Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Cami Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada cami görmek ne anlama gelir? Rüyada minaresi, hocası görmek neyi ifade eder? Rüyada cami görmek ile ilgili İslami kaynaklarda neler yazmaktadır? Rüya açıklamalarına yazımızdan bakabilirsiniz.

 Rüyada Cami Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada cami görmenin anlamı rüya sahiplerinin sevap işlemesi, kişilerin günahlarından arınması, rüyayı gören kişilerin eski yaşamlarında vazgeçmeleri ve tövbe etmeleri şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada cami genel olarak insanlar için olumlu anlamlar taşıması ile beraber, bazı durumlarda tam tersi söz konusu olabilir. Eğer kişiler camide kötü bir olay olduğunu görürlerse ya da caminin hasar gördüğü görülürse bu durum kişilerin kötü bir durumda kalmalarının işaretçisi kabul edilmektedir. Bu rüyayı gören kişiler çok sevdikleri bir insanı kayıp edecekler ve kişiler yaşamlarında bazı problemler ile karşılaşacakları anlamına gelir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki, rüyasında cami gören kişiler çok dikkatli olsunlar. Kişilerin rüyalarının içinde gördükleri detaylara çok dikkat etmeleri gerekir. Ancak bu sayede rüya sahibinin hayatına bu rüyanın nasıl etki edeceğini anlamak mümkün olur.

Rüyada Cami Minaresi Görmek

Rüyada cami minaresi görmenin anlamı pek çok ilmi kaynakta farklı şekillerde ele alınmıştır. Rüyayı gören kişilerin bir yakınlarında haber alması, kişilerin hediye alması, sevgi, alışveriş, para kazanmak gibi bir çok farkı çeşit anlamı olduğu bilinmektedir. Eğer rüya sahipleri cami minerasini çok yakında görürlerse bu durum kişilerin yakınlarından haber alması şeklinde yorumlanır. Kişilerin alacakları haber ile birlikte yaşamlarının büyük ölçüde değişeceği bilinmektedir. Kişiler kendilerine yeni bir hayat kurarlar.

Eğer rüya sahipleri rüyalarında cami minarelerinin ışıklandırılmış olduklarını görürlerse bu durum kişilerin bir kimse için hediye alacakları anlamını taşır. Rüya sahipleri alacakları hediye ile yakın arkadaşlarının ye da sevgililerin gönlünü alacaklardır. Rüya sahipleri eğer rüyalarında cami minerasinin tepesinde birisi olduğunu görürlerse bu durum kişilerin çok yakın zamanda bir kimse ile tanışarak onunla bir projeye başlayacakları anlamını taşır.

Rüyada zayıflamak ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Camide Dua Ettiğini Görmek

Rüyada camide dua ettiğini görmenin anlamı kötülüklerden kurtulmak, rüya sahiplerin tövbe etmeleri, hayırlı işler peşinde koşmak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri bu rüya ile birlikte geçmişlerine bir sünger çekeceklerdir. Kişiler önceden umursamaz ve kötü kalpli insanlar olabilirler. Bu rüya onların hem kalplerini yumuşatır, hem de onlara sorumluluk duygusunu aşılar. Kişiler yaşantılarında yanlış yaptıkları her şeyi doğru düzgün şekilde ve hakkı ile yapar. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; camide rüyasında dua ettiğini gören kişiden Allah razı olur. Kişilerin yaşantıları daha kolay gider. Çünkü bu kişilerin içlerinde her zaman Allah bilinci olur.

Rüyada Cami Işığı Görmek

Rüyada cami ışığı görmenin anlamı bir yere davet edilmek, bir yere çağrılmak, organizasyon ve etkinlik gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüyayı göre kişilerin cami ışığının yeşil olması halinde, kişilerin kendi hoşlarına gidecek bir yere davet edilecekleri söylenir. Kişiler davet edildikleri yerlerde yeni insanlar ile tanışırlar, kaynaşırlar, bu etkinlikten son derece mutlu şekilde ayrılmış olurlar. Cami ışığının renginin beyaz olduğunun görülmesi kişilerin istemedikleri bir yere davet edilmeleri ve rüya sahiplerinin buraya gitmelerinin zorunlu olması söz konusudur. Kişiler etkinliğe giderler fakat burada geçirdikleri süre boyunca mutlu olmazlar. Kişiler yorgun, keyifsiz ve sinirli zaman geçirirler.

Rüyada Cami Hocası Görmek

Rüyada cami hocası görmenin anlamı rüya sahibinin bilgilenmesi, kişilerin aydınlanması, rüyayı gören kişilerin yaşamlarına renk gelmesi şeklinde farklı anlamlardan bahsetmek mümkündür. Eğer rüya sahipleri sakalı çok uzun olan bir cami hocası görürlerse bu durum kişilerin büyük bir aydınlanma dönemi içine girmeleri şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler bu  dönemde eğitici bir çok şey yapmaya karar verirler ve yaptıkları işlerden de başarı elde ederler. Cami hocasını sakalının kısa olduğunun görülmesi halinde rüya, kişilerin yaşantılarına yeni bir soluk getirmek adına bazı kararlar almaları şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler bu dönemde yeni hobiler elde edebilir, daha önce hiç yapmadıkları işleri yapmaya karar verebilirler.

Rüyada Camide Namaz Kıldığını Görmek

Rüyada camide namaz kıldığını görmenin anlamı rüya sahibinin insanlara yardım etmesi, yüreğin şefkatli olması, sevgi gibi olumlu anlamlara sahiptir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişilerin cennete gidecekleri söylenir. Kişiler camide tek başına namaz kıldıklarını görmeleri halinde kişilerin insanlara tek başına yardım yapmak adına gönüllü olmaları anlamını taşır. Kişiler namazı cemaat ile birlikte kıldıklarını görebilirler. Bu durum kişilerin arkadaşları ve eşleri ile birlikte yadıma muhtaç insanlar için harekete geçecekleri şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişilerin içlerinde çok büyük sevgi ve şefkat olduğu söylenir. Kişilerin yaşamlarında en büyük motivasyonları sahip oldukları bu içsel güçtür.

Rüyada Cami Duvarı Görmek

Rüyada cami duvarı görmenin anlamı rüya sahibinin iletişim problemleri yaşaması, bencillik, anlaşamama şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer yığma duvardan yapılmış olan bir cami duvarı görürlerse bu durum kişilerin özellikle aileleri ile iletişim problemleri yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Kişilerin rüyalarında betondan yapılmış cami duvarı görmeleri halinde ise arkadaşları ile problem yaşayacakları söylenir. Rüya sahipleri eğer cami duvarını rüyalarında uzak mesafeden görürlerse bu durum kişilerin, çevrelerinde bulunan insanları ondan uzaklaştıracakları şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı ilmi kaynaklarda bu kişilerin insan içine dahi çıkmak istemeyeceklerini söyleyen yorumlar bulunmaktadır.

Eğer rüyada görülen cami duvarı çok yüksek ise bu durum kişilerin babaları ile problem yaşaması şeklinde yorumlanır. Rüya sahipleri babalarına onu kıracak çirkin sözler sarf edebilir. Kişiler arasında gerginlik, tartışma ve hatta kavga dahil beklenmedik şekilde yaşanabilir.

Rüyada Cami Bahçesi Görmek

Rüyada cami bahçesi görmenin anlamı doğa sevgisi, kendini doğada bulmak, konfor sevgisi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten kısa süre sonra kamp yapma kararı vereceklerdir. Kişiler huzuru, yaşamın güzelliğini ve mutluluğunu cami bahçesinde görürler. Eğer rüyada görülen cami bahçesinde sadece gül varsa, rüya kişilerin yeni, doğaya daha yakın olan bir yere gitmeleri şeklinde yorumlar yapılır. Kişilerin bahçede papatya görmeleri halinde ise yeni bir araba alacakları söylenir. Rüya sahiplerinin bahçede farklı çeşit çiçekleri bir arada görmeleri halinde ise kişiler yaşamlarında büyük değişiklikler yapma yoluna giderler. Kişiler bu değişikliklerden son derece mutlu olur. Bazı ilmi kaynaklarda cami bahçesi gören kişilerin bahçeli bir eve taşınacakları söylenmiştir. Bu durum özellikle rüyayı gören kişilerin renk renk çiçekleri bir arada gördükleri zaman geçerli olur.

Rüyada Cami Dışına Çıktığını Görmek

Rüyada cami dışına çıktığını görmenin anlamı rüya sahibinin kurallara uymaması, kişilerin kendi başlarına yeni kurallar koymaları şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişilerin cami dışına hızla atıldıklarını görmeleri halinde kişiler kendilerinden daha üstte bulunan otoriteler tarafından cezalandırılabilirler. Rüya sahipleri eğer rüyalarında cami dışına yavaşça çıktılarını görürlerse bu durum onların kendilerinin yazacakları kurallar konusunda büyük başarı elde edecekleri şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler bu rüyayı gördükten sonra çevrelerinde bulunan diğer insanları da etkileyerek onları da yanına çekebilirler.

Rüyada Süleymaniye Camiyi Görmek

Rüyada Süleymaniye Camiyi görmenin anlamı yaşanmış bir hayat, hayatın keyfini sürmek, yaşamdan keyif almak şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler eğer rüyalarında Süleymaniye Cami’ye girdiklerini görürlerse bu durum kişilerin yaşamlarından çok mutlu olmaları şeklinde yorumlanır. Kişiler hayatta istedikleri her şeyi yaşayacaklardır. Rüya sahiplerinin camiden çıktıklarını görmeleri halinde ise kişilerin kendi içlerine kapanacakları söylenir. Kişiler bir süre boyunca kimse ile görüşmek istemeyerek kendilerini çevrelerinde bulunan insanlardan uzaklaştırma kararı alabilirler. Rüya sahiplerinin Süleymaniye Cami’nin fotoğrafını görmeleri halinde ise bir kadın ile tanışacakları söylenir. İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre, kişilerin tanışacakları bu kadın rüya sahiplerinin hayatında özel ve önemli bir yer tutacaktır.

Rüyada Ünlü bir Cami Görmek

Rüyada ünlü bir cami görmenin anlamı tanınır olmak, isminin bilinmesi ve şöhret olmak anlamlarına gelir. Rüyada cami ünlü olduğu zaman rüyayı gören kişilerin de ünlü olacağı söylenmiştir. Eğer kişiler rüyalarında ünlü caminin fotoğrafını görürlerse bu rüya kişilerin yaptıkları iş sayesinde şöhreti yakalamaları anlamını taşır. Kişilerin ünlü caminin kendisini gerçek yaşamlarında görmeleri de söz konusu olabilir. Bu durumda kişilerin özel hayatlarında olan bir gelişme nedeni ile çevreleri ve daha geniş çevreler tarafından tanılacakları söylenmektedir. Bu rüya hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Yani kişilerin tanınır olması demek illa iyi anlama gelmez. Kişiler olumsuz şekilde de tanınır kişiler olabilirler.

Rüyada Cami Tasarladığını Görmek

Rüyada cami tasarladığını görmenin anlamı rüya sahibinin işinde iyi bir yere gelmesi, kariyer başarısı, kariyer hedeflerini tamamlama şeklinde yorumlanabilmektedir. Kişiler kariyerlerinde iyi yerlere gelecekleri için kazandıkları para miktarı da bol olur. Kişiler yaşamlarının kalanını zengin ve refah içinde geçirmenin keyfini çıkarırlar.

Rüyada Camiye Gittiğini Görmek

Rüyada camiye gittiğini görmenin anlamı rüya sahibinin bir yolculuğa çıkması şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler eğer camiye kendi istekleri ile gittiklerini görürlerse bu durum kişilerin keyifleri için tatile çıkacaklarına işaret eder. Fakat eğer rüya sahibi kendileri istemeden gönülsüz şekilde camiye gittiklerini görüyorsalar da bu durum kişilerin tatile iş nedeni ile çıkacaklarına ve kişilerin bu tatilden hoşlanmayacaklarına işaret eder.

Rüyada lokum görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Rüyada Cami Bombalandığını Görmek

Rüyada cami bombaladığını görmenin anlamı saldırganlık, kızgınlık, rüya sahiplerinin kin ve düşmanlığının olması şeklinde yorumlanabilir. Bu rüya görüldükten sonra kişiler en sevdikleri insanlara dahil olmak üzere büyük bir kin besleyebilirler. Kişilerin içlerinde yer alan kin yüzünden insanların içinde dahi olmaya katlanamadıkları bilinir. Kişilerin içindeki kin aslında çevrelerinden çok kişilerin kendilerinin zarar görmesine neden olur ve onları mutsuz eder. Kin sahibi yer bitirir ve en sonunda kişileri tüketir.

Rüyada Cami Saldırısı Görmek

Rüyada cami saldırısı görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir insana kızması, rüyayı gören kişilerin sinirlendirilmesi anlamını taşır. Rüyayı gören kişiler eğer cami saldırısının haberlerde olduğunu görürlerse bu durum kişilerin, tanımadıkları bir insan tarafından sinirlendirilmelerine işaret eder. Rüya sahibi hakkında aslı olmayan dedikodular ortaya atılabilir. Kişi saldırıyı bizzat kendi gözleri ile görürse de bu durum kişilerin yakın arkadaşları tarafından sinirlendirilmelerine işaret eder. Kişilerin kalbi sevdikleri insan tarafından, hatrı sayılır derecede, çok kötü şekilde kırılacaktır.

Rüyada Camiden Ezan Okunduğunu Görmek

Rüyada camiden ezan okunduğunu görmenin anlamı dine dönmek, rüya sahiplerinin kötü alışkanlıklarından vazgeçmesi, mutluluğun dinde aranması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada cami ezanı duyulduğunda, Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüya en güzel rüyalardan bir tanesi kabul edilir. Kişiler, kendilerinin ve çevrelerinin din ile mutlu olduğuna şahit olurlar. Genel olarak ilmi kaynakların tümünde yer alan bilgiye göre bu kişilere hüzün dokunmayacağı söylenir. Çünkü bu kişilerin üzerinde adeta melekler vardır ve bu melekler kişileri korurlar. Kişilerin canları yanmaz.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz