Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Gelin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gelin görmek ne anlama gelir? Rüyada gelin ve damat, gelin arabası, dans eden gelin, gelin annesi, yeni gelin görmek neyi ifade eder? Rüyada gelin ile ilgili rüya alimleri neler diyor? Yazımız içerisinden riya hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Gelin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gelin görmenin anlamı hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Bir çok islam alimine göre rüyada gelin görmek rüya sahibinin kısmetinin açılması, rüya sahibinin evlenmesi ve çocuk sahibi olma gibi anlamlara geldiğini söylemişlerdir. Bununla beraber, rüya içinde atlanılan küçük bir detay bile rüyanın anlamının ciddi ölçüde değişmesine neden olabilir. Bu rüya yalnızca olumlu anlamlara sahip değildir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında gelin gören kişilerin (gelinin mutsuz olması, yaşının küçük olması) halinde kişilerin evliliklerinde ve özel hayatlarında büyük problemlerle karşılaşacakları söylenmektedir.

Rüyada Mutsuz Gelin Görmek

Rüyada mutsuz gelin görmek rüya sahibi için olumsuz anlamlara sahip bir rüya türüdür. Bu rüyayı gören kişilerin işlerinin bozulacağı, rüya sahiplerinin önemli miktarda para kayıp edecekleri söylenir. Kısacası bu rüya, gelmesi çok yakın olan bir ekonomik krizin habercisi niteliğindedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; mutsuz gelin gören kimselerin kendilerinin de mutsuz olacakları söylenir. Kişilerin özellikle maddi konularda asla yüzü gülmez. Kişiler borç harç içinde olduklarından çevrelerine karşı sürekli mahçup halde olurlar.

Rüyada ayı görmek ne anlama gelir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada Kilolu Gelin Görmek

Rüyada kilolu gelin görmek pek çok ilmi kaynak ilgilendiği zaman, olumsuz anlamlara sahiptir. Rüyasında kilolu gelin gören kişilerin başlarına istenmeyen olayların geleceği söylenmektir. Bu olayların özel hayatı ilgilendiren olaylar oldukları bilinmektedir. Kişiler çok sevdikleri ve hatta birlikte oldukları insanların aslında kendilerinden hoşlanmadıklarını öğreneceklerdir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda eğer rüyada kilolu gelinin dans ettiği görülüyorsa rüyanın olumsuz anlamları daha fazla olur. Eğer kilolu gelin bol makyajlı görülmüşse, rüya sahiplerinin kısa bir süre için yalan bir mutluluk içinde olacakları söylenir. Rüya sahipleri ardından gerçek konumlarına ulaşacaklar ve ne yazık ki mutsuz olacaklardır.

Rüyada Sarışın Gelin Görmek

Rüyada sarışın gelin görmek rüya sahibinin kısmetinin açılması anlamına gelmektedir. Rüya sahibi kısa süre içinde istedikleri kimse ile evleneceklerdir. Eğer rüyayı gören kişiler zaten evli iseler bir daha çift oldukları kişiler ile bir daha asla kavga etmezler. Çocuk yapmayı düşünebilirler. Kişilerin hayatlarında mutsuzluk asla söz konusu olmaz. Eğer sarışın gelinin aynı zamanda makyajlı olduğu da görülüyorsa, rüya sahibinin özel hayatından çok memnun ve mutlu olacağı söylenir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyasında sarışın gelin gören kimselerin hayatlarına yeni bir kimse gireceği söylenir. Rüya sahipleri bu kişiler ile birlikte iş yapmaya başlayabilirler ya da özel bir ilişkiye başlayabilirler.

Rüyada Yaşlı Gelin Görmek

Rüyada yaşlı gelin görmek rüya sahibinin garip bir haber alması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi hiç olası olduğunu düşünmediği bir konuda şaşırtıcı bir bilgi sahibi olacaktır. Bazı ilmi kaynaklarda yaşlı gelinin bol miktarda para kazanmaya işaret ettiğini söyleyen yorumlar bulunmaktadır. Yaşlı gelin eğer rüyada düğünde görülmüşse, rüya sahibinin yeni bir ev alacağı söylenmektedir. Rüya sahipleri ev ile birlikte araba, kıyafet, mal mülk de alarak mal varlıklarına yenisini ekleyeceklerdir. Bazı islam alimleri bu rüyanın anlamının aslında iyi olmadığını tam tersi, rüyanın rüya sahibine şer getireceği anlamına geldiğini söylemişlerdir. Eğer yaşlı gelin zorla evlendirildiği görülüyorsa, rüya sahibinin hayatında istediği dilekleri kabul olur. Kişiler her anlamda kendilerini bir bütün ve iyi hissederler.

Rüyada Çocuk Gelin Görmek

Rüyada çocuk gelin görmek anlamları olumlu olmayan bir rüyadır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda çocuk gelin görmenin rüya sahibinin bir tanıdığının vefat etmesi anlamına geldiği söylenmektedir. Bu tanıdık kişi rüya sahibi için önemli bir konumda olacak, kişinin kayıp edilmesi ile birlikte rüya sahibi büyük bir üzüntü içine girecektir. Rüya sahibinin çocuk gelin görmesinden kısa süre sonrasında rüyayı gören kişilerin depresyona gireceği, lumsuz haberler alacağı söylenmektedir. Rüya sahibi başına kötü olaylar geldiğini düşüneceğinden kendisini kötü hissetmekten alı koyamaz duruma gelir.

Rüyada Düğünde Gelin Görmek

Rüyada düğünde gelin görmek bir çok anlama sahip olduğundan, rüyanın içeriğinin iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Rüyada görülen gelin eğer orta yaşlı ise, rüya sahibinin orta yaşlarda bir evlilik yapacağı söylenmektedir. Rüyada görülen gelinin yaşlı olması halinde rüyanın iki anlamı bulunur. Eğer rüya sahibi zaten evli ise bu rüya, rüya sahibinin evliliğinde problemler yaşaması anlamına gelir. Eğer rüya sahibi evlenmemişse, yaşı ileri olana kadar bir evlilik gerçekleştirememesi anlamına gelir. Rüyada görülen gelinin mutsuz olması rüya sahibinin canının yanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi kötü bir hastalığın pençesine düşebilir ya da kişi trafik kazası gibi kazalar yüzünden bir takım problemler ile karşılaşabilirler.

Rüyada Sokakta Gelin Görmek

Rüyada sokakta gelin görmek rüya sahibine zarar vermek isteyen bir düşmanın olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin çok yakının bulunan ve aslında dostmuş  gibi görünen kişilerin dost olmaktan çok uzak oldukları görülecektir. Bu kişiler rüya sahibine çaktırmadan zarar vermek için her türlü sinsiliği ve planları yaparlar. Rüya sahipleri sırf bu insanlar yüzünden çevrelerinde bulunan bütün insanlardan şüph e ederek paranoyak davranışlar içine girebilirler.

Sokakta görülen gelinin pişman olma anlamına geldiğini söyleyen bazı rüya yorumları da bulunmaktadır. Kişiler geçmişte almış oldukları kararlardan pişman olarak hatalarını telafi etmek için çaba göstermeye başlayabilirler.

Rüyada Hamile Gelin Görmek

Rüyada hamile gelin görmek rüya sahibinin korkması, parasız kalmak, uykusuz ve yorgun olmak, çok çalışmak gibi birbiri ile bağlantısı yok denecek kadar çok rüyaların ortaya çıkması anlamına gelmektedir. Rüya sahipleri eğer hamile gelinin düğünde mutlu olduklarını görüyor iseler bu durum, çok çalışmanın bir işareti olarak kabul edilir. Rüya sahipleri verdikleri emeğin bir sonucu olarak istedikleri her şeye sahip olacaklardır. Eğer hamile gelinin karnı burnunda ise, doğum yapmaya yakın bir zamandaysa, bu durum rüya sahibinin bazı korkuları olduğuna işaret eder. Rüya sahipleri insanlardan korkabilir ya da fobileri olabilir.

Rüya sahibinin hamile gelini düğünde göbek atarken görülmesi olumlu karşılanmaz. Bu rüya genellikle rüya sahiplerinin korktuğu şeylerin başına gelmesi şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Evlenmek İstemeyen Gelin Görmek

Rüyada evlenmek istemeyen gelin görmek İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüya sahiplerinin istemedikleri bir olaya şahit olmaları şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüyasında kişi evlenmek istemeyen gelini yaşının küçük olduğunu görüyorsa, rüya sahibi ailesinden bir kimsenin yaptığı çok kötü bir şeye tanıklık eder. Eğer rüyada gelinin evlenmek istememesine rağmen rol yaptığı görülüyorsa, rüya sahibinin çok yakın bir dostu tarafından ihanete uğrayacağından bahsedilir.

İstenmeyen gelin eğer kaynana ile kavga ederken görülüyor ise, bu durum rüya sahiplerinin çok sevdikleri bir insan ile kavga etmeleri şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri istemeden de olsa sevdikleri bir kimsenin kalbini kıracakları söylenmektedir. Kişilerin bu rüyayı gördükten sonra aileleri ile de aralarının bozulacağı söylenir. Evlenmek istemeyen gelin  son olarak hayvan sahiplenmeye işaret edebilir. Rüya sahipleri kedi ya da köpek gibi bir hayvanı sokaktan evine alarak onlar için yuva olacaktır. Kişi böylece islam dinine göre güzel bir sevap işlemiş, yardıma muhtaç olana yardım etmiş sayılır.

Rüyada Ağlayan Gelin Görmek

Rüyada ağlayan gelin görmek rüya sahibinin başına onu üzen bir olayın gelmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada gelin ağladığında bütün islam alimleri bu durumun kötü olayların gelişeceği şeklinde uyarıda bulunmuşlardır. Rüya sahipleri sağlıklarını bozabilirler. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında ağlayan gelin gören kişilerin sağlıkları için iyi tercihler yapmaları gerekmektedir. Kişiler bu dönemde sağlıklı beslenme ve spor alanlarında kendilerine önem göstermelidirler. Aksi halde kişiler dönüşü olmayan hastalıklar yüzünden sağlıklarından olabilirler.

Rüyada Gelin Annesi Görmek

Rüyada gelin annesi görmek rüya sahibinin ailesi ile arası düzelmesi, iletişimin kuvvetli olması ve sorunların ortadan kalkması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin aile anlamında şanslı insanlar oldukları söylenmektedir. Kişilerin önceden aileleri ile problemleri varsa bu problemler son bulur. Kişiler artık arkadaşları da dahil olmak üzere insanlar ile kavga ederek enerjilerini boş yere harcamazlar. Bu rüyayı gören kişilerin çevrelerinde bulunan insanların bile mutlu olacağına dair bir söylem vardır.

Rüyada Yeni Gelin Görmek

Rüyada yeni gelin görmek farklı anlamlara sahiptir. Gelinin özellikleri ve mutluluğu gibi detaylar bize rüyanın olumlu ya da olumsuz anlamının hayat bulacağını bize söylerler. Rüyasında yeni gelin gören kimseler eğer gelinin mutlu olduğunu görüyor iseler, rüya sahibinin hayatında her şey istedikleri gibi gidecektir. Fakat eğer gelin mutsuz ise rüya sahibi hayattan istediklerini almak konusunda şanslı olmayacaktır. Rüya sahipleri aksine bu yolda bir çok şeyden feragat etmek, yapmak istedikleri konularda fedakarlık yapmak zorunda kalacaklardır.

Rüyada araba görmek neyi ifade eder? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Dans Eden Gelin Görmek

Rüyada dans eden gelin görmek rüya sahibinin hayatının anlamlı olması, kişilerin hayatlarını yaşarken eğlenmeleri, kişilerin mutlu mesut yaş almaları şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişiler hayatlarından problem olsa dahi mutlu olan kişilerdir. Çünkü kişiler öyle bir olgunluk seviyesine ulaşacaklardır ki, artık sıkıntılar bile onlara bal gelir. Kişiler hayatlarında yer alan sıkıntılarına nasıl bakmaları gerektiği konusunda bilge kişilikler haline gelirler.

Rüyada Gelin Ayakkabısı Görmek

Rüyada gelin ayakkabısı görmek rüya sahibinin gezmesi, yeni yerler görmesi, keşfedilmek gibi farklı anlamlara sahiptir. Görülen gelin ayakkabısı beyaz renkli ise rüya sahibi yurt dışına çıkar. Eğer gelin ayakkabısı kırmızı renkli ise rüya sahibi başka bir yere gitmeden yeni yerler keşfeder. Önceden aynı bulunduğu yerlerde aslında ne kadar farklı şeylerin olduğunu fark eder. Çünkü rüya sahiplerinin farkındalık ve dikkat konusunda gelişmeleri son hızla ilerleyecektir. Bir islam alimi gelin ayakkabısı gören kişilerin sıkıntılarından kurtulacağını söylemiştir. Rüya sahipleri özellikle bu rüyayı gördükten sonra maddi anlamda kendilerinin ne kadar güçlü olacaklarına kendileri bile şaşıracaktır.

Rüyada Gelin ve Damat Görmek

Rüyada gelin ile birlikte damat görmek ekip olmak, takım halinde bir işi başarmak, aile olmak, çocuk sahibi olmak gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahipleri gelin ile damadı birlikte gördükleri zaman hayatlarını bir başka insan hatta içine yaşamaya başlarlar. Kişilerin başka canlılara karşı da sorumluluğu olur. Eğer gelin ve damat rüyasında düğünde görülüyor ise rüya sahibinin şansının açılması anlamına gelir. Eğer rüyada görülen gelin ve damat arabada ise, rüya sahiplerinin hayat arkadaşları ile bir problem yaşayacakları söylenmektedir.

Rüyada gelin damat ile birlikte görüldüğü zaman, rüya sahibinin rahatsızlık duyduğu çok büyük bir yükümlülükten kurtulacakları söylenmektedir. Eğer gelin ve damadın mutsuz olduğu görülürse bu durum rüya sahiplerinin sıkıntılarına bir süre daha göğüs germeleri gerektiği anlamını taşır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz