Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Gül Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gül görmek ne anlama gelir? Rüyada kırmızı gül, gül aranjmanı, gül aldığını görmek neyi ifade eder? Rüyada gül hakkında İslami kaynaklarda neler yazıyor? Merak ettiğiniz bilgilere yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Gül Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gül görmenin anlamı kadın, anne olmak, saygı duymak, ev hanımlığı gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüyada gül genellikle pozitif anlamlar içermekle birlikte, rüyanın olumsuz anlamları da olabilir. Gülün solmuş olması, soluk renkli gül, dalında koparılmış gül görmek gibi anlamlar, rüya sahipleri için olumsuz anlamlar içermektedir. Eğer rüyada görülen gül al renkli, güzel kokulu ve sağlıklı ise, rüya sahipleri için hayatlarının aşkları ile tanışmak, bir kadın ile evlenmek, aile kurmak gibi anlamları vardır. Rüya sahipleri, kadın ise hayatlarının aşkları ile tanışırlar. Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında gül gören kişilerin hayatlarında aşk eksik olmaz.

Rüyada Kırmızı Gül Görmek

Rüyada kırmızı gül görmenin anlamı pek çok ilmi kaynakta olumlu yorumlanmıştır. Kırmızı gül; sevilen kişiye, anneye, sevgiliye, nişanlıya, küçük çocuğa işaret edebilir. Rüya sahipleri eğer rüyalarında kırmızı renkli bir gül satın aldıklarını görüyorlarsa rüya sahiplerinin tanıdıkları bir insana hediye verecekleri söylenir Bu kişiler rüya sahiplerinin gönül bağı olan insanlar olacaktır. Rüya sahiplerinin rüyalarında bir başkasında gül aldıklarını görmeleri halinde, gerçek yaşamlarında da bir kimseden hediye ya da güzel haber alırlar. Kişiler eğer kırmızı renkli gül satan birisini görürlerse, rüya sahiplerin işlerinin iyi gideceği söylenir. Kişiler işlerini yaparken sevdikleri insanlardan hem maddi hem de manevi anlamda destek alacaklardır. Kişiler çevreleri tarafından kıskanılan insanlar haline gelirler.

Rüyada kaybolmak ne anlama gelir? Yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Gül Aranjmanı Görmek

Rüyada gül aranjmanı görmenin anlamı düzenleme yapmak, organize olmak, takım olmak, etkinlikler şeklinde farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahiplerinin organize etmeleri gereken önemli işleri olacaktır. Eğer rüya sahibi rüyasında görmüş olduğu aranjmanı beğendiğin görürse bu durum kişilerin organize ettikleri etkinlikten keyif alacaklarının habercisidir. Kişiler her zaman rüyalarında gördükleri aranjmanlardan hoşlanmayabilirler. Bu durumda kişiler organize ettikleri etkinliklerden hoşlanmazlar. Aksine bu işi zorla yaptıkları söylenir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; gül aranjmanının içinde eğer başka çiçekler olduğu da görülürse bu durum kişilerin başka işler de yapacakları şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler yapacakları işlerin hepsine üstün başarı göstereceklerdir.

Rüyada Gül Kokladığını Görmek

Rüyada gül kokladığını görmenin anlamı rüya sahibinin duyularının açık olması, kişilerin duygusal olmaları, incinmek gibi farklı anlamlara sahiptir. Gül kokladığını gören kişi eğer bu kokuyu rüyasında beğenirse rüya sahiplerinin duygusal bir ilişkiye başlayacakları söylenir. Kişiler uzun süreli olacak bu ilişkilerinden çok mutlu olacaklardır. Bir de rüya sahiplerinin kokladıkları gülden hoşlanmayacakları durum söz konusu olabilir. Bu durumda kişilerin kedileri için önemli olan bir ilişkisinin biteceğinden söz edilir. Rüya sahipleri ilişkileri bittiği için çok üzülürler ve kişilerin depresyona girdiği durumlar bile olabilir.

Rüyada Gül Satın Aldığını Görmek

Rüyada gül satın aldığını görmenin anlamı alışveriş yapmak, çok para harcamak, ödeme yapmak gibi farklı anlamlar vardır. Rüyayı görmek çoğu zaman olumsuz algılansa da rüyanın bazı olumlu anlamları da bulunur. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada gül satın aldığını gören kişilerin satın aldıkları gülün özelliklerine göre yaşamlarında nasıl bir değişim olacağın anlamak mümkün olur. Kişiler eğer rüyalarında beyaz renkli gül satın alırlarsa, iş sebebi ile yüklü miktarda ellerinden para çıkarırlar. Kişiler eğer rüyalarında kırmızı renkli gül satın alırlarsa, aşkları sebebi ile yüklü miktarda ellerinden para çıkarırlar. Kişiler sevdikleri insan için çeşitli hediyeler alabilir. Kişiler eğer rüyalarında mor renkli gül satın alırlarsa, rüya sahiplerinin işleri için yatırım yapacakları söylenir. Kişiler işleri için harcadıkları parayı fazlası ile geri alırlar.

Rüyada Gül Verdiğini Görmek

Rüyada gül verdiğini görmenin anlamı sevmek, aşık olmak, ilişki başlangıcı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyasında kişi eğer sevdiği kişiye gül verdiğini görüyorsa, bu rüya kişilerin gerçek yaşamlarında sevdikleri insan ile ilişkiye başlaması şeklinde yorumlanır. Kişiler eğer annelerine gül verdiklerini görürlerse, anneleri ile aralarında olan bütün problemleri düzeltirler. Kişiler artık daha fazla anneleri ile kavga etmezler. Eğer rüya sahibi ile annesi küs ise, rüyadan hemen sonra barışırlar. Kişilerin bir kadına gül verdiklerini (kadın tanınmamış olacaktır) rüya sahiplerinin bir insan ile tanışması ve bu kişiye aşık olması şeklinde yorum yapılır.

Rüyada Gül Buketi Görmek

Rüyada gül buketi görmenin anlamı birlik olmak, aile olmak, yuva kurmak anlamına gelir. Gül buketi İslami kaynaklarda görülmesi en olumlu olan rüya türlerinden bir tanesi olarak kabul edilmiştir. Çünkü gül buketi gören kişilerin bir daha yaşamlarında asla üzülmeyecekleri, bu kişilerin arkalarının sağlam olduğu söylenmektedir. Gül buketi içinde yer alan güllerin kırmızı olması halinde bekar olan rüya sahiplerinin kısa zaman içinde evlilik yapmaları şeklinde yorum yapılmaktadır. Eğer gül buketi beyaz renkli güllerden oluşmuşsa rüya sahiplerinin aynı zamanda kısa zaman içinde çocuk sahibi olmaları yorumu yapılır. Gül buketini rüya sahibi eğer rüyasında vazo içinde görürse, bu durum kişilerin yuva kurmak için hazır olduğunu anlatır. Kadın rüya ahipleri iyi bir anne, erkek rüya sahipleri ise iyi bir baba olabilirler.

Rüyada Gül Sattığını Görmek

Rüyada gül sattığını görmenin anlamı ticaret yapmak, iş değiştirmek, işinde başarılı olmak, işinde tanınır bir şahsiyet haline gelmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahiplerinin gülü nerede sattıklarını detaylı şekilde bilmeleri gerekir. Eğer rüya sahipleri sokakta gül sattıklarını görüyorlarsa, rüya sahipleri şu an uğraştıkları işten farklı olarak yeni bir ticaret koluna girecekleri şeklinde yorum yapılır. Kişiler eğer markette gül sattıklarını görürlerse rüya sahipleri şu an uğraştıkları işin bir uzantısı olarak iş yapacaklardır. Yani kişilerin sektör değiştirmeleri söz konusu olmaz. Rüya sahipleri eğer evlerinde gül sattıklarını görürlerse bu durum kişilerin evlerinden iş yapmaları ya da evden çalışmaları şeklinde yorumlanır.

Rüyada Gül ve Papatya Görmek

Rüyada gül ve papatya görmenin anlamı geleceği ön görmek, kişilerin ileride ne ile karşılaşacaklarını anlamaları, rüya sahiplerinin geleceğe karşı büyük bir hassasiyetlerinin olması şeklinde yorum yapılır. Bu rüyayı gören kişiler önceden karşılarına neyin çıkacağını anlayabilirler. Gül renginin beyaz olması halinde rüya sahipleri gelecek ile ilgili olan bilgilerini iş hayatında kullanırlar. Bu durum kişilerin iş hayatında hatrı sayılır bir başarının sahibi olacaklarına işaret eder. Kişilerin gül rengini kırmızı görmeleri halinde ise gelecek konusunda olan bilgilerini aşk hayatı konusunda kullanacakları söylenir.

Papatya ve gül sayısı tek ise, rüya sahibinin gelecek hakkında sahip olduğu bu yeteneği çok uzun sürmez. Daha doğrusu kişiler bir iki tahmin yaptıktan sonra daha fazla tahminde bulunamayacakları söylenir. Gül ve papatya sayısı rüyada ne kadar çok olursa, kişiler bu yeteneklerini o kadar uzun süre kullanmış olurlar.

Rüyada Gül Suyu Görmek

Rüyada gül suyu görmenin anlamı hediye almak, bir kimsenin iyiliğini düşünmek, kişileri iyiliği için kendini feda etmek şeklinde yorumlanabilmektedir. Rüyayı gören kişiler karşılarındaki insanlara özel bir gün olmaksızın içlerinden gelmesi sebebi ile hediye alırlar. Kişilerin tek dileği karşılarındaki insanların mutluluğunu görmektir. Rüya sahipleri eğer rüyalarında gül suyunu bir kabın içinde görürlerse bu durum kişilerin kendilerini sınırlandırmaları anlamını taşır. Kişiler iş hayatlarında başta olmak üzere kendilerine sınırlar koymaları sebebi ile yaptıkları işlerde istedikleri başarıyı elde edemiyor olabilir. Kişilerin bu sınırları kaldırmaları ve kendilerine izin vermeleri halinde bir çok hedeflerini kolay şekilde gerçekleştirecekleri ve yaşamlarında mutlu olacakları söylenir.

Rüyada Çok Fazla Gül Görmek

Rüyada çok fazla gül görmenin anlamı rüya sahibinin hayatının karmaşık bir hal alması, yeni düzen, değişimler, taşınmak gibi farklı anlamlara sahiptir. Rüyada gül sayısı ne kadar çok olduğu görülürse kişilerin yaşamlarının da o ölçüde karışık olacağın söyleyen bazı islam alimleri bulunmaktadır. Çok fazla görülen güllerin nerede olduğunu bilmek önemlidir. Eğer görülen güllerin masa üzerinde olduğu saptanırsa bu durumda kişilerin özel hayatında bir takım karışıklıkların yaşanacağından söz etmek mümkün olur. Dışarıda, bahçelik alanda görülen çok fazla güller ise, rüya sahiplerinin akrabaları ile aralarında yaşanacak olan karışıklıkların habercisi olur.

Rüyada Arabada Gül Görmek

Rüyada arabada gül görmenin anlamı yola çıkmak, keşif yapmak, yeni yerler görmek şeklinde yorumlanmaktadır. Arabada gül gören kişiler farklı nedenlerden dolayı bulundukları yeri değiştireceklerdir. Tek bir gül cinsi görülmesi halinde rüya sahiplerinin amacı bir işi yerine getirmek için yolculuğa çıkmaktır. Rüya sahiplerinin birden fazla gül türü görmeleri halinde ise kişiler keyfi olarak bir yolculuğa çıkarlar. Kişiler sevdikleri ile birlikte keyifli bir yere tatile çıkarlar. Bu yerin sıcak iklime sahip olduğu söylenir.

  • Kişilerin arabada gördükleri gülün rengi kırmızı ise iş hayatında yeni bir alana yönelecekler demektir.
  • Kişilerin arabada gördükleri gülün rengi beyaz ise aşk hayatında yeni bir insan ile tanışacaklar demektir.
  • Kişilerin arabada gördükleri gülün rengi mor ise akrabaları ile yeni bir ere gidecekler

Rüyada göl görmek ne anlama gelir? Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Sevgililer Gününde Gül Görmek

Rüyada sevgililer gününde gül görmenin anlamı yeni bir ilişkiye başlamak, rüya sahiplerinin kötü ilişkilerinden vazgeçmesi, kişilerin olması gereken insanlar ile birlikte olmaları şeklinde yorum yapılır. Sevgililer gününde rüya sahibi kendisinin gül aldığını görürse yeni bir kadın ile tanışmak amacı ile karşı tarafa hamle yapacağı söylenir. Eğer rüya sahibine bir kimse gül getirir verirse de kişilerin başkalarının ona hamle yapacağı söylenir. Her iki durumda kişiler yeni, mutlu ve güzel bir ilişkiye başlarlar ve ilişkilerini mutlu bir şekilde devam ettirmenin keyfini çıkarırlar.

Rüyada Anneye Gül Aldığını Görmek

Rüyada anneye gül verdiğini görmenin anlamı aile ile ilişkilerin düzelmesi, rüya sahiplerinin aileleri ile bir daha asla kavga etmemeleri, aile ile kurulan güzel bağlar şeklinde yorum yapılabilir. Anneye gül almak bazı kaynaklarda rüya sahiplerinin canının yanacağı şeklinde de yorumlanır. Özellikle gülün soluk olduğu görüldüğü zamanlarda rüya sahipleri fiziksel anlamda acı çekebilirler. Yaşanacak olan acının nedeni annenin yanlışla yaptığı bir hareket olacaktır.

Rüyada Karına Gül Verdiğini Görmek

Rüyada eşine gül verdiğini görmenin anlamı eşinden çocuk yapmak, aileyi büyütmek ve yuvaya huzur gelmesi gibi farklı anlamlara sahiptir. Karısına gül verdiğini gören kişilerin ailelerinde huzurları bol olur. Kişiler aile içinde sorun, sıkıntı yaşamazlar. Rüyada gül eşe verildiğinde gül pembe renkli ise rüyayı gören kişinin kız çocuğu olur. Gülün beyaz olması halinde ise rüya sahiplerinin çocuklarının erkek olacağı söylenir. Rüyada verildiği görülen gülde diken lması ise doğacak olan çocuğun hastalıklı olmasına işaret eder. Aynı durum görülen gülün solmuş olması halinde de geçerli olur.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz