Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada deprem görmek ne anlama gelir? Rüyada deprem sonrası harabe, öncül deprem, deprem çadırı, deprem çantası, deprem olduğunu görmek neyi ifade eder? Rüyada deprem hakkında gerçek bilgiler ve açıklamalara yazımızdan bakabilirsiniz.

 Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada deprem görmenin anlamı farklı İslami kaynaklarda farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyada deprem bir çok islam alimi tarafından olumsuz anlamlara sahip olduğu söylenen bir rüya olmakla beraber, rüya iyilik yapmak, sevap kazanmak, para kazanmak, yardım yapmak gibi olumlu anlamlara da sahip olabilir. Rüyanın olumlu mu yoksa olumsuz mu anlamının ortaya çıkacağını anlamak için, rüya sahiplerinin rüya içeriğini detaylı şekilde incelemeleri gerekmektedir. Ancak bu sayede, rüyanın kişilerin karşısına ne getireceği konusunda doğru bilgiye sahip olmak mümkün olur. Kabaca söylemek gerekirse, Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada görülen depremin kötü sonuçlara yol açtığı rüyaların tümünde rüya sahibini olumsuz durumlar beklemektedir.

Rüyada Canlı Yayında Deprem Görmek

Rüyada canlı yayında deprem görmek rüya sahibinin hayatında yaşanacak bir dizi değişikliklere işaret eder. Canlı yayının hangi içerikte yapıldığına bağlı olarak da kişilerin ne tür bir değişiklikten geçecek oldukları konusunda bilgi sahibi olmak mümkün olur.

  • Canlı yayın siyasi içerikli ise rüya sahibi siyasi görüşünü değiştirecektir,
  • Canlı yayın magazin içerikli ise rüya sahibi hayatında bulunan insanların kim olduğunu değiştirecektir,
  • Canlı yayın haber içerikli ise rüya sahibi çok sevdiği bir insandan önemli bir haber alacaktır. Bu haber kişinin hayatında yer alan önemli bir düzeni değiştirecektir.

Ayrıca rüyada baklava görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek

Rüyada deprem olduğunu görmek rüya sahiplerinin korkusuna işaret eder. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında deprem olduğunu gören kişiler o kadar büyük bir korku içindeler ki bu kişilerin hayatlarında her şey güzel bile gitse bu kişiler kendilerini bir türlü rahat ve iyi hissetmeyi başaramazlar. Bazı ilmi kaynaklarda rüyasında deprem olduğunu gören kişilerin kötü haber alacaklarına dair yorumlar da bulunmaktadır. Bu haberlerin ortak özelliği rüya sahibi için kişilerin hayatları için sarsıcı etkileri olacaktır.

Rüyada Çok Şiddetli Deprem Görmek

Rüyada çok şiddetli deprem olduğunu görmek rüya sahibinin başına büyük bir olayın gelmesi anlamına gelir. Rüya sahipleri sevdikleri bir insan yüzünden başlarını belaya sokabilirler. Bir rüya aliminin söylediğine göre çok şiddetli deprem gören kişilerin hayatta şansları yaver gitmez. Kişilerin gizli bir düşmanları olabilir. Kişilerin:

  • Komşuları,
  • Akrabaları,
  • Ailesi bile onların düşmanları olabilir ve bu kişiler bunun farkında olmayabilirler.

Çok şiddetli deprem son olarak aile olmaya işaret eder. Kişiler aile olacakları insan ile tanışabilirler. Bu kişiler ile rüya sahibinin çok mutlu olacağı söylenir.

Rüyada Yaşadığı Şehirde Deprem Olduğunu Görmek

Rüyada yaşadığı şehirde deprem olduğunu görmek cehalet, kişilerin kültürel anlamda kendilerini geliştirememiş olması anlamlarına gelir. Rüya sahipleri çevrelerinde olan biten olaylar hakkında bilgi sahibi olamazlar. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında yaşanılan şehirde deprem olduğunu gören bir kişi sosyal hayatında bir takım problemler ile karşılaşır. Kişiler çevrelerinde bulunan insanlar ile iletişim kuramazlar. Kişiler aileleri ve arkadaşları ile sürekli kavga ve tartışma halinde olurlar. Kimse bu insanlar ile birlikte vakit geçirmek istemezler. Kişilerin tek düşündükleri şey kendileri olur ve bu bencillik yüzünden başka insanlar ile birlikt yaşamaktan problem yaşarlar.

Rüyada Hayvanın Deprem Olacağını Hissettiğini Görmek

Rüyada hayvanın deprem olacağını görmek okuma isteği, bilgi sahibi olma, entelektüel anlamda kendini geliştirme anlamlarına taşımaktadır. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra kısa süre içinde kendilerini aydınlanmış hissederler. Kişiler çevrelerindeki insanlarla güzel bir iletişim kurarak çevreleri tarafından sevilen bir insan haline gelirler.

Bir başka ilmi kaynakta yer alan bilgiye göre rüya sahipleri hayatlarının aşkı ile tanışırlar. Kişiler eğer zaten çoktan evlenmiş ise bu durumda eşleri ile aralarında hiçbir problem kalmaz. Kişiler bekar ise de hayatlarında olmak istedikleri insan ile tanışırlar. Rüya sahipleri kısa zaman içinde hayırlı bir kısmet ile tanışarak hayatlarını bu kişi ile birleştirmek isterler.

Rüyada Yurt dışında Deprem Görmek

Rüyada yurt dışında deprem görmek rüya sahibinin bir çok düşmanının olması anlamına gelir. Rüya sahibinin çevresinde dostları olduğu düşünülürken aslında bu kişiler onun için yalnızca düşmandan ibarettir. Yurt dışında çok şiddetli deprem görülmesi halinde rüya sahibinin çok fazla düşmanı olması anlamına gelir. Eğer yurt dışında olan depremin şiddeti az ise rüya sahibinin az sayıda düşmanı olması anlamına gelir. Görülen deprem şiddeti ne kadar fazla olursa, kişinin çevresinde olan düşman sayısı da o kadar fazla olacaktır.

Rüyasında yurt dışında deprem gören kişlerin yüklü miktarda para kazanması anlamına geleceği bilinmektedir. Rüya sahipleri yaptıkları işten iyi miktarda paralar kazanarak bu paraları hayırlı işlerde kullanacaklardır. Rüya sahipleri adeta küçük çaplı bir hazinenin sahibi olurlar. Bu nedenle hayatlarında önemli ölçüde iyileşmeler meydana gelir.

Rüyada Deprem ve Tsunami Görmek

Rüyada deprem ve tsunami görmek iki kötü olayın ardı ardına gelmesi anlamını taşır. Rüya sahipleri iki tane acı haberi üst üste alabilirler. Kişiler ayrıca sevdikleri bir insanın sağlığını yitireceğini öğreneceklerdir. Deprem ve tsunami görülmesi bazı İslami kaynaklarda rüya sahiplerinin sevdiği insandan ayrılması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri ile sevdiği insan ile arasında kaza olabilir. Rüyasında deprem ile tsunami gören kişilerin içlerinde büyük bir kin olacağı söylenir. Bu kin kişilerin arkadaşlarına hatta daha ileri durumlarda kişinin kendi ailesine karşı da olabilir.

Rüyada Depremden Kaçtığını Görmek

Rüyada depremden kaçtığını görmek rüya sahibinin beladan kaçması, kişinin kötü durumlardan kendini sıyırması, zararlı işlerden kurtulması anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibi kendisi için güzel alışkanlıklar elde edeceği için kişinin sağlığı iyiye gidecektir. Bazı islam alimlerinin söyledikleri bilgiye göre depremden kaçtığını gören kişiler düşmanlarından kurtulacaktır. Rüya sahiplerinin büyük bir sıkıntıdan da kurtulacakları bilinmektedir. Kişiler bu rüyayı gördükten kısa süre sonra büyük bir rahatlama içine gireceklerdir. Kişiler için hayatta çok güzel bir dönem başlar. Kişiler artık hiçbir üzüntü hissetmezler. Kişiler sıkıntı ile karşılaşacak bile olsa, bu kişiler sıkıntılarından kurtulmak için gerekli olgunluğu ve sabırı göstereceklerdir. Bu nedenle kişiler için üzgünlük diye bir şey söz konusu olmaz.

Rüyada Deprem Çantası Görmek

Rüyada deprem çantası görmek rüya sahibinin çok mutlu olması, kutlama yapmak, güzel yerlerde olmak gibi olumlu anlamlara gelmektedir. Rüya sahipleri işlerinden terfi alabilirler. İslami kaynaklarda yer alan bilgiye göre bu rüyayı gören kişilerin iyi haberler alacakları ve bu haberleri duyduklarından sonra da kutlama yapacakları söylenmektedir. Rüya sahipleri yaşamlarını kaliteli ve seviyeli şekilde geçirmiş olurlar. Kişiler hayatlarında memnundurlar. Kimsenin sözleri, kötü niyetleri, dedikoduları rüya sahiplerini üzmeye yeterli olmayacaktır.

Rüyada Deprem Çadırı Görmek

Rüyada deprem çadırı görmek bereket, bolluk, kısmet artması anlamına gelir. Rüyada deprem görmek olumsuz anlamlara gelmekle birlikte, deprem çadırı görmenin olumsuz bir anlamı yoktur. Bu rüyayı gören kişilerin çok şanslı oldukları ve hayatlarında çok memnun olacakları söylenmektedir. Bu rüyayı gören kişiler, kısmetlerinin artması sayesinde yeni insanlar ile karşılaşacaklardır. Kişiler yalnızca gönül işleri nedeni ile yeni insanlar ile karşılaşmazlar. Bu kişiler rüya sahiplerinin iş anlamında da yükselmelerine yardımcı olur.

Rüyada İş yerinde Deprem Olduğunu Görmek

Rüyada iş yerinde deprem olduğunu görmek rüya sahibinin işinin bozulması, bereketin kapanması, parasız kalmak, maddi durumun bozulması gibi olumsuz anlamlara sahiptir. Bu rüyayı gören kişiler bir müddet boyunca maddi anlamda zorluklar yaşacaklardır. Fakat bazı islam alimlerine göre bu durum geçici olacaktır. Kişiler maddi durumlarının kötü olması yüzünden bir müddet çevrelerindeki insanlara borçlu olabilirler. Kişilerin kısa süren fakirlikten sonra büyük bir zenginliğe nail olacaklarını söylerler.

Rüyada Çin’de Deprem Olduğunu Görmek

Rüyada çin’de deprem olduğunu görmek hastalık, keder, üzüntü anlamlarına gelmektedir. Rüya sahiplerinin kendilerinin ve sevdiklerinin başına kötü olaylar gelir. Hastalık bu kötü olaylardan yalnızca bir tanesidir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; Çin’de deprem olduğunu gören kişi önemsiz bazı hastalıklara yakalanırlar. Grip, migren ve alerji gibi hastalıklar ortaya çıkar. Ne var ki hastalıklar o denli şiddetli olur ki, kişilerin yataktan kalkmaları bile mümkün olmaz.

Bazı ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre, rüya sahipleri Çin’de deprem olduğunu gördükleri zaman bir kimsenin tehditi altında olurlar. Kişiler hiç tanımadıkları kimse tarafından tehdit edileceklerdir. Tehdit edilen kişilerin tek derdi para olacaktır.

Rüyada kayısı görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Deprem Göçü Görmek

Rüyada deprem göçü görmek rüya sahibinin yer değiştirmesi, yolculuğa çıkması, problemleri çözmesi anlamlarına gelmektedir. Rüya sahipleri bir işi gerçekleştirmek amacı ile yola çıkabilirler. Yola çıkan kişilerin amacı tatil ya da iş gezisi olabilir. Rüya sahipleri deprem göçü gördükten sonra bir yolculuğa başlarlar. Bu yolculuktan çoğu insanların haberi olmayacaktır. Kişiler ailesinden gizli olarak bir yerlere gitmek isteyebilirler.

Bazı islam alimlerinin söyledikleri bilgiye göre rüya sahipleri deprem göçü gördükleri zaman iflas edebilirler. Kişilerin parası kalmayacaktır. İşlerinin hiçbir önemi kalmayacaktır. Kişiler bu nedenle üzgün bir dönemden geçerler.

Rüyada Öncül Deprem Görmek

Rüyada öncül deprem görmek rüya sahibinin hayatında bazı değişikliklerin olması anlamına gelir. Bu değişiklikler hem olumlu hem de olumsuz olabilirler. Eğer öncül deprem şiddeti çok fazla olursa rüya sahipleri hayatlarına bazı olumlu değişiklik ve yenilikleri alacaktır. Rüya anlamlarının olumsuz olduğu durumlarda ise, öncül deprem şiddetinin genelde daha az olduğu anlamına gelir.

Bazı kaynaklarda rüyasında öncül deprem gören kişilerin maddi anlamda iyi duruma geleceği söylenmektedir. Kişiler maddi anlamda güçlü oldukları zaman hayatlarında büyük değişiklikler yapmaya başlarlar. Kişiler için artık hayattan keyif almak mümkün olur. Baz kaynaklarda ise öncül depremler rüya sahibinin hayatları hakkında değiştirmeleri gerektiği şeylere işaret eder. Kişiler sağlıksız besleniyor, spor yapmıyor, sigara içiyor olabilir. Bu durumlarda kişilerin kendi sağlık ve iyilikleri adına kötü alışkanlıklarından vazgeçmeleri yerine iyi alışkanlıklara sahip olmaları gerekmektedir.

Rüyada Deprem Sonrası Harabe Görmek

Rüyada deprem sonrası harabe olduğunu görmek rüya sahibinin hayatlarında bazı işlerin olumsuz gideceği anlamına gelmektedir. Rüya sahipleri maddi ve manevi anlamda bazı zorluklar ile karşılaşacaklardır. Ne var ki rüya sahipleri bu zorluklar ile bir şekilde baş etmenin yolunu bulurlar. Kişiler eskiden tanıştıkları arkadaşları ile birlikte yeni bir işin içine gireceklerdir. Rüyada deprem olduktan sonra harabe olduğu zamanlarda ne yazık ki insanlar arkadaşları ile bile anlaşamaz duruma gelebilirler. Her ne kadar kişiler iyi bir ekip olarak adlandırılsalar da işin aslı gerçekten kişiler mutlu ve hallerinden memnun değillerdir. Rüya sahipleri bir süre sonra mutlu olmanın tadına bakacaklardır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz