Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Deve Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada deve görmek ne anlama gelir? Rüyada deve sürüsü, deve yavrusu, deve kavgası görmek neyi ifade eder? Rüyada deve görmek ile ilgili İslami kaynaklarda neler yazıyor? Rüya hakkında detaylara yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Deve Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada deve görmenin anlamı genel olarak rüya sahiplerinin boyutları çok büyük olan bir hediye alması, büyük olayların yaşanması, büyük lokma yemek gibi anlamlara gelmektedir. Rüyada deve tek bir kelime ile özetlenecek olsaydı büyüklük kelimesi doğru kelime olurdu. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında deve gören kişiler, büyük işler başarırlar, büyük konuşurlar, büyük bir araba satın alırlar. Rüyanın olumlu anlamları olabileceği gibi, rüyada olumsuz anlamların olduğu da bilinmektedir. Rüyanın hangi anlamının gerçek hayatta yerini bulacağını öğrenmek adına kişilerin rüyada yer alan detayların ne olduğunu öğrenmesi gerekir. Devenin yaralı olması, boyutlarının küçük olması gibi etmenler olumsuz durumların yaşanmasına işaret ederken, devenin sağlıklı görünmesi rüyanın olumlu anlamlarının yaşanacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada asker görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Deve Sürüsü Görmek

Rüyada deve sürüsü görmenin anlamı rüyayı gören kişilere paranın gelmesi, parayı çekmek, çok para kazanmak, paraya para dememek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer çölde deve sürüsü görürlerse, rüya sahiplerinin çok büyük bir projeye imza atacakları söylenir. Proje sonuçlandıktan sonra kişilerin yüklü miktarda ödeme alarak, ciddi anlamda para kazanacakları söylenir. Deve sürüsünde bulunan deve sayılarının çok olması halinde, rüya sahiplerinin daha fazla para kazanması yorumu yapılır. Eğer deve sürüsündeki develerin sayısı az ise de kişilerin kazanacakları para miktarının o kadar da fazla olmayacağı söylenir. Her durumda kişiler para kazanacağı ve yaşam standartlarını yükseltecekleri için rüyayı göme olumlu kabul edilmektedir.

Rüyada Deve Yavrusu Görmek

Rüyada deve yavrusu görmenin anlamı hayvan sahiplenmek, yardıma ihtiyacı olan bir kişiye yardım etmek, sevap işlemek şeklinde yorumlanmaktadır. Deve yavrusu eğer kahverengi ise, rüya sahipleri evcil bir hayvan sahiplenecek demektir. Eğer kişilerin gördükleri deve rengi siyah ise, kişilerin sokakta yaşayan bir insana yardım sağlayacakları bilinir. Deve renginin mor olması halinde rüya sahiplerinin bir kadına yardım edecekleri söylenir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; deve yavrusu gören kişilerin büyük sevap işleyecekleri söylenir. Bu kişilerden Allah razı olur. Çünkü kişiler tamamen iyi niyetli ve iyi kalpli insanlardır.

Rüyada 3 tane Deve Görmek

Rüyada 3 tane deve görmenin anlamı bereket, bolluk ve kısmetin artması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişilerin yaşamlarında her alanda başarıyı elde edebilecekleri ve bu sayede mutluluğu yakalayacakları bilinmektedir. 3 tane deve eğer çölde görülürse, bu rüya kişilerin iş alanında elde edecekleri başarının sinyallerini verir. Kişiler uzun zamanda beri üzerinde çalışmış oldukları projeleri sonuçlandırabilirler. Bazı islam alimlerinin yaptıkları yorumlara göre rüya sahiplerinin terfi alacağı söylenir. Kişiler bu sayede eskisinden olduğunda çok daha fazla miktarda para kazanacaklardır.

Rüyasında 3 tane deveyi evin içinde gören kişilerin evlerindeki bolluk ve bereketin artacağı söylenir. Kişiler evlerine ne alırsa alsınlar aldıkları şeyler bitmek bilmez, kişiler istediklerini yer içerler. Hem ekonomik hem de manevi durumlar düzelir. Kişilerin hayatlarında asla tartışma ya da kavga olmaz. Kişilerin çevresi huzur dolar.

Rüyada Deve Yemi Görmek

Rüyada deve yemi görmenin anlamı iş hayatı başarısı, iş hayatındaki hedefler, kariyer anlamlarına gelmektedir. Rüya sahiplerinin yeni bir işe girmek için atılım yapacaklarını söyleyen ilmi kaynaklar bulunur. Eğer kişiler rüyalarında deve yemini yediklerini görüyorlarsa bu durum kişilerin en geç bir hafta içine yeni işleri için atılım yapacakları anlamını taşır. Kişilerin develerin yemlerden yemediklerini görmeleri halinde ise işlerinden sonuç almaları adına daha uzun zaman geçmesi gerektiği anlamına gelir. Kişilerin rüyalarında deveye kendilerini yem verdiğini görmeleri halinde, rüya sahiplerinin yine aynı sektörde olan bir işe giriş yapacakları söylenir. Fakat eğer deve yemi bir başka insan tarafından veriliyorsa, rüya sahibi şu an çalıştıkları işler ile hiç ilgisi olmayan bir işte başarıyı elde etmeye çalışacaklardır.

Rüyada Deve Beslediğini Görmek

Rüyada deve beslediğini görmenin anlamı zarar görmek, düşmanlar, rüya sahibinin canının yanması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahiplerinin varlığından haberleri olmadığı bir düşmanı ortaya çıkacaktır. Kişilerin düşmanları rüya sahiplerinin çok yakınında olabilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin akrabaları, ilk okul arkadaşları gibi arkadaşları aslında onun azılı düşmanı olacaktır. Rüya sahipleri eğer besledikleri devenin büyüdüklerini görürlerse bu durum rüya sahiplerinin düşmanları tarafından zarar görecekleri şeklinde yorumlanır. Kişilerin düşmanları onlara sinsi planlar kuracaklardır. Eğer kişiler birden fazla deve beslediklerini görürlerse, kişilerin tek değil birden çok düşmanı olduğu söylenir.

Rüyada Deve Sahibi Olduğunu Görmek

Rüyada deve sahibi olduğunu görmenin anlamı patron olmak, iş sahibi olmak, girişimci olmak, yeni bir iş kurmak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişilerin yeni kuracakları işte çok başarılı olacaklarını söyleyen bazı islam alimleri bulunur. Eğer rüya sahibi iri bir deve sahibi olduğunu görürse, rüya sahibini büyük bir iş kuracağı söylenir. Kişilerin küçük deve sahibi olduklarını görmeleri halinde çok büyük bir iş sahibi olmayacakları fakat kişilerin yinede güzel miktarlarda para kazanacakları söylenmektedir.

Deve sahibi olduğunu gören kişilerin siyah deve sahibi olduklarını görmeleri halinde ne yazık ki rüyanın olumlu olmadığı bilinir. Bu kişiler kendilerine iş hayatında problemli insanları çekeceklerdir. Kişilerin iş hayatında ilerlemeleri bu nedenle zor olur. Kişiler maddi anlamda bazı problemler ile karşılaşabilirler.

Rüyada Denize Deve Görmek

Rüyada denizde deve görmenin anlamı rüya sahibinin absürt bir haber alması, rüya sahibinin haberi olmadan bir iş gelişmesi, rüya sahibine hediye verilmesi gibi farklı anlamlara sahiptir. Rüyayı gören kişilerin sevdikleri bir kimseden haberi aldıktan sonra işlerinde önemli değişikliklerin olacakları bilinir. Denizde deve gören kişiler eğer denizin dalgalı olduğunu görürlerse kişilerin hayatlarında çalkantılı günlerin olacağı söylenmektedir. Kişiler belki olumsuz haberler alarak bu haberlerin üzüntüsü içine gireceklerdir. Denizde deve gören kişilerin denizin durgun olmasını görmeleri halinde ise kişilerin birisine hediye alacakları söylenir. Kişilerin hediye almalarının sebebi özel gün olabilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kişilerin hediye almalarının sebebi bu kişilerin içlerinden hediye almaları gelmesi de olabilir.

Rüyada Şişman Deve Görmek

Rüyada şişman deve görmenin anlamı rüya sahibinin hayatında fazlalık olması, rüya sahiplerinin gereksiz iş ve insanlar ile uğraşması şeklinde yorumlanmaktadır. Şişman deve gören kişilerin hayatlarında onlara zarar veren insanlar bulunur. Rüya sahipleri eğer şişman deveyi beslediklerini görürlerse, bu durum kişilerin bu kötü insanlardan kurtulacakları şeklinde yorumlanır. Rüya sahipleri eğer deveyi beslediklerini görmezlerse de bu kişiler onların yaşamlarında onlara ayak bağı olacakları şeklinde yorumlanır. Genellikle rüyanın olumsuz anlamlarının vücut bulduğu ve insanlara zarar verdiği bilinir. Görülmesi arzu edilmez. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüyanın kötü enerjileri çekeceği söylenir. Kişiler bu kötü enerjiyi yaşamları boyunca üzerlerinde taşırlar.

Rüyada Dişi Deve Görmek

Rüyada dişi deve görmenin anlamı rüya sahibinin anne olması, çocuk olması ve aile kurması şeklinde yorumlanır. Bu rüyanın genellikle kadınlar tarafından görüldüğü bilinmektedir. Bununla birlikte erkekler de nadiren de olsa bu rüyayı görebilmektedirler. Erkek rüya sahipleri bu rüyayı gördükten kısa süre sonra çocuk sahibi olur. Kadınlar ise bu rüyayı gördükten sonra doğurma kararı alırlar. Rüya sahiplerinin bekar olması halinde kişilerin ilk önce hayatlarının aşkı ile tanışacakları ve ardından görkemli bir düğün ile evlenecekleri söylenmektedir. Kişilerin düğünlerinin çok ses getireceği, bütün insanların bu düğünü konuşacakları söylenir.

Rüyada Deve Kavgası Görmek

Rüyada deve kavgası görmenin anlamı anlaşmazlıklar, kavga etmek, tartışmak şeklinde yorumlanır. Rüyada deve genel ilmi kaynaklar araştırıldığında anlamları olumlu olan bir rüya olmakla birlikte, kavga görmek rüyanın olumlu anlamlarını adeta siler süpürür. Rüya sahiplerinin mutlu olmaları söz konusu bile olamaz diye söyleyen rüya alimleri bulunur. Rüya alimleri eğer büyük bir yerde deve kavgası olduğu görürlerse, kavga boyutu da büyük olur. Kişiler çevrelerinde yer alan herkes ile tartışmaya girerler. Eğer deve kavgası görülen alan dar ise, kişiler yine kavga eder fakat bu defa edilen kavgaların boyutu küçük olur.

Kişilerin kanlı bir kavga görmeleri halinde,  rüya sahiplerinin aileleri ile ciddi problemler yaşayacakları söylenir. Kişiler eğer yaralanmış kavga görürlerse de bu rüya kişilerin çok yakın dostları ile problemler yaşamaları şeklinde yorumlanır. Her şekilde kişiler çevreleri tarafından sevilmeyen insanlar haline gelirler.

Rüyada süt görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Deve ile Yürüdüğünü Görmek

Rüyada deve ile yürüdüğünü görmenin anlamı yol arkadaşı, hayat arkadaşı, dost anlamlarına gelmektedir. Rüyayı gören kişiler çok sevecekleri bir insan ile karşılaşır ve bu insan ile dostluk kurarlar. Kişilerin dostlukları uzun soluklu olur. Dostluktan ne rüya sahibi ne de başka insanlar zarar görecektir. Kişiler dostları ile birlikte iş birlikleri yapacak, bu iş birliklerinden ortaya güzel işler çıkacaktır.

Rüyada Deve Hörgücü Görmek

Rüyada deve hörgücü görmenin anlamı rüya sahibinin yatırım yapacağı, kişilerin birikim yapmaya başlayacağı, rüya sahiplerinin ev satın alacağı şeklinde yorumlar yapılır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada görülen deve hörgücü ne kadar büyük olursa, kişilerin yatırımları da o ölçüde büyük ve güzel olur.

Rüyada Deve Ayağı Görmek

Rüyada deve ayağı görmenin anlamı rüya sahibinin yolculuğa çıkması, seyahat, keşif şeklinde yorumlanır. Kişiler sevdikleri insanlar ile birlikte yeni yerler görmek adına yola çıkarlar. Kişiler yolculukları sırasında (eğer görülen deve ayığı sayısı 4 ise) yeni bir insanla tanışacaklardır. Kişilerin ayak sayısını daha az görmeleri halinde kişilerin tanıştıkları insanların onlar için büyük öneme sahip olmayacağı söylenir.

Rüyada Deve Yemeği Görmek

Rüyada deve yemeği görmenin anlamı iletişim problemleri, sevilen insan ile kavga etmek şeklinde olumsuz yorumlanmaktadır. Rüya sahiplerinin bu rüyayı görmelerinden kısa süre sonra işleri bozulabilir. Kişilerin işlerinin bozulmasındaki neden rüya sahiplerinin yaşacakları iletişim problemleri olacaktır. Kişiler birlikte çalıştıkları insanlara uyum sağlayamaz ve onlardan çok fazla şey isteyebilirler. Bu durum onların çevreleri tarafından çok dışlanmalarına ve hiç de sevilmemelerine açıkça işaret eder.

Rüyada Kırmızı Deve Görmek

Rüyada kırmızı deve görmenin anlamı rüya sahibinin ciddi bir tehlike altında olması, rüya sahibinin hayati tehlikesi olan hastalığa yakalanması şeklinde yorumlanabilir. Rüyada deve koyu kırmızı olduğu zaman kişilerin yakın zamanda hasta olacakları söylenir Kişilerin gördükleri renk açık kırmızı olduğunda, uzun zaman sonrasında hastalığa yakalanacakları belirtilmiştir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kırmızı deve gören kişiler nazar altında olabilirler. Bu kişilerin kurşun döktürmeleri ve kendilerine bakmaları nazardan kurtulmaları açısından faydalı olur. Özellikle mavi renkli gözleri olan kadınların çevresinde dolaşmak rüya sahibinin zarar görmesine neden olabilir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz