Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Kan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kan görmek ne anlama gelir? Rüyada yatakta kan, kırmızı kan, akraba kanı, kan kardeşi görmek nasıl açıklanır? Rüya alimleri ve İslami kaynaklar rüya hakkında neler diyor? Rüyada kan görmek ile ilgili bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Kan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kan görmek genellikle hayırlı yorumlanan bir rüya türü değildir. Kan; düşmanlık, kin duymak, kıskançlık, kötü haber almak gibi olumsuz şekillerde yorumlanmaktadır. Bazı islam alimlerine göre rüyada kan olumlu anlamlara gelse de, bu anlamların sayısının çok az ve gerçekleşme ihtimalinin çok düşük olduğunu görüyoruz. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında kan gören kişiler çevrelerindeki kişilerin gazabına uğrar. Bu kişiler hayatlarında zor bir dönemden geçerler ve sıkıntıları atlatmakta zorlanırlar.

Rüyada Yatakta Kan Görmek

Rüyada yatakta kan görmek bir düşmanın, hatta can düşmanının alt edileceği anlamına gelir. Rüyasında yatakta kan gören kimseler, uzun zamandır alt etmek mümkün olmayan kişileri alt edeceklerdir. Bunu yaparken rüya sahipleri başka insanların destek ve yardımlarını alacaklardır. Rüyasında yataktaki kan miktarının fazla olduğunu gören kişiler kısa zaman içinde düşmanlarını alt edecek güce sahip olabilecekken, kan miktarının az olması demek rüya sahibinin güce kavuşması için daha uzun süre beklemesi gerektiği anlamına gelmektedir. Yatakta kan gören kimselerin, gerçek hayatlarında da yataklarında kan göreceklerini söyleyen bir rivayet vardır.

Rüyada inek görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Kan Aktığını Görmek

Rüyada kan aktığını görmek genel olarak savaşa, düşmanlığa, can yanmasına işaret eder. Rüya sahipleri düşmanları ile azılı bir kavgaya tutuşabilirler. Eğer rüyasında kan akıttığını gören kişi canının yanmadığını görüyorsa, kişiler kavganın sonunda galip geleceklerdir. Fakat eğer rüya sahibi rüyasında canının yandığını, dayak yediğini görüyorsa kişinin kavgadan galip gelmesi mümkün değildir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kan akıttığını gören kişiler bir savaşa tutuşurlar. Bu savaş illa fiziksel bir savaş olmak zorunda değildir. Kişiler düşünsel anlamda da iş arkadaşları, aileleri ve de arkadaşları ile savaş halinde olabilirler. İlmi bilgilere göre bu rüyayı gören kişiler savaşlarında galip gelseler dahi, mutlaka bu savaşta canları yanacaktır.

Rüyada Kırmızı Kan Görmek

Rüyada kırmızı rengi olan kan görmek zarar görmeye, para kayıp etmeye, önemli manevi değeri olan bir eşyanın kayıp edilmesine işaret eder. Rüya sahiplerinin çok yakınlarında bulunan akraba gibi kimseler tarafından zarar görecekleri söylenir. Rüya sahibi eğer kırmızı kanın kendinden aktığını görürse, o kişiye birinci dereceden akrabası zarar verecektir. Eğer kırmızı rengi olan kan bir başkasında akıyorsa, rüya sahibinin göreceği zarar yalnızca arkadaşları tarafından olacaktır. Kırmızı kan gören kimselerin yaptıkları bir iş yüzünden yüklü miktarda para kayıp edecekleri söylenmektedir. Kişiler bu nedenle çevresinde olan insanlara karşı borçlanacaklardır. Bazı islam alimlerine göre bu rüya kişinin geçmişi ile barışmasını sembolize ettiğini söyleyerek, rüyanın olumlu anlamının da olduğunun altını çizmek istemişlerdir.

Rüyada Hayvandan Kan Aktığını Görmek

Rüyada hayvandan kan aktığını görmek hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahip bir rüyadır. Rüyanın çok çeşitli anlamlarının olabileceği bilinmektedir. Farklı hayvan türüne göre farklı yorumların yapıldığı bilinmektedir.

  • Eğer rüya sahibi köpekten kan akıtıldığını görüyorsa, kişinin yüklü miktarda para kazanacağı ve güzel bir ikramiye alacakları söylenir.
  • Eğer rüya sahibi kediden kan akıtıldığını görüyorsa, kişinin hiçbir işinin yolunda gitmeyeceği, her anlamda zarar görmeye mahkum olduğu söylenir.
  • Eğer rüya sahibi tavşandan kan akıtıldığını görüyorsa, kişinin iş hayatında önemli bir gelişme içinde olacağı söylenir. Bu gelişmenin hem olumlu hem de olumsuz olabileceği bilinmektedir.

Rüyada Kan Tuttuğunu Görmek

Rüyada kan tuttuğunu görmek rüya sahibinin uzun bir yolculuğa çıkması, tatil yapması, yeni yerler görmesi anlamına gelmektedir. Rüya sahibi hastanede olduğu için kan tutarsa bu durum genellikle rüya sahibinin keyfi için tatile çıkmasını ifade eder. Eğer kişi hastane dışında sokakta bir yerde kan tuttuğunu görüyorsa, kişinin tatil sebebinin keyiften ziyade, iş için olduğu belirtilir. Rüya sahiplerinin her şekilde tatilden keyif alacağı ve iyi vakit geçirecekleri söylenir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kan tuttuğunu gören kişi hayatlarına girecek özel bir insan ile yakın zamanda tanışacaklardır. Bu özel kişi illa sevgili değil, dost da olabilir. Kişilerin hayatlarındaki anlamlı kişilerin desteği ile birlikte güzel işler başaracakları bilinmektedir.

Rüyada Hastanede Kan Görmek

Rüyada hastanede kan görmek rüya sahibinin kısmetinin açılması, küs olduğu dostları ile barışması gibi anlamlara sahiptir. Görülen kanın rengi kırmızı ise, rüya sahipleri karşı tarafın yapacakları bir hamle sayesinde barışacaklardır. Eğer görülen kanın rengi mavi ise, rüya sahibi nin kendisinin hamle yapması gerekecektir. Rüya sahibi hastanede kan gördüğü zaman, dostları ile aralarında olan bağlarını geliştirir. Birlikte daha çok vakit geçirirler, keyifli olurlar. Özellikle rüyada görülen kan miktarının çok olması, rüyanın olumlu anlamının artmasını sağlar. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; hastanede kan gören kişiler dostları ile birlikte yaşamın keyfini sonuna kadar çıkarmış olurlar.

Rüyada Beyaz Renkli Kan Görmek

Rüyada beyaz renkli kan görmek olağan dışı bir olayın olması, kişinin şaşırması, şok olacak bir haber almak gibi farklı anlamlara sahiptir. Rüyada kan rengi beyaz olduğunda rüya sahibinin başına hiç beklemediği olaylar gelir. Bu olaylar hem olumlu hem de olumsuz anlamları olabilir. Beyaz renkli kan eğer bir kişiden geliyorsa, rüyanın olumlu anlamları ortaya çıkar. Kişi sevdiği bir kimseden haber alacaktır. Eğer beyaz renkli kan öylesine görülüyor ise, rüyanın anlamlarının olumsuz olduğu söylenmektedir. Rüya sahibi hiç beklemediği kişiden beklemediği bir hamle etkisi altında kalabilir. Beyaz renkli kanın kişinin hayatında önemli bir değişim ve gelişime de neden olduğu bilinmektedir.

Rüyada Elinde Kan Görmek

Rüyada elinde kan görmek rüya sahibinin kaza geçirmesi, dikkatsizlik, sakatlık gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahibi sevdiği kişiler ile birlikte oldukları zaman, trafik kazası gibi ciddi tehlikesi olan kazaları atlatabilirler. Elinde kan gören kimselerin hayatındaki şansının az olacağı söylenir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; bu rüyayı gören kişiler şansızlıktan hayatındaki işleri yolunda itmez. Kişiler ayrıca bu rüyayı gördükten sonra istediklerini gerçekleştiremeyebilirler. Elde görülen kanın kişilerin hayatlarında büyük dikkatsizliklere yol açtığını söyleyen islam alimleri vardır. Sırf bu dikkatsizlik yüzünden kişiler:

  • Değerli eşyalarını bir yerlerde unutabilir,
  • Hatırlaması gereken insanları hatırlamayabilir,
  • Ödemesi gereken paradan daha yüksek meblağlarda para ödemek durumunda kalabilirler.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; elinde kan gören kişiler hayatlarının bir döneminde küçük de olsa sakatlık geçireceklerdir. Bu sakatlığın elde olma ihtimalinin olası olduğu söylenir.

Rüyada Adet Döneminde Kan Görmek

Rüyada adet döneminde kan görmek bereket, bolluk, keyif, mutlu hayat, güzel anılar şeklinde olumlu anlamlara sahip olduğu bilinir. Bu rüyayı gören kişilerin hayatlarında hiçbir problemin olmayacağı, aksine her şeyin güzel gideceği ve kişilerin mutlu olacağı söylenir. Rüya sahipleri adet döneminde kan ile birlikte karın ağrısı görürlerse, kişilerin kısa bir süre bazı zorluklara katlanmak zorunda oldukları söylenir. Bu kısa süren zorluklardan sonra kişiler refaha ereceklerdir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; adet döneminde kan gören kişiler çok şanslı kişilerdir. Herkes bu kişiler gibi olmak için can atar, fakat pek azı gerçekten bu insanlar gibi olabilirler. Rüya sahiplerinin hayatları kıskanılacak kadar güzel olur. Kişilerin hayatlarında tek bir pürüz dahi olmadan her şey yolunda gider.

Rüyada Savaşta Kan Görmek

Rüyada savaşta kan görmek rüya sahibinin bir düşmanı olmasına, kıskanılmasına, sevilmemesine işaret eder. Bu kişiler ne yazık ki, çevreleri tarafından dışlanılacaklardır. Savaşta kan gören kişiler eğer bu kanın kendilerinden geldiğini görüyor iseler, rüya sahipleri düşmanları nedeni ile canlarının yandığına tanıklık edeceklerdir. Fakat eğer akan bir başkasından geliyor ise, durum o kadar vahim değildir. Kişiler düşmanları olsa dahi, düşmanlarının onlara verecek oldukları zararlardan bir nevi kendilerini koruyabileceklerdir.

Bir diğer yoruma göre rüyasında savaşta kan gören kimselerin konu komşusunun onlara düşman oldukları söylenir. Fakat rüya sahipleri bu durumun farkında değildir. Maddi ve manevi anlamda kişilere düşmanları saldırmak ve onlardan kurtulmak için plan yapmak ister.

Rüyada Uyandığında Kan Görmek

Rüyada uyandığında kan görmek evlenmek, yuva sahibi olmak, yeni bir hayat kurmak, hayatının aşkını bulmak gibi anlamlara sahiptir. Uyandığından kişinin bu kanı nerede gördüğü çok önemlidir.

  • Eğer kan kişinin elinde ise o zaman rüya sahibinin büyük bir tehlike atlatacağı anlamına gelir.
  • Eğer kan kişinin bacağında ise o zaman rüya sahibinin kısa süre içinde güzel bir haber alması anlamına gelir.
  • Eğer kan kişinin yüzünde ise o zaman rüya sahibinin çok büyük bir maddi zarara uğrayacakları söylenir.

Rüyada Akraba Kanı Görmek

Rüyada akraba kanı görmek rüyayı gören kişinin akrabası ile arasında problem olacağına işaret eden bir rüyadır. Kişi akrabası ile kavga edebilir, işleri problemli olabilir, bir başkasının hatası yüzünden kendinin suçlu tutulduğunu öğrenebilir. Rüya sahiplerinin uzun zamandır görüşmedikleri akrabaları ile yeniden görüşeceklerini söyleyen bir rüya yorumu da vardır. Akraba kanının anlamı, içinde yer alan detaylara göre hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Genellikle rüyanın hayırlara vesile olduğu ve küs akrabaların barıştıkları bilinmektedir. Küs akrabalar gibi rüyadan sonra uzun zamandır konuşmayan iki kişi de konuşabilirler. Rüya ile gönüller bir olur, insanlar yeniden bir araya gelmenin keyfini çıkarırlar.

Rüyada erik görmek nasıl açıklanır? Yazımıza da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Kan Kardeşi Görmek

Rüyada kan kardeşi görmek sevgi ve saygı anlamlarına gelmektedir. Rüya sahipleri bir insana aşık olabilir ya da gerçekten hayranlık duymuş oldukları bir insan ile vakit geçirebilirler. Kan kardeşi rüyayı gören kişinin şansının artmasını da sağlar. Rüya sahipleri bu dönemde şans oyunları gibi şansa dayalı olan bazı oyunları deneyebilirler. Kişilerin sahip oldukları şans para konusunda olduğu kadar, insanlar konusunda da geçerli olacaktır. Rüya sahipleri kimin ona zarar vermek istediğini, kimin onu gerçekten sevdiğini ve buna benzer özellikleri bir bakışta anlayabilecektir. Rüya sahibin adeta bir insan sarrafı olcakları bilinmektedir.

Rüyada Kan Çektiğini Görmek

Rüyada kan çektiğini görmek aşık olmak, hayırlı bir kısmetle karşılaşmak, rüya sahibinin çok sevdiği bir insan ile birlikte olması gibi olumlu anlamlara sahip olduğu bilinmektedir. Rüyada kan çekiyorsa, kişinin aşkı çektiği söylenir. Bu kişiler kendilerini başka insanlara karşı bağımlı hissedeceklerdir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu bağlılık olumsuz anlamda olmaz. Aksine kişilerin kendilerini daha iyi hissetmesini sağlayarak bu insanların daha mutlu olmalarına yardımcı olacaktır. Genel olarak ilmi tabirlere bakıldığı zaman kan çektiğini görmenin aynı zamanda akraba evliliğine işaret ettiği söylenir. Akraba evliliği yapmanın islam dininde asla yeri olmadığı unutulmamalıdır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz