Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Çilek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çilek görmek ne anlama gelir? Rüyada çilek yemek, çilek bahçesi, çilek ekmek, çilekli pasta ve puding yemek görmek neyi ifade eder? Rüya alimler ve İslami kaynaklar rüyada çilek görmek ile ilgili neler diyor? Rüya açıklamasına yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Çilek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyadan görülen çilek ile ilgili yapılan yorumların geneli rüya sahibinin aşk hayatında yaşayacağı güzellik ve hoşluklardan, maddi açıdan ulaşacağı güzel noktalardan oluşmaktadır.

Rüyasında çilek gören kişi eğer bekar ise yakın tarihte çok mutlu olacağı bir birlikteliğe adım atacak ve ömrü boyunca bu ilişkiden çok mutlu olacak yorumu yapılmaktadır.

Eğer ki rüyasında çilek gören kişi evli ise evliliğinde bu rüyayı görene dek olan tüm problemler bir bir çözülecek hayat arkadaşıyla çok mutlu bir ömür geçirecek yorumu yapılmaktadır.

İmamı Nablusi (r.a) rüyasında çilek gören kişi ile ilgili diyor ki; “ Rüyada çilek görmek kişinin büyük kazançlar elde edeceğine, evine veyahut yöresine gelen bir misafirden çok hoşlanarak güzel vakit geçireceğine delalettir.”

Rüyada koyun görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Çilek Yediğini Görmek

Bir kişi rüyasında çilek yiyor ise bu rüya; rüya sahibinin gerçekleştireceği çok mutlu bir evliliğe işaret eder. Kişinin aşk hayatında yaşayacağı çok güzel günler olduğunu ve bu günlerin çok yakında olduğunu anlatan bu rüya aynı zamanda helal yollardan kişinin hanesine girecek olan maddi kazanca da yorumlanır.

Rüyasında çilek yediğini gören kişi eğer bekarsa kısa zaman içinde karşısına doğru kişinin çıkacağına ve bu kişiyle çok hayırlı bir evlilik gerçekleştireceğine işaret edilir.

Eğer rüyayı gören kişi evli ise evliliğinde çok mutlu günlerin kişiyi beklediği yorumu yapılır. Aynı zamanda rüyada çilek yiyen kişinin sahip olacağı ya da sahip olduğu çocuğunun ailesine çok bağlı ve herkes tarafından çok sevilen bir birey olduğuna işaret edilir.

Rüyada Çilek Bahçesi Görmek

Rüyasında çilek bahçesinde gezindiğini gören kişinin gerçek hayatında gerçekleşmesini çok istediği bir hayalinin olduğu ve bu hayaline çok kısa bir vakit içerisinde ulaşacağı yorumu yapılmaktadır.

Kişi rüyasında psikolojik olarak çok mutlu hissediyor ve çilek bahçesinde güle oynaya geziniyor ise gerçek hayatta kurduğu hayale çok kısa sürede ulaşacak yorumu yapılır. Eğer kişi çilek bahçesinde gezinirken mutsuz ve tedirgin hissediyor oradan bir an evvel ayrılmak istiyorsa kişinin gerçek hayatta ulaşmak istediği hayali için bir emek vermesi gerektiği yorumu yapılır.

Bir diğer yoruma göre ise kişinin rüyasında çilek tarlası görmesi manevi dünyasında yaşayacağı bir aydınlanma ve buna bağlı olarak çok güzel insanlarla tanışacağı söylenmektedir.

Rüyada Çilek Ektiğini Görmek

Rüyasında toprağa çilek ektiğini gören kişi; gerçek hayatında, hiç beklemediği bir sıkıntıyla karşı karşıya kalacak ve bu sıkıntıdan sıyrılabilmek için hiç haz etmediği bir tanıdığından arabuluculuk yapmasını talep edecek yorumu yapılmaktadır.

İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre;

Rüyasında çilek ektiğini gören kişiler, kendilerine zarar vermek isteyen kişilerin karşısında dimdik durarak tüm zararları bertaraf edecektir. Sağlığıyla ilgili meydana gelen olumsuzluklardan zaman içerisinde sıyrılacaktır. Yeni bir iş kurma kararı veriyor ise çevresindeki herkesin desteğini görecek ve imece usulüyle bol kazançlı bir iş sahibi olacaktır.

Bütün bu sıkıntılar sonucunda ise çok güçlü biri haline gelecektir.

Rüyada Arkadaşınla Çilek Yediğini Görmek

Rüyada karşı cinsten bir arkadaşla beraber çilek yemek kişinin cinsellikle ilgili kafasında netleşmeyen konular olduğuna işaret etmektedir.

Rüyada görülen kişiyle ilgili olabileceği gibi bu kişiden bağımsız da yorumlanabilen bu rüya sonucu kişi gerçek hayatında karşı cinste olan birine cinsel ilgi duyuyor ve bunu bir türlü karşısındaki kişiye açıklayamıyor yorumu yapılmaktadır.

Eğer kişi rüyasında bir hem cinsi ile beraber çilek yiyor ise bu kişinin kendini alçak görme, toplumda beğenilme arzusu taşıma gibi kompleksi davranışları olduğuna işaret edilir.

Rüyada Çilek Reçeli Yaptığını Görmek

Rüyasında kazanda çilek reçeli kaynattığını gören kişi, gerçek hayatında ulaşmak istediği her hedef için kendi emeklerini sergileyen, çalışmaktan hiçbir zaman gocunmayan ve her daim başarılı olacağı işaret edilen kişidir.

Bu rüya; rüya sahibinin manevi dünyasında tam anlamıyla kendini güvende hissettiği ve içinde bulunduğu tüm durumları sakinlikle kabul ettiği anlamına gelmektedir.

Rüyasında çilek reçeli yapan kişinin bu güzel özellikleri sayesinde çevresi tarafından her zaman saygı gören ve çok sevilen biri olmak yolunda ilerleyeceği yorumu yapılmaktadır.

İmamı Nablusi (r.a) der ki: “Rüyasında reçel gören kişi çok büyük zahmetler sonucu alnının akıyla başarıya ulaşacak, bu kişinin var ise ailesi ve soyu sülalesiyle yaşanan kırgınlıklar sona erecek, bu kişi Allah katında çok sevilen bir kul olacak ve huzura kavuşacaktır.”

Rüyada Çilek Ağacı Görmek

Rüyasında bir çilek ağacı gören kişi hayatının her alanında ilk önce kendi rahatını düşünecek ve bunun sonucunda her daim ferah bir yaşantı sürecektir yorumu yapılır.

Aynı zamanda rüyada görülen çilek ağacı kişinin yakın zaman içerisinde içinde bulunduğu stresli yaşantıdan uzaklaşarak kafasını dinleyebileceği bir yerde rahat kıyafetlerle dolaşacağına işarettir.

Eğer kişi rüyasında çilek ağacından çilek topluyor ise bu kişinin kendi çıkarları için bir başka kişinin imkanlarından faydalanacağı yorumu yapılır.

Eğer kişi rüyasında çilek ağacından çilek yiyor ise bu rüya kişiye aniden gelecek olan bir kötülüğe işaret eder.

Rüya Beyaz Çilek Görmek

Rüyada görülen küçük ve beyaz çilekler alimlerce farklı şekillerde yorumlanmaktadır.

Olumlu ve olumsuz olmak üzere ikiye ayrılan görüşlerden ilkinde rüyada beyaz çilek görmenin oldukça hayırlı olduğu ifade edilir. Kişinin karşısına çıkacak bir iş fırsatı yada hiç beklenmeyen bir yerden gelen para kişiyi oldukça heyecanlandıracak hayatını yoluna koymasına yardımcı olacaktır.

Rüya sahibinin hayatında olan kişilerle arasındaki bağın günden güne güçleneceği ve ona zarar verme niyetinde olan kişilerin birer birer hayatından çıkacağına işaret edilir. Rüyada çilek görmek, kişinin isteyip varacağı yolların onun için hayırlı olduğuna işaret etmektedir.

Diğer bir yoruma göre ise rüyada görülen beyaz çilek ani iflaslara, hiç beklenmeyen kişiler tarafından ihanete uğramaya ve kişinin elindeki tüm parayı israf edeceği ifade edilir.

Rüyada Çikolatalı Çilek Yemek

Rüyasında çikolataya bandırılmış çilek yiyen kişi, hayatının geri kalan döneminde kalben her zaman mutlu olacak yorumu yapılmaktadır. Ailesindeki tüm kişilerle arasındaki iletişim gün geçtikçe iyileşecek ve hanesinde huzur sürekli artacaktır.

Rüya sahibinin çevresinde; ona mutsuzluk veren bir kişiden hiçbir çaba sarf etmesine gerek kalmadan kurtulacağına ve bu kurtuluş sonucunda hayat kalitesinin aniden yükseleceğine işaret edilir.

Bu rüya genel anlamda kişiye mutluluk ve huzur getiren haberlere işaret etse de olumsuz olarak da yorumlanabilir. Beklenmeyen bir anda yapılan küçük bir hata neticesinde rüya sahibinin iş dünyasında itibarını kaybedebilir ve bundan sebep büyük kayıplar yaşayabilir yorumu yapılmaktadır.

Rüyada Çürük Çilek Yemek

Rüyada çürümüş ve kötü kokan bir çileği yemek, kişinin içinde hiç bulunmak istemeyeceği bir duruma düşerek yasadışı pek çok iş yapacağına işaret eder. Bu yapılan işler sonucu başka kişilerin hakkı olan kazançları sağlayacaktır. Bu rüya; rüya sahibinin ulaştığı zenginlik ve bolluğun kişinin hakkı olmayacağına işaret eder.

Rüyasında gördüğü çürük çileği yemeyen kişiler için ise rüya sahibi kişinin gerçek hayatında karşısına çıkan kötü niyetli kişilerden etkilenmeden hayatına devam edeceği yorumu yapılır. Rüya sahibini kendi yolundan çevirerek haksız kazanç peşine düşürmeye çalışan insanlara boyun eğmeyeceğine ve bu kişileri çok sert bir dille uyaracağına delalettir.

Rüyada Çilekli Dondurma Yemek

Rüyasında çilekli dondurma yiyen kişi, eğer bekar bir kadınsa karşısına çıkacak kişinin onu çok mutlu edeceği yorumu yapılmaktadır. Eğer bu rüyayı gören kişi evli bir kadınsa evli olduğu kişiyi çok doğru bir seçim olarak gördüğü ve bu kişiyle ömrü boyunca çok mutlu olacağı yorumu yapılır.

Eğer bekar bir erkek rüyasında çilekli dondurma yediğini görüyorsa, rüya sahibinin hayatında inanılmaz derecede önemli denebilecek değişimler olacağı ve bu değişimlerin neticesinde girdiği bir ortamda hayatının aşkıyla karşılaşacağı yorumu yapılır. Eğer bu rüyayı gören kişi evli bir erkekse, rüya sahibinin evlendiği kadına çok büyük bir aşkla bağlı olduğuna ve aynı şekilde eşinin de kendisine çok büyük bir aşkla bağlı olduğuna işaret etmektedir.

Rüyada korkmak ne anlama gelir? Merak ediyorsanız yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Hamileyken Rüyada Çilek Görmek

Hamile bir kadın rüyasında iştahla çilek yiyor ise bu iki farklı şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada çilek görmek kişinin aşk hayatında yaşayacağı çok güzel ve anlamlı günlerin habercisidir. Eğer hamile bir kadın rüyasında çilek görüyor ve bu çileği zevkle yiyorsa sahip olacağı çocuğunun dillere destan bir güzelliği olacağı yorumu yapılmaktadır. Doğacak çocuğun güzelliğinden ötürü kötü enerji ve bakışlara sıklıkla maruz kalacağı ve anne adayının bu konuda çok dikkatli olması gerektiğine işaret edilmektedir.

Ayrıca psikolojik ve biyolojik olarak var olduğu bilinen aşerme duygusundan dolayı rüyasında iştahla çilek yiyen anne adaylarının çilek aşeriyor olduğu yorumu da yapılmaktadır.

Rüyada İzinsiz Çilek Yemek

Rüyasında bir bahçeden gizlice çilek alan kişi rüyasındaki kötü halin aksine gerçek hayatında hiç ummadığı bir anda bir borcunu ödemek üzere bir para sahibi olacaktır.

Eğer rüya sahibi, rüyasında izinsiz aldığı çileği yerken çilek bahçesinin sahibi ile rastlaşıyorsa bu rüya, rüya sahibinin yakın zaman içinde bir yanlışı görerek düzelteceğine işaret etmektedir. Etrafında bulunan bir kişinin attığı yanlış adımı tam vaktinde fark edecek ve hiç düşünmeden müdahale ederek kişiyi düşeceği sıkıntıdan kurtaracaktır şekilde yorumlanır.

Rüyada Çilekli Pasta Yemek

Rüyada yenen bir dilim çilekli yaş pasta, rüya sahibinin yakın zaman içinde çok sevdiği tüm kişileri bir araya toplayarak bir kutlama yapacağına yorumlanmaktadır. Eğer kişi rüyasında yaş pastayı yemiyor yalnızca alıyor ya da görüyorsa birine yaptığı bir iyiliğin sonucunu kısa sürede alacak ve bu iyilikten dolayı etrafının övgülerini alarak çevresi tarafından çok sevilen birine dönüşecektir.

İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre: “Rüyasında yaş pasta yediğini gören kişi iş hayatında çok başarılı olacak ve özel hayatı her daim yolunda gidecektir.”

Rüyada Çilekli Puding Yemek

Rüyasında bir kase çilekli puding yiyen kişi ile ilgili her daim sağlık ve sıhhatle hayatını sürdüreceği ve basit hastalıklar dışında hastalıklarla sınanmayacağı yorumu yapılır.

Aynı zamanda bu rüyanın; birkaç gün içerisinde çok sevilen bir kişiye karşı duyulacak kırgınlık hissinin işareti olduğu yorumu da yapılmaktadır.

Rüyada Çilek Olgunlaşmamış Çilek Görmek

Rüyasında henüz olmamış, ham çilek gören kişi, tüm istek ve arzuların çok yakın bir zaman içinde ulaşacaktır yorumu yapılır.

Bu rüya, rüyayı gören kişi evli ise planlanmayan bir tarihte sürpriz bir bebek sahibi olacaklarını ve bu bebeğin kişilere çok büyük mutluluklar getireceğini işaret eder.

Rüyasında çilek gören kişinin eğer ki ruhen yaşadığı buhranlar varsa bunlardan ivedilikle kurtulacağı yorumu da yapılmaktadır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz