Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Fare Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada fare görmek ne anlama gelir? Rüyada mutfakta fare, kırmızı renkli fare, yavru fare, gece vakti fare, mor renkli fare, komşunun evini fare bastığını görmek nasıl açıklanır? Rüya alimlerinin açıklaması nedir ve İslami karşılığı var mıdır? Yazımız içerisinden inceleyebilirsiniz.

 Rüyada Fare Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada fare görülmesi ilmi kaynaklarda yer alan bilgilere göre kirliliğe, zorlu günlere, başka insanlarla iletişim kurmaya işaret eder. Rüyada fare  görülmesi hayvanın kirli ve çirkin algılanması nedeni ile genellikle insanlar tarafından arzu edilen bir rüya türü değildir. Fakat Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada fare görmenin çeşitli olumlu anlamları bulunur. Sosyalleşmek, kişinin dışa dönük olması, kişinin güçlü olması gibi anlamlar rüyanın olumlu anlamları arasında yer alır. Rüyanın doğru şekilde yorumlanması için rüya unsurlarının bilen bir kişi tarafından detaylı şekilde gözlemlenmesi gerekmektedir.

Rüyada Mutfakta Fare Görmek

Rüyada mutfakta fare görmek rüya sahibinin yaptığı birikimlerin suyunu çekmesi, elde avuçta bir şey kalmaması gibi anlamlara işaret etmektedir. Rüya sahibi elindekileri sağlık ile ilgili bir konudan dolayı elinden çıkarmak zorunda kalacaktır. Rüya sahibi yatırımlarını yitirdiği için zor günlerden geçebilir. Bazı islam alimlerine göre bu rüyanın diğer anlamı rüya sahibinin sahip olduğu yetenekleri geliştirmesi anlamına gelir. Kişi eğer müzik aleti çalıyorsa, kişi bu işte daha iyi olacaktır. Kişi eğer dile karşı dikkatli ise bu süreçte yeni bir dil öğrenerek kazançlarına kazanç katmış olur.

Rüyada evlenmek görmek nasıl açıklanır? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada 3 Tane Fare Görmek

Rüyada 3 tane fare görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin bir düşmanı ile karşılaşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer  3 tane farenin de rengi aynı ise, rüya sahibi karşılaşacağı düşmanları kendisinden uzaklaştıracaktır. Diğer bir değişle onları alt etmeyi başaracaktır. Rüya sahipleri eğer bu farelerin dev olduğunu görüyorsa, kişiler karşılarına çıkan büyük güçlerden korunma imkanını bulamayabilirler.

Bir diğer yoruma göre bu yorumu gören kişiler komşuları ile birlikte güzel zaman geçirir, çevreleri ile olan ilişkilerini düzeltirler. Kişiler eski ile kıyaslandığı zaman çok daha sosyal olurlar.

Rüyada Kırmızı Renkli Fare Görmek

Rüyada kırmızı renkli fare görmek pek çok ilmi kaynakta yer alan bilgiye göre rüya sahiplerinin büyük bir tehlike atlatmaları anlamına gelir. Genellikle rüya sahipleri gördükleri kırmızı renkli fareden korkarlar. Rüya sahipleri aynı korkuyu gerçek hayatlarında da yaşayabilirler. Kişiler çevrelerindeki insanlara isteyerek ya da istemeyerek zarar verebilirler. Kişilerin çok dikkatli olmaları ve çevreleri hakkında duyarlı davranmaları gerekmektedir.

Rüyada Yavru Fare Görmek

Rüyada yavru fare görmek yeni yatırım yapmak, para biriktirmek, girişim yapmak gibi anlamlara gelmektedir. Rüya sahipleri yapacakları yatırım ile yeni bir iş kurabilirler. Rüyanın tam anlamı ile yorumlanması için, yavru farelerin özelliklerini iyi anlamak gerekir:

 • Rüyada görülen yavru farelerin sayısı fazla ise, rüya sahibinin bereketi bol olur.
 • Rüyada görülen yavru farelerin eğer annesinin olmadığı görülüyorsa, rüya sahibi sevdiği bir kimseyi kayıp edebilir.
 • Rüyada görülen yavru fareler kahverengi ise rüya sahipleri çok yakın zamanda yüklü miktarda para kazanacaklardır.

İslam alimleri rüyada fare görmenin kişinin işlerinin açılmasını sağladığını söylemişlerdir. İlmi kaynaklarda bu rüyayı gören kişilerin mutluluğunun daim olacağı söylenir.

Rüyada Kedinin Fare Tuttuğunu Görmek

Rüyada kedinin fare yakaladığını görmek kavga, tartışma, paylaşılması zor olan kaynaklara işaret etmek anlamlarına gelir. Genellikle bu rüyanın anlamı olumsuz yorumlandığından insanlar bu rüyanın anlamının iyi olmadığını düşünme eğilimindedirler. Ne var ki rüyanın nadiren de olsa görülen olumlu anlamları da bulunur:

 • Sevgi,
 • Esenlik,
 • Sevilen işle uğraşmak,
 • Stressiz olmak rüyanın olumlu anlamları arasında yer alır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; eğer rüyada fareyi tutan kedi dişi ise rüyanın yukarıda sayılan olumlu anlamları ortaya çıkar. Tam tersi, eğer fareyi tutan kedi erkek ise rüyanın olumsuz anlamları ortaya çıkar.

Rüyada Ölü Fare Görmek

Rüyada ölü fare görmek çeşitli anlamlara sahiptir. Bu anlamlardan bazıları olumlu ise, bazıları olumsuz anlamlara sahiptir. Bu rüyanın yorumlanmasında ölü farenin ölüsünün nerede olduğu büyük önem taşır. Eğer ölü fare evin içinde bir yerde ölmüşse, rüya sahibinin hayatı güzel geçer. Eğer fare evin dışında bir yerde ölmüşse, rüya sahibinin aşması gereken çeşitli problemler olabilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında evin dışında fare gören bir kişi, zorlukları aşabilecek dolayısı ile güçlü ve mutlu insan haline gelecektir. Eğer fare ölü halde bulunuyorsa, rüya sahibi görmemesi gereken bir şeye tanıklık edecektir.

Rüyada Fare Yemi Görmek

Rüyada fare yemi görmek pişmanlık, istenmeyen bir şeyi yapmak, öz güven problemleri gibi çeşitli anlamlara gelmektedir. Rüyada fare yemi ile görüldüğü zaman rüya sahibi geçmişte yaptıkları yüzünden büyük vicdan azabı duyacaktır. Rüya sahibinin günahlarından arınması için bol miktarda sevap işlemesi gerekebilir. Kişi sevabı illa maddi anlamda yardım yaparak kazanacak diye bir kaide yoktur. Kişi kıyafet yardımı, eğitim yardımı ve buna benzer yardımlar yaparak da ihtiyacı olan kişilere destek olabilir.

Rüyada Evi Fare Bastığını Görmek

Rüyada evi fare bastığını görmek çok farklı anlamlara gelen karma bir rüyadır. Rüyada evin neresini fare bastığını görmek gerekir. Buna göre rüyanın anlamı çeşitli olacaktır. Örneğin eğer evin mutfak kısmının fare bastığı görülüyorsa, rüya sahibinin işleri maddi anlamda zora girer, kişinin para kazanması eskisinden daha zor olabilir. Rüyasında evinin salonunu fare bastığını gören bir kişi kısa zaman içinde sevdiği bir kimseden olumlu bir haber alabilir. Bu haber kişinin ailesini de içine alan bir şey olacaktır.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyasında evin tuvalet bölümünü fare basarsa rüya sahibinin başına çirkin bir olay gelir ve bu olay kişinin sağlığının bozulmasına neden olabilir. Kişi sağlık problemleri nedeni ile işlerini yapmaya devam edemez. İşlerinden geri kalır.

Rüyada Büyük Fare Görmek

Rüyada büyük fare görmek hastalık, keder, neşesiz olmak anlamlarına gelir. Rüya sahipleri aldıkları bir haberin etkisi ile kendilerini kötü hissedebilirler. Eğer fare yanında bir başka fare de varsa da bu durumda alınan kötü haberin etkisi daha büyük olur. Bir diğer yoruma göre rüya sahiplerinin kısmeti kapanabilir. Kişi tanışmak istediği insanlar ile tanışamaz, tanıştığı insanlara karşı duygu hissetmez. Bütün bu durumlar kişinin kendini kötü hissederek içine kapanmasına neden olmaktadır.

Rüyada Fare Sürüsü Görmek

Rüyada fare sürüsü görmek dertlerin çoğalması, kişinin hayatta zorlanması, parasız kalmak gibi farklı anlamlara gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında fare sürüsü gören insanların işlerinin yolunda gitmesi için büyük çaba harcamaları gerekir. Fare sürüsünün içinde farklı cins farelerin olduğu görülüyorsa rüya sahibinin işlerini yoluna koyması daha kolay olabilir. Eğer fare sürüsü tek cins ise bu durum hayra yorulmaz. Rüya sahibi ne kadar işlerini yoluna koymak için uğraşsa da yine de bu uğraşının netice bulmayacağı söylenir.

Rüyada Fare İlacı Görmek

Rüyada fare ilacı görmek hastalık, sağlığın bozulması, sağlıksız olmak anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibi kendinden ya da çevresel faktörlerden kaynaklı olarak hastalık geçirebilir. Eğer kişi fare ilacını satın aldığını görüyorsa rüya sahibinin hastalığı kişinin kendinden kaynaklı olacaktır. Eğer fare ilacını kişinin kendi satın almamış ise de, rüya sahibi genetikleri ya da diğer çevresel faktörler yüzünden hasta olacaktır.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasına fare ilacı gören kişinin yaşam tarzını değiştirmesi gerekir. Kişinin eski ve zararlı alışkanlıkları yerine yeni ve faydalı olan alışkanlıklarını edinmesi gerekir. Rüyasında fare ilacı gören kişiler davranışlarında değişiklik yapma yoluna gitmedikleri zaman işlerinin yolunda gitmeyeceği bilinir.

Rüyada Fare Satın Aldığını Görmek

Rüyada fare satın aldığını görmek yorgunluk, güçsüz olmak, tembellik gibi farklı anlamlara sahiptir. Rüyasında fare satın aldığını gören bir kişinin zamanı hiçbir şey yapmak için yeterli olmaz. Çünkü rüya sahibi gücünün tamamını yapmak istediği işlere verebilecek kadar kendisini iyi hissetmeyecektir. Bir diğer yoruma göre fare satın aldığını gören kimseler kişisel bakımlarına çok dikkat edeceklerdir. Rüya sahipleri kadın da olsa erkek de olsa bakımlarına dikkat etmek isterler.

Eğer satın alınan fare küçük ise rüya sahipleri yüksek miktarda ödeme alacaklardır. Eğer kişinin satın aldığı farenin boyutları normalden daha büyük ise, kişi yine ödeme alır fakat bu sefer kişinin aldığı ödeme miktarı olması gerektiğinden daha az olarak kişinin hayal kırıklığına uğramasına neden olabilir.

Rüyada bebek görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Komşuların Evini Fare Bastığını Görmek

Rüyada komşularının evini fare bastığını görmek rüya sahibinin bir akrabasının vefat etmesi anlamına gelebilir. Bu rüyanın tek anlamı bu değildir. Komşuların sevilip sevilmediği ne kadar farenin evin içinde olduğu gibi detaylar rüyanın farklı şekillerde yorumlanmasına neden olmaktadır. Eğer içine fare giren evin sahipleri sevilen insanlar değilse, rüya sahibinin yakın akrabası ölmeden yalnızca ölümcül bir hastalığa yakalanır. Eğer rüya sahipleri seviliyor ise, rüya sahiplerinin yakın akrabası ne yazık ki ölür.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; komşularının evinin fare basması kişinin kendi evini fare basmasından çok da farklı değildir. Her iki rüyada da rüya sahibi için olumsuz bir takım sonuçlar doğar denmiştir.

Rüyada Gece Vakti Fare Görmek

Rüyada gece vakti fare görmek rüya sahibinin kısmetinin açılması anlamına gelir. Eğer rüyayı gören kişi bekar ise bu rüyayı gördükten sonra hayatını bir kişi ile birleştirme kararı alabilir. Rüya sahibi çoktan evli ise bu rüyadan sonra iki kişinin arasındaki muhabbet artacaktır. Kişilerin evliliklerinde olan ufak tefek problemler bile görülmez duyulmaz bir hal alacaktır. Rüya sahiplerinin işleri açılır, kazançları önemli miktarda artar. Kişilerin hayatları eskiye oranla çok daha güzel olur. Kişiler bu mutluluğunu çevrelerinde yer alan herkes ile paylaşır.

Rüyada Mor Renkli Fare Görmek

Rüyada mor rengi olan fare görmek rüya sahibinin başına tuhaf bir olay gelecek olması şeklinde yorumlanmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; mor renkli fareler olumsuz haberlerin en önemli işaretleri kabul edilmektedir.

 • Mor renkli fareler evin mutfağında ise rüya sahibi bir yemekten zehirlenerek ciddi sağlık tehlikesi atlatabilir.
 • Mor renkli fareler eğer evin salonunda ise rüya sahiplerinin evin içinde tadı tuzu kalmaz. İçinde yaşadıkları bireyler ile sürekli kavga halinde olurlar.
 • Mor renkli fareler eğer sokakta ise rüya sahipleri çok yakın ve eski bir dostu ile kavga edebilirler. Bu kavga yüzünden kişiler büyük hayal kırıklığına uğrarlar.
 • Mor renkli fareler eğer tuvalette görülüyor ise rüya sahibi bağırsak problemleri yaşayabilirler.

Rüyada fare mor renkli olduğu zaman rüyanın içindeki detayları bilinmemesi halinde yorumlamalar yanlış şekilde yapılabilir. Bu nedenle çok dikkatli olmak gerekir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz