden olur. Sevilen bir kişi kayıp edilebilir, kişiler hoşlarına gitmeyen bir dizi olayın içinde kendilerini bulabilirler.

Rüyada Yüzerken Kaybolmak

Rüyada yüzerken kaybolduğunu görmek yenilik, değişim anlamlarına gelir. Rüya sahipleri kendileri hakkında değişim yapma yoluna gidebilirler. Kadın rüya sahipleri saçlarını ve giyim tarzlarını değiştireceklerdir. Erkek olan rüya sahipleri yedikleri ve içtikleri besinleri değiştireceklerdir. Yüzerken kayıp olmak bazı ilmi kaynaklarda olumlu yorumlanırken, bazı ilmi kaynaklar bu rüyanın kötü değişimler olduğu anlamına geldiğini söylemişlerdir. Kaybolduğunu gören kişinin değişim yapmasının altında yatan sebep kişinin hem güçlü, hem de güçsüz olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Rüyada Kaybolmak ve Ağlamak

Rüyada kaybolduğunu ve ağladığını görmek bütün ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre olumsuz yorumlanmıştır. İlmi kaynaklarda rüyada kaybolmak olumlu anlamlara sahip olsa da, kaybolduktan sonra ağladığını gören kişiler için işler hiç de iyi gitmez. Kişiler çok değer verdikleri bir eşyalarını kayıp edebilirler. Bu eşyanın hem maddi değeri hem de manevi değeri yüksektir. Kişiler bu eşyayı kayıp ettikleri için büyük bir üzüntü içinde olacaklardır. Kişilerin çok yakınında olan insanlar bu eşyanın kayıp edilmesinde sorumlu kişiler olabilirler. Rüya sahibinin özellikle de yakın çevresine karşı gözlerini dört açmaları gerekmektedir. Kişiler arkalarından hırsızlık yapılarak bıçaklanabilirler.

Rüyada bir Arkadaşın Kaybolduğunu Görmek

Rüyada bir arkadaşın kaybolduğunu görmek sosyalleşmek, kendine zaman ayırmak, kişinin dilediği gibi vakit geçirmesi gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüyada eğer kayıp olan arkadaşın cinsiyeti kadın ise kişiler yaşam tarzlarında içine sosyallik olan büyük değişim yapma yoluna gideceklerdir. Eğer kayıp olan kişinin cinsiyeti erkek ise kişilerin spora, sağlıklı beslenmeye ve kendilerine bakım yaptırmaya başlayacakları söylenir. Bir ilmi kaynakta yer alan bilgiye göre rüyasında arkadaşın kaybolduğunu gören kişiler hayatlarından memnun ve mutlu insanlar haline gelirler.

Rüyada Büyük bir Evi İçinde Kaybolmak

Rüyada büyük bir evin içinde kaybolduğunu görmek rüya sahibinin üzülmesi, depresyon ve karanlık duygular anlamlarına gelmektedir. Rüya sahipleri başlarına gelen olayları fazla büyüterek mesela haline getirebilir bu nedenle kendilerini içlerine kapatabilirler. Bir ilmi kaynakta yer alan bilgiye göre eğer büyük evin sahibi rüya sahibinin kendisi ise, rüya sahipleri intihar etme gibi düşüncelere kapılırlar. Rüya sahibi eğer evin sahibinin kendisi olduğunu görmüyorsa, rüya sahibi durumu yalnızca depresyon ile daha hafif bir şekilde atlatabilecektir. İslam alimlerinin söylediğine göre bu rüya insanların geri dönüşümü olmayan hata yapacakları anlamına geldiğini belirtmişlerdir.

Rüyada ayı görmek ne anlama gelir? Yazımızı da bakabilirsiniz.

Rüyada İstemeden Kaybolmak

Rüyada istemeden kaybolduğunu görmek rüya sahibinin hayatının kontrolünü eline alması, rüya sahibinin istediklerini gerçekleştirmeye başlaması, dileklerin yerine gelmesi, hayatın güzel olması gibi farklı anlamlara gelmektedir. Her ne kadar bazı islam alimleri bu rüyanın olumsuz anlamları olduğunu söylemiş olsalar da, istemeden kaybolmak yalnızca kişinin acı çektiğini görmesi durumunda olumsuz anlama gelir.

  • Rüya sahibi eğer istemeden kapalı bir alan içinde kayıp olduğunu görüyorsa, kişiler istedikleri şeyleri yapmaya bir bir başlayacaklardır.
  • Rüya sahibi eğer istemeden bahçe gibi bir alanda kayıp olduklarını görüyorlarsa, kişiler hayallerinden en çok istediklerini gerçekleştirirler.
  • Rüya sahibi eğer istemeden sokak gibi açık alanda kayıp olduğunu görüyorsa, rüya sahipleri hayatlarının en güzel dönemlerini yaşamaya başlarlar.

Rüyada Tatilde Kaybolmak

Rüyada tatilde kaybolduğunu görmek olumsuz anlamlara gelen bir rüya türüdür. Bu rüyayı gören kişilerin maddi anlamda büyük para kayıp edecekleri söylenir. Bu kişiler kayıp etmiş oldukları para yüzünden çevrelerine karşı imaj problemi yaşarlar. Tatilde kaybolan kişiler en yakın arkadaşları ile kavga edebilir, tartışabilirler. Kişilerin sevdikleri insan ile arasının açılacağı, kişilerin sosyal çevreleri ile uyumlu olmayacakları söylenir.

Tatilde kayıp olmak rüya sahibinin büyülenmiş olması anlamına gelebilir. Rüya sahibine kötü niyetli insanlar sırf kendi çıkarları için bağlama büyüsü yapabilirler. Kişi uyku uyuyamaz, yemek yiyemez hale gelir. Kişinin aklında yalnızca ona büyü yapan kişi vardır. Başka bir şeyi ya da birini düşünemez hale gelir. Başka bir rüya yorumu rüya sahibine nazar değmiş de olabileceğini söyler. Kişilerin kurşun döktürmesi kendilerini bu tür zararlardan korumalarını sağlayacaktır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kurşun döktüren kişiler rüyanın olumsuz etkilerini bir nevi kırmayı başarsalar da tam olarak bu rüyanın kötü etkilerinden kurtulmak mümkün olmaz.

Rüyada Aile ile Birlikte Kaybolmak

Rüyada aile ile birlikte kaybolduğunu görmek rüya sahibinin bereketinin artması anlamına gelir. Rüya sahipleri para kazandıkları zaman kazanmış oldukları bu parayı harcaya harcaya bitiremezler. Kişilerin işleri açılmaya başlar. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında ailesi ile birlikte kaybolan kişilerin:

  • İşleri arttığından kazandıkları para miktarı da artar.
  • Kişilerin ailesi ile arası düzelir. Artık kavga ve gürültü olmaz.
  • Çevreleri ile olan ilişkisi iyi olur. Kişiler çevrelerindeki insanlar tarafından örnek kişi olarak anılmaya başlarlar.
  • Rüya sahibi kısa zaman içinde sevdiği bir kimseden hediye alabilir. Bu hediye maddi anlamda yüksek değere sahip olmakla birlikte, daha çok manevi ile kişinin kalbinde yer kaplayacaktır.

Rüyada kaybolmak aile ile birlikte olduğu zaman birlik, beraberlik güzellik anlamlarına gelir. Kişiler rüyayı gördükleri dönemde ailelerinin desteğini alarak önemli işler başarabilirler. Bir ilmi kaynağa göre rüya sahiplerinin aileleri ile birlikte sosyal yardım projelerinde yer alacakları söylenir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz