Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Gökyüzü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gökyüzü görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah, bulutlu gökyüzü görmek neyi ifade eder? İslami kaynaklarda yazan bilgiler neler? Rüyada gökyüzü hakkında bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

 Rüyada Gökyüzü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gökyüzü görmenin anlamı ileri gitmek, kendini geliştirmek, kendini sevmek ve kendi ile barışık olmak gibi farklı anlamlara sahiptir. Rüyada gökyüzü ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre olumlu anlamları olan ve görülmesi arzu edilen bir rüya türüdür. Yinede rüyayı gören kişilerin mutlaka rüya içindeki detaylara ve gökyüzü özelliklerine önem vermesi gerekir. Yağışlı, kapalı ve solgun gökyüzü kişilerin işlerinin iyiye gitmeyeceğine, para kayıp etmeye, duygusal anlamda boşlukta olmaya işaret eder. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında gökyüzü gören kişiler ya çok şanslıdır, ya da bu kişilerin peşini aksilikler bırakmaz. Kişiler yaşamlarına bela ve dert çekmeye sürekli devam ederler.

Rüyada ceviz görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Siyah Renkli Gökyüzü Görmek

Rüyada siyah renkli gökyüzü görmenin anlamı pek çok ilmi kaynakta olumsuz olduğu söylenir. Rüya sahipleri siyah renkli gökyüzüne baktıklarını görüyorlarsa, durum kişilerin iş hayatının kötü gideceği şeklinde yorumlanır. Kişiler kazandıkları miktardan çok daha az para kazanmaya başlayabilirler. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu durum kişilerin çevrelerinde bulunan insanlara borçlanacaklarına işaret eder. Kişiler bu durumun uzun vadede sürmesi halinde borç batağına batabilirler. Bazı ilmi kaynaklarda bu rüyayı gören kişilerin para anlamında sıkıntılarının asla son bulmayacağı, ömürlerinin sonuna kadar para konusunda problem yaşayacakları söylenmektedir. Rüya sahipleri eğer siyah gökyüzünden aynı zamanda yağmur yağdığını görürlerse, durum kişilerin yalnızca iş hayatında değil aynı zamanda özel hayatında da problemler yaşamasına işaret eder.

Rüyada Gökyüzünde Uçtuğunu Görmek

Rüyada gökyüzünde uçtuğunu görmenin anlamı rüya sahibinin sakinleşmesi, dinginleşmesi ve yaşamı farklı bir seviyede yaşamaya başlaması şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler rüyalarında eğer koyu mavi renkli bir gökyüzünde uçtuklarını görürlerse, bu durum rüya sahiplerinin bir kimseden destek alarak bu konuma ulaşabilecekleri anlamını taşır. Kişilerin açık mavi rengi olan bir gökyüzünde uçtuklarını görmelerinin anlamı ise, kendi başlarına hayatta istedikleri konuma gireceklerinin işaretidir. Rüya sahipleri rüyalarında kanat takarak uçtuklarını görürlerse, kişiler yaşamlarında adeta bilge olurlar. Bu insanları üzen bir şey olamaz. Kişiler yaşamlarında karşılarına çıkan engellere boyun eğmezler, bu engeller hakkında canlarını sıkmazlar. Yalnızca olayları olduğu gibi kabul eder ve bunları yaşarlar.

Rüyada Bulutlu Gökyüzü Görmek

Rüyada bulutlu gökyüzü görmenin anlamı derindir. Bu rüya kişilerin derin bir aşka, sevgiye ama aynı zamanda da üzüntüye, umuda, hayal kırıklığına işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler çift kutuplu duygular arasında kaybolacaklardır. Aynı anda hem acı hem de tatlı birlikte yaşanır. Bulutlu gökyüzünde görülen bulutların boyutları iri ise, bu durum kişilerin hayatlarının aşklarının ona gelecekleri ve teslim olacakları şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişi karşısındaki insan ile bir çift olarak yaşamına devam eder. Bu durum içinde çok büyük zorluklar barındırır. Gerçekleşmesi imkansız denecek kadar zordur. Rüyada görülen bulutların küçük olması halinde ise, rüya sahiplerinin gerçek anlamda asla hayatlarının aşkı ile birleşmesinin mümkün olmayacağı söylenir. Kişiler birbirlerinin kalplerinde kalırlar.

Rüyada Yağmurlu Gökyüzü Görmek

Rüyada yağmurlu gökyüzü görmenin anlamı ileride gelecek olan önemli bir olay, yaşanması beklenen bir durum, önemli tarih gibi anlamlara sahiptir. Önemli tarih ile kast edilen:

  • Doğum günü,
  • Yılbaşı,
  • Sevgililer günü,
  • Anneler günü,
  • Yıl dönümü gibi özel günler olabilir.

Yağmurun eğer çok şiddetli bir şekilde yağdığı görülüyorsa bu durum rüya sahiplerinin önemli tarihten büyük bir keyif alacaklarının bir işaretidir. Kişiler eğer rüyalarında yağmurun az yazdığını görürlerse de, durum kişilerin bu önemli tarihten kaçınmaları, bu günden hoşlanmamaları şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yıldızlı Gökyüzü Görmek

Rüyada yıldızlı gökyüzü görmenin anlamı hedefler, hayaller, istekler, umutlar şeklinde yorumlanır. Rüyanın anlamı hem olumlu hem olumsuz olabilir. Bu rüyayı gören kişilerin hayallerinin suya düşebileceği gibi, hayallerinin fazlası ile gerçekleşmesi de mümkün olabilir. Eğer kişiler gece vakti yıldızları net bir şekilde gördüklerini rüyalarında görürlere kişilerin istediklerini elde edecekleri şeklinde yorumlanır. Rüya sahipleri yıldızların belirgin olmadığını da görebilirler. Böyle bir durumda kişilerin umutlarının solacağı, hayallerinin suya düşeceği, hedeflerine ulaşmak konusunda başarılı olamayacakları söylenir. Eğer rüyada görülen yıldızların sayısı fazla ise, bu durum kişilerin çok fazla hedef, hayal ve umutlarının olması şeklinde yorumlanır. Kişiler ileriki yaşamları hakkında umut ve enerji doludur.

Rüyada Gökkuşağı Olan Gökyüzü Görmek

Rüyada gökkuşağı olan gökyüzü görmenin anlamı rüya sahibinin yaşantısına yeni şeyler katması şeklinde yorumlanır. İlmi kayaklarda gökkuşağı içinde yer alan her rengin belli bir anlamı vardır. Buna göre:

  • Rüyasında kırmızı rengi gören kişilerin yaşamlarına aşkı çekeceği bilinir. Kişiler kısa süre içinde bir insan ile tanışarak bu insan ile mutlu bir ilişkiye başlayacaklardır.
  • Rüyasında beyaz rengi gören kişilerin yaşamlarına iş hayatında elde edilecek üstün başarıyı çekeceği bilinir. Kişiler kısa süre içinde bir iş hayatlarında bir insan ile tanışarak bu insan ile ortak olmaya başlayacaklardır.

Bu anlamların dışında, mor rengi gören kişilerin yaşamlarında daha çok eğlenecekleri ve yaşamlarından keyif alacakları söylenir. Bu rüyayı gören kişiler daha çok dışarı çıkarlar, arkadaşları ile daha fazla vakit geçirirler, daha fazla eğlenceli aktivitelerin içine girerler, kendilerini eğlencenin kollarına bırakmak konusunda çekinmezler. Bu durum onların yaşamlarında daha mutlu olmalarını ve daha sağlıklı olmalarına yardımcı olacaktır.

Rüyada Gökyüzüne Süzüldüğünü Görmek

Rüyada gökyüzüne süzüldüğünü görmenin anlamı sinir bozucu bir durumla karşılaşmak, rüya sahiplerinin sinirlenmesi, kişilerin maddi anlamda desteğe ihtiyaç duymaları gibi durumlar söz konusu olabilir. Kişiler eğer gökyüzünün çok yükseklerinde olduklarını görürlerse bu durum kişilerin dışarıda bir yerde sinirlerinin bozulacağı anlamını taşır. Örnek vermek gerekirse kişiler cafe de otururlarken, dışarıda yemek yerken ya da yolda giderken sinir bozucu bir durumla karşılaşabilirler. Eğer kişilerin gökyüzünün aşağı kısmında olduğu görürlerse bu kişilerin ailelerinde yer alan kişiler yüzünden sinirlerinin bozulacağının bir işaretidir. Özellikle ailede yer alan erkek üyeler, rüya sahiplerinin sinirlerini kasti olarak bozmak isteyebilirler. Bazı ilmi kaynaklarda aile üyelerinin asla kasti olarak sinir bozmak istemeyecekleri, aksine ortada iki kişinin anlaşamayacakları sinir bozuklukları olacakları söylenmektedir.

Rüyada Kuşlarla Dolu Gökyüzü Görmek

Rüyada kuşlarla dolu gökyüzü görmenin anlamı hayvan sevgisi, insanlardan uzaklaşma, hayvan besleme, yardım etme gibi olumlu ve şefkat içeren anlamlara sahiptir. Rüyayı gören kişilerin kuşların sayısı 10’dan fazla olduğunu görmeleri halinde, kişilerin evlerine yeni bir hayvan sahiplenecekleri söylenir. Kişiler eğer rüyalarında 10’dan daha az sayıda kuş görürse, bu durum kişilerin sokakta zor durumda kalan bir hayvana yardım ederek o kişileri evlerine alacaklarına işaret eder. Kişiler eğer gece vakti rüyalarında çok miktarda kuş olduğunu görürse bu durum kişilerin bir insana yardım eli uzatacakları şeklinde yorumlanır. Örneğin kişiler sokakta kalmış bir insana yardım ederek, onu eve almak, yemek vermek ya da para vermek isteyebilir. Bu rüyayı gören kişilerden Allah’ın razı olacağı söylenir. Çünkü kişiler kalplerinde büyük bir şefkat ve sevgi duygusu ile hareket ederler.

Rüyada Karlı Gökyüzü Görmek

Rüyada karlı gökyüzü görmenin anlamı rüya sahibinin yüksek enerjiye sahip olması, rüya sahibinin enerjisi ile herkesi etkilemeyi başarması, karizmatik olmak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişiler eğer sabah vakti karlı gökyüzü görürlerse bu durum kişilerin enerjisi sayesinde yüksek miktarlarda para kazanacakları şekilde başarılı olması şeklinde yorumlanır. Kişiler eğer yaz vakti karlı gökyüzü görürlerse de durum kişilerin enerjilerini kullanarak aşk hayatlarında istedikleri konuma gelmeleri şeklinde yorumlanır. Karlı gökyüzü, rüyayı gören kişilerin yaptıkları şeyin sonucunu göremeyecek kadar kör olmaları şeklinde de yorumlanabilir. Kişiler farkında olmadıkları durumlar nedeni ile kendi yaşamlarına zarar verebilirler.

Rüyada Sisli Gökyüzü Görmek

Rüyada sisli gökyüzü görmenin anlamı rüya sahibinin zor günler geçireceği, bir dönem üzgün olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler sisli gökyüzünü pencereden bakarak görüyorlarsa durum kişilerin ev yaşantıları ile ilgili olumsuz durumlar ile karşılaşacakları şeklinde yorumlanır. Rüyada gökyüzü eğer dışarıda bir yerde görülürse de (kişi evin içinde değildir) bu kişilerin iş hayatlarında problem elde edecekleri anlamına gelir. Kişilerin kazanç miktarları düşer, bu nedenle geçim konusunda sıkıntı yaşarlar.

Rüyada Kapalı Gökyüzü Görmek

Rüyada kapalı gökyüzü görmenin anlamı rüya sahiplerin birisinden kötü bir söz işitmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri eğer erkek iseler bir kadından kötü söz işitirler. Eğer rüyayı gören kişiler kadın iseler de, erkek olan bir kimseden kötü laf işitirler. Kapalı gökyüzü görmenin, kişilerin yaşantılarında büyük zorluklar yaşayacakları söylenir.

Rüyada cami görmek ne anlama gelir? Ayrıntıları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada Şimşekli Gökyüzü Görmek

Rüyada şimşekli gökyüzü görmenin anlamı şiddet, kavga ve tartışma anlamlarına gelir. Kişilerin en çok sevdikleri insanlar ile kavgalı olacaklarını söyleyen bazı rüya alimleri vardır. Şimşekli gökyüzü eğer evin yakınlarında bir yerde görülüyorsa, bu durum kişilerin evlerinde kavga yaşayacakları ve evdeki insanlar ile aralarının bozulacakları söylenmektedir. Kişier evlerinde uzak bir yerde şimşek görürlerse bu durum daha olumlu kabul edilmekle birlikte, kişilerin yinede çevrelerindeki insanlar ile problem yaşamlarını ifade eder.

Rüyada Tozlu Gökyüzü Görmek

Rüyada tozlu gökyüzü görmenin anlamı hijyen problemleri, sağlık alanında yaşanan problemler şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler eğer gökyüzünün gündüz vaktinde gökyüzünün tozlu olduğunu görürlerse, kişilerin başka insanlardan kaynaklı sağlık problemleri yaşayacağı anlamını taşır. Eğer kişiler gece vakti gökyüzünün tozlu olduklarını görürlerse bu durumda kişilerin kendi yaptıkları tercihler yüzünden hastalık kapacakları söylemektedir.

Rüyada Havası Pis Gökyüzü Görmek

Rüyada havası pis gökyüzü görmenin anlamı hasta olmak şeklinde yorumlanır. Havası pis gökyüzü gören kişiler, Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; hastalıklardan kurtulamazlar. Kişilerin sağlık problemleri yüzünden yaşantılarına devam edemeyecekleri bilinir. Çünkü bu kişiler yatakta uzun süre yatacaklardır. Havası pis gökyüzü gören kişilerin iletişim problemleri yaşayacağını söyleyen kaynaklar da bulunur. Bu kaynaklarda yer alan bilgiye göre rüya sahipleri çevrelerinde bulunan hiçbir insan ile anlaşamaz. Kişiler çevreleri tarafından sinirli, anlaşılmaz, gıcık ve yapay tavırları ile bilinirler. Bu nedenle kişilerin sosyalleşme problemleri, arkadaş edinme problemleri ve uyum sağlama problemleri olabilir.

Rüyada Bol Oksijenli Gökyüzü Görmek

Rüyada bol oksijenli gökyüzü görmenin anlamı nefes almak, yorgunlukların son bulması, rüya sahiplerinin nihayet kafalarını dinlemeleri şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişiler büyük bir huzura kavuşurlar. Rüyada gökyüzü oksijenli olduğu zaman, kişilerin borçlarını kapatacağını söyleyen bazı ilmi kaynaklar bulunur. kişiler geçmişte yaşadıkları problemleri atlatacak, maddi problemlerinin üstesinden geleceklerdir. Kişiler yaşamlarının kalanında mutlu olmanın keyfini çıkararak çevrelerine bile bol bol ışık saçarlar.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz