Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evlenmek ne anlama gelir? Rüyada çocukluk aşkı ile evlendiğini, erkekle evlendiğini, düğünsüz evlendiğini, yaşıtıyla evlendiğini, arkadaşı ile evlendiğini, küçük biriyle evlendiğini görmek nasıl açıklanır? Rüyada evlilik hakkında tüm detaylara yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evlendiğinin görülmesi kişinin muradına ermesi, istediği işleri başarması, sevdiği kişiler ile bir araya gelmesi gibi anlamlara sahiptir. Rüyada evlenmek islam alimleri tarafından çoğu zaman olumlu anlamları ile anılan bir rüya olsa da, rüyanın olumsuz anlamları da olabilir. Rüyanın hangi anlamının ortaya çıkacağını anlamak için rüya içindeki öğelerin iyi anlaşılması gerekir. Sevdiği kişi ile evlendiğini gören bir kişi için genellikle rüyanın olumlu anlamları ortaya çıkarken, zorla evlendirildiğini gören bir kişi için rüya anlamı olumlu olmayabilir.

Rüyada Çocukluk Aşkı ile Evlendiğini Görmek

Rüyada çocukluk aşkı ile evlendiğini görmek rüya sahibinin bekar ise sevdiği kişi ile hayatını birleştirmesi anlamına gelir. Rüya sahibi uzun zamandır birlikte olmak istediği insan ile birlikte olarak nihayet istediği şeyi elde edebilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında çocukluk aşkının görülmesi bile kişinin hayatında olacak olumlu olayların bir habercisidir ve kişinin mutlu olmasını sağlar.

Bir diğer yoruma göre çocukluk aşkı rüya sahibinin hem maddi hem de manevi anlamda destek alması anlamına gelebilir. Eğer çocukluk aşkının eskisinden daha güzel olduğu görülüyorsa özellikle manevi destek alınacağından bahsedilir.

Ayrıca rüyada balık görmek ne anlama gelir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada Sevdiği Kişi ile Evlendiğini Görmek

Rüyada sevdiği kişi ile evlendiğini görmek genel olarak rüya sahibinin kısmetinin açılması şeklinde yorumlanmaktadır. Ne var ki rüyanın olumsuz anlamlarının da olabileceği unutulmamalıdır. Rüyasında kişinin nerede evlendiği büyük önem taşır. Eğer kişi otelde evlendiğini görüyorsa rüya sahibi en kısa zamanda hayırlı bir kısmeti ile tanışacaktır. Eğer kişi otel dışında bir yerde evlendiğini görüyorsa, biraz daha beklemesi gerekebilir. Fakat elinde sonunda kişi hayırlı kısmeti ile tanışacaktır.

Rüyada Erkekle Evlendiğini Görmek

Rüyada erkekle evlendiğini görmek rüya sahibinin akrabalarının büyük bir işe girişmeleri şeklinde yorumlanmaktadır. Bu iş sayesinde rüya sahibi daha çok para kazanmaya başlayarak gelirinin artmasını sağlayacaktır. Rüya evlenilen kişinin özellikleri bize rüyanın anlamı hakkında bilgi verir.

 • Eğer evlenilen kişi uzun saçlı ise rüya sahibinin özel hayatı mutlu olacaktır,
 • Eğer evlenilen kişinin kısa saçlı olduğu görülüyorsa, rüya sahibi yüklü miktarda para kayıp edecektir,
 • Evlenilen kişinin üzerinde mavi renkli damatlık varsa, rüya sahibi eşi tarafından aldatılacaktır.

Rüyada Düğünsüz Evlendiğini Görmek

Rüyada düğün olmadan evlendiğini görmek ilmi tabirlere göre açıklandığı zaman, kişinin düşmanları olması anlamına gelir.

 • Düğünsüz evlenen kişi eğer kadın ise, rüya sahibinin düşmanı aile içinden birisi olur.
 • Düğünsüz evlenen kişi eğer erkek ise, rüya sahibinin düşmanı komşusu olur.
 • Eğer düğünsüz evlenilen kişi bir tanıdık ise, bahsedilen düşman kişinin hayatında daha önce görmediği bir kimse olacaktır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında düğünsüz evlilik gören bir kimsenin çok dikkatli olması gerekir. Çünkü bu düşmanlar ellerinden geleni arkalarına koymadan sinsi planlar yapmak peşinde olarak etraflarına tehlike saçacaklardır.

Rüyada Evlendiğini ve Çocuk Sahip Olduğunu Görmek

Rüyada evlendiğini ve çocuk yaptığını görmek pek çok farklı anlama sahiptir. Rüyanın neye işaret ettiğini görmek için, rüyanın içindeki öğelerin çok iyi anlaşılması gerekir. Rüyasında görülen çocuk erkek ise bereket, huzur, sakinlik anlamları mevcuttur. Eğer rüyada görülen çocuk kız ise neşe, sevgi, hareket anlamları mevcuttur. Her şekilde rüyanın olumlu anlamın olduğu görülür. Ne var ki eğer rüyasında görülen bebek hastalıklı ise rüya sahibinin olumsuz olaylara şahit olacağı söylenir. Bu olayların tarafı rüya sahibinin çok yakın tanıdığı bir kimse ya da ailesi olacaktır.

Rüyada Yaşlı Biriyle Evlendiğini Görmek

Rüyada yaşlı birisi ile görmek rüya sahibinin olgunlaşması, bazı alışkanlıkları terk etmesi, güzel günler geçirmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında yaşlı biriyle olduğunu gören kimse artık çocukluğundan kalma kötü alışkanlıklarını bırakacak güce sahip olur. Bu davranışlardan bazıları:

 • Sigara içmek,
 • Kötü beslenmek,
 • Kavgacı olmak,
 • Tembellik yapmak olabilir.

Rüya sahibi artık maddi anlamda güçlü olacağı için eskisine nazaran daha güzel geçirilen bir hayatın sahibi olacaktır. Bu rüya herkes tarafından görülmesi arzu edilen bir rüya türüdür.

Rüyada Otelde Evlendiğini Görmek

Rüyada otelde evlendiğini görmek keyif almak, güzel haber almak, sevilen bir kimseden hediye almak gibi anlamlara sahiptir. Rüya sahibine güzel haberi kişinin sevmediği bir kimse bile verebilir. Rüya sahibi bir yoruma göre öyle bir seviyeye nail olur ki, kimin ona ne söylediğinin bir önemi olmaz. Çünkü kişi, neyi dinlemesi ve neyi dinlememesi gerektiği konusunda daha tecrübeli olur. Rüyasında otelde evlendiğini  gören bir kimse karşısındaki insana karşı düşmanlık besleyebilir. Bu kişiler ona zarar vermek istemesi, kişinin duyduğu düşmanlığın artmasına neden olacaktır. Rüyada evlenmek çoğu zaman olumlu anlamları taşısa da, bu gibi ince detaylar, rüyanın anlamının tamamen değişmesine neden olmaktadır.

Rüyada Kadınla Evlendiğini Görmek

Rüyada kadınla evlendiğini görmek rüya sahibinin rahatlaması, psikolojik anlamda engelleri ortadan kaldırması anlamlarına gelir. Rüya sahibi rüyayı gördükten hemen sonra hayatında bazı şeyleri değiştirmeye başlar. Yapılan bu değişiklikler maddi anlamdan daha çok manevi anlamlara gelmektedir. Kişi uzun zamandır aslında onun için zararlı olan bir kimseyi hayatından çıkarabilir. Kişinin birikmiş ve artık kullanmasına gerek olmayan bir takım eşyaları olabilir. Bu rüya ile birlikte  bu eşyalar elden çıkarılacaktır. Rüya sahipleri yapacakları temizlik sayesinde kendilerini kötü hissetmeyi bırakarak çevrelerindeki insanlara örnek olacaktır. Rüyanın içindeki bazı detaylar bize kişinin neyi elinden çıkaracağına dair önemli ipuçları vermektedir:

 • Eğer evlenen kadın kısa boylu ise rüya sahibi giymediği kıyafetlerini bağışlayacaktır.
 • Eğer evlenen kadın uzun boylu ise rüya sahibi kullanmadığı kitap ve kırtasiye ürünlerine benzer eşyalarını eğitime ihtiyacı olan çocuklara bağışlayacaktır.
 • Eğer evlenen kadın sarışın ise rüya sahibi eline geçen fazla paraları yardıma ihtiyacı olan bir kişiye bağışlayacaktır.

Rüyada Bir Arkadaşının Evlendiğini Görmek

Rüyada arkadaşının evlendiğini görmek bir olaya tanıklık etmek, günah işlendiğini görmek ve istenmeyen sözleri duymak anlamlarına gelmektedir.

 • Rüya sahibinin evlendiği görülen kişi eğer çocukluk arkadaşı ise, rüya sahibi bir kimsenin hırsızlık yaptığına şahit olabilir.
 • Rüya sahibi eğer eski erkek arkadaşının evlendiğini görüyorsa, rüya sahibi iki kişinin arasında geçen ve duyulması arzu edilmeyen diyalogları duyacaktır.
 • Rüya sahibinin kız arkadaşı evleniyor ise, rüya sahibi hiç beklenmedik bir kimsenin yapmaması gereken bir işi yaptığını görecektir.

Rüyada Kışın Evlendiğini Görmek

Rüyada kışın evlendiğini görmek rüya sahibinin büyük bir güce sahip olacağı anlamına gelir. Eğer rüyada kışın kar yardığı görülürse bu durum kişinin iş planın gerçekleşeceği anlamını taşır. Bazı alimlere göre kışın yağmur yağdığını gören bir kişinin işleri ras gitmez. Evliliğinde de dahil olmak üzere çeşitli problemler yaşar. Bu problemlerin aşılması kişi için kolay olmayabilir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kışın evlendiğini gören bir kimsenin psikolojik anlamda problemleri olabilir. Depresyon, endişe, kaygı gibi problemler yüzünden rüya sahibi zor günler geçirebilir. Rüyayı gören kişinin kendine daha çok zaman ayırması problemin çözülmesine yardımcı olabilir.

Rüyada Kendinden Küçük Biriyle Evlendiğini Görmek

Rüyada kendinden küçük biriyle evlendiğini görmek rüya sahibinin hatalarını görmesi, esenlik, asalet ve güzellik gibi anlamlara geldiği bilinmektedir. Rüya sahibi geçmişte yaptığı hatalar yüzünden pişman olabilir. Kişiler özellikle bir başkasına yapmamaları gereken kaba davranışları yüzünden olumsuz duygu ve düşünce içine girebilirler. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasından kendinden küçük evlenilen kişi eğer kadın ise, rüya sahibinin evlilik yaşamında hiçbir problemi olmayacağı söylenir. Eğer evlenilmek istenilen kişi erkek ise kişilerin hayatlarında bir takım problemler yaşanabilir.

Rüyada Yaşıtıyla Evlendiğini Görmek

Rüyada yaşıtı ile evlendiğini görmek sevilen bir kimse ile kavuşmak, özlenilen kişi ile yeniden bir araya gelmek, kişinin sevdiği kimselerle vakit geçirmesi gibi güzel anlamlara sahip olduğu bilinmektedir. Yaşıtı ile evlenen kişinin düğünü eğer yaz mevsiminde oluyorsa, rüya sahibi büyük bir pişmanlık duyacağı işin içine girebilirler. Eğer düğün mevsimi kış olursa da rüya sahipleri tarafından yapılacak olan evlilik bütün insanlar tarafından kıskanılacaktır.

Rüyada Kır Düğününde Evlendiğini Görmek

Rüyada kır düğününde evlendiğini görmek rüya sahibinin uzun bir yolculuğa çıkması, kendi başına kafasını dinlemesi ve insanlardan uzaklaşmayı istemesi gibi anlamlara sahiptir. Rüya sahipleri kır düğününde eğer dans eden insaları da görürlerse bu durum genellikle kişinin hayatının hareketlenecek olması şeklinde yorumlanır. Bu hareketlenme kötü olmaktan çok, iyi olacak, kişiye yorgun hissettirmekten çok kişiye enerji katacaktır.

Rüyada altın görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Yazın Evlendiğini Görmek

Rüyada yazın evlendiğini görmek neredeyse bütün islam alimleri tarafından görülmesi hoş olduğu söylenilen bir rüya türüdür. Rüyasında yazın evlendiği gören bir kimsenin hayatında dert tasa kalmaz. Kişi mutlu bir yaşam sürmeyi kendine adeta ilke edinir. Rüya sahipleri karşılarına çıkacak olan engelleri aşacak kadar zihinsel ve duygusal güce sahiptirler. Kişiler hem aradıklarını bulurlar hem de hayatın hemen her alanında şanslı giderek çevrelerindeki insanların onları kıskanmalarına neden olurlar.

 • Rüyasında yazın aile arasında bir düğünle evlendiği gören kişi sevdiği kimseden maddi değeri yüksek olan bir doğum günü hediyesi alacaktır.
 • Rüyada yaz vakti görkemli bir düğünle evlendiğini gören kişi çok sevdiği bir insan ile birlikte tatile çıkacaktır.
 • Rüyada yaz vakti küçük bir düğünle evlendiğini gören kişi sevdiği kişiye manevi değeri ağır basan bir hediye edecektir.

Rüyada Arkadaşı ile Evlendiğini Görmek

Rüyada arkadaşı ile evlendiğini görmek hem hayırlı hem de şerli anlamlara sahip olduğu bilinen bir rüyadır. Bu rüyanın doğru şekilde yorumlanması için rüyanın içindeki öğelerin iyi anlaşılması gerekir. Örneğin eğer kişi rüyasında okul arkadaşı ile evlendiğini görüyorsa rüya sahibi gerçek hayatta önemli bir eğitim sürecinden geçecektir. Bu eğitimler kişinin yapmış olduğu meslek ile ilgili olabileceği gibi, kişinin hobileri ile de ilgili olabilir.

Rüyasında çocukluk arkadaşı ile evlendiğini gören birisinin işleri yolunda gider. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; çocukluk arkadaşlıkları insanların hayatında yol belirleyici ve kıymetli arkadaşlıklardır. Bu denli kıymetin rüyada görülmesi hayırlara işaret eder. Bu nedenle rüyasında çocukluk arkadaşı ile evlendiğini gören bir kimseden Allah razı olur da denir. Bu kişilerin günahları bağışlanır . Kişiler çevrelerine daha hayırlı bir insan olmak adına sürekli bağış ve yardımlarda bulunmaktadır. Bir yoruma göre rüyada evlenmek en hayırlı kişinin çocukluk arkadaşı iledir denir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz