Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Cin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada cin görmek ne anlama gelir? Rüyada 3 tane, saldırgan, evde, içine kaçan, ısıran cin görmek nasıl yorumlanır? İslami kaynaklar ve rüya alimleri rüya hakkında neler diyor? Rüyada cin görme ile ilgili tüm bilgiler yazımız içerisinde yer almaktadır.

 Rüyada Cin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada cin görmek hem hayra hem de şerre yorulan bir rüya türüdür. Rüyada cin genellikle küslük, kırgınlık ve sevilen kişi ile aranın açılması anlamına gelir. Diğer olumlu anlamları ise kötü anlamlarının tam tersidir. Rüya sahipleri sevdikleri insanlar ile barışabilir, onlarla daha fazla vakit geçirir ve aralarını yeniden düzeltirler. Rüyanın hangi anlamının ortaya çıkacağını bilmek için rüyanın içeriğine iyi bakmak gerekir. Rüyada yer alan detaylar rüya sahipleri için önemli yol göstericiler olurlar. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında cin gören kişiler için gizli bir düşmanlık besleniyor olabilir. Bu kişilerin korunması gerekebilir.

Rüyada Evin İçinde Cin Görmek

Rüyada evin içinde cin görmek rüya sahiplerinin başının derde girmesi, kişilerin zor zamanlardan geçmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Hayırlı anlamları olan bir rüya türü değildir. Kişiler hem maddi anlamda hem de manevi anlamda büyük bir zorluk döneminde olacaklardır. Özellikle evin içinde birden fazla sayıda cin olduğu durumlarda rüya sahibi için daha zor zamanların geleceği söylenir. Kişiler maddi anlamda zor durumda oldukları için çevrelerine yüksek miktarda borçlanabilirler.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; evin içinde cin görmek, Müslüman kişinin işlerinin ters gitmesi şeklinde yorumlanır. Konu ve komşu tarafından kişinin zor durumda olduğu bilinecektir. Kişinin akrabaları da dahil olmak üzere, bu zor dönemin bir parçası olacaklardır.

Rüyada ağlamak ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada İçine Cin Kaçtığını Görmek

Rüyada içine cin kaçtığını görmek kadın, bolluk, bereket, barışmak gibi farklı anlamlara sahiptir. Rüyanın içeriğine göre, rüya anlamı hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Rüyada içine cin kaçtığını gördükten sonra eğer kişi cin kontrolü altına girdiğini görüyorsa, kişinin hayatında bir takım olumsuz durumların meydana geleceği söylenir. Bir başka yorumda rüyasında içine  cin kaçtığını gören kişi kendisi için çok büyük bir olayı kaçıracağı söylenir. Bu olay bir sınav olabileceği gibi, mutlaka görülmesi gereken önemli bir olay da olabilir.

Bir başka yorumda içine cin kaçtığını gören kişinin çok fazla kilo kayıp edeceği söylenir. Özellikle eğer kişinin içine kaçan cin cinsiyeti kadın ise bu durum meydana gelir. Rüya sahipleri bu kiloları isteyerek kayıp etmekten ziyade, daha çok hastalık ve buna benzer nedenlerden dolayı kayıp edeceklerdir.

Rüyada Yatakta Cin Görmek

Rüyada yatakta cin görmek düşmanlık, sevgisizlik, küslük, kırgınlık anlamlarına gelmektedir. Genellikle görülmesi istenmeyen bir rüya türüdür. Bu rüyayı gören kişiler hiç beklenmedik şekilde, beklenmedik insanlara küsebilir, bu kişiler ile araları açılabilir. İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre rüya sahibinin küseceği kişiler arasında:

  • Rüya sahibinin kuzeni,
  • Rüya sahibinin kardeşi ya da büyüğü,
  • Rüya sahibinin işten tanıdığı ve kendinden daha üst pozisyonda biri olduğu söylenir.

Yatakta görülen cin cinsiyeti eğer erkek ise, rüya sahibi hem kendisine hem de çevresinde bulunan insanlara karşı sevgisiz bir tutum sergileyecektir. Fakat eğer cin cinsiyeti kadın ise, sevgisizlikten ziyade rüya sahipleri insanlara karşı büyük bir kırgınlık duyar. Bu kırgınlığının sebebinin aslında önemli bir şeye dayanmadığı, kişinin kendisinden dolayı ortaya çıktığı söylenir. Rüyada görülen cinin cinsiyetinin ne olduğu bilinmiyor ise, rüya sahibin şansının açılacağı söylenir. Yani rüyanın bir tane de olsa olumlu anlamı bulunur.

Rüyada Saldıran Cin Görmek

Rüyada saldıran cin görmek kavga etmek, tartışmak, dövüşmek anlamlarına gelir. Rüyayı gören kişiler çok sevdikleri insanlar ile menfaatleri yüzünden kavga edeceklerdir. Özellikle kavga çıkmasının ardında rüya sahiplerinin maddi çıkarlarının olacağı söylenir. Rüya sahipleri eğer saldıran cinin sinirli olduklarını da görüyorlarsa, rüya anlamının çok daha olumsuz şekilde ortaya çıkacağı söylenir. Kişilerin kavga etmelerinin sonucunda ciddi yaralanmalar olabileceğinden bahsedilir.

Rüyada saldıran cin görmek, bir ilmi kaynakta yer alan yoruma göre, kişilerin kendilerini çok üzmesi anlamına da sahiptir. Kişiler aslında ortada olmayan nedenlerden dolayı kendi kendilerine problem çıkartıyor ve kendilerini üzüyor olabilirler. Hataların farkına varmak ve bu yanlışları düzeltmek gerekir.

Rüyada 3 tane Cin Görmek

Rüyada 3 tane cin görmek aşk, muhabbetin artması, kısmetin artması, aile olmak gibi anlamlara gelmektedir. Bekar olan rüya sahiplerinin eğer hayatlarında özel bir insan yok ise, bu rüyayı gördükten sonra kişiler kendileri için özel bir insan ile tanışarak bu insanlar ile yol almaya başlayacaklardır. Eğer rüya sahiplerinin hayatında zaten onlar için özel bir insan varsa, bu defa kişilerin arasında olan muhabbet artar, problemler ortadan kalkar, kavga asla söz konusu bile olamaz.

Rüyada 3 tane cinin nerede görüldüğü son derece önemlidir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; eğer cinler kişinin kendi evinde bir yerde görülüyorsa, rüya sahiplerinin kısmetinin artacağı söylenir. Eğer cinler dışarıda bir yerde görülmüş ise de, rüya sahipleri birisi ile aile olacaklardır.

Rüyada Bağıran Cin Görmek

Rüyada bağıran cin görmek farklı muhterem zatlara göre farklı anlamlara sahip olan rüya türlerinden bir tanesidir. Bu rüyayı gören kişilerin çok önemli ve güçlü bir düşmanını alt edeceği söylenir. Düşman kişinin hayatında uzun zamandan beri var oluyor ve kişiyi rahatsız ediyor olabilir. Bu rüyanın görülmesi ile birlikte artık rüya sahibi alt etmek istediği düşmanını daha fazla dert etmeyecektir. Çünkü ondan daha güçlü bir konuma erişecektir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bağıran cin gören rüya sahiplerinin çok sinirlenecekleri ve sevdikleri insanları kıracakları söylenir. Rüya sahiplerinin bu denli sinirlenmelerindeki sebep sahip oldukları hastalık olacaktır. Ayrıca rüya sahiplerinin sağlığının bozulacağına işaret eden bazı rüya tabirleri de bulunur. Kişilerin özellikle fazla kilo probleminden farklı sağlık problemleri ile karşılaşacakları söylenir.

Rüyada Büyü Etkisi Altında Cin Görmek

Rüyada büyü etkisinde olan cin görmek rüya sahibinin kendini geliştirmesi, güzelleşmek, eskisinden daha iyi olmak gibi anlamlara geldiği bilinmektedir. Rüyada cin büyü etkisi altında olduğu zaman rüya sahibi eskiden olduğundan çok daha iyi görünür. Buradaki büyü, aslında rüya sahibine etki eden güzellik etkisi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin cildi parlar, fiziksel anlamda hoş bir fiziğe sahip olur, çok hoş giyinir. Bu özellikleri ile rüya sahipleri çevrelerinde bulunan karşı cins tarafından büyük dikkat çekerler. Kişilerin hayatlarında bu dönemde yeni insanlar olabilir. Ancak burada rüyanın asıl anlamı, kişilerin hayatlarında kendilerini ileriye götüren güzel değişimlerin yaşanmasıdır.

Rüyada Cin Tarafından Yönlendirildiğini Görmek

Rüyada cin tarafından yönlendirildiğinin görülmesi eğlenmek, mutlu olmak, sevilen işi yapmak gibi farklı anlamlara sahiptir. Cin tarafından yönlendirilen kişiler hem işte hem de sosyal hayatlarında eğlenceyi bulabilecek kadar güzel duygu durumları içinde olacaklardır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişiler hayatlarında bir daha asla sıkılmazlar. Çünkü bu kişilerin öyle bir bakış açısı olur ki, en olmadık yerlerde bile kendilerine eğlenceyi bulabilirler. Rüyasında cin tarafından yönlendirilmek yalnızca olumlu anlama sahip değildir.

Eğlencenin bu kadar kolay bulunması, kişinin çok fazla eğlenmesi olumsuz anlamlara da gelebilir. Kişiler, çevrelerindeki insanlar tarafından fazla laubali bulunabilirler. Rüya sahipleri sahip oldukları enerji düzeyleri ile çevrelerindeki insanları rahatsız edebilirler. Özellikle rüyada kişiyi yönlendiren cinin mutlu olduğu görülürse, rüya sahibi için bu rüyanın anlamı çok da olumlu olmayabilir.

Rüyada Cinden Emir Aldığını Görmek

Rüyada cinden emir aldığının görülmesi bir kimsenin istediğini yerine getirmek, söz sahibi olmamak, konuşmamak, kendini ifade etmemek anlamlarına gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; cinden emir aldığını gören kişinin hayatında olan olaylara karşı kontrolünü kayıp edeceği söylenir. Bu kişiler tıpkı görmüş oldukları rüyadaki gibi, farklı insanların isteklerine boyun eğerler. Kişiler için, önemli olan bir işin bitmesi olur.

İlmi kaynakların birinde yer alan bilgi, bu rüyanın, rüya sahibinin başını derde sokacağı söylendiği bilinmektedir. Çünkü kişi sürekli başkasının istediğini yapar. Başka bir şey ile ilgilenmez. Bu durum rüya sahiplerinin kendi fikirlerine ters düşen işlerde yer almasına neden olarak kişi için problem haline gelebilir.

Rüyada Cin Kontrolünde Görmek

Rüyada cin kontrolünde olduğunun görülmesi kin beslemek, düşman olmak, bir kimsenin sevilmemesi, kıskançlık, haset gibi olumsuz anlamlara geldiği bilinmektedir. Rüya sahibinin kendi bu duygular içine girebileceği gibi, rüya sahibine karşı başka insanlar bu duyguları besleyebilirler. Cin kontrolünde olduğunu gören kişi eğer kadın ise, başkasına karşı bu duyguları besler. Özellikle iş yerinde sevilmeyen kişiler, akrabalardan sınırı aşanlara karşı kin duygusunun besleneceği bilinmektedir.

Eğer bu rüyayı gören kişi erkek ise, bu kişiye karşı bu kötü duygular beslenir. Kişiye iş yerinden tanıdıklar sırf başarılı olduğu için düşmanlık ve kıskançlık besler. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; bu rüyayı gören özellikle erkeklerin kendilerine nazar değmemesi için nazarlık kullanması gerekir. Erkek rüya sahipleri iş hayatında başarılı isimler haline gelecektir.

Ayrıca rüyada kedi görmek neyi ifade eder? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Cin Çağırdığını Görmek

Rüyada cin çağırdığını görmek tehlike altında olmak, kem gözler altında olmak anlamlarına gelir. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra bir takım sağlık problemleri ile karşılaşabilirler. Özellikle, cin eğer rüya sahibinin yatak odasında çağrıldığı durumlarda, rüya sahibinin hayati tehlikesi olan hastalıklardan başı ağrıyacağı bilinir. Eğer cin kişinin odasının dışında bir yerde çağrılıyorsa da, kişilerin yine hasta olacakları fakat bu defa, hayati tehlikesi olan hastalıklardan değil daha basit hastalıklardan şikayetçi olacakları bilinmektedir.

Rüyada Cin Saldırısı Altında Görmek

Rüyada cin saldırısı altında olduğunun görülmesi rüya sahibinin eski bir arkadaşı ile karşılaşması, hasret gidermek, özlem gidermek anlamlarına gelmektedir. Cin saldırısı altında olan kişiler eskiden tanımış oldukları bu insanlar ile yeni bir işe girişebilirler. Cin saldırısı altında olduğunu gören rüya sahibi eğer erkek ise eski arkadaşları ile ortak olurlar. Rüyayı gören kişi kadın ise arkadaşlar kişinin özel hayatında yer alır.

Rüyada Sevdiği Kişinin Cin Olduğunu Görmek

Rüyada sevdiği kişinin cin olduğunu görmek hayati tehlikesi olan bir kaza atlatmak anlamına gelir. Kişi trafik kazası geçirebilir. İşte iken yaptığı iş sırasında dikkatsizlikten kaynaklı önemli bir tehlike atlatabilir. Rüya sahiplerinin çevrelerine karşı dikkatli olmaları, gözlerini dört açması gerekir.

Rüyada Cin Tarafından Isırıldığını Görmek

Rüyada cin tarafından ısırıldığını görmek manevi değeri yüksek olan bir eşyanın kayıp edilmesi anlamın gelir. Rüyada cin tarafından ısırılan kişilerin ailesinden bir kimseden yadigar kalan değerli bir takının kayıp edileceği söylenmektedir. Eğer cin ısırığı büyük ise rüyanın olumsuz anlamları da artar. Eğer cin ısırığının küçük olduğu görülüyor ise, kişi kayıp olan eşyasını yakın zamanda bulabilecektir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz