Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Korkmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada korkmak ne anlama gelir? Rüyada ölülerden, yılanlardan, çekirgeden, attan korkmak nasıl açıklanır? Rüya hakkında rüya alimleri ve İslami kaynaklar nasıl açıklama yapıyor? Rüyada korkmak ile ilgili detaylar yazımız içerisinde yer almaktadır.

 Rüyada Korkmak Ne Anlama Gelir?

Rüyasında korkan kişi ile ilgili gerçek hayatında attığı tüm adımlardan emin olduğu ve manevi inanç sisteminin çok güçlü olduğu yorumu yapılmaktadır. Bu rüyayı gören kişi günlük yaşantısında hak etmediği kazanç ve başarıları arzulamayan, istekleri doğrultusunda kimseyi incitmeden ve hak yemeden yolunda ilerlemektedir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: “ Rüyada korkmak kazanılan malın helal olmasına, haramdan kaçınmaya ve savaş anında emir ve yasaklara uymaya delalet eder. Rüyada korkan kişi emniyette ve arınmıştır. Çünkü her korkan tövbe eder.”

İbn-i Sirin (r.a) ise şöyle der: “Rüyasında korkan kişi gerçek hayatında tüm zalim ve zalimliklerden kurtulur ve huzuru yakalar. Her zaman güvende ve iman dolu olur. “

Rüyada kar görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Birinden Korkmak

Rüyasında özellikle bir kişiden korkmak kişinin gerçek hayatında içinde bulunduğu durumdaki duruşunun netliğine işaret edilir. Bu rüya, kendisini sindirmek ve geri püskürtmek isteyen düşmanları olmasına karşılık kişinin yılmayacağına ve başarıya ulaşacağına yorumlanmaktadır.

Bu rüya, rüya sahibinin hayatına girecek olan yeni kişilere, seyahat edilecek yeni bölgelere, mutlu olunacak pek çok güzel anıya delalettir. Rüya sahibinin; gerçek hayatında içinde gizlediği korkularının gün yüzüne çıkarak bunlardan birer birer kurtulmasına işaret etmektedir.

Rüyada Korkup Saklanmak

Rüyasında birisinden korkarak saklanan kişilerin bu rüyayla birlikte bir uyarı aldıkları yorumu yapılmaktadır. Rüya sahibinin bir süredir içinde bulunduğu sıkıntılardan sıyrılmak için yanlış seçimler yapmaması ve doğru yoldan asla ayrılmaması için gelen bir uyarı olduğuna işaret edilen bu rüya aynı zamanda kişiye bugüne kadar yaptığı yanlışlar için af dilemesi gerektiğine dair de bir uyarı niteliğindedir.

Aynı zamanda yaşanılan yerden ayrılarak göç edilmesi gereken durumlar yaşanabileceğine de delalet eder.

Eğer kişi rüyasında kapalı bir yere gidip saklanıyorsa sonraki yaşamında refah, mutluluk ve hayırlı evlat sahibi olacak şeklinde yorumlanırken kişi eğer rüyasında açık bir alanda saklanmak için çabalıyorsa sonraki yaşamında gücüne güvendiği ve saygın birinin kanatları altına girecek şeklinde yorumlanır.

Rüyada Korkup Bağırmak

Rüyada çığlık attığını görmek kişinin içine sığmayan çok büyük bir mutluluk yaşadığına ve yaşayacağına delalettir. Çeşitli yorumları olan bu rüya çeşidinde kişinin rüyasında hangi koşullarda bağırdığı oldukça önemlidir.

Rüyasında korkuyla bağıran kişiyi gerçek hayatında huzur ve mutluluk beklerken, rüyasında sevinç çığlıkları atan bir kişiyi gerçek hayatında birtakım sıkıntılar bekleyecektir.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; “Ağlamakla karışık bir ses işitmek ferah ve sevinçtir. Gülmekle karışık bir ses işitmek ise hüzne ve musibete delalet eder.”

Rüyada Ateşten Korkmak

Cabir ül Magribi (r.a) rüyasında ateşten korkan kişiler için eğer ateşte alevler yoksa kişilerin mahkeme ve hukuksal sıkıntılarla karşılaşacağı, eğer ki ateşte alev varsa kişinin tedavisi oldukça zor olan birtakım hastalıklarla savaşmak zorunda kalacağı yorumunu yapmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumunun devamında; ateş bir yerden alınıp başka bir yere geçiyor ve fakat hiç kimse bu durumdan bir zarar görmüyorsa rüyayı gören kişinin hayatında çok güzel gelişmeler yaşanacağı, maddi olanaklarının artacağına işaret etmektedir.

Eğer ki kişi rüyasında gökyüzünden yağmur yağar gibi ateş damlaları düştüğünü görüyorsa Cabir ül Magribi (r.a) der ki; ülkenizin tehdit altında bulunmasına ve yakın tarihte olası bir saldırıya delalettir.

Rüyada Depremden Korkmak

Rüyasında deprem anında korktuğunu gören kişilerin hayatlarında hiç beklemedikleri ve kendi planları dışında gelişen olaylara maruz kalacağı yorumu yapılır. Bu rüyayı gören kişi hayatına çizdiği yolda ilerlerken hiç planlamadığı sıkıntılarla karşılaşabileceği gibi hiç ummadığı güzellikleri de görebilecektir.

Rüyada kişi enkaz altında kalıyor ve bundan çok korkuyor ise kişinin uzak bir bölgeye yaşamak için gideceği ya da yine uzak bir bölgeye uzun sürecek bir seyahat düzenleyeceği anlamına gelmektedir.

Eğer rüyayı gören kişi kadınsa rüyayı takiben geçireceği ilk gebelikte düşük yapacağı şeklinde yorumlanır.

Kişi rüyasındaki deprem anında korkudan konuşamaz hale geliyor ve içinden sürekli dua etmeye çalışıyorsa bu rüya, kişinin başına gelecek tüm sıkıntı ve zararlardan yine kendi çaba ve inancıyla kurtulacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyanızda denizde büyük bir deprem yaşanıyor ve sular altında kalmaktan korkuyorsanız, rüyada yaşadığınız büyük korku ve sıkıntının aksine bu rüya, çok kazançlı ve bereketli bir yıl geçirerek hedeflediğiniz tüm noktalara ulaşacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Düşmekten Korkmak

Rüyada yüksek bir yerden düşmekten korkmak kişinin gerçek hayatında bir karar sürecinde olduğuna ve bu süreyi haddinden fazla uzattığına işaret eder. Rüyanın neticesinde eğer ki kişi düşmez ve rüya devam ederse gerçek hayatta alınmak istenen kararla ilgili daha fazla vakit kaybedilmemeli ve bir an önce sonuca ulaşılmalıdır.

Kişinin olası bir ihtimali kaçırma korkusu sonucu görüldüğü düşünülen bu rüyalar, rutinden çıkma korkusu, büyük kayıplardan kaçınmak için sabit kalma isteği hislerine yorumlanmaktadır.

Rüyada Ölmekten Korkmak

Rüyada öldüğünü görmek İmamı Nablusi (r.a) tabirine göre ikiye ayrılmaktadır. Eğer kişi rüyasında öldüğünü görüyor; tabutunun içinde omuzlarda taşınıyor ve defnedilmeden rüya bitiyor ise bu kişi gerçek hayatında toplum tarafından daima saygı gören, her zaman yüceltilecek olan, yüksek mevkilerde iş sahibi olacak bir kişi olduğu şeklinde yorumlanır.

Eğer kişi rüyasında öldüğünü görüyor; tabutun içinde omuzlarda taşınıp defnediliyorsa kişinin içinde iyilik kalmadığı veya kalmayacağı, etrafında ona değer veren kişilerin bir bir eksileceği, etrafındaki kişilerin kendisine saygı duymadığı ya da duymayacağı şeklinde yorumlanır.

Bir kişinin rüyasında; ölmekten korktuğunu görmesi ise kişinin gerçek hayatında yüksek stres altında olduğuna ve bu stres sonucu sağlığını kaybetme eşiğine geldiğini işaret etmektedir. Bir uyarı niteliğinde olan bu rüya kişiye eski sağlığına kavuşması gerektiğini, içinde bulunduğu stresli ortamdan uzaklaşması gerektiğini işaret eder.

Rüyada Köpekten Korkmak

Rüyasında köpek saldırından korkan insanların karşılaşacağı zorluklar ve kötü niyetli kişilere işaret edilir. Kişinin kendi hayatında hiç kimseyle paylaşmadığı sıkıntılarının olduğunu ve düştüğü tüm hataları yalnızca kendine sakladığı dönemlerde görülen rüyalar olduğu yorumu yapılmaktadır.

Kişide gelecek kaygısı ve sürekli bir tedirginlik hissi olduğuna işaret eden bu rüyalar rüya sahibinde dedikodu yapma isteği ve kötü düşüncelerin olduğuna yorumlanmaktadır.

Eğer kişi rüyasında korktuğu köpekten kaçıyor ve kurtuluyorsa içinde bulunduğu kötü durumdan sıyrılmak için yaşadığı bölgeden uzaklaşacağına delalettir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; “Rüyasında köpekten korktuğunu gören kişi, gönül ilişkilerinde sıkıntıya düşmemek için kendini durdurmalı, bu sıkıntılara düşmemelidir.” İmamı Nablusi (r.a) ise rüyada korkmak ile ilgili şöyle der; “Rüyasında köpekten korktuğunu gören kimse kısa zamanda gerçekleri ortaya çıkararak içine düştüğü tüm sıkıntılardan kurtularak temize ve rahata çıkacaktır.”

Rüyada Kediden Korkmak

Rüyasında kediden korkan insan için gerçek hayatta iyi niyetinden sürekli şüphe ettiği bir dostu olduğu yorumu yapılmaktadır. Rüyada görülen kedi eğer saldırgansa ve kişiye zarar veremiyorsa kişinin çevresinde pek çok düşman ve kötü niyetli kişi olduğuna işaret etmektedir.

Eğer rüyada kedi sakince dururken birden size saldırıyor ve zarar veriyorsa çok yakınınızda bulunan bir kadın dostunuzdan hiç tahmin etmediğiniz bir anda büyük bir darbe alacak ve çok şaşıracaksınız.

Bu rüyayı gören kişilerin etrafına karşı çok dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Rüyada Fareden Korkmak

Rüyada küçük farelerden korkan kişiler için İmamı Nablusi (r.a) der ki: “Kişinin arkasından gizli işler yapan, küçük hırsızlıklar yapan ve zarar vermeye çalışan kişilere delalettir.”

Rüyasında fareden korkan kişiler gerçek hayatta şüphe duyduğu kişilere karşı dikkatli olmalıdır. Bu rüyalar rüya sahibinin edindiği düşmanların kendisine küçük çapta zararlar vereceğine işaret eden rüyalardır.

Rüyada Attan Korkmak

Rüyasında atlardan korktuğunu gören kişiler için tüm isteklerinin gerçekleştirilmesi adına çevresindeki kişilerden sürekli destek beklemektedir yorumu yapılmaktadır. Bu rüyalar, kişilerin sürekli istedikleri şeyin aslında onlar için hayırlı olmadığına işaret etmektedir.

Rüya sahibinin etrafında oluşan tüm kötü düşüncelerden arınacağına, geçmişte yaşanan tüm hataların pişmanlığının yaşanacağına işaret etmektedir.

Eğer kişi rüyasında attan korkup kaçıyorsa bu rüya kişinin gerçek hayatında ölçüp tartmadan hareket etmemesi gerektiğine fakat fazla zaman kaybedilirse kişinin tüm karşısına çıkacak fırsatları birer birer kaybedeceği yönünde yorumlanmaktadır.

Rüyada Çekirgeden Korkmak

Rüyada evin içinde çekirge olduğunu görmek kişinin sosyal hayatında daima aktif biri olduğuna işarettir. Yapısı gereği çok hareketli olan çekirgeler rüyalarda çok farklı konulara işaret edebilmektedir.

Rüya sahibinin çevresindeki etkili olamayacak düşmanlara yorumlanabilir. Kişiye sürekli zarar vermek isteyen fakat başarılı olamayan kişilerin çabalarına işaret etmektedir.

Eğer rüyada kalabalık bir çekirge sürüsü görüldüyse rüya sahibinin ailesinde yaşanacak bir üzüntüye yorumlanır.

Kişi rüyasında korktuğu çekirge tarafından ısırılıyorsa gerçek hayatında onu sıkıntılı günlerin beklediği şeklinde yorumlanır.

Rüyada kedi görmek nasıl açıklanır? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Yılandan Korkmak

İmamı Nablusi (r.a) tabirine göre, rüyasında yılandan korktuğunu gören kişinin etrafında ona zarar vermek isteyen bir düşmanı olduğunu ancak kişiye hiçbir zarar veremediği işaret edilmektedir.

Rüya sahibi korktuğu yılan tarafından hiçbir zarara uğramıyorsa kişi, gerçek hayatında daimi düşmanlar edinecek ve her daim tetikte olacak şeklinde yorumlanmaktadır.

Eğer ki kişi korktuğu yılan tarafından ısırılır ve zarar görürse, kişi gerçek hayatında büyük maddi kayıplarla, manevi çöküşlerle sınanacaktır şeklinde yorum yapılmaktadır. Bu rüyalar kişilere için uyarı niteliğinde olup Câferi Sâdık (r.a) şöyle der: “Her kim ki rüyasında bir yılan tarafından ısırılır, iki cihanda iki yakası bir araya gelmez.”

Rüyada Ölülerden Korkmak

Rüyasında mezarlıktan korkarak geçtiğini gören kişinin günlük yaşantısında yaptığı hatalardan çok pişman olduğuna işaret etmektedir. Rüyada korkmak bu anlamda kişinin manevi anlamdaki gücünü işaret etmektedir.

Eğer kişi rüyasında, mezarlık yanından geçerken tedirgin oluyor ve kaçmak isteyip kaçamıyorsa gündelik yaşamında yaptığı bir hata onu esir almış ve bu hatayı telafi etmek için sürekli farklı yollar arıyor şeklinde yorum yapılmaktadır.

Eğer kişi rüyasında, mezarlık dışı normal bir alanda ölülerden korktuğunu hissediyorsa bu kişinin içinde bulunduğu tedirgin edici ve üzüntülü duruma işaret edilir. Kişinin bu durumdan kurtulmak adına alacağı haberlere de yorulabilir.

Bir başka görüş ise rüyasında ölülerden korkan kişilerin gördükleri bu rüyayı uyarıcı nitelikte bulmaktadır. Kişinin içinde bulunduğu durumdan rahatsız olmasına rağmen sabretmesi gerektiği ve yaşadığı tüm sorunları birer birer çözmesi gerektiğine yorumlanır.

Kişinin rüyasında esas korktuğu şey görülen ölülerin dirilmesi ise bu rüya kişinin hayatında kalıcı çözümler değil anlık mutluluklar peşinde koştuğuna işaret eder. Yine uyarı niteliği taşıyan bu rüya kişinin gereksiz inatlaşmalardan vazgeçerek tatsızlıktan kaçınması gerektiği anlamına gelmektedir. Özellikle rüya sahibi yeni evli ise bu rüyayı dikkate alarak daha uzlaşmacı bir tavır takınmalıdır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz