Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Lokum Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum görmek ne anlama gelir? Rüyada lokum aldığını ve ikram ettiğini görmek nasıl açıklanır? Rüyada lokum hakkında rüya alimleri neler diyor? Gerçek bilgilere yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Lokum Görmek Ne Anlama Gelir?

Lokumun rüyada görülmesi genel olarak güzel anlamlara gelmektedir. Rüyasında lokum gören kişinin kısa bir zaman içerisinde kendisi için çok hayırlı olacak ve güzel bir haber alacağı şeklinde yorum yapılmaktadır. İslam alimlerinin rüyada lokum görülmesi ile ilgili yorumları farklılık göstermektedir. Diyanet’in yorumuna göre rüyada lokum görmek; kişi rüyada lokum yediğini görürse yakın zamanda dedikoduya maruz kalacağı şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada fıstıklı ya da bademli lokum yemek ise aile çevresinden biri ile ilgili hoş olmayan, kötü sözler duyulacağına işarettir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada lokum yendiğinin görülmesi kısmetin açılmasına ve haneye giren rızkın artacağına işarettir. Câferi Sâdık (r.a) diyor ki; rüyada lokum gören kimse yardımsever bir kimse olur ve etrafında yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım ederek hayır işler. İbn-i Sirin (r.a) diyor ki; rüyasında lokum gören bir kimse çevresindeki insanlarla iyi ilişkiler kuracak demektir. Eğer ki rüyasında lokum gören kimse bekar ise çok yakın zamanda hayırlı ve güvenilir bir kimse ile evleneceği anlamına gelir.

Gerçek hayatta ise lokum çok sevilen, geleneksel bir tatlı olarak görülmektedir. Rüyada lokum görülmesi, psikolojik olarak rüyayı gören kimsenin niyetlerini ve dileklerini temsil etmektedir. Ülkemizde bir yere misafirliğe gidildiğinde hediye olarak lokum götürmek iyi niyet simgeler. Bir rüyayı gören kimsenin bu gibi durumlar bilinçaltına işlemiş olabilir. Bir yerde size lokum ikram edilmesi hoş karşılandığınızı, sevildiğinizin ve sizi ağırlayan kimselerin sizin orada olmanızdan mutluluk duyduğunun göstergesidir. Bu durum bilinçaltına da böyle işlemektedir. Genel olarak bilinçaltı; lokumu, lokum yenmesini ya da lokum ikram edilmesini genel olarak çevredeki insanlara karşı güzel düşüncelere sahip olunmasını ve bunun ifade edilmesi işaret eder. Bir kimsenin rüyasında lokum görmesi o kişinin hem maddi hem de manevi olarak dışarıya karşı iyi olduğunun, kendisinin de karşı taraftan aynı şekilde iyi niyet beklediğinin işaretidir. Kişinin gerçekleşmesini çok istediği bir dileği için de rüyasında lokum görebilir.

Rüyada hamile görmek neyi ifade eder? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Rüyada Lokum Aldığını Görmek

Rüyada lokum satın almak, rüyayı gören kimse için güzel anlamda yorumlanmaktadır. Rüyada lokum aldığını gören rüya sahibinin; hayatının sağlıklı ve mutlu geçeceğine işaret eder. Rüya sahibinin hayatında işlerinin yolunda gideceğine ve huzurun eksik olmayacağına yorulur. Aynı zamanda mal varlığına, yüksek kazanca ve dileklerin gerçek olmasına da işaret etmektedir.

Rüyada Lokum İkram Ettiğinin Görülmesi

Rüyada bir kimseye lokum ikram etmek genellikle hayra delalet eder. Rüyayı gören bir kimsenin bir başkası için hayırda bulunacağına ve ona vereceği yardımın habercisi olan bir rüyadır. Bu rüya maddi ya da manevi olabilir. Bu rüya, rüyayı gören kişilere yardımları ile hayırlara vesile olacağını ve insanlara faydalarının dokunarak sevap işleyeceklerini böylece kendilerinin de evindeki bereketlerinin artacağına yorulur. Rüyada misafire lokum ikram etmek; rüya sahibi için düzenlenen bir etkinlik olduğu şeklinde de yorumlanmaktadır.

Eğer bu rüyayı gören kimse bekar ise kısa bir süre içerisinde evlenme teklifi alacağın ve kısa bir zaman içerisinde dünya evine gireceği anlamına gelir.

Eğer rüyayı gören kimse eğer bir iş yerinde çalışıyor ise, emeklerinin karşılığını göreceği ve terfi ile ödüllendirileceği müjdelenmektedir.

Rüyayı gören bir kimse eğer evli ise, sağlıklı ve hayırlı bir evladı olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Lokum Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum yemek, rüya sahibinin kısmetin açılacağına ve çok kısa bir zaman içerisinde onu çok mutlu edecek bir haber alacağına delalet etmektedir. Rüyayı gören kimsenin alacağı haber ile hayatının başka bir yöne gideceğine, çok mutlu olacağına yorumlanmaktadır. Rüyada lokum yemek ile ilgili yapılan diğer bir yorumda ise rüyayı gören kimsenin kendisi ya da sevdiği, değer verdiği bir yakını ile ilgili duyacağı bir dedikodu sebebi ile kötü günler geçireceğine işaret eder.

 Rüyada Renkli Lokumlar Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada renkli lokum görmek, rüyayı gören kimsenin hane içindeki olaylar nedeni ile moralinin bozulacağına işaret etmektedir. Rüyasında renkli lokum gören rüya sahibinin aile içerisinden veya yakın akrabalarından birisi ile ilgili duyacağı iyi olmayan sözler nedeniyle kızgınlık yaşayacağına ve fena bir şekilde sinirleneceğine işaret eder..

Rüyada Fıstıklı Lokum Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada fıstıklı lokum görmek, genel yorum itibariyle olumlu şekilde yorumlanmamaktadır. Bu rüyayı gören kişiler için stresli ve sıkıntılı günler yaklaşmaktadır. Rüyada görülen fıstıklı lokum rüya sahibinin dedikoduya maruz kalacağına, çevresinde olan olayların dışında kalmak istese bile bir anda kendini karmaşanın içinde bulacağına işaret eder. Rüya sahibi kendisi hakkında ve özellikle ailesi hakkında yapılan dedikoduları duyacak, bu rüya sahibini çok öfkelendirecektir.

 Rüyada Cevizli Lokum Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada cevizli lokum görmek, rüyayı gören kimse için şer olarak yorumlanmaktadır. Rüyada cevizli lokum gören rüya sahibinin;  çevresi tarafından çok fazla dedikoduya maruz kalacağına, bu durumun tamamen keyfini kaçıracağına ve stresli günler geçireceğine işaret eder.

 Rüyada Fındıklı Lokum Görmek

Rüyada fındıklı lokum görmek, rüya gören kimsenin yakın zamanda nail olacağı kısmetleri ve güzel haberleri müjdelemektedir. Eğer rüyayı gören kimse bekar bir kişi ise kısa bir süre içerisinde hayırlı biri ile tanışacağına ve onunla evleneceğine işaret eder. Rüya sahibin yapacağı bu evlilik ile çok mutlu olacak, evliliği ömür boyu sürecektir.

Rüyada Güllü Lokum Görmek

Rüyada gül aromalı lokum görmek, rüyayı gören kimsenin nail olacağı nimetlere işaret eder. Rüya sahibinin malı ve rızkı bereketlenerek artacaktır. Bazı rüya tabircilerine göre ise bu rüya olumsuz bir durumu temsil etmektedir.  Onların yorumuna göre, bu rüyanın rüyayı gören kimseye varlık içinde yokluk, bolluk içinde sıkıntı getireceğine işaret eder.

Rüyada Yeşil Lokum Görmek

Rüyada yeşil lokum görmek, rüyayı gören kimsenin manevi dünyasını işaret eder .Rüyayı gören kişinin maneviyata yöneleceğine ve  Allah yolunda doğru ve temiz bir şekilde ilerleyeceğine delalet eder. Rüyada lokum görmek aynı zamanda rüya sahibine nimetlerin bol olduğu bereket ile dolu bir dönemin geleceğini işaret eder. Bazı rüya tabircileri  bu rüyanın, rüya sahibinin temiz ve güzel ruhunu temsil ettiğini söylemektedir.

 Rüyada Kırmızı Lokum Yediğini Görmek

Rüyada kırmızı lokum yemek ya da kırmızı lokum görmek rüyayı gören kişinin başına gelecek kötü olaylar ve şanssızlıkların habercisi olan bir rüyadır. Rüya tabircileri genel olarak rüyada kırmızı lokum görmek ya da yemenin rüya sahibi için bir uyarıcı niteliğinde olduğunu ve rüya sahibinin çevresindeki olay ve kişilere dikkat etmesi gerektiği şeklinde yorum yapar.

Rüyada Sarı Lokum Yemek

Rüyada sarı lokum yemek ya da ya da sarı bir lokum görmek, rüya gören kimsenin yakın çevresindeki insanlar tarafından kötü anıldığı ve dedikoduya maruz kaldığı anlamına gelmektedir. Rüya sahibin çok yakında olan ve çok güvendiği bu kişi, rüya sahibinin uzun yıllardan beri tanıdığı, en yakın dostlarından biri olabilir. Bu nedenden dolayı rüya gören kişinin zarar görmemek için dedikodu yapan kişi ile arasına mesafe koyması ve ondan uzaklaşması, ona bir süre kendisi ile ilgili hiç bir şey anlatmaması gerekmektedir.

Rüyada Pembe Lokum Yediğini Görmek

Rüyada pembe lokum yemek ya da pembe lokumlar görmek, rüya gören kişiyi uyarıcı niteliğe sahip olan ve kötü yorumlara sahip bir rüyadır. Bu rüya, rüya sahibinin yakın zamanda başına gelecek şer bir olayın sinyalini verir. Rüyayı gören kimse dikkatli olmalıdır.

 Rüyada Lokumlu Bisküvi Yediğini Görmek

Rüyada lokumlu bisküvi yediğini görmek, rüya gören kişinin hayallerinin gerçekleşeceği ve şansının döneceği bir dönemi müjdelemektedir. Kimi rüya tabircileri ise bu rüyayı, rüya sahibinin keyfinin yerinde olacağı, kendi halinde mutlu, huzurlu bir hayat süreceği şeklinde yorumlamaktadır. Rüyada lokumlu bisküvi yediğini görmek, rüya gören kimsenin maddi ve manevi anlamda zenginleşeceğini haber verir.

Rüyada Lokum Dağıttığının Görmek

Rüyada çevresine lokum dağıtmak olumlu yorumlara sahip bir rüyadır. Rüyasında lokum dağıttığını gören kimse işinde yüksek bir konuma gelir. Toplum tarafından sayılan ve itibar gören bir kimse olur. Rüyayı gören kişi, diğer insanlar tarafından örnek alınan, onlarla yol gösteren, sözü geçen bir kimse haline gelir. Rüyasında lokum dağıttığını gören kişinin hayatında her şeyin olumlu yönde ve bereketli olarak devam edeceğine delalet edilir. Rüyada lokum dağıtmak, rüya sahibinin çevresindeki insanları da bu süreçte unutmayacağı, onlara da maddi ve manevi anlamda destek olacağı, onları mutlu edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular rüya sahibinin etrafındakilere yaptığı bu iyilikler sayesinde manevi huzura kavuşacağı ve iç sıkıntılarından kurtulacağına delalet eder.

Rüyada Kutu İçerisinde Lokum Görmek

Rüyada bir kutunun içerisinde lokumların olduğunu görmek, rüya sahibinin mutlu olacağı bi döneme girdiğine işaret eder. Rüya sahibi çevresine adeta neşe saçacaktır.

Rüyada gülmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Lokum Sattığını Görmek

Rüyada lokum satmak, rüya gören kimsenin uzun bir yolculuğa çıkacağının sinyalini verir. Rüya sahibinin çıkacağı bu yolculukla güzel tecrübeler edinerek bu yolculuktan bambaşka biri olarak dönecektir.

Rüyada Lokum Yaptığının Görmek

Rüyada bir yerde kendisinin lokum yaptığını gören kişinin, kısa bir süre içinde kabalık bir grup içerisine gireceğine ve bu topluluk içerisinde güzel vakit geçireceğine delalet eder. Bu toplantı sırasında rüyayı gören kişi takdir edilecek ve övgü toplayacaktır.

Rüyada Lokum Hediye Ettiğini Görmek

Rüyada bir kişiye lokum hediye etmek, rüya gören kişinin gerçek hayatta birine verdiği bir sözü unuttuğuna delalet eder. Rüya tabircileri rüya sahibinin verdiği sözün uzun yıllar öncesinde kaldığını ancak bu sözün kısa bir süre içerisinde tekrar karşısına çıkacağını belirtmiştir. Rüya sahibinin verdiği sözü yerine getirdiği takdirde, ahyatında sıkışan noktalar, tekrarlayan tıkanıklıklar son bulacaktır.

Rüyada Lokum Paketlendiğini Görmek

Rüyada lokum paketlemek ya da birinin lokum paketlediğini görmek, rüya sahibinin işinde çok başarılı olacağı ve hızla yükseleceği bir döneme gireceğine işaret etmektedir. Rüyayı gören kişinin kendisine verilen görevleri layıkıyla yerine getireceği ve çevresinden övgüler toplayacağı bir dönemi işaret etmektedir. Bu rüya aynı zamanda, rüya sahibinin yakın zamanda alacağı terfiyi işaret etmektedir. Eğer rüyayı gören kişi ticaret ile uğraşıyorsa ya da kendi işi varsa, bu kişi işini büyütecek, genişletecek ve kazancı katlanarak artacaktır. Rüyada lokum paketlediğini görmek aynı zamanda, kişinin çabalarının meyve vereceği, alın teri ile yaptığı her işin karşılığını alacağı, kazancının ise bolluk ve bereket içerisinde olacağını işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin rızkı artacaktır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz