Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Kayısı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kayısı görmek ne anlama gelir? Rüyada kayısı yaprağı, ekşi kayısı, kayısı sattığını, kayısı reçeli görmek neyi ifade eder? Rüyada kayısı görmek hakkında İslami kaynaklar ve rüya alimleri nasıl açıklama yapıyor? Rüya detaylarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Kayısı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kayısı görmenin anlamı hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Rüyada kayısı ezik çürük çalınmış vb. olduğu durumlarda ilmi kaynaklarda rüyanın olumsuz anlamının ortaya çıkacağı söylenir. Rüyasında sorunsuz şekilde kayısı yediğini gören bir kişi ise sevdiğine kavuşur, hayatında her şey yolunda gider, kişi kimseye muhtaç olmaz, hayatı maddi ve manevi anlamda güzelleşir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında sorunsuz şekilde kayısı yediğini gören bir kimsenin hayatında terslikler olmaz her şey yolunda gider.

Rüyada Sarı Renkli Kayısı Görmek

Rüyada sarı renkli kayısı görmek bereketin artmasına, işlerin yolunda gitmesine, kişinin zor durumda kalmaktan kurtulması anlamlarına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre şanslı insanlar oldukları söylenir. Rüya sahibini eğer borçları varsa, bu rüyadan sonra borçlarını öder. Eğer kişilerin geçmişten gelen problemleri varsa, bu problemler birer birer çözülür. Rüya sahibinin önünde istediklerini yapması için hiçbir güç duramaz.

Rüyada Çürümüş Kayısı Görmek

Rüyada çürümüş kayısı görmek sevilmeyen bir kimse ile karşılaşmak, rüya sahibinin düşmanı olması, sevilmemek gibi farklı anlamlara işaret etmektedir. İlmi kaynaklarda görülmesi hoş olmayan rüyalardan olduğu söylenmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin sırf düşmanları yüzünden başlarına kötü işler geleceği, bu kişilerin incineceği söylenmektedir. Bazı durumlarda rüya sahibinin düşmanın rüya sahibine zarar vermek için plan yaptığı da söylenir. Bu rüyayı gören kişilerin çok dikkatli olmalarında fayda vardır.

Rüyada kaybolmak ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Kayısı Yediğini Görmek

Rüyada kayısı yediğini görmek farklı anlamlara sahip olan bir rüya türüdür. Rüyasında yediği görülen kayısı eğer sarı renkli ise rüya sahibinin işleri istediği gibi gider. Eğer yenilen kayısının rengi siyah ise bu kişilere çevresi tarafından nazar değer. Ayrıca bazı kaynaklarda bu kişilere büyü yapılmış olabileceği konuşulur. Büyü çok yakında olan ve aslında dostmuş gibi görülen bir kimse tarafından yapılacaktır.

Rüya sahibi eğer beyaz renkli kayısı yediğini görüyorsa, kişinin kısmeti açılır. Bu kişiler evli değil ise hayatlarını birleştirmek isteyecekleri insan ile kısa zaman sonra tanışacaklardır. Kişiler evli olduğu zaman da, çift oldukları kişi ile aralarında hiçbir problem kalmayacaktır.

Rüyada Masada Kayısı Görmek

Rüyada masanın üzerinde kayısı görmek kayısının masada görüldüğü pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Masanın ortasında görülen kayısı, kötü günlerin son bulacağına, iyi işlerin, arkadaşlıkların, ortaklıkların başlayacağına işaret eder. Eğer kayısı masanın kenarında bir yerde görülüyorsa, bu durum rüya sahibinin kendine daha fazla ilgi ve şefkat göstermesi gerektiğine işaret eder. Rüya sahibi kendini bir süredir ihmal ediyor olabilir. Bunun yerini, kişinin kendine bakması, kendisi ile olumlu şekilde konuşması aldığı zaman kişi mutlu olacaktır.

Eğer masada görülen kayısı düşecek gibi ise, rüya sahibinin bir işi oldurmak üzere iken işin son bulması anlamını taşır. Bu süre zarfında önemli iş anlaşmaları direkten dönebilir, kişiler doğruluğundan emin oldukları bilgilerin aslında doğru olmadığını öğrenebilirler.

Rüyada Pazardan Kayısı Aldığını Görmek

Rüyada pazardan kayısı aldığını görmek kabus görmek, kötü olayların yaşanacağına inanç duymak ve takıntı gibi farklı anlamları taşımaktadır. İlmi kaynakta yer alan bilgilere göre aslında rüyasında pazardan kayısı aldığı gören kişilerin hayatlarında hiçbir şey ters gitmez. Fakat kişiler kendilerini buna öylesine inandırmışlardır ki, kişiler hayatlarının kötü olduğuna inanmaktadır. Kişiler kendi kendilerine yaptıkları takıntı yüzünden hayatlarını tam manası ile kabusa çevirebilirler. Bu kişiler kendilerine karşı yaptıkları psikolojik yanılsama yüzünden gece vaktinde sürekli kabus görmeye başlayabilirler.

Rüyada Kayısı Ağacı Görmek

Rüyada kayısı ağacı görmek bereketin artması, çok para kazanmak, kişinin işlerinin yolunda gitmesi gibi farklı anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler kısa süre içinde yaptıkları işlerden büyük kazanç elde etmeye başlayacaktır. Bu kazanç ile birlikte kişilerin hayatlarında gözle görülür bir değişim yaşanır. Kişiler hayatlarını sevdikleri ile birlikte geçirecektir. Eğer rüya sahibi kayısı ağacının üzerinde kayısıların olduğunu görüyorsa, kişinin ailesine yeni katılımlar olacaktır. Bu katılım rüya sahibinin çocuğu olması ya da aileden bir kişinin evlenmesi ile olabilir.

Kayısı ağcının üzerinde kayısı yoksa, kişinin bereketinin birden atmayacağı, bunun yerine biraz beklemesi gerektiği söylenir. Kişilerin bu durumda sabırlı olmaları gerekmektedir. Zaten istediklerine doğru zaman geldiği zaman ulaşacaklardır.

Rüyada Kayısı Topladığını Görmek

Rüyada kayısı topladığını görmek hem olumlu hem de olumsuz anlama sahiptir. Bu rüyayı gören kişilerin kısa süre içinde acı bir haber alacağını söyleyenler vardır. Bu haber sağlık ya da işle ilgili olacaktır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda ise rüyanın olumlu anlamı olduğu söylenir. Ona göre rüyasında kayısı topladığını gören kişi yakın zamanda büyük bir zenginliğin sahibi olacaktır. Eğer toplanan kayısıların renkleri açık sarı ise, bu kişi tek başına, kimsenin desteğini almadan zengin olabilir. Fakat kayısıların renkleri koyu sarı ile kırmızı ise, rüya sahibinin iş arkadaşından, ailesinden ya da tanıdıklarından bir takım yardımlar alması gerekecektir. Bu yardımlar hem maddi anlamda yatırım desteği, hem de manevi anlamda destek olabilir.

Rüyada Kayısı İkram Ettiğini Görmek

Rüyada kayısı ikram ettiğini görmek yardım severlik, misafir perverlik, olumlu haberler almak gibi güzel anlamlara sahiptir. Bu rüyayı gören kişilerin evlerine ya da iş yerlerine misafir gelecektir. İkram edilen kayı miktarı fazla ise, rüya sahibinin hayatında yeni bir sürü insanın olacağı söylenir. Eğer ikram edilen kayısı miktarı o kadar çok değil ise, kişinin hayatına yine bir çok insan girer fakat sayıları aşırı derecede fazla olmaz. Kayısı ikram ettiğini gören kişinin gittiği her yerde büyük ikram görecekleri söylenir. Genellikle anlamları olumlu olan bu rüyanın olumsuz anlamının ortaya çıktığı bir durum da vardır. Eğer ikram edilen kayısı çürük ise, rüya sahibinin zehirlenmek istendiği söylenir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında çürük kayısı ikram ettiğini gören kişinin bir düşmanı tarafından zehirlenmek istediğinden bahsedilir. Bu kişilerin çevrelerindeki insanlara karşı gözlerini dört açması, hiçbir şekilde güvenmediği insanlardan kendisine ikram edilen yiyeceklerin yenmemesi lazımdır.

Rüyada Kayısı Reçeli Görmek

Rüyada kayısı reçeli görmek tatlı haberler almak, günün güzelleşmesi, kişinin hayatta istediği konuma gelmesi, isteklerin kabul olması, duaların yanıt bulması gibi çok güzel anlamlara sahiptir. İslam kaynaklarında bu rüyayı gören kişilerin hayattan çok büyük bir keyif alarak hayatlarını yaşacakları söylenmektedir. Eğer rüyada görülen kayısı reçeli rüya sahibi tarafından yeniyorsa, rüyanın olumlu anlamları daha fazla olur. Eğer reçel yalnızca masa üzerinde görünüyorsa rüya sahibi mutluluğu tadar. Kayısı reçeli ile birlikte farklı reçeller de görülürse, rüya sahibinin bir çok alanla mutluluğu tadacağı söylenir. Eğer rüyada görülen kayısı miktarı az ise, rüyanın olumlu anlamları terazide hafif gelmeye başlar. Kişiler mutlu olabilir evet fakat duyulan bu mutluluk, sanılanın aksine o kadar uzun sürmez. Kişi kısa süre sonra kendini yine üzgün hissederken bulabilir.

Rüyada Kayısı Sattığını Görmek

Rüyada kayısı sattığını görmek rüya sahibinin hayatının kontrolünü eline alması, kişinin istediği hayatı yaşamaya başlaması, rüya sahibinin hiçbir üzüntüyü tatmaması şeklinde yorumlanabilir. Rüyada kayısı sattığını gören kişinin hayatında ne yaşamak, ne elde etmek isterse, bütün bunlara sahip olacağı söylenir. Kişiler hayatlarını mutlu mesut geçirirler onlara bir de hayat arkadaşının ekleneceğini söyleyen bazı islam alimleri bulunur.

Satılan kayısı miktarı ne kadar fazla olursa, rüya sahibi için o kadar iyi olacağı söylenmiştir. Bol miktarda kayısı sattığını gören kişiler gerçek hayatta da kendilerine bolluğu çekerler. Kişilerin kazandıkları paranın haddi hesabı olmaz. Zorlukların üstesinden gelmek mümkün olur. Kişiler adeta güçlü bir insan haline gelirler. Rüyasında satılan kayısı türü Malatya kayısısı ise rüya sahibinin Malatya’ya yolculuğa çıkacağı söylenir.

Rüyada gelin görmek neyi ifade eder? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Kayısı Alerjisi Olduğunu Görmek

Rüyada kayısıya alerjisi olduğunu görmek istenmeyen durumların içine yer almak, kişinin kendine yakışanı yapmaması, kişinin kendini güçsüz hissetmesi, gerekenin yapılmaması gibi farklı anlamlara sahiptir. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra aydınlanma geçirirler. Kendilerine kötü davranan, kendilerini kötü şekilde eleştiren, kendileri ile olumsuz konuşma yapan kişiler bu etkilerden kurtulacaklardır. Özellikle rüyasında alerji ile birlikte kaşıntı olduğunu gören kişiler, eski yaşamlarından gelen kötü özelliklerin hepsini bir kenara bırakmak için yeterli gücü kendinde göreceklerdir. Alerji yüzünden rüyasında hapşırdığını gören kişilerin sevdiği bir kimsenin vefat edeceği şeklinde bir yorum vardır. Rüya sahipleri bu vefat yüzünden bir dönem depresyon gibi problemlerden şikayetçi olarak üzülebilirler.

Rüyada Kayısı Tatlısı Görmek

Rüyada kayısı tatlısı yediğini görmek rüya sahibinin yüksek meblağlarda para kazanması, gelirin artması, şanslı olmak, kişinin isteklerini gerçekleştirmesi, şöhrete kavuşmak gibi farklı anlamlara sahiptir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; her kim rüyasında kayısı tatlısı yediğini görüyor ise, bu kişiler dünyanın en şanslı insanlarından bir tanesi olurlar. Bu nedenle bazı kaynaklarda kişilerin şans oyunlarında şanslarını denemenin uygun olacağı söylenmiştir. Rüyasında kayısı tatlısı satın aldığını gören bir kişiye yüklü miktarda miras kalacaktır. Mirasın sahibi rüyayı gören kişinin uzaktan tanıdığı bir insan olur. Kişi kendine kalan mirasla yeni bir hayat kurar. Ev, araba ve yeni iş kapıdadır. Rüyada kayısı tatlısı sattığını gören kişi ise işinde terfi alır. Terfiden sonra kişinin aylık gelirinde önemli ölçüde bir artış yaşanır. Kişi zenginliği ile çevresi tarafından bilinen bir insan olur. Rüya sahibi şöhreti de tadar.

Rüyada Ekşi Kayısı Görmek

Rüyada ekşi kayısı görmek genellikle olumsuz şekillerde yorumlanmıştır. Ekşi kayısı yediğini gören bir kişinin şansının kötü gideceği söylenir. Kişilerin işleri yolunda olmaz ve kazandıkları para miktarında ciddi anlamda düşüşler olabilir. Ekşi kayısı sattığını gören rüya sahibinin bir kimseye zararı olacağı söylenir. Rüya sahibine güvenilerek yapılan işler yüzünden kişiler yüklü miktarlarda para kayıp edebilirler. Rüya sahibi bir kimseye tavsiye verdiği zaman bu tavsiye kişi için aslında uygun olmayabilir.

Rüyada Kayısı Yaprağı Görmek

Rüyada kayısı yapağı görmek bir düşman ile barışmak, düşmanlıkların son bulması anlamına gelmektedir. Rüyada kayısı yaprağı eğer ağaçtan düşmüş ise, rüya sahibinin küs olduğu kişi ile barışması için geçmesi gereken zaman kısa olur. Eğer kayısı yaprağı halen ağaçta bir yerde görülüyor ise kişinin küs olduğu insan ile barışması için biraz daha uzun süre geçmesi gerekebilir. Rüya sahipleri herkes ile iyi anlaşmaya başlar. Çevresi genişler, çevrelerindeki insanlar rüya sahibine her türlü desteği alabileceklerdir. Maddi ve manevi anlamda rüya sahibinin arkasında yardım, destek ve sevgi eksik olmaz. Rüya sahipleri kendilerini iyi hisseder.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz