Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Koyun Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada koyun görmek ne anlama gelir? Rüyada koyun kellesi, koyun kesildiği, koyun derisi, beyaz koyun, koyunun doğurması görmek nasıl yorumlanır? İslami kaynaklar ve rüya alimleri rüya hakkında nasıl açıklama yapıyor? Rüya ile ilgili ayrıntılar yazımızda bulunmaktadır.

 Rüyada Koyun Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında koyun gören kişinin; hayatı boyunca çevresi tarafından dürüst, mert ve ilkeleri olan biri olarak görüldüğü işaret edilir. Koyunlar, hayvanlar aleminin en temiz beslenen hayvanları olarak bilinmektedir. Bu sebeple rüyasında koyun gören kişinin de bu özelliklere sahip olduğuna işaret edilmektedir.

İslamiyet’te oldukça önemli bir yere sahip olan bu hayvanları rüyasında gören kişilerin karşılaştığı sıkıntıların azalacağı, etrafındaki kişilerden her daim iyilik göreceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada koyun görmekle ilgili İmam Nablusi (r.a.) diyor ki: “Bu rüyayı gören bir kimsenin karakterinin gururlu ve şerefli olduğunu gösterilmektedir.”

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre ise: “Bu rüyayı gören her kimse, karşısına çıkacak olan kötü niyetli ve kıskanç kişiler vardır. Ancak o hiçbirinden zarar görmeyecektir.” Şeklinde açıklanmıştır.

Rüyada korkmak ne anlama gelir? Merak ediyorsanız yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Koyun Sürüsü Görmek

Rüyasında yol kenarında koyun sürüsü gören kişilerin yaşam süreleri boyunca sahip olacakları bolluk, bereket ve güzelliklere işaret edilmektedir. Kişinin bugüne kadar içinde bulunduğu tüm dertlerin, başına gelen tüm zorlukların bir bir geride bırakılacağına dair yorum yapılmaktadır.

Rüyada görülen koyun sürüleri; içinde yaşanan topluma benzetilirken tıpkı toplumda olduğu gibi sürüdeki çeşitlilik de ayrıntılı yorumlanmaktadır.

Öte yandan bu rüya; kişinin çevresinde kendilerine sunulan imkanlarla yetinen ve sürü psikolojisini benimsemiş kişiler bulunduğuna işaret etmektedir.

Rüyasında koyun sürüsü gören kişilerle ilgili Câferi Sâdık (r.a) şöyle bir yorum yapıyor : “ Rüyayı gören kişi çok bilinen şan şöhret sahibi bir kişi olacaktır. Bu sebep ile çevresindeki sahte kişiler artacak ve düşman edinecektir. Rüya sahibi olarak çok dikkatli olmalıdır.”

Rüyada Koyun Kesildiğini Görmek

Rüyada kesilen bir koyun görmek rüya sahibi kişinin aile hayatında, iş hayatında, öğrenciyse okul yaşamında karşısına çıkan tüm sıkıntılardan teker teker kurtularak hayatında tertemiz bir sayfa açacağına işaret eder.

Eğer kişi uzun süredir devam eden maddi bir sıkıntıyla baş etmeye çabalıyorsa bu rüya; yakınında olan birinden hiç beklemediği bir anda göreceği desteğin habercisi olarak yorumlanır.

Şayet rüya sahibi bekar ise çok sevdiği bir dostu vasıtasıyla tanışacağı kişi ile çok mutlu bir evlilik yapacağına işaret etmektedir.

Genel olarak rüyada koyun görmek ya da bu tarz küçükbaş hayvanlardan herhangi birini kurban ettiğini görmek kişilerin gündelik yaşamlarında yaptıkları iyilikler sonucunda çok güzel karşılıklar alacaklarına yorumlanır.

Rüyada Koyun Kellesi Görmek

Rüyada kesik bir koyun kellesi gören kişi eğer ki maddi olarak yetersizlikler yaşayan biriyse hiç ummadığı bir anda çok büyük tutarlarda para sahibi olarak yaşamının tamamen değişeceği yorumu yapılmaktadır. Şayet kişi tüm bunların aksine varlıklı bir kişi ise etrafında bulunan tüm kişilerin sözlü ya da fizikler tartışmalar yaşayacağına yorulur.

Rüya sahibinin de içinde bulunduğu kalabalık bir grubun koyun kafasını pişirip yemesi şeklinde görülen rüyalar ise ülkede yüksek düzey yöneticilerden, büyük şirket sahiplerinden ya da kişinin kendisi için büyük makamlarda gördüğü kişilerden birinin vefatı olarak yorumlanır.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre ise koyun kellesi yemek rüyayı gören kişinin ömrünün çok uzun ve sağlıklı geçeceğine delalettir. Eğer ki kesik koyun kellesi rüyanızda sizinle konuşuyor, size kötü niyetli düşüncelerinden bahsediyor ve sizler de onaylıyorsanız hayatınızın geri kalan döneminde insafsız biri olabileceğiniz uyarısı anlamına gelmektedir.

Rüyada Koyun Yünü Görmek

Rüyada koyun yünü gören kişiler için kısa zamanda hiç beklemedikleri bir paraya veya konut, arsa ya da araç gibi mallara sahip olacağına işaret etmektedir. Kişinin gördüğü koyun yününün miktarına bağlı olmak üzere kişinin eline geçecek para mal miktarı aynı oranda artıp azalmaktadır. Eğer kişi rüyasında uçsuz bucaksız bir yün yumağının içine düştüğünü görürse gerçek hayatında tahmin edemeyeceği boyutlarda paraya sahip olacağına işaret edilir.

Rüyanızda kendi ellerinizle bir koyunun yünlerine dokunuyor, koyunun tüylerini keserek kısaltıyorsanız bu rüya sizin gelecek dönemde sermayenizden birtakım kayıplar yaşayacağınıza ve hiç planlamadığınız kayıplar yaşamanıza işaret etmektedir.

Rüyada görülen koyun yününün rengi eğer siyah ise bu rüya olumsuz olarak yorumlanmaktadır. Rüyada görülen siyah koyun yünü, rüya sahibi kişinin iş hayatında belirli problemlerle karşılaşacağı yönünde yorumlanır.

Eğer rüyada görülen yün kırmızı ise, bu çok güzel bir kadının hayatınıza gireceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Koyun Eti Görmek

Rüyasında koyun eti yiyen kişiyle ilgili alimler tarafından yapılan yorum, rüya sahibinin tüm inançlarını yavaş yavaş kaybetmeye başlamış ve dünyadaki zevk ile mutluluğa önem vermeye başladığıdır. Kişinin hiçbir derdini kendisine üzüntü kaynağı yapmadığı, kaygılanmadığı ve yaşanan tüm sıkıntılara anında sırtını çevirebildiği şeklinde yorum yapılmaktadır.

Rüyayı gören kişiler; rüyasında koyun etini kendi elleriyle yüzüyor ve doğruyorsa bu kişiler eline aldığı tüm işleri bütün ayrıntılarıyla gerçekleştiren, ulaştığı mevkilerin her anlamda hakkını veren işinin ustası kişilerdir şeklinde yorumlanmaktadır.

Eğer kişi rüyasında koyun etini pişmemiş halde tüketiyorsa bu rüya sahibi kişinin haksız kazanca meyledebilecek biri olduğuna işaret etmektedir.

Rüyada Koyun Derisi Görmek

Rüyada koyun postu görmek kişinin etrafındaki kişilerin iki yüzlü ve düşmanca tavırlar sergileyebileceğine delalettir. Yakınında bulunan kişilerden oldukça büyük zararlar görebileceği anlamına gelen bu rüya da kişiye uyarı niteliğinde işaretler vermektedir. Koyun postunu rüyasında gören kişilerin gizli bir güç tarafından korunarak kendileriyle ilgili oluşan tüm kötü niyet ve komploları geri püskürttükleri yorumu da yapılmaktadır.

Rüyasında kişi eğer koyun postunu bir kıyafet gibi giyiyor ve tüm vücudunu bu postla kaplıyor ise özellikle ailesindeki kişilere karşı oldukça dikkatli olması gerektiğine işaret edilir. Bu aileden olan kişinin rüya sahibine karşı büyük bir kıskançlık beslediği ve rüya sahibinin farkında olmadığı şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada Beyaz Koyun Görmek

Rüyasında kar beyazı bir koyun gören kişi ile ilgili Câferi Sâdık (r.a) şöyle der: “ Rüyada beyaz bir koyun görmek 5 manaya gelmektedir:

 • Liderlik ve kanaat önderliği
 • Saygı gören, itibar sahibi bir kadın
 • Zenginlik
 • İdari Yöneticilik
 • Her konuda kişiye dönen kazanç ve menfaatler

Temizliği ve saflığı sembolize eden bu rüyanın; rüyayı gören kişinin hayatına ve etrafındaki tüm kişilere saflık ve berrak bir yaşam getireceğini işaret eder.

Rüya sahibinin geri kalan yaşantısında asaletin ve saygınlığın en üst seviyede olacağı anlamına da gelmektedir. Rüya sahibi hayatındaki diğer kişilerle olan iletişimini güçlendireceği gibi kendisine özen gösteren, saygı duyan kişilerle arkadaşlık kurmaya odaklanacaktır.

Rüyada Koyunun Doğurduğunu Görmek

Rüyada koyun doğumu görmek tıpkı diğer tüm doğum rüyaları gibi oldukça olumlu bir rüya olarak yorumlanır. Rüyasında bir koyunun doğurduğuna şahit olan kişi oldukça şanslı olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada koyun görmek her zaman berekete işaretken rüyada doğum yapan bir koyun kişinin hayat standartlarının yükseleceğine, tüm iş kapılarının kendisine açılacağına, bereket içinde geçireceği günlere, karşısına çıkan tüm fırsatları değerlendirme imkanına sahip olacağına delalettir.

Eğer kişi meslek hayatında kendine bir nokta belirlemiş işe bu rüyayı gördükten sonra hedeflediği noktaya hızlıca ulaşacak ve ulaştığı noktanın hakkını sonuna kadar vererek isminden övgüyle bahsettirecektir.

Rüyada Dana ve Koyun Görmek

Rüyasında dana ve koyunu aynı anda gören kişiler ikisinin de anlamı itibariyle oldukça şanslı olarak yorumlanırlar. Rüyada görülen dana; kişinin maddi anlamda yaşayacağı bolluğu bereketi ifade ederken koyun ise manevi açıdan yaşanacak iç huzuru işaret eder.

Bu sebeple eğer ki kişi dana ve koyunu aynı yerde olduğu bu rüyayı gördüğünde iş yaşantısından elde edeceği helal yollarla kazanılan parayı, mutluluk ve huzur içerisinde tüm sevdikleriyle birlikte değerlendirecek anlamına gelmektedir.

Eğer ki rüyada bu iki hayvandan herhangi biri diğerine saldırıyor ya da bir diğerini parçalıyor ise kişinin iş hayatında yaşanacak çıkar çatışmaları, ikili ilişkilerde yaşanacak yanlış anlaşılmalardan kaynaklı üzüntüler oluşacağı yorumu yapılabilir.

Rüyada Hamile Koyun Görmek

Rüyada görülen hamile koyun eğer sürünün içindeyse kişinin her başarı ve kazancınca arakasında durarak onu destekleyen biri olduğuna delalettir.

Tek başına görülen hamile koyun ise kişinin hayatında çok önemli bir dönüm noktasında yalnız kalacağı ve alacağı karar neticesinde hayatının olduğunun tam aksi yönde değişeceği manasına gelir.

Rüyada Kuzu Görmek

Rüyasında kuzu gören kişi hamile bir kadın ise doğuracağı çocuğun erkek olacağı yorumu yapılır. Bu rüyayla ilgili Câferi Sâdık (r.a) şöyle der: “Rüyada görülen kuzunum dört tabiri vardır.

 • Hayırlı ve sağlıklı bir evlat
 • Sağlıklı ve uzun bir yaşam
 • Helal yollarla kazanılan para
 • Üzüntü ve sıkıntı

İbn-i Sîrîn (r.a) ise rüyada kuzu görmeyi şöyle yorumlar:

 • Rüyada görülen her cinste kuzu hayırlı ve sağlıklı bir evlat
 • Rüyada başkasının elinden kuzu almak istediğiniz ilk anda çocuk sahibi olmak
 • Rüyanızda gerekmeksizin safi zevk uğruna bir kuzunun canına kıymak, evladınızı kaybetmek
 • Rüyanızda zevkle kuzu eti yemek ise evladınızdan sebep sıkıntılar yaşamak

Ayrıca rüyada kar görmek neyi ifade eder? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Koyun Otlatmayı Görmek

Rüyasında koyun güttüğünü gören kişi iş yaşantısının ilerleyen dönemlerinde bulunduğu bölümün yöneticisi, çalıştığı dükkanın sahibi olacaktır anlamı çıkarılabilir.

Eğer ki rüya sahibi tüm koyunları kendisi tek başına otlatıyor ve koyunlar nizami bir şekilde otluyorsa bu rüya, rüya sahibinin hayatında uzun süredir istediği istikrarı sağlayacağı anlamına gelmektedir.

Rüya sahibinin yaptığı tüm işlerde kalbinden geçen sesi dinleyerek hareket ettiğine işaret eden bu rüya oldukça olumlu yorumlanmaktadır.

Rüyada Koyun Sağdığını Görmek

Rüyasında memeleri süt dolu bir koyun gören kişi tüm maddi sıkıntılarını geride bırakacak ve emeğinin karşılığını almaya başlayacaktır. Süt veren hayvanların tamamı rüyalarda bolluk ve bereketi işaret ederken kişinin bu hayvanı sağarak süt elde etmesi, rüya sahibi kişinin hayatında kazandığı her başarının emeğinin karşılığı olduğu anlamına gelmektedir.

Rüya sahibi rüyasında; başka birinin bir koyunu sağdığını görüyor ise rüya sahibi için olumsuz bir rüya olduğu şeklinde yorum yapılır. İş hayatında yükselmek isteyen ya da ticaret ehli olmak isteyen bir kişi bu rüyayı gördüğünde beklemesi ve tecrübe edinmek için daha çok çabalaması gerektiğine işarettir.

Rüyada Koyun Gübresi Görmek

Rüyasında yerlerde koyun dışkısı gören kişi hayatta kendine koyduğu tüm hedeflere kolaylıkla ulaşmış ve ilerleyen zamanda bugüne kadar verdiği tüm emeklerin karşılığını alacaktır.

Eğer bu rüyayı gören kişi bekarsa kendisine en uygun olacak eş adayıyla bir yuva kuracak ve hayırlı evlat sahibi olacaktır anlamına gelmektedir.

Rüyada koyun görmek kişilerin kendilerini manevi açıdan en huzurlu hissettiği anlara işaret ederken kişi rüyasında yerden koyun gübreleri topluyorsa bu rüya, kişinin etrafında olup biten her şeyi kendi iç dünyasına taşıdığı, başkasında gördüğü sıkıntı ve problemleri dahi çok önemsediğine işarettir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz