Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Ev Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Rüyada kiralık ev, 1+1 ev, ev sattığını, satılık ev, ev arkadaşı, yurt dışında ev, rezidans ev görmek nasıl yorumlanır? Rüyada ev görmek ile ilgili rüya alimleri ve İslami kaynaklar nasıl açıklama yapıyor? Rüya hakkında ayrıntılar yazımız içerisindedir.

 Rüyada Ev Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ev görmenin anlamı islam alimleri tarafından genellikle olumlu şekillerde yorumlanmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında ev gören kişiler ya kısa süre içinde tek başına güzel bir ev satın alır ya da kısa süre içinde evlenerek kendi yuvalarını kurarlar. Rüyada ev görmek hayırlara vesile olur. Bereket, önemli bir insan ile tanışma, mutluluk, güzel bir hayat kurmak gibi farkı anlamları bulunur. Buna karşın, rüyada görülen evin yanması, harap olması gibi olumsuz durumlar rüyanın olumsuz yorumlanmasına neden olmaktadır. Rüyanın doğru şekilde yorumlanması için rüya detaylarına hakim olmak gerekir.

Rüyada Kiralık Ev Görmek

Rüyada kiralık ev görmek rüya sahibinin geçici bir işe başlaması, bir probleme geçici çözüm bulması, kalıcı olamamak ve köklenememek gibi anlamlara gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre;

 • Rüyada görülen kiralık ev 1+1 ise rüya sahibi işini değiştirir ve bu işin yerine kendine geçici bir iş bulur.
 • Rüyada görülen kiralık ev 2+1 ise rüya sahibi hayatındaki bir probleme tam olarak çözüm bulamayacaktır. Problem kişinin karşısına sık sık yeniden çıkar.
 • Rüyada görülen kiralık ev 3+1 ise rüya sahibi bulunduğu yerden memnun değildir demektir. Kişi bulunduğu şehri değiştirmek isteyebilir.

Rüyada 1+1 Ev Görmek

Rüyada 1+1 ev görmek rüya sahibinin fazlalıklardan kurtulması, gereksiz işlerden uzaklaşmak, gereksiz insanlara hayatta yer vermemek gibi farklı anlamlara gelmektedir. Bu rüya, rüya sahibi uzun zamandır aslında taşımaması gereken bir yükü taşıması anlamına gelir. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten kısa süre sonra:

 • İşlerindeki fazla yüklerini bırakmak isteyebilirler,
 • Hayatlarında onlara zarar veren insanlardan uzaklaşmak isteyebilirler,
 • Dolaplarında fazla olan kıyafetlerini ihtiyacı olan kişilere bağış yapabilirler.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında 1+1 ev gören kişilerin hayatları tıpkı 1+1 evler gibi küçük olur. Kişilerin hayatlarında sayılardan çok kalite önemli olur.

Rüyada çilek görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Boş Ev Görmek

Rüyada boş ev görmek sıkıntı, can sıkılması, yapacak işin olmaması ve çaresiz kalmak gibi farklı anlamlara gelir. Bu rüyayı gören kişilerin büyük bir aralıkta oldukları söylenir. İlmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre, rüyasında boş ev gören kişilerin hayatları tıpkı gördükleri ev gibi boş olur. Rüyada görülen boş ev eğer küçük metre karelerde bir ev ise, rüya sahibinin bu dönem içinden kısa sürede geçip gideceği bilinmektedir. Fakat rüya sahibi boş evin çok büyük olduğunu görüyorsa rüya olumlu yorumlanmaz. Aksine rüya sahibinin hayatının kendi kontrolünden çıkmasına neden olur.

Rüyada Ev Satın Aldığını Görmek

Rüyada ev satın aldığını görmek maddi anlamda güçlü olmak, mal ve mülk sahibi olmak gibi çeşitli anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin kısa süre içinde zengin ve varlıklı kimseler olacakları söylenir. Rüyada satın alınan ev ne kadar yüksek katta konumlandırılmış ise, rüya sahibi de o ölçüde zengin olur. Örneğin; 16. Katta oturduğunu gören bir kişi, 5. Katta oturduğunu gören kişiden daha zengin olacaktır.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında ev satın aldığını gören kişiler sahip oldukları maddi zenginlik sayesinde çevrelerinde bulunan kişiler tarafından kem gözler altında olurlar. Bu nedenle bu kişilere nazar değebilir. İslam alimleri bu kişilerin nazarlık ve muska kullanarak korunmaları gerektiğini söylemişlerdir.

Rüyada Misafir Evine Gittiğini Görmek

Rüyada misafir evine gittiğini görmek kıskanılmak, kem göz, nazar değmesi gibi anlamlara gelir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; misafir evine gittiğini gören kişilere karşı düşmanlık beslendiği belirtilmiştir. Gazali rüya sahiplerinin çevrelerinde sevilmeyen insan olacaklarının altını çizmiştir.

 • Rüyada rüya sahibi eğer gündüz vakti misafir evine gittiğini görüyorsa kişinin çok yakınında olan bir kimse ona zarar verecektir.
 • Rüyada rüya sahibi eğer gece vakti misafir evine gittiğini görüyorsa, rüya sahibinin bir akrabası tarafından kıskanılacağı söylenir.
 • Rüyada rüya sahibi eğer arkadaşları ile birlikte misafir evine gittiğini görüyorsa,rüya sahibinin iş arkadaşının ona zarar vermek için sinsi planlar içinde olduğu söylenir.

Rüyada Satılık Ev Görmek

Rüyada satılık ev görmek sevgi, yuva kurmak, evlenmek gibi farklı anlamlara sahiptir. Satılık ev gören kişinin bekar olması halinde yeni bir insan ile tanışacağı söylenir. Kişiler tanıştıkları kişiler ile güzel bir birlikteliğe doğru adım atarlar. Hali hazırda yuvasını kurmuş kişiler ise, birlikte oldukları insanlar ile sorunsuz bir ilişki içinde olmaya devam ederler. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; satılık ev gören evli çiftlerin çocuk sahibi olacakları söylenir. Satılık evin şehir merkezinde bir yerde olduğunun görülmesi haline çocuk sayısının 1’den fazla olacağı söylenir. Eğer satılık ev şehir merkezinden ziyade daha kırsal bir alanda ise, rüya sahibi yalnızca 1 çocuğa sahip olur.

Rüyada Ev Sattığını Görmek

Rüyada ev sattığını görmek yüklü miktarda para kayıp etmek, borçlu olmak, maddi anlamda güçsüz pozisyonda kalmak, çok fazla harcama yapmak gibi anlamlara gelmektedir. Rüyada ev görmek genellikle olumlu anlamlara sahip olmakla birlikte, evin satılması kişinin bütün gücünün elinden alınması anlamına gelir. Rüyada ev satmaktansa ev satın almanın olumlu anlama sahip olduğu bilinmektedir.

 • Satılan ev eğer bir apartman dairesi ise rüya sahibi yüklü miktarda ödeme yaparak, elindeki gücü önemli ölçüde kayıp edecektir.
 • Satılan evin rezidans özelliklerine sahip olması halinde rüya sahibinin para kayıp etmesi ile birlikte çevresinde bulunan insanlara ayrıca borçlanacağı söylenir.
 • Satılan ev eski ve kötü durumda ise rüya sahibinin bu zor durumda kısa süre için kalacağı söylenir.

Rüyada Ev için Kredi Çektiğini Görmek

Rüyada ev için kredi çektiğini görmek pişmanlık, kıskançlık, mutsuzluk gibi olumsuz anlamlara gelmektedir. Rüyada ev için kredi çektiğini gören kişilerin hayatta bir daha asla mutlu olamayacağını söyleyen bazı ilmi kaynaklar bulunmaktadır. Bu kaynaklara göre, ev için kredi çeken kişiler başlarına problemler çekerler. Özellikle aşk hayatında kişilerin işleri bir türlü yolunda gitmez. Ev için yüklü miktarda kredi çektiğinin görülmesi rüyanın daha olumsuz olmasına neden olur. Düşük meblağlarda çekilen krediler ise kötü durumların geçici olması anlamını taşır.

Rüyada Ev Tapusu Görmek

Rüyada ev tapusu görmek acı haber almak, istenmeyen  bir durumla karşılaşmak, bir kimseye bağımlı olmak anlamlarına gelir. Rüya sahibi rüyasında ev tapusunun kendi elinde olduğunu görüyorsa, tez vakitte acı haber alır. Bu haberi verecek olan kişi, rüya sahibinin çok yakının da bir isim olacaktır. Rüya sahibinin bir başkasına ait evin tapusunu görüyor ise başka insanlara karşı bağımlılık geliştirecektir. Erkek rüya sahipleri için bu bağımlılık kız arkadaşları için olacakken, kadın rüya sahipleri eşleri ya da erkek arkadaşlarına karşı kendilerini bağımlı hissederler. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; ev tapusu gören kişilerin yoksullaşacağı söylenmiştir.

Rüyada Ev Anahtarı Görmek

Rüyada ev anahtarı görmek yeni başlangıç yapmak, eskiye sünger çekmek, eskiyi unutmak anlamlarına gelmektedir. Tek bir tane ev anahtarı görülüyorsa, rüya sahipleri unutmaları gereken insanları unuturlar. Bu kişiler rüya sahiplerinin hayatlarında yer alan özel kimseler olacaklardır. Eğer birden fazla anahtar görülmüş ise, rüya sahipleri yeni bir işe başlayabilir. Bazı ilmi kaynaklarda bu rüyanın yeni bir ilişkiye başlamak anlamına geldiği söylenmektedir. Hayatlarında özel insan olan rüya sahipleri, bu rüyadan sonra ilişkilerinde yer alan bütün sorunları çözerler.

Rüyada Ev Çatısı Görmek

Rüyada ev çatısı görmek kötü bir haber almak, sevilen bir kimsenin kayıp edilmesi ve sağlık problemleri gibi kötü anlamlara geldiği bilinmektedir. Bu haberi alan kişilerin çok yakınlarında bulunan bir kimsenin ölümünü alacağı söylenir. Görülen evin çatı özellikleri bizlere rüya anlamı hakkında daha detaylı bilgi verir.

 • Rüyada metal ev çatısı görülüyorsa, rüya sahibi akrabalarından bir tanesinin sağlık problemi yaşadığını öğrenecektir,
 • Rüyada kiremit ev çatısı görülüyorsa, rüya sahibinin kendisi sağlık problemleri yaşar,
 • Rüyada ahşap ev çatısı görülüyorsa, rüya sahibi işlerinin kötü gittiğine dair bir haber alacaktır.

Rüyada kan görmek ne anlama gelir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada Ev Arkadaşı Görmek

Rüyada ev arkadaşı görmek destek almak, arkadaşlık, yardım almak, grup halinde çalışmak gibi anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler kısa zaman içinde sevdikleri insanlar ile birlikte bir işe girmek isteyebilirler. Birlikte anlamlı projelerin altına imza atılacaktır. İslami kaynakta yer alan bir bilgiye göre, ev arkadaşı yakınlarda bir düşman olduğuna da işaret eder. Rüya sahibi çok yakınında olan bu düşmanın farkında değildir. Düşman insanların aklını karıştırma yeteneğinde olduğundan iyi saklanır.

Rüyada Yurt Dışında Ev Görmek

Rüyada yurt dışında ev görmek kopmak, uzaklaşmak ve yeni bir yaşama başlamak anlamına gelmektedir. BU rüyayı gören kişilerin uzakta bir hayata başlayacakları ve eski olan her şeyi bir kenara bırakacakları söylenir. Yurt dışında lüks bir ev görülüyor ise, kişinin başlayacağı hayatın kaliteli olacağı belirtilmiştir. Eğer yurt dışında görülen ev kötü özellikte ise, rüya sahibi hayatını kurduğu sırada maddi anlamda çeşitli anlamlarda problemler ile karşılaşacağı bilinir.

Rüyada Rezidans Ev Görmek

Rüyada rezidans olan ev görmek rüya sahibinin kötü davranışlarını terk etmesi ve bunun yerine iyi alışkanlıklar kazanması anlamına gelir. Rüya sahibi spor, sanat ve kendi hobileri ile daha çok vakit geçirmeye başlar. Rüya sahibinin sağlığı olumlu yönde etkilenir. Bir yoruma göre rezidans evler rüya sahibinin şerli bir komşusu olduğu anlamına gelir. Bu kişiler rüya sahibine zarar vermek istiyor olabilirler. Komşular sinsi olduklarından rüya sahipleri kimin düşmanı olduğunu ayırt etmekte zorlanabilirler. Bu düşmanlar rüya sahibine nazar değmesine neden olabilir. Rüya sahibi eşyalarının kayıp olduğunu ya da eşyalarına zarar geldiğini görebilir. Bunun nedeni nazardır.

Rüyada 3. Katta Ev Görmek

Rüyada 3.katta yer alan ev görmek pek çok ilmi kaynakta olumlu anlamlara geldiği bilinen bir rüyadır. Bu rüya mutlu son, isteklerin gerçekleştirilmesi ve mutlu olmak anlamlarına işaret eder. Rüya sahibi endişe ettiği konularda en iyisini alacaktır. Rüyada ev görmek çoğu zaman zaten hayırlara işaret ederken, 3. Katta olan bir ev görmek en hayırlı rüyalardan bir tanesi olarak kabul edilir. Bu rüyayı gören kişilerin hayattan her istediklerini alacakları söylenir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; 3. Katta ev gören kişilerin istedikleri insan ile karşılaşacakları söylenir. Bu kişiler hem iş arkadaşı, hem normal arkadaş hem de erkek ya da kız arkadaş olabilir. Kim olursa olsun bu kişiler ile uzun dönem bir birliktelik söz konusu olacaktır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz