Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Ceviz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ceviz görmek ne anlama gelir? Rüyada kırık ceviz, kahverengi ceviz görmek neyi ifade eder? Rüyada ceviz hakkında İslami kaynaklarda neler yazıyor? Gerçek bilgilere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Ceviz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ceviz görmenin anlamı gülümsemek, mutlu olmak, güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada ceviz görmenin anlamı rüyada görülen cevizin özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ceviz rengi, ceviz sayısı, ceviz şekli gibi özellikler rüyanın hangi anlamının ortaya çıkacağı konusunda bize bilgi verir. Özellikle koyu renkli ve kötü durumda olan cevizlerin ileride yaşanacak olan kıtlığa, sıkıntılara ve maddi engellere işaret ettiği bilinir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında ceviz gören kişiler hem mükemmel zaman geçirebilir, hem de hayatlarının zindan olduğuna şahit olabilirler. Kişilerin hangi rüya anlamının gerçek hayatta karşılık bulacağını anlamaları için ilk olarak rüya içindeki detaylara dikkatli şekilde göz atmaları gerekmektedir.

Rüyada Kırık Ceviz Görmek

Rüyada kırık ceviz görmenin anlamı rüya sahibinin işini bitirmesi, kişilerin bir projeye nihayet son vermesi, rüyayı gören kişilerin parlak bir geleceğinin olması şeklinde yorum yapılabilir. Kırık ceviz görmek her ne kadar olumlu anlamları ile bahsedilmiş olsa da, her zaman rüyanın anlamının olumlu olmadığı bilinmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; görülen kırık cevizler rüya sahiplerinin kalplerinin kırılmasına işaret eder. Kişiler sevdikleri insanlar tarafından üzülebilir, ayrıca zor durumda kalabilirler. Bazı ilmi kaynaklarda bu rüyayı gören kişilerin, rüyadan sonra sevdikleri insan tarafından aldatılacaklarını söyleyen alimler bulunmaktadır.

Rüyada cami görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Rüyada Kahverengi Ceviz Görmek

Rüyada kahverengi ceviz görmenin anlamı sağlık bozulması, sağlık problemleri ve işlerden geri kalmak şeklinde yorumlanabilir. Rüya sahipleri eğer cevizin açık kahverengi olduğunu görürlerse bu durum kişilerin çok ciddi olmayan, fakat yinede can sıkan bir hastalığa yakalanacaklarına işaret eder. Rüyada görülen kahverengi ceviz eğer koyu ise, durum daha vahimdir. Çünkü kişilerin ciddi bir sağlık problemini atlatacakları, hatta hayati tehlike altında oldukları söylenir. Kahverengi cevizler rüyada çok kısa süre için görülürse bu rüya kişilerin kısa bir dönem için hasta olmaları ve ardından sağlıklarına geri kavuşmaları anlamını taşır. Kişiler uzun uzun ceviz görürlerse bu durum kişilerin uzun zaman boyunca sağlık problemlerinin olması şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ağaçta Ceviz Görmek

Rüyada ağaçta ceviz görmenin anlamı rüya sahiplerinin kıskanması, sevmek, aşık olması gibi  farklı şekillerde görülür. Rüya sahiplerinin hayatlarında özel bir insan varsa, bu kişiler rüya sahipleri tarafında yoğun şekilde kıskanılacaklardır. Rüya sahiplerinin eğer yaşantılarında özel bir insan yoksa, yani bekarsalar, bu durumda kişilerin önce bir insan ile ilişkiye başlayacakları ardından da kısa süre içinde kıskanılacak derecede sevmesi anlamını taşır. Bazı ilmi kaynaklarda rüya sahiplerinin ilişkilerinde problem yaşayacakları söylenir. Kişiler hissettikleri yoğun kıskançlık sebebi ile karşı taraftaki insanlar ile anlamlı bağ kurmak konusunda zorluk yaşayabilirler.

Rüyada Ceviz Topladığını Görmek

Rüyada ceviz topladığını görmenin anlamı hayatla ilgili bazı kararlar almak, zarar verici davranışlardan uzaklaşmak, rüya sahiplerinin yaşamlarını anlamlandırması şeklinde yorumlanır. Rüyanın anlamı olumlu ya da olumsuz olabilir. Rüya içinde yer alan detaylar ışığında rüyanın hangi anlamının ortaya çıkacağını söylemek mümkün olur. Rüya sahipleri acı içinde ceviz topladıklarını görüyorlarsa, durum kişilerin gerçek yaşamda kötü kararlar alacaklarına işaret eder. Rüya alimleri bu konuda, rüya sahiplerinin ileride pişman olacakları kararlar alacaklarını söylemişlerdir.

Eğer rüya sahipleri keyif ile rüyalarında ceviz topladıklarını görüyorlarsa da bu durum kişileri yaşantılarını düzene sokacaklarına, hayatla ilgili aldıkları kararlarda pişmanlık yaşamayacaklarına işaret eder. Kişiler kendilerine zarar veren insan ve olaylardan büyük bir erdem ile nasıl uzaklaşması gerektiğini bilir.

Rüyada Ceviz Yediğini Görmek

Rüyada ceviz yediğini görmenin anlamı rüya sahibinin kararsızlığına işaret eder. Rüya sahibi iş, aşk, aile, sosyal yaşantı konusunda büyük bir karışıklık içinde olduğunu hissedecektir. Eğer rüyada yenildiği görülen cevizin boyutu büyük olursa, bu durum rüya sahibinin yaşayacağı kararsızlığın da büyük olması anlamına gelir. Rüya sahipleri eğer küçük ceviz yediklerini görürlerse bu durum daha olumlu algılanır. Kişiler her ne kadar kararsızlık yaşasalar da kişilerin bu kararsızlıkların önüne geçmesi mümkün olur. Kişiler eğer siyah renkli eviz yediklerini görürlerse bu durum kişilerin etrafında niyeti kötü olan insanların olduğu anlamına gelir. Bazı ilmi kaynaklarda bu rüyayı gören kişilerin asla mutlu olmayacaklarını söylenmiştir.

Rüyada Ceviz Kırdığını Görmek

Rüyada ceviz kırdığını görmenin anlamı rüya sahibinin bir kabahat işlemesi, kişinin günaha girmesi, bir kimseye zarar vermesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer hızlı bir şekilde ceviz kırdıklarını görürlerse bu durum kişilerin çok fazla günah işlemeleri anlamını taşır. Kişilerin yavaş şekilde ceviz kırdıklarını görmeleri ise rüya sahiplerinin az sayıda günah işleyeceklerine işaret eder. Eğer rüyada kişi ceviz kırarken zorlanmadığını görürse, kişilerin günahlarını temizlemesi ve iyi bir insan olmaları mümkün olur. Fakat rüya sahiplerinin kırdıkları cevizlerde zorlanmalarını görmeleri halinde ise, kişilerin günahlarından kurtulmalarının çok da kolay olmayacağı, aksine kişilerin daha fazla kötülük işleyecekleri söylenmiştir. Rüya sahiplerinin arkadaşları ile birlikte ceviz kırdıklarını görmesi, kişilerin işledikleri günahlara arkadaşlarının da dahil olması anlamını taşır. Kişiler eğer tek başına ceviz kırdıklarını görürlerse, bu rüyanın anlamı kişilerin kendi başlarına günah işlemeleri şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Ceviz ve Fındık Görmek

Rüyada ceviz ve fındık görmenin anlamı dinginlik, rahatlamak ve mutluluk gibi güzel anlamlara gelmektedir. Ceviz ve fındığı bir tabakta gören kişilerin rahatlamak adına tatile çıkacakları söylenir. Kişiler, rahatlamak için kendi başlarına olmayı tercih edecek ve bu sırada kafalarını dinleyeceklerdir. Rüya sahiplerinin ceviz ve fındığı ayrı görmeleri Halinde ise, rüyanın tam tersi anlamının çıkacağı söylenir. Yani kişiler iş, sosyal yaşantı ve okul gibi dış faktörler yüzünden kendilerini çok gergin ve rahatsız hissedebilirler. Rüya sahipleri eğer hem eviz hem de fındık yediklerini görürlerse bu rüya kişilerin bir çok işi aynı anda yapmak konusunda başarılı olacakları şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler eğer  aynı anda ceviz ve fındık yemekten hoşlanmadıklarını görürlerse, rüyanın anlamı kişilerin yalnızca tek işle ilgilenmek istedikleri şeklide yorumlanır. Kişilerin her türlü yüksek miktarlarda para kazanabileceklerini söyleyen islam alimleri bulunmaktadır.

Rüyada Ceviz Kabuğu Görmek

Rüyada ceviz kabuğu görmenin anlamı rüya sahibinin kendini korumaya alması, kötü olaylardan kaçınmaya çalışmak, risklerden uzaklaşmak istemek şeklinde yorumlanır. Eğer kişiler ufak parça ceviz kabuğu görürlerse bu durum kişilerin kendilerine büyük zarar verecek bir durumdan kıl payı kurtulacakları şeklinde yorumlanır. Kişilerin büyük parçalar halinde ceviz kabuğu görmeleri, olumsuz algılanır. Kişiler kendilerine zarar verecek olan durumdan tam manası ile kurtulamazlar. Kişilerin hem fiziksel hem psikolojik hem de duygusal anlamda büyük yaralar alabilecekleri bu nedenle de kişilerin çok pişmanlık yaşayacakları söylenir.

Rüyada Siyah Ceviz Görmek

Rüyada siyah ceviz görmenin anlamı bütün kötülüklerin anası şeklinde yorumlanmıştır. Bu rüyayı gören kişilerin yaşamlarına her türlü kötülüğü çekecekleri söylenir. Eğer rüya sahipleri rüyalarında bir insana siyah cevizden ikram ettiklerini görürlerse bu durum rüya sahiplerinin bir insanı dolandırması anlamını taşır. Kişiler insanları ticaret hayatlarında ya da özel hayatlarında dolandırma amacını taşıyor olabilirler. Rüyada kişi siyah ceviz yediğini görürse bu durum kişinin çok büyük bir günah işlemesi şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüyada kişi siyah cevizin tadından hoşlanmadığını görürse, bu durumda rüyanın anlamının kişinin işlediği günahtan pişman olması olduğu söylenir. Rüya sahiplerinin günahları affedilebilir.

Rüyada Ceviz İkram Ettiğini Görmek

Rüyada ceviz ikram ettiğini görmenin anlamı ikram edilen ceviz özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Rüyada ceviz ikram edilirken gösterilen kötü tavır, cevizin bozuk olması ya da çok az ceviz olması gibi durumlar rüyanın kötü anlamlarının hayat bulacağı şeklinde yorumlanır. Bununla beraber, keyifle ceviz ikram edilmesi, cevizin taze ve hoş olması, bol miktarda ceviz ikram edilmesi gibi durumlar kişilerin yaşamlarına olumlu elektrik çekmeleri şeklide yorumlanmaktadır. Rüyanın olumlu anlamları mutlu olmak, mutlu frekansta sürülen yaşantı, yaşamın güzelliği iken, rüyanın olumsuz anlamları olarak tam tersi sıralanabilir. Kişiler bu rüyayı gördükten sonra mutsuz olabilirler.

Rüyada Ceviz Ektiğini Görmek

Rüyada ceviz ektiğini görmenin anlamı rüya sahibin yeni bir yaşama başlaması, rüya sahiplerinin yeni bir ev almaları ve yeni işe girmeleri şeklinde yorumlanabilir. Kişiler eğer şu anda bir işte çalışıyorlarsa kişilerin farklı işi olacaktır. Eğer rüya sahipleri büyük bir ceviz ağacı ektiklerini görüyorlarsa, kişilerin yeni işlerinde daha çok para kazanacakları söylenir. Kişilerin küçük ağaç ektiklerini görmeleri halinde ise daha az maaşla fakat daha mutlu şekilde çalışacakları söylenir.

Rüyada Ceviz Yiyen Karga Görmek

Rüyada ceviz yiyen karga görmenin anlamı hayvan sahiplenmek ve hayvan sevgisi anlamına gelir. Kişiler hayvan sahiplenebilir ya da sokakta sahipsiz gördükleri hayvanlara yemek vererek onlara yardım sağlayabilir.

Rüyada zayıflamak ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Ceviz Püresi Görmek

Rüyada ceviz püresi görmenin anlamı bir işin tadını kaçırmak, çok fazla olmak, bir işi fazla yapmak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer ceviz püresini tencere içinde görürlerse bu durum kişilerin özel hayatlarında ne yapmaları gerektiğini bilmemelerine ve bu nedenle ileri gittiklerine işaret eder. Rüya sahipleri ceviz püresinden yediklerini görürlerse bu durum onların fazla yediklerine ve kilo alacaklarına işaret eder. Eğer ceviz püresi mutfakta görülüyorsa rüya sahibinin kısmetinin açılacağını söyleyen yorumlar da bulunur. Kişiler özellikle erkek oldukları zaman harika bir evliliğe doğru adım atarlar. Kişilerin evlendikleri insanlar oldukça evcimen ve hoş özelliklere sahip olacaktır. Bu durum rüya sahiplerini mutlu ve mesut eder.

Rüyada Çürümüş Ceviz Görmek

Rüyada çürümüş ceviz görmenin anlamı rüya sahiplerinin işlerinin yolunda gitmeyeceği şeklinde yorumlanır kişiler işleri yolunda gitmediği için parasız kalabilirler. Bu durum onların geçim sıkıntısı çekmesine yol açarak zor zamanlar geçirmelerine yol açar. Görülmesi arzu edilen bir rüya türü değildir. Genellikle kişilerin hayatları için olumsuz olur. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra çevrelerinde bulunan insanlardan para, borç istemeye başlarlar. Bu durum rüya sahibinin moralini bozmakla kalmayıp aynı zamanda boynunu dostlarına karşı bükmesine neden olur.

Rüyada Kurtlu Ceviz Görmek

Rüyada kurtlu ceviz görmenin anlamı pişman olmak, yanlış karar vermek şeklinde yorumlanmaktadır. Özellikle bu kişilerin özel yaşantılarında pişmanlık duyacakları söylenir. Rüyada ceviz kurtlu olduğunda kişilerin ticari hayatta çok para kayıp edeceklerini de söyleyen ilmi kaynaklar bulunur. Rüyayı gören kişiler yaşamlarındaki para eksikliği nedeni ile kendilerini umulması zor durumların içinde bulabilirler.

Üyasında kurtlu ceviz aldığını gören kişilerin bir arkadaşları tarafından dolandırılacakları söylenir. Bu nedenle ilmi kaynaklarda özellikle, rüyayı gören kişilerin çevrelerinde yer alan insanlara karşı çok dikkatli olmaları ve gözlerini dört açmaları söylenir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz