Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Domates Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada domates görmek ne anlama gelir? Rüyada kırmızı domates, domates satın almak, domates yemek neyi ifade eder? Rüya alimleri neler diyor ve İslami kaynaklarda rüyada domatesle ilgili neler yazıyor? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 Rüyada Domates Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada domates görmenin anlamı hayvan, kadın, esenlik, geçim sıkıntısı gibi farklı anlamlara gelebilmektedir. Rüyasında domates gören kişilerin rüya içeriklerindeki detaylara kulak vermesi çok önemlidir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada domates gören kişi eğer bu rüyanın detaylarına hakim olursa, kişilerin gerçek yaşamlarında neler ile karşılaşacaklarını öğrenmeleri kolay olur. Rüyada domates olumlu anlamlara geldiği gibi, olumsuz anlamlara da gelebilir. Özellikle domates renginin siyah olduğu ya da domatesin ezilmiş ve çürümüş şekillerde göründüğü hallerde biliriz ki, rüyasında domates gören kişiler istenmeyen olaylar ile karşılaşacaktır.

Rüyada Kırmızı Domates Görmek

Rüyada kırmızı domates görmenin anlamı rüya sahibinin kazancının bollaşması, kişilerin yüksek meblağlarda para kazanması, maddi anlamda çok güçlü bir isim olmak gibi olumlu anlamlara sahiptir. Kırmızı domates gören kişilerin önemli projelere başlayacaklarını söyleyen islam alimleri bulunur. Rüyayı gören rüya sahibi eğer kırmızı domatesi yediğini görüyorsa, bu durum rüya sahiplerinin her türlü alanda başarılı olacağı şeklinde yorumlanır. Kişilerin bir başkasına kırmızı renkli domates ikram ettiğini görmesi halinde ise, rüya sahipleri özellikle iş hayatında iyi haberler alırlar. Rüya sahibi eğer kırmızı domates kullanarak yemek yaptıklarını görüyorlarsa kişilerin manevi anlamda da kendilerini doyurmaları, özellikle aşk hayatında güzel haberler almaları şeklinde yorumlar yapılmaktadır.

Rüyada deve görmek ne anlama gelir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada Domates Satın Aldığını Görmek

Rüyada domates satın aldığını görmenin anlamı rüya sahibinin kendisi için hayırlı sonucu olacak bir haber alması, kişilerin sevilen bir hediye alması, rüya sahiplerinin özel yaşamlarında güzel gelişmelerin olması gibi farklı anlamlara sahiptir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahipleri eğer rüyalarında çok miktarda domates satın aldıklarını görüyorlarsa bu durum rüya sahiplerinin hayrına olur. Çünkü kişiler ancak bu şekilde alacakları güzel haberlerin sayısını arttırmış olurlar. Rüya sahiplerinin az miktarda domates satın aldıklarını görmeleri olumlu karşılanan bir rüya türü değildir. Kişilerin alacakları haberlerin etkilerinin çok kısa olacağı, kişilerin problemler yaşayacağı söylenir. Eğer rüya sahipleri pazardan domates satın aldıklarını görüyorlarsa, bu durum rüya sahiplerinin sevdikleri bir insandan domates satın almaları şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Mavi Domates Görmek

Rüyada mavi domates görmenin anlamı rüya sahibinin denize açılması, deniz aşkı, yelken yapmak anlamlarına sahiptir. Rüya sahipleri bu rüyayı gördüklerinden kısa süre sonra yelken yapmaya başlayabilirler. Kişiler bunu önce hobi olarak yaparlar ardından bu işle daha çok ilgilenmeye başlayabilirler. Görülen mavi domateslerin yenmesi halinde, rüyanın anlamlarının bir iki gün içinde ortaya çıkacağı bilgisi ilmi kaynaklarda belirtilmiştir. Eğer rüyayı gören kişi rüyasında domatesten yediğini görmüyorsa, bu durum kişilerin rüya anlamlarını geç zamanda alacakları şeklinde yorumlanmaktadır. Çok fazla görülen mavi domates sayısı, rüya anlamının bilineni aksine, rüya sahibine yaklaşan bir düşman olması şeklinde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Domates Yediğini Görmek

Rüyada domates yediğini görmenin anlamı iştah açılması, kilo almak, sağlıksız beslenmek şeklinde yorumlanmaktadır. Özellikle eğer rüya sahipleri rüyalarında çok sayıda domates yediklerini görürlerse bu durumda kişilerin iştahlarının uzun bir süre boyunca açık olacağı ve kişilerin bu dönemde kilo almaya çok müsait olacağı söylenir. Kadınların genellikle görmeyi sevmediği bir rüya türü olarak karşımıza çıkar. Yenilen domates özelliklerinin öğrenilmesi rüya sahibinin ne ile karşılaşacağının anlaşılmasında güzel bir rehber olur.

Yenilen domatesin çürük olması haline, rüya sahiplerinin azılı bir düşman ile karşılaşacakları yorumu yapılır. Kişilerin savaş verecekleri bu düşman rüya sahiplerinin çok yakınındaki insanlardan bir tanesi olacaktır. Rüya sahipleri lezzetli domates yediklerini görüyorlarsa da, çevrelerinde bulunan bir kimseden güzel olan bir haber alırlar şeklinde yorum yapılmaktadır. Kişiler domatesten tek bir tane yediklerini görmeleri halinde alacakları güzel haberin içeriği özel hayat olur. Birden fazla yenilen domateslere ise kişilerin iş anlamında güzel haberler alacakları söylenir.

Rüyada Domates İkram Ettiğini Görmek

Rüyada domates ikram ettiğini görmenin anlamı ilmi kaynaklara göre açıklandığı zaman, rüya sahiplerinin ellerinin açık olması, kişilerin insanlara yardım etmesi, rüya sahibinin cömertliği ve nazikliği şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Bu rüyanın görülmesi, rüya sahipleri açısından olumludur. Çünkü İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüya sahiplerinin iyi özellikleri sayesinde kişilerin başına iyi olaylar geleceği söylenir. Kişiler yardım etmiş oldukları kişilerden güzel haberler alırlar. BU kişiler rüya sahiplerinin zor durumda oldukları zamanda onlara yardım etmek isterler.

Rüya sahipleri rüyalarında eve gelen misafirlere domates ikram ettiklerini görüyorlarsa, kişilerin evlerine misafir gelecekleri söylenir. Rüya sahiplerinin iş yerinde insanlara domates ikram ettiklerini görmeleri halinde rüyayı gören kişilerin iş hayatında bazı insanların da desteğini alarak güzel yerlere gelecekleri şeklinde yorumlar yapılır. Her detayı ile genellikle olumlu anlama sahip bu rüya insanlar tarafından sevilir.

Rüyada Tuzlu Domates Görmek

Rüyada tuzlu domates görmenin anlamı rüya sahibinin önemli bir harcama yapması, rüya sahiplerinin ödemesi, alışveriş yapmak, para kazanmak gibi çok farklı anlamlara sahip olan bir rüya türüdür. Rüya sahipleri yemek pişirmek için domatese tuz attıklarını görürlerse, İmamı Gazali (r.a) yorumunda bu kişilerin yüklü miktarda para harcayacağı söylenir. Kişiler işlerini tamamlamak, bir projeye yatırım yapmak gibi farklı nedenlerden dolayı para harcayacaktır. Harcanan para kişilerin ileride daha fazla para kazanmasına yardımcı olacaktır.

Rüya sahiplerinin bir başkasının domatese tuz attığını görmesi halinde, kişilerin tam tersi borçlularından alacaklarını tahsil etmesi yorumu yapılır. Kişilerin ödeme yapması ile birlikte rüya sahiplerinin eline önemli miktarda para geçeceği söylenmektedir. Rüya sahipleri bu parayı kullanarak tatile gidebilir diyen bazı islam alimleri bulunur.

Rüyada Domates Tarttığını Görmek

Rüyada domates tarttığını görmenin anlamı hesaplaşmak, rüya sahibinin kendini hesaba alması gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri domates tarttığını ve ardından tarttığı domatesleri satın aldığını görüyorsa, rüya sahipleri kendileri ile ilgili hesaplaşma sürecine girerler. Yani kişiler işledikleri sevap ve günahları düşünürler.  Kişiler bu dönemde geçmişte işlemiş oldukları günahlardan pişmanlık duydukları için daha fazla sevap işlemek isteyeceklerdir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında domates tartmasının çok gelmesi halinde kişilerin işlemiş oldukları günahların çok olduğu söylenir. Tartı hafif geldiyse bu durum rüya sahipleri için daha hayırlı kabul edilir. Kişilerin geçmişte işlediği günahların daha az olduğu anlamı bulunur.

Rüyada Domates Yemeği Görmek

Rüyada domates yemeği görmenin anlamı rüya sahibinin çevresine dedikoducu bir insan olması, rüya sahibinin hakkında hoş olmayan dedikoduların çıkması, rüya sahiplerinin önemli derecede bu dedikodular hakkında üzüntü olması şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Rüyayı gören kişiler ne yazık ki insanların iftiralarına maruz kalabilirler. Kişilerin hakkında çıkan dedikodular aslında gerçeği yansıtmıyor olabilir. Domates yemeğini kişi rüyasında yediğini görürse, kötü niyetli bir kimsenin tuzağına düşecektir. Kişinin yemekte bir terslik olduğunu anlaması ve yememesi halinde ise kişilerin kendileri için hazırlanan tuzağa düşmeyecekleri ve oyunu anlayacakları söylenir. Domates yemeği içinde kıl çıktığının görülmesi rüya sahibinin kendini çok acı bir durum içinde bulacakları şeklinde yorumlanır.

Rüyada Domates Alerjisi Görmek

Rüyada domates alerjisi görmenin anlamı rüya sahibinin sağlığının kötüye gitmesi, rüyayı gören kişilerin sağlık problemleri yüzünden işlerini yerine getirememesi, kişilerin önemli işlerinden geri kalması şeklinde yorumlanmaktadır. Anlamları olumsuz olan bir rüyadır. Kişiler kendisinde domates alerjisi olduğunu görüyorlarsa, rüya sahiplerinin grip ve buna benzer aslında çok ciddi olmayan hastalıklara yakalanacakları söylenir. Yinede kişilerin hastalıkları çok sert geçeceği için, grip hastalığında bile kişiler kendilerinde yataktan çıkmak için yeterli gücü bulamayacaklardır.

Rüya sahiplerinin domates alerjisi yüzünden kaşındıklarını görmeleri halinde, rüya sahiplerinin ciddi ve hayati tehlikesi olan bir hastalığa yakalanacakları söylenir. Kişiler son derece önemli olan bu hastalıktan kurtulmak için tedaviye başlayabilirler. Bu süreçte kişilerin iş yerlerine ya da okullarına gitmeleri mümkün olmaz. Kişiler yerine getirmeleri gereken hiçbir şeyi yerine getiremezler.

Rüyada Poşet İçinde Domates Görmek

Rüyada poşet içinde domates görmenin anlamı bir şeylerin saklı olması, rüya sahibinden bilgi kaçırılması, rüya sahibinin önemli işlerini yerine getirememesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada domates poşet içinde olduğu zaman bu rüya, kişilerden bazı bilgilerin saklandığı anlamına taşır. Poşet rengi mavi ise rüya sahiplerinden kaçırılan bilgi tamamen işle ilgilidir. Rüya sahiplerinin rakipleri onun bazı bilgilere erişiminin olmasını istemiyor olabilir. Rüya sahiplerinin beyaz renkli poşet görmeleri halinde ise, rüya sahiplerinin özel hayatında bazı bilgilerden mahrum kaldıkları söylenir. Kişiler partnerleri tarafından aldatılıyor olabilir. Ya da partnerleri bu kişilerin bazı bilgilere erişmesini istemedikleri için sürekli yalan söylüyor olabilirler.

Rüyada asker görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Pazarda Domates Görmek

Rüyada pazarda domates görmenin anlamı ucuzluk, paranın az olması ve kalitesiz ürünler gibi kötü anlamlara sahip bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişilerin kısa zaman içinde bütçe planlaması yapmaları gerekebilir. Kişilerin yaptıkları ödemeler nedeni ile ellerinde kalan para miktarı az olacak bu nedenle de kısa süre için geçim sıkıntısı yaşayabileceklerdir. Rüyayı gören kişilerin pazarda çürük domates görmeleri halinde ne yazık ki geçim sıkıntısında zarar görecekleri söylenir. Fakat pazarda güzel domateslerin olduğu görünürse bu durum kişilerin geçim sıkıntısını en iyi şekilde yönetecekleri anlamını taşır.

Rüyada Domates Ezdiğini Görmek

Rüyada domates ezdiğini görmenin anlamı birisinin kalbini kırmak, kötü söz söylemek, karşıdaki insanı incitmek gibi farklı anlamlara gelir. Rüyayı gören kişiler eğer evde domates ezdiklerini görmüşlerse, bu rüya kişilerin aileden evin içinden bir kimsenin kalbini kıracakları anlamına gelir. Rüya sahiplerinin dışarıda domates ezdiğini görmeleri halinde ise, arkadaşlarının kalbini kıracaklarını söyleyen rüya yorumcuları bulunur. Eğer rüya sahibi nerede domates ezdiğini bilmiyor ise bu durum rüya sahiplerinin hiç tanımadığı kişilerin kalplerini kıracak olmaları şeklinde yorumlanır. Her anlamda kişiler başka insanların hayatına olumsuz anlamda bir katkı sağlamış olurlar.

Rüyada Çürük Domates Görmek

Rüyada çürük domates görmenin anlamı rüyayı gören kişilerin hayatlarında bazı tersliklerin olduğuna işaret eder. Çürük domates, rüya sahiplerinin aldatılması, kişilerin para kayıp etmesi, özel hayatlarında bazı problemlerin, tartışmaların olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri bu durumlara son derece üzülürler.

Rüyada Siyah Domates Görmek

Rüyada siyah domates görmenin anlamı düşman, fesat insan, kalpsiz insan anlamına gelir. Rüya sahibi korunmalıdır.

Rüyada Sulanmış Domates Görmek

Rüyada sulanmış domates görmenin anlamı rüya sahibinin ağlaması ve üzülmesi şeklinde yorumlanır. Rüyada domates bayatladığı için sulanmış ise rüya sahibinin eskiden kalma bir mesele yüzünden kendilerini üzecekleri söylenir. Eğer domatesin sulanma nedeni taşınmasından kaynaklanır ise de rüya sahiplerinin iş hayatında yaşadıkları bir olay yüzünden üzülecekleri ve morallerinin bozulacağı söylenmektedir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz