Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Gelinlik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gelinlik görmek ne anlama gelir? Rüyada temiz gelinlik, gelinlik dikmek, mavi gelinlik, siyah gelinlik, kırmızı gelinlik, gelinlik giymek görmek neyi ifade eder? Rüyada gelinlik hakkında gerçek tabirlere ve İslami açıklamaların tümüne yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Gelinlik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gelinlik görmek, alimler tarafından evlilik ile ilgili olarak yorumlanır. Bazı yorumcuların tabirine göre ise rüyada gelinlik görmek güzel bir haber almaya işaret eder. Rüyayı gören kimsenin mutlu bir haber alacağına ve aldığı haberin, kişinin hayatında güzel gelişmelere neden olacağına delalet eder. Rüyayı gören kimse, bu haber ile beraber hayatıyla ilgili kararlar verecek ve hayatını bir düzene koyacaktır.  Bu yönü ile gelinlik görmek, yol gösteren rüyalar arasında yer almaktadır.

Rüyada gelinlik görmek genel olarak her duyan için evlilik olarak yorumlanmaktadır. Bu rüya genel olarak hayra yorulur. Gelinlik görmek; içinde bulunulan durum, gelinliğin rengi, temiz ya da kirli olması gibi faktörlere göre farklı anlamlara gelen bir rüyadır.

Rüya gelinlik görmek psikolojik olarak incelenecek olursa, rüya gören kimsenin mevcut ilişkinizin içinde kendisini nasıl hissettiğinin simgesidir. Örneğin; kişinin kendisini güzel bir gelinlikle görmekle, kendisini ilişki içinde değerli ve mutlu hissettiğinin göstergesidir. Eğer rüyayı gören kimsenin giydiğiniz gelinlik kirli ve aslında içten içe sevmediği bir tarzda ise, bu durumda rüyayı gören kişi kendini değersiz hissediyor ve ilişkisinde bir şeylerin yanlış gittiğini düşünüyor olabilir. Ya da karşısındaki kişinin tavırlarından ciddi ölçüde rahatsızlık duyuyor olabilir.

Rüyada Gelinlik Giymek

Rüyada gelinlik giydiğini görmek, mutlu bir yaşamı ifade eder. Rüyasında gelinlik gören kimsenin, evlendiği kişi ile beraber hayatı boyunca mutlu olacağına delalet eder. Ancak rüyasında görmüş olduğu gelinliğin durumuna göre bu rüyanın yorumu olumlu ya da olumsuz olabilmektedir.

Rüyada gelinlik giymek; eğer giyilen gelinlik temiz ve parlak ise mutlu gidecek olan bir evlilik olarak yorumlanır. Eğer rüyada giyilen gelinlik kirli ise yanlış bir evliliğe işaret eder. Ancak genel kabul görmüş yorum olarak, gelinlik giymek mutluluk ve huzura işarettir. Gelinin eve gelmesi aile için bereket, bir genç kızın kendisini  gelin olarak görmesi ona talip olan hayırlı kişilere, bir erkeğin gelin görmesi ise rüyayı gören kişinin arzu ettiği işin gerçekleşmesine çıkar.

Rüyada deprem görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Kırmızı Gelinlik Görmek

Rüyada kırmızı gelinlik görülmesi, kişinin aşk ilişkisini işaret eder. Rüyayı gören kimsenin çok büyük bir aşk yaşayacağı ve aşık olduğu kişi ile mutlu bir evlilik yapacağına işarettir.

Başka bir tabire göre ise, kırmızı gelinliği gören ya da giyen her kimse, aile hayatında sorun yaşayacaktır. Bu sorunlarla başa çıkarken gönül ilişkisinde olduğu birinden destek alacaktır. Rüya sahibine yardımcı olan kişi hayırlı bir insan ise, aile ile ilgili sorunlar çözülecektir.

Rüyasında kırmızı gelinlik gören kadınlar için bu rüya hayra yorulurken, erkekler içinse kötü anlam taşımaktadır.

Rüyada Evliyken Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyasında evli bir kadın kendisini gelinlik giymiş olarak görürse, bu rüya o kişinin yakın zamanda sahip olacağı vefalı, dürüst, güvenilir bir evlada işaret eder. Rüyada evli kadının gelinlik giymesi, onun sahip olacağı sağlıklı, sevecen bir bebeğe işaret eder. Bu rüyayı gören kadın için kısa bir süre içerisinde anneliğe işaret eder. Eğer rüya gören kimsenin çocukları varsa, bu çocuklar için yüksek tahsile, maddi kazanca, başarıya, mal varlığına işarettir.

Rüyada Beyaz Gelinlik Görmek

Rüyada beyaz gelinlik giymek, rüyayı gören kişinin kısa bir süre içerisinde güzel bir haber alacağına işaret eder. Bu kimsenin olmasına ihtimal vermediği, uzun zamandır istediği bir dileğinin en kısa zamanda gerçekleşmesine delalet eder. Rüyada beyaz gelinlik giydiğini görmek, genel anlamda olumlu gelişmelere işaret eden, rüya göreni umutla dolduran bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişi, kendi yaşamı istediği için dilediğinden çok daha iyisine kavuşur  ve bu kimsenin kalbinden geçtiği şekilde, maddi ve manevi anlamda bolluk bereket, sevgi ve sağlık içinde geçireceği bir hayatı olur. Eğer rüyasında beyaz gelinlik gören kişi evli ise, bu kişiler ömür boyu devam edecek olan bir hane mutluluğuna, eşi ile arasında ömür boyu sürecek olan bir sevgiye delalettir. Eğer rüyasında beyaz gelinlik gören kişi bekar ise, tüm dileklerinin gerçek olup, hayalindeki gibi bir evlilik yaşayacağına delalet eder. Aynı zamanda beyaz gelinlik giyen kişi iş ve kariyer hayatı ile ilgili niyetlerinde de pek çok olumlu gelişme yaşar ve çabalarının karşılığını alır. Rüyayı gören kişinin iş ve toplumsal olarak statüsü yükselecek, maddi olarak rahatlayacak refaha kavuşacaktır. Rüyada beyaz gelinlik görmek, rüyayı gören kişinin hayatında yeni başlangıçlar yapacağını ve bu başlangıçların kişiye güzel gelişmeler getireceğini işaret eder.

Rüyada Kızının Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada kızının gelinlik giydiğini görmek, eğer rüya sahibinin bir kızı varsa, onun evlendiğini göreceği şeklinde yorumlanır. Ancak rüyayı gören kimse henüz evli değilse ya da evli olduğu halde bir kız çocuğu yoksa, bu durumda onun hayatında olan ve kızı yerine koyduğu kişinin çok güzel bir haberini en kısa zamanda alacağına yorumlanır.

Rüyada Kendisini Gelin Görmek

Rüyada gelin olduğunu görmek, rüyayı gören kimseyi bekleyen mutlu ve hayırlı günlere delalet eder. Bu kişi için yaşamının en mutlu dönemi başlamak üzeredir. Eğer bir kadın,  rüyasında kendini gelin olarak görüyorsa, bu onun özgürlük isteği ile hayatındaki sorumluluklar arasında bir seçim yapması gerektiğine işaret eder. Eğer bir erkek rüyasında gelin görüyorsa, bu onun evliliğe hazır olup olmadığının bir testidir. Bu konuda kararsız olanlar, rüyalarının gönderdiği sinyallerle yollarını bulur. Psikolojik olarak bakıldığında ise, rüyada evlenmek ya da bir düğüne katılmak,kişinin  iç dünyamızdaki talep ve istekleri ile, dış dünyada yaşananlar arasındaki farklılığı yansıtır.

Rüyada Duvak Görmek

Rüyada gelinlik duvağı görmek, alınacak olan güzel bir habere işarettir. Kısa süre içinde alınacak olup, rüyayı gören kişiyi çok mutlu edecek bir habere delalet eder. Burada gelecek olan haberinin süresinde belirleyici faktör, duvağın uzunluğu olarak yorumlanmaktadır. Uzun duvak gerçekleşmesi biraz zaman isteyen istek ve arzuya, kısa duvak kısa zamanda gelecek güzel haber ve gelişmelere işaret eder. Geniş bir duvak ise büyük bir aileye sahip olmaya işaret eder. Kirli ve yırtık duvak, kişinin içsel dünyasında yaşadığı olumsuz duyguları yansıtır.

Rüyada Yırtık Gelinlik Görmek

Rüyada yırtık gelinlik görmek, rüyayı gören kimsenin alıngan bir yapıda olduğuna işaret eder. Bu kimse iş hayatında önemli sorumluluklar alacak ve bu sorumlulukları layıkı ile yerine getirecektir. Rüyada gelinlik görmek genel olarak duygusal anlamda mutluluğa işaret ederken, yırtık gelinlik görmek ticari anlamda başarı ve zenginliğe, bahtın açılmasına, iş yerinde terfiye işarettir. Başka bir yoruma göre ise, yırtık gelinlik ise ufak olayların beklenenden daha çok uzayarak sıkıntı yaratmasına işaret der. Diyanete göre rüyada yırtık gelinlik görmek; makul ve mantıklı hareket edecek durumda olmamaya, imanlı ve merhameti güçlü olan bir yakına akıl danışmaya, kötülüğe yönelmeye işaret eder.

Rüyada Siyah Gelinlik Görmek

Rüyada kara gelinlik görülmesi ya da gelinliğin beyaz yani normalin dışında siyah, gri ya da koyu bir renge sahip olması veyahut kirli olması rüyayı gören kimsenin evliliğinde yaşayacağı sorunlara işaret etmektedir. Yalnızca aile hayatında değil, iş hayatında da kişinin çabalarının sonuç vermeyeceği, yapacağı yatırımlardan kazanç sağlayamayacağı olarak yorumlanır. İnsan ilişkilerinde sorun yaşamaya, diğer insanların tepkisini çekecek olumsuz davranışlarda bulunmaya, boşa vakit harcamaya işaret eder. Başka bir yoruma göre ise rüyada siyah gelinlik, kısa süre içerisinde gelecek olan evlenme teklifi ve akabinde mutlu bir evlilik, evine bağlı, hayırlı bir eş olarak yorumlanır.

Rüyada Mavi Gelinlik Görmek

Rüyada mavi gelinlik görmek, eğer rüyayı gören bekar bir genç kız ise, güzel bir evlilik yapması için sabır göstermesi gerektiğine, bu süreçte de maneviyata yönelerek ailesi için hayırlı bir evlat olması gerektiğine işaret eder. Rüyada mavi gelinlik görmek aynı zamanda, rüya sahibinin ailesi ile kalarak onlara bakacağı, aşırı sorumluluk nedeniyle evlenmeyi erteleyeceğine yorumlanır. Bu durumda rüya sahibi ya çok geç yaşta bir evlilik yapacak, ya da evlilik yapmayacaktır.

Rüyada Düğün Görmek

Rüyada gelin ve damat ile düğün görmek; rüyayı gören kişi eğer bekar ise evliliğe, evli ise kendi işini kurmaya işaret eder. Eğer rüyayı gören kimse hamile ise ikiz çocuk sahibi olmaya işaret eder.

Evli birinin düğün görmesi; kısa bir süre içerisinde büyük bir başarıya imza atacağına ve bu başarının çevresi tarafından kıskançlık olmaksızın sevinçle karşılanacağına işaret eder. Bekar birinin rüyasında düğün görmesi; beklemediği bir anda hayatına birinin girmesine ve sevdiği insan ile evlilik kararı almasına işaret eder. Gelin ve damadın mutsuz olduğu, tartışma ve kavganın hakim olduğu bir düğün görmek ise, aile içerinde tartışmaların yaşanacağına veya yakın çevreden birinin vefatına işaret eder.

Rüyada baklava görmek neyi ifade eder? Yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Rüyada Bekar Birinin Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada bekar bir kızın gelinlik giydiğini görmesi, o kişinin kısa bir süre içerisinde evleneceğine işarettir. Bazı alimlere göre ise rüyada gelinlik giymek yakın zamanda duyulacak güzel bir haberdir. Rüyasında gelinlik gören bekar bir genç kız, yakın zamanda aşık olacağı kimse ile karşılaşarak onunla mutlu ve uzun ömürlü bir evlilik gerçekleştirir. Gelinliğin durumuna göre bu rüyanın yorumu da farklılık göstermektedir. Beyaz gelinlik mutlu bir evliliğin; kısa gelinlik  hanede yaşanacak olan maddi sorunların; uzun gelinlik uzun ve mutlu bir ömrün; kabarık gelinlik giymek ise maddi olarak zenginliğin ve mal varlığının artacağının habercisidir.

Rüyada Kırmızı Beyaz Gelinlik Görmek

Rüyada görülen kırmızı beyaz gelinlik, rüyayı gören kimsenin eğer bekar ise yeni bir ilişkiye başlayacağına, yaşayacağına işaret eder. Bu ilişkinin hem güzel hem kötü tarafları olacaktır. Bu kişi ile evlenip, evlilik hayatında sorunlar yaşanacağına yorumlanmaktadır. Kırmızı beyaz gelinlik, günahlarla birlikte sevaba yani iyi ve kötünün bir arada varlığına delalet eder.

Rüyada Gelinlik Dikmek

Rüyada gelinlik diktiğini görmek, eğer rüya sahibi çalışıyorsa iş hayatı, eğer okuyorsa eğitim hayatı ile yorumlanır. Rüya gören kimsenin eğitim hayatı ya da iş hayatı ile ilgili durumlar yolunda gitmeyecektir. Rüyayı gören kimse kendine yeni bir yol çizerek, aynı hataları tekrar yapmadan başarıya ulaşacaktır.

Rüyada Temiz Gelinlik Görmek

Rüyada temiz gelinlik giyiliyor ise bu durumda rüyayı gören kişinin evliliği, bu kişiye mutluluk getirecek demektir. Parlak, temiz ve güzel bir gelinlik güzel haber demektir. Rüyada gelinlik görmek, kişinin bekar ise güzel bir evlilik yapacağına yorumlanır. Eğer kişi evli ise temiz gelinlik, kariyer basamaklarını hızla çıkacağına işaret eder.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz