Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Gemi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gemi görmek ne anlama gelir? Rüyada gemi direği, gemi dümeni, havada gemi, gemi yolculuğu yaptığını görmek neyi ifade eder? Rüyada gemi hakkında gerçek yorumlar nelerdir? Alimlerin açıklamalarına ve ayrıntılı bilgilere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Gemi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gemi görmek, genel olarak hayra ve yolculuğa yorulmaktadır. Pek çok dini alime göre farklı yorumlanan bu rüyanın en genel yorumu ise uzaktan bir gelecek kişinin ya da haberin olmasıdır. Alimler genel olarak rüyada görülen geminin bulunduğu konuma ya da duruma göre farklı yorumlamalarda bulunabilmektedirler. Bu yüzden rüyada bir gemi görüldüğünde genel olarak bulunduğu durum ve belirgin özelliklerine göre araştırma yapılmalıdır. Bu durumun en büyük sebebi, görülen geminin farklı durumlara göre farklı pek çok anlama sahip olabileceğidir. Rüyada görülen gemi için üzüntü ve darlık içinde bulunan kimseler için kurtuluşa ulaşma ve feraha erme anlamlarına gelmektedir. Bazen de bu rüya bazı alimler tarafından kişinin uzun zamandan beri sahip olmak istediği ya da ümit ettiği şeylere sahip olma ya da kavuşma anlamı taşımaktadır.

Rüyada Gemi Görme

Rüyada görülen gemi, genel olarak beklemediğiniz anda gelecek bir misafirin en büyük habercisi olarak nitelendirilmiştir. İmamı Gazali (r.a) rüyada görülen gemiyi yolculuk, sıkıntı, ayrılık, tabut ve kazanç gibi farklı anlamlarda yorumlamıştır. Ancak daha önceden de belirttiğimiz gibi bu rüya tabirlerinin doğru yapılabilmesi için kişinin rüyasında görmüş olduğu rüyaları net olarak belirtmesi gerektiğidir. En ufak bir durumda dahi yapılacak olan rüya yorumları değişir.

Rüyada gelinlik görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Uzaktan Gelen Geminin Direğini Görmek

Rüyada uzaktan gelen bir geminin direğini görmek, rüyayı gören kişinin hiç beklemediği anda uzaktan bir misafirinin kendisini ziyarete geleceği ve bu durumun sizin için hayırlara vesile olacağı şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada uzaktan gelen geminin ilk olarak direğini görmek ise İmam Nablusi tarafından sevilen bir kişi ile uzunca bir aradan sonra tekrar karşılaşılacağı ve bu karşılaşmanın hayır getireceği şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Gemi Kancası Görmek

Rüyada görülen gemi kancası, kişinin yakın çevresinde kendisinin arkasından iş çevirenlerin olduğuna ve bu kişiler tarafından hiç beklemedikleri anda aldatılacakları anlamına gelmektedir. Özellikle pek çok büyük alim tarafından hayırsız olarak yorumlanan bu rüyada kişinin son zamanlarda attığı adımlara dikkat etmeleri gerektiği ve özellikle yakın çevresinden oldukça büyük bir aldatma ve zararla karşılaşabilecekleri şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Büyük ve Küçük Gemiler Görmek

Rüyada birden fazla büyük ve küçük gemiler görmek İslam alimleri tarafından hoş yorumlanmamıştır. Özellikle Danyal Aleyhisselama göre rüyada bir kişinin birden fazla büyük ve küçük gemiyi bir anda görmesi gam, zindan, karlı iş ya da memleket ile yorumlanmaktadır. Eğer görülen gemiler ferah bir limanda bulunuyorsa kişinin şimdiye kadar yapmış olduğu işlerde başarıya ulaşamasa da sonrasında atacağı bir adımda büyük bir karlı iş elde edeceği ve bu işten oldukça yüksek kazançlara sahip olacağı şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada görülen gemiler eğer kasvetli bir ortamda bulunuyorsa ve kişinin rüyadaki hali sıkıntılı ise hapis ya da benzeri bir durumla karşılaşacağı ancak atacağı adımlar sonrasında bulunduğu mevcut durumdan kurtularak huzura ve feraha ulaşacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Bir Gemiden İnmek ya da Gemiye Bindiğini Görmek

Rüyada bir gemiye bindiğini ya da indiğini görmek kişinin bu zamana kadar çok fazla sıkıntı yaşadığına ancak sıkıntıların geride kalıp aydınlık ve ferah günlerin en yakın zamanda geleceğinin habercisidir. İslam alimlerine göre yapılan gemi yorumlarına bakıldığında kişinin rüyasında gemiden inmesi ya da gemiye binmesi bu kişinin oldukça büyük bir huzura kavuşacağına ve sonrasında gelecek günlerin oldukça hayırlı olacağına şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyada Bir Kişinin Gemide Öldüğünü Görmesi

Rüyada bir kişinin kendisinin gemide öldüğünü görmesi, rüyayı gören kişinin kısa süreli bir hastalığa yakalanacağına işarettir. Özellikle gemide görülen ölüm rüyaları, kişilerin çok ciddi olmasa da bir hastalığa yakalanacağına ve yakalandığı hastalığın oldukça kısa bir geçeceği anlamını taşır.

Rüyada Bir Kişinin Gemici Görmesi

Rüyada görülen gemici, İslam alimleri tarafından oldukça hayırlı rüyalar arasında sayılmaktadır. Rüyada görülen gemici, genel olarak insanların arasında olan ve onları maddi ve manevi olarak hayırlara yönlendiren bir kişi olarak yorumlanmaktadır. Özellikle İslam aleminin büyük alimlerinden birisi olan İmam Nablusi’ye göre rüyada görülen gemici, insanların hayırlara ulaşması için çabalayan ve onları hayırlara yönlendiren bir kişi ile yorumlanmıştır. Toplumun o kişiyi sevip saydığına ve bu yüzden o toplumun ferahlık içinde yaşayacağına delalet eder.

Kuru Bir Yerde Gemisini Yürüttüğünü Görmek

Rüyada bir kişinin kuru bir zemin üzerinde gemisini yürüttüğünü görmesi, kişinin büyük bir sıkıntı ile karşılaşacağına, eğer sabrederse tüm bu sıkıntılardan hayırlısı ile kurtulacağına işarettir. Geminin kuru zemin üzerinde ya da karadan yürütülmesi aynı zamanda eğer kişi bir işe başladıysa yeni başlanan bu işin kendisi için hayırlı olacağına ancak birtakım zorluklar yaşayacağına da işaret etmektedir.

Rüyada Deniz Üzerinde Gemi Görmek

Rüyada bir kişinin deniz üzerinde gemi görmesi, rüyayı gören kişinin kısa zamanda bir yolculuğa çıkacağına ve çıktığı bu yolculuğun kendisine oldukça hayırlı geleceğine işarettir. Rüyada deniz üzerinde görülen gemi İmam-ı Caferi Sadık’a göre ise kişi eğer hasta ise hastalıktan kurtulmasına, fakir olan kimseler için kısa zamanda zengin olmaya eğer rüyayı gören kişi zengin ise servetine servet katacağına işaret etmektedir. Bu rüya aynı zamanda günahkâr olan kişiler için tövbe etmeye ve doğru yola ulaşmaya işarettir. Rüyada deniz üzerinde gemi görmek genel anlamda sâlih ve hayırlı rüyalar arasında sayılmaktadır.

Rüyada Geminin Battığını Görmek

Rüyada bir geminin battığını görmek, rüyayı gören kişinin yakın zamanda hayırlı ve oldukça kar getiren yeni bir işe başlayacağına işaret etmektedir. Eğer bir kimse rüyasında geminin batarken düdük çalma sesini duymuşsa, bu kişinin yapacağı işte oldukça başarılı olacağına ve kazancının oldukça karlı olacağına işaret etmektedir. Rüyada gemi batarken içindeki bazı eşyalarını kaybettiğini gören kişiler, ise malının bir kısmını kaybeder. Eğer bir kişi rüyasında gemi batarken eşyalarının da tamamen battığını görürse, tüm malını mülkünü kaybedecek ve fakirleşecektir. Burada önemli olan nokta kişinin rüyasında gemi batarken eşyalarının mevcut durumudur. Eğer eşyalarının tamamı gemi ile birlikte batıyorsa kişi gerçekte de tüm malını mülkünü kaybedecek ve zamanla fakirleşecektir. Ancak gemi batarken kişinin eşyalarının bir kısmının batması o kişinin bir işte malının bir kısmını kaybedeceği anlamını taşır.

Rüyada Gemi Yolculuğu Yaptığını Görmek

Bir kişi rüyasında gemi yolculuğu yaptığını görürse, beklemediği bir anda kedere ve sıkıntıya düşer. Ancak kişinin gemi yolculuğundan inip inmemesi burada oldukça önemlidir. Eğer bir kişi rüyasında bindiği gemi yolculuğundan bir daha inmiyorsa o kişi halk arasında ölünceye kadar fena gözle bakılacak ve anılacaktır. Kişinin rüyasında eğer bindiği gemi kuru bir zeminde durmuş ise rüyayı gören kişiye bela ve kederin geleceği anlamına gelmektedir. Rüyada görülen geminin mevcut durumu oldukça önemlidir. Eğer kişinin bindiği gemi demirden yapılmışsa, kişinin bir durumdan ötürü sırtını devlete yaslayacağına ve devletten iyi bir yardım göreceğine delalet eder. Kişinin alacağı bu yardım maddi ya da manevi olabilir.

Rüyada Binilen Geminin Delinmesi

Bir kişi rüyasında bir gemiye bindiğini ve bu geminin delindiğini görürse, o toplumdaki üst düzeyde olan bir kişiye zarar geleceği anlamına gelir. Gemi rüyada genellikle kıdem olarak da yorumlanmaktadır. O toplumda kıdemli olan bir kişinin bir durumdan ötürü zarar göreceği ya da daha farklı bir durumla karşılaşacağına yorulur.

Rüyada Havada Gemi Yürümesi

Bir kimse rüyasında bir geminin havadan yürüdüğünü görmüşse, genel olarak bu rüyalar vefatla yorumlanmaktadır. Geminin havadan yürümesi, pek çok alim tarafından ölümle yorumlanmaktadır. Rüyada aynı zamanda kişinin bindiği gemi kan ile dolu ise bu kişinin hasta olacağına ve kedere tutulacağına işaret etmektedir.

Rüyada Gemi veya Tekne Dümeni Görmek

Rüyada görülen gemi ya da tekne dümeni, kişinin genel anlamda iş hayatı ile yorumlanmaktadır. Eğer rüyayı gören kişi iş hayatında yeni bir adım atmışsa, aldığı sağlam kararlardan dolayı başarı elde edeceğine ve toplumda saygın bir yere geleceğine işaret etmektedir. Eğer kişi rüyasında gördüğü gemi dümenine kendisi geçiyorsa kısa zamanda oldukça başarılı ve kazançlı bir yapacaktır.

Rüyada deprem görmek neyi ifade eder? Yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Gemi Direği Görmek

Rüyada bir kimsenin gemi direği görmesi, nüfuz sahibi ve oldukça kuvvetli bir kimse ile yorumlanmaktadır. Rüyada görülen gemi direği genel olarak ayakları sağlam bir şekilde yere basan ve kişinin aldığı kararlarda tüm çevresini etkileyebilecek bir kuvvette birisi olduğu anlamını taşımaktadır. Ancak rüyada görülen demi direğinin mevcut durumu da oldukça önemlidir. Eğer kişinin görmüş olduğu gemi direği, sağlam ve güçlü ise güçlü bir kişi olduğuna ve o kişi sayesinde büyük başarılar elde edip hayır ve menfaat göreceğine işaret etmektedir. Rüyada bir kişi gemi direğine çıkmış ise, çevresinde olan kuvvetli birisinden çok büyük hayır ve menfaat görecektir. Eğer kişi çıktığı direkten inmiş ise o kişiden zarar görür.

Alimlere Göre Rüyada Gemi Görmek Ne Anlama Gelir?

Hz. Cabir ül Magribi’ye Göre Rüyada Gemi Görmek

Rüyada gemi görmek Hz. Cabir ül Magribi tarafından her türlü olumsuzluklardan kişinin kurtulacağı şeklinde yorumlanmıştır. Eğer kişi rüyasında iyi insanlarla birlikte bir gemiye biniyorsa kişinin ilahi bir mağfirete kavuşacağına, gemiden karaya inmek ise rüyayı gören kişinin sıkıntılarından kurtulup huzura kavuşacağına delalet etmektedir. Hz. Cabir ül Magribi aynı zamanda rüyasında geminin battığın gören kişinin bir yolculuğa çıkacağına ve çıktığı bu yolculuğu sağ salim tamamlayacağı şeklinde yormuştur.

Nablusi’ye Göre Rüyada Gemiye Binmek

İmam Nablusi (r.a) ‘a göre rüyada gemiye binmek, genel olarak tüm sıkıntılardan kurtuluş şeklinde yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişi eğer, keder, üzüntü, sıkıntı, hastalık ya da darlık gibi bir durum içindeyse kısa zamanda tüm sıkıntılarından kurtularak huzura ve feraha kavuşacaktır. İmam Nablusi geminin karaya yaklaştığını gören kişiler için bu rüyayı müjde olarak yorumlar. Ancak gemiyi bir kişi karaya doğru çekiyor ise karaya çeken kişi namussuz ve dinde nifak çıkaran bir kişi olarak tasvir edilmiştir. İmam Nablusiye göre rüyada geminin deniz üzerindeki durumu da oldukça önemlidir. Eğer gemi sahilden oldukça uzak bir yerde duruyorsa, kişinin tüm sıkıntılarından uzakta bir yerde olduğuna ve sabrederek tüm bu sıkıntılarından kurtulacağına şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada geminin batması ve tahtalarının dağılması ise kişinin en yakın çevresinde olan ve baba tarafında bulunan akrabalarının başlarına gelecek olan musibetlerin ve belaların habercisidir. Ancak İmam Nablusi kişinin rüyasındaki geminin durumuna göre geminin batmasını kişinin kurtulacağı bir iş olarak da yorumlamıştır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz