Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Fil Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada fil görmek ne anlama gelir? Rüyada zayıf fil, yürüyen fil, fil sürüsü görmek neyi ifade eder? Rüyada fil ile ilgili İslami kaynaklarda neler yazıyor? Rüyada fil bilgilerine yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Fil Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada fil görmenin anlamı kazancın artması, maddi anlamda güçlü olmak, sevilen insanlar ile vakit geçirmek şeklinde yorumlanabilmektedir. Rüyada fil çoğu zaman olumlu anlamlara sahip olduğundan sevilir. Ne var ki rüya her zaman olumlu anlamlar taşımayabilir. Rüya sahipleri istemeden bazı durumların içlerinde kendilerini bulabilirler. Özellikle rüya sahiplerinin siyah renkli fil görmeleri halinde olumsuz anlamların bilinir. Filin benzer şekilde yaralı, kanlar içinde ve hasta olması gibi etkenler de kişiler için olumsuz durumların vuku bulması anlamına gelir.

Rüyada Zayıf Fil Görmek

Rüyada zayıf fil görmenin anlamı çok çeşitlidir. Hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahip olduğu bilinen bir rüya türüdür. Rüyayı gören kişiler yakın zaman içinde beklenmedik şekilde haber alacakları işaret edilmiştir. Haberin içeriğini anlamak için filin özelliklerine daha derinden bakmak gerekir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada görülen fil hem zayıf hem yavru ise, rüya sahipleri terfi aldıklarını öğreneceklerdir. Eğer rüyada görülen fil yetişkin olmasına rağmen zayıf iseler kişilerin özel hayatlarında çok sevecekleri bir kadın  ya da erkek ile karşılaşacakları söylenir. Kişiler bu insanlar ile birlikte mutlu şekilde vakit geçirirler.

Rüyada domates görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Yürüyen Fil Görmek

Rüyada yürüyen fil görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir yolculuğa çıkacakları şeklinde yorumlanır. Eğer rüyada fil hızlı tempo ile yürüyorlarsa kişilerin yolculuğa çıkmalarındaki neden iş olur. Kişiler iş yapmak adına yola çıkarlar ve bu yolculuk sonrası güzel paralar kazanmayı hak ederler. Eğer rüyada yürüyen filin yavaş tempo ile yürüdükleri görülüyorsa, kişi dinlenmek amacı ile tatile çıkar. Kişiler tatilleri sayesinde enerjik, dinlenmiş, huzurlu ve mutlu olurlar.

Rüyada görülen filin yanında diğer fil arkadaşları da varsa rüyayı gören kişiye diğer insanların eşlik edeceği bilinmektedir. Kişilere eşlik eden arkadaşları ile güzel vakit geçirirler ve birbirlerine güzel arkadaş olurlar. Kişilerin filin tek yürüdüğünü görmeleri halinde ise yalnız başlarına yolculara başlayacakları söylenir.

Rüyada Fil Üstünde Olduğunu Görmek

Rüyada fil üstünde olduğunu görmenin anlamı rüya sahibinin ailesi ile arasının düzelmesi, evde bereket ve huzur olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişilerin aileleri ile geçmişten gelen problemleri bu rüya ile birlikte teker teker çözülür. Özellikle rüyada büyük bir filin üzerinde olduğunun görülmesi haline, kişilerin evde çok sevileceği, sayılacağı birlikte mutlu olacakları söylenir. Filin daha küçük görülmesi olumsuz alıglansa da aslında bu durumun başka bir anlamı vardır.

Rüya sahipleri eğer ufak bir filin üzerinde olduklarını görüyorlarsa bu durum kişileri kendilerinden küçük bir kimseden destek alacakları, bu sayede ailesi ile arasını düzelteceği şeklinde yorumlanır. Kişiler tek başına olduklarından çok daha efektif şekilde bu insanlar ile arasını düzelmiş olur.

Rüyada Fil Kavgası Görmek

Rüyada fil kavgası görmenin anlamı rüyayı gören kişilerin gerçekten d kavga etmesi, insanlar ile tartışması, arasının sevdiği insanlar ile bozulması şeklinde yorumlanmıştır. Rüya sahipleri eğer fil kavgasının büyük olduğu görürlerse kendi hayatlarında yaşadıkları kavga da büyük olur. Kişilerin kavga yüzünden moralleri bozuk olur, bir şey yapmak istemezler, kendilerinden feragat ederek başka insanları mutlu etmeye çalışabilirler.

Fil kavgasına dahil iki fil olduğu görülüyorsa rüya sahibinin aileden birisi ile kavga edeceği söylenir. Eğer fil kavgasında bir sürü fil olduğu görülüyorsa da kişilerin kavga etmedikleri kimse kalmaz. Kişiler çevrelerinde huysuz ve aksi insanlar olarak bilinmeye başlarlar. Sırf bu nedenle rüya sahipleri sosyal ortamlara çağrılmazlar. Kişilerin rüya sahiplerinden uzakta olmaları istenir.

Rüyada Fil Yavrusu Görmek

Rüyada fil yavrusu görmenin anlamı yeni oluşumlarda bulunmak, kendini yetiştirmek, kişisel gelişime önem vermek gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin yaşamlarında çok şanslı olacaklarını ve kişilerin asla üzülmeyeceklerini söyleyen bazı islam alimleri bulunur. Bu kişiler görülecektir ki, yaşamlarında yeni bir sayfa açarlar. Eğer bir kimse rüyasında fil yavrusu görürlerse kişiler:

  • Yeni bir işe girebilir,
  • Yeni bir hobi icra etmeye başlayabilir,
  • Yeni bir eve taşınabilir,
  • Yeni bir araba alabilirler.

Rüyada Fil Dansı Görmek

Rüyada fil dansı görmenin anlamı rüya sahibinin eğlenmesi, rüyayı gören kişilerin güzel vakit geçirmesi şeklinde yorumlanır. Rüya sahipleri eğer filin ormanda dans ettiklerini görürlerse rüya sahipleri evde yakın arkadaşları ile birlikte eğleneceklerdir. Kişiler eğer filin gece klübünde dans ettiklerini görürlerse de bu durum kişilerin dışarıda daha geniş bir çevrede eğlenecekleri anlamını taşır. Rüya sahipleri fillerin hareketli bir müzikte dans ettiklerini görürlerse rüya sahiplerinin yaşamlarında hareket olacağı, kişilerin bu hareketten de son derece memnun olacakları söylenir. Fakat eğer filler club tarzı müziklerde dans ediyorlarsa, kişilerin yaşamlarında tam tersi durgunluk olacağı rüya sahiplerinin de bu durgunluktan hoşlanmayacakları aksine bu durumdan nefret edecekleri söylenir.

Rüyada Fil Yemi Görmek

Rüyada fil yemi görmenin anlamı yemek yapmayı öğrenmek, yeni ev hobileri kazanmak, rüya sahiplerinin önemli bir iddiaya girmesi gibi farklı şekillerde yorumlanmıştır. Rüya sahibi erkek de olsa kadın da olsa bu rüyayı gördükten sonra yemek yapmaya merak salacaktır. Kişiler evde kendileri ve diğer insanlar için çeşit çeşit yemek hazırlarlar ve bu durum onların hoşuna gider. Rüya sahiplerinin fil yeminin filler tarafında yendiğini görmeleri halinde rüya sahiplerinin başarılı bir şekilde yemek yapacakları söylenir. Kişiler bu işi yapma konusunda iyi olurlar ve rüya sahiplerinin çevresinde yer alan insanlar onun yemek yapmasından hoşlanırlar.

Rüyada Fil Beslediğini Görmek

Rüyada fil beslediğini görmenin anlamı çocuk büyütmek, hayvan sahiplenmek ve aile olmak gibi anlamlara sahiptir. Rüyada beslenen filin açık renkli olması halinde rüya sahiplerinin bir hayvan sahiplenecekleri söylenir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda;  bu hayvan ya kedi ya da köpek olur. Bunun dışında rüya sahipleri kendilerini başka hayvanlara karşı yakın hissetmezler. Kişiler eğer koyu renkli bir fil görürlerse de bu durum kişilerin evlatlık çocuk sahiplenmesi, çocuk doğurmak, doğmuş bir çocuğa annelik ya da babalık yapmaları şeklinde yorumlanır. Koyu renkli filin yetişkin olduğu görülüyorsa, rüya sahiplerinin çocuk sahiplenecekleri söylenir. Fakat eğer fil henüz yavru ise kadın olan rüya sahipleri çocuk doğururlar ya da baba olurlar.

Rüyada Fil Tüyü Görmek

Rüyada fil tüyü görmenin anlamı tüy gibi hafiflemek, rahatlamak ve fazlalıklardan kurtulmak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişileri yaşamda hiçbir şey rahatsız etmez. Çünkü bu kişilerin kendilerini en iyi şekilde terbiye ettikleri, olumsuz olaylar karşısında hemen yelkenleri suya indirmedikleri görülür. Rüyasında bir tane fil tüyü gören kişilerin, kendilerini rahatsız eden bir tane önemli problemi çözecekleri söylenir. Kişilerin çok fazla fil tüyü görmesi olumlu rüyalardan bir tanesidir. Çünkü kişiler kendilerini rahatsız eden bir çok olay ile savaşarak bu olaylara bir çözüm getireceklerdir. Bazı ilmi kaynaklarda rüyayı gören kişilerin sorunlarını çözmeseler de yinede mutlu ve mesut yaşamlarına devam edecekleri söylenir.

Rüyada Fil Dişi Görmek

Rüyada fil dişi görmenin anlamı diş sağlığı hakkında önemli bilgiler verdiği söylenir. Eğer kişiler rüyada fil dişinin çürük olduğunu görmeleri halinde kendi dişleri de çürür. Rüyada kişilerin beyaz ve sağlıklı diş görmeleri halinde ise kişilerin şanslarının yaver gideceği, yaşamlarında diş problemleri ile karşılaşmayacakları söylenir. Değişik renklerde görülen fil dişlerinin her birinin farklı anlama sahip olduğu bilinmektedir. Örneğin pembe renkli dişler, rüya sahiplerinin diş değil başka bir sağlık problemi ile karşılaşacakları şeklinde yorumlanır. Mor renkli dişler rüya sahibinin başının ağrıyacağı anlamına gelir.

Rüyada Ağlayan Fil Görmek

Rüyada ağlayan fil görmenin anlamı rüya sahibinin üzülmesi, kötü bir haber almak, sevilen kişiden kazık yemek gibi olumsuz anlamlara sahip olan bir rüya türüdür. Ağlayan fil gören kişilerin özel hayatlarında problemlerinin eksil olmayacağı bilinmektedir. Bu nedenle görülmesi arzu edilmeyen olumsuz rüyalardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Eğer birden fazla fil olduğu görülüyorsa rüya sahiplerinin çok fazla problem ile karşılaşacakları bu nedenle de sürekli ağlayacakları söylenir.

Rüyada Çölde Fil Görmek

Rüyada çölde fil görmenin anlamı derde derman bulmak, problemin çözülmesi ve dertlerin unutulması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra kendilerini üzmelerine neden olan olayla bir çözüm getireceklerdir. Çölde görülen fillerin boyutunun ne kadar çok olduğu görülürse, rüya sahiplerinin o denli önemli ve büyük problemlere çözüm getirecekleri bilinir. Kişiler küçük fil görürlerse, kendilerini rahatsız eden ufak tefak problemlere çözüm bulabilirler.

Rüyada deve görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Düşen Fil Görmek

Rüyada düşen fil görmenin anlamı rüya sahibinin ayağının kaydırılması, rüya sahibine sinsi plan hazırlanması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişilerin kasten üzüleği çünkü rüya sahiplerinin kıskanıldığı bilinmektedir. Rüya sahipleri eğer rüyalarında filin ayağının kayarak düştüğünü görürlerse rüya sahiplerinin çok yakınında olan insanlar da bir tanesi ona plan kurarak ayağını kaydıracakları şeklinde yorumlar yapılır. Eğer fil rüyada kendi dikkatsizliği yüzünden düşmüşse rüya sahiplerinin de kendi dikkatsizlikleri yüzünden bazı işlerde başarı elde etmelerinin mümkün olmayacağı söylenir.

Rüyada Fil Sürüsü Görmek

Rüyada fil sürüsü görmenin anlamı hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Fil sürüsünün ne anlama geldiğini anlamak için rüyada yer alan fillerin hangi özelliklerde olduğunu anlamak gerekir. Fillerin sayısının kaç olduğu, zayıf mı şişman mı oldukları, sürülerin nerede oldukları, hangi yolu kullandıkları gibi ufak gibi görünen detaylar aslında oldukça önemlidir. Kişiler eğer fil sürüsünün çok büyük olduğunu görürlerse, rüya sahiplerinin önemli bir haber alacakları söylenir. Haberi verecek olan kişi, rüya sahibinden mevkice daha üstte yer alan bir kimse olacaktır. Eğer fil sürüsü küçük ise, rüya sahibi kendinden yaşça daha küçük olan bir insandan haber alır. Haberin içeriği iş ya da özel hayat ile ilgili olabilir. Para kazanmak, yeni sevgili gibi.

Rüyada Fil Sevdiğini Görmek

Rüyada fil sevdiğini görmenin anlamı aşık olmak, birini sevmek ve yeni bir ilişkiye başlamak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahiplerinin rüyalarında görecekleri filin siyah olması halinde rüya sahibinin yanlış kişiye aşık olacakları anlamını taşır. Kişiler ne yazık ki kendileri için iyi olmayacak bir insanla birlikte olacaktır. Rüyada fil eğer bilinen fil renklerine sahip ise, rüya sahiplerinin doğru insana aşık oldukları, aynı zamanda kişilerin bu insanlar ile yaşamlarını birleştirecekleri söylenir. Fil sevmek, İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kişilerin aslında gerçek yaşamlarında sevecekleri insanların sembolüdür. Kişi ne kadar çok fil sevdiğini görürse aslında o kadar çok insanı hayatına alır ve bu insanlardan hoşanırlar.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz