Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Kaybolmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kaybolmak ne anlama gelir? Rüyada kaybolduğunu görmek, yolunu kaybetmek, gece vakti kaybolmak neyi ifade eder? Rüyada kaybolmak ile ilgili İslami kaynaklarda neler yazıyor? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 Rüyada Kaybolmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir yerde kaybolduğunu görmek, o kimsenin hayat çizgisinin kayması ve değişmesi olarak yorumlanır. Bir kimse rüyasında kalabalık ve hareketli bir yerde kaybolduğunu görürse eğer taşınacağına, yer değişikliği yapacağına işaret eder. Bu kimse yeni bir eve ya da yeni bir şehre yerleşmeye bir anda karar verebilir. Diğer bir yoruma göre ise rüyasında kendisini kaybolmuş olarak gören kişi, kendisini hayatın ve olayların akışına kaptırmış demektir. Bu rüya, kişinin içinde bulunduğu monoton hayattan kurtulması için bir sinyal niteliği taşır. Kişinin farklı bir aktiviteye yönelmesi ve kendisi için harekete geçmesi gerekmektedir. Eğer bu kişi rüya sonrasında bir şeyler yapmak için harekete geçer ise, hayatı tam anlamıyla değişecektir.

Rüyada birinin kaybolduğunu görmek, yarını düşünmeksizin sadece bugünü yaşayan, bulunduğu anda kalan, sonrasını düşünmeden harcamalar yapan, hiç bir şeyi kafasına takmayıp hayattan kendine bir hedef belirlememiş bir kimseye delalet eder. Bu kişi hayatın anlamını sorgulamadan, önemini kavramadan günü birlik yaşayan, kendini kaderine bırakmış biri şeklinde ifade edilir. Bu kişi kendini tamamen dünyaya odaklamış olup, hayatından iyilik kavramını çıkarmıştır. Bencilleşerek yalnızca kendini düşünerek hareket eden birini işaret etmektedir.

Eğer biri rüyasında özel eşyalarının kaybolduğunu görürse o kişinin malı ve rızkında azalma olur. Rüyada ziynet eşyalarından birinin kaybolduğunu gören bir kimse büyük bir tehlikeden ya da kötü bir kazadan son dakikada kurtulacak demektir.

Başka bir yoruma göre ise, rüyada bir kimse bir eşyasının kaybolduğunu görürse, o eşyanın ait olduğu yerde unutulacaktır. Eğer evindeki bir eşyasının kaybolduğunu görüyor ise handesindeki kişiler ile arasına soğukluk girecektir. Eğer iş yerindeki bir eşyanın kaybolduğunu görmüş ise, mevcut iş yerinden ayrılacaktır. Rüyasında değerli bir eşyasının belki bir takının kaybolduğunu görmek ise gelecek bir kötülüğün uzaklaştığına ve zararsız konuma geçeceğine işaret eder.

Bir başka rivayete göre ise alim bir kimse rüyada halk arasında kaybolduğunu görse, o alimin ilminden halkın faydalanmasına ve şifalanmasına işaret eder. Rüyada kaybolmak, bazen de nasibin eksikliğine işaret eder. Rüyada bazı elbiseleri veya evi kaybolduğunu gören kimsenin sahip olduğu mal ve mülkün bir şekilde elinden gitmesine işaret etmektedir.

Rüyada göl görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Yolunu Kaybetmek

Rüyada yolunu kaybettiğini görmek, rüya gören kimsenin manevi dünyası ile ilgili bilgi verir. Rüya sahibi Allah yolundan ayrılmış, dinin emir ve buyruklarına değil de çeşitli söylentilere kendini adayarak inanmış belki de kandırılmış bir kimse olarak yorumlanır. Bu rüya, rüya gören kimsenin tez zamanda doğru yolu bularak gerekeni yapması için uyarıcı nitelik taşır.

Rüyada Kaybolduğunu Görmek

Rüyada yolunu bulamayıp kaybolduğunu gören bir kişi manevi olarak karamsar bir ruh hali içerisindedir. Tam anlamıyla kendini yalnız hissediyor, karamsarlığa kapılmış ve büyük bir duygusal çöküntü yaşıyor anlamına gelir. Bu kişi kendini tam anlamıyla bırakmış, yaşadığı buhran nedeni ile hayatındaki olumlu şeyleri göremeyecek bir duruma gelmiştir. Bu nedenle kendisi için doğru olan kararları da alamadan, yalnızca keder içerisinde gün doldurarak hayatını sürdürür. Bu kişiyi bu durumdan ancak kendisi kurtarabilir. Kendini toplayarak hayattaki amacını ve beklentisini düşünerek harekete geçmesi gerekmektedir.

Rüyada Kaybolarak Evini Bulamamak

Rüyada kaybolup evini bulamayan bir kimse, alması gereken kararları alamıyor demektir. Kendisi için en doğrusunun ne olduğu hakkında doğru bir analiz yapamıyor anlamını taşır.

Rüyada Denizde Kaybolmak

Rüyada denizde çok açılıp ufukta görünmez olmak genel olarak hayır değildir. Rüyayı gören kimse maddi ya da manevi anlamda büyük bir kayıp yaşayacaktır. Bu kayıp sonrasında derin bir üzüntü yaşayacaktır.

Rüyada Elbiselerini Kaybetmek

Rüyada elbiselerini kaybetmek, rüyada kaybolmak tabirinin aksine güzel gelişmelere işaret eder. Rüyasında elbiselerinin kaybolduğunu gören kişinin başında bazı şanssızlıklar vardır ancak bu durumdan rüya sahibi zarar görmeyecektir. Yani rüya sahibinin bir tehlikeye çok yaklaşıp hiçbir zarar görmeden hayatına devam edeceği anlamına gelir.

Rüyada Ormanda Kaybolmak

Rüyada bir ormanda ağaçların içerisinde kaybolduğunu görmek, kişinin yaşadığı olaylar nedeniyle ruhen çok yorgun olduğunu ifade eder. Bu kimsenin içinden hiçbir aksiyon almak gelmez. Bu kimsenin kafası karışmıştır, kafasını toplayamamaktadır. Bu nedenle bir süre yalnızca hayatı izlemekle yetinir. Bu noktada kendi hayatı ile ilgili bir denge tutturmaya çalışmaz. Bu rüya, rüya sahibinin bu ruh hali nedeniyle dalgınlık ve dikkatsizlik sonucu başına gelebilecek kazalar için bir işaret niteliği taşımaktadır. Bu rüya aynı zamanda, ormanda kaybolan kişinin inzivaya çekilme isteği duyması sebebi ile çıkacağı uzun bir yola da delalet eder. Gerçek hayatta kalabalıklarda bunalan rüya sahibinin bir süre yalnız kalmaya, kendisini dinlemeye ve hayatının bundan sonraki kısmını şekillendirmek ve denge kurmak, ne istediğini sorgulamak, içsel hesaplaşmalarını yapmak için düşünmesi gerektiği anlamına gelir.

Rüyada Yolda Kaybolmak

Rüyada yolda kaybolmak, yolun durumuna göre farklı yorumlar alan bir rüyadır. Eğer bir kimse rüyasında asfalt yolda kayboluyorsa, kariyer merdivenlerini çok hızlı çıkacak ancak bu zafer uzun sürmeyecektir. Bu kişi çok hızlı bir düşüş yaşayacaktır. Bu düşüşün sebebi ise rüya sahibinin yanlış insanlara güvenerek hareket etmesidir. Rüya sahibi doğru diye düşündüğü konularda aslında yanıldığını görecektir. Dostları ile arasının açılacağına delalet eder. Rüyada toprak yolda veya patika yolda kaybolduğunu görmek ise aile bireylerini ya da aile bireylerini umursamadan hayatını sürdürmeye işaret eder. Dini açıdan yorumlandığında ise manevi olarak yolunu kaybetmek şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yurtdışında Kaybolmak

Rüyasında başka bir ülkede kaybolan bir kimse, maddi olarak elinde olandan daha fazla harcama yapmış ve borç altına girmiştir. Üzerine çok fazla düşünüp araştırma yapılmadan girilen işlerde sorun yaşamak ve beklentilerin altına düşmek anlamına gelir. Özellikle ticaret hayatında olanlar için ekonomik krizin, ülke ekonomisinin bu kişiyi zorlayacağına delalet eder. Rüya gören kimse eğer ticaret ile ilgileniyorsa bu dönemde iş yerini küçültebilir.

Rüyada Bilmediği Bir Yerde Kaybolmak

Rüyada bilmediği bir yerde kaybolduğunu görmek, rüya sahibinin gerçek hayatta amaçlarını belirleyerek bir yol bulması için işarettir. Rüya sahibinin hayatını yalnızca bugünü düşünerek yaşaması nedeniyle karşılaşacağı zorlukların her geçen gün artacağına ve kendisine bir amaç belirlemezse bir noktada hayatının karışacağına işaret eder. Hazır olunmayan işlere girmek, evlilik sorumluluğunu alamayacak durumdayken evlenmeye kalkmak sonucunda yaşanacak keder ve hayal kırıklığının gerçekleşmesi, rüya sahibi için olması yüksek olan ihtimallerdir.

Rüyada Tatilde Kaybolmak

Rüyada tatil yaparken kaybolmak, rüya sahibinin çalışmaya başlaması için bir mesaj niteliği taşır. Rüyada kaybolmak eğer tatil esnasında ise rehavet içinde geçirilen yılların, tembelliğin kişiyi yolundan edeceğini ve bir noktada bu kimsenin hazıra alışarak çalışmayı tamamen bırakacağını, içindeki çalışma isteğinin tamamen söneceğini işaret eder. Sorumluluklardan kaçmak isteyen rüya sahibinin hayatın gerçekleriyle yüzleşmesi gerekmektedir. Yüzleşmediği takdirde sonuçları ağır olacaktır. Başka bir yoruma göre ise, rüya gören kişi evli ise, gözü dışarıda olan, çapkın ve güvenilmez bir eş anlamına da gelir.

Rüyada Kaybolup Ağlamak

Rüyada yolunu kaybedip ağladığını görmek, rüya sahibinin ders çıkarması gereken, yanlış yaptığı bir durum olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin yapmış olduğu bu yanlıştan en kısa zamanda dönmesi ve bu yanlışı bir şekilde telafi etmesine yorulur.

Rüyada Kaybolup Polise Gitmek

Rüyada kaybolup polise gitmek, genel olarak uyarı niteliğinde bir rüyadır. Rüya sahibi için yapmış olduğu bir yanlıştan dönmek ve bundan sonraki yaşantısında geçmişte yapılan hataları tekrarlamadan sıkıştığı durumlarda güvendiği kimselere danışarak yol almak anlamına gelmektedir.

Rüyada Kaybolup Korkmak

Rüyada kaybolduğunu ve sonrasında korktuğunu, panik olduğunu gören bir kimsenin rüyası olumlu olarak yorumlanmaz. Rüyayı gören kimse için zorlu ve endişeli günlerin geleceğinin, bu kimsenin hayatında sorunlar yaşayacağının işaretçisidir.

Rüyada Kaybolan Birini Görmek

Rüyada kaybolan birini görmek, yardımsever bir insana işaret eder. Rüyayı gören kimsenin buhranlı bir ruh haline bürünen, zor durumda olan bir yakınına yardım edeceği anlamına gelir. Rüya sahibi bu yakınına maddi ve manevi büyük yardımlarda bulunacak, bu yakınını içinde bulunduğu karanlık kuyudan çıkaracaktır.

Rüyada Kaybolmuş Hayvan Bulmak

Rüyada kaybolmuş bir hayvan görmek kaosa işaret eder. Rüyayı gören kimsenin bir türlü hayatını istediği gibi düzenleyemediğine delalet eder. Rüya sahibi çıkan aksilikler ve insanların kötü niyetli davranışlarının yoluna taş koyması ile yapmak istediği şeyleri bir süre daha yapamayacaktır. Rüya sahibi bu dönemi içine kapanarak geçirecek, umudunu kaybedecek olup yakın çevresine danışarak bir yol bulmaya çalışacaktır.

Rüyada Kaybolan Eşyayı Bulmak

Rüyada birisi tarafından kaybedilmiş bir eşyayı bulmak, hak edilen paranın gelmesine işarettir. Bu kimse hak ettiği ancak alamadığı bir parayı belki hak ettiği yerden belki de başka bir yerden alacaktır. Bu konu eğer miras ise, mirasta sorun yaşadığı kişiler ile uzlaşacak ve kendisinin hak ettiği payı alacaktır.

Rüyada fotoğraf görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Yakınlarını Kaybetmek

Bir kimse rüyasında akrabalarını veya aile üyelerini kalabalık bir ortamda kaybettiğini görüyorsa, rüyasında gördüğü kişilerin haneleri karışır. Bu hanelerdeki kişiler hiçbir konuda ortak bir karar alamaz. Bu noktada rüya sahibine büyük sorumluluk düşmektedir. Sorunu çözerek aile bireyleri arasında arayı bulacak olan kişi rüya sahibidir.

Rüyada Çocuğunu Kaybetmek

Rüyada çocuğunu kaybettiğini gören bir kimse, eğer çocuğu var ise aile içerisindeki anlaşmazlıkların çocuğa yansıyacağı olarak yorumlanır. Genel yorum olarak anne ve babaların çocuklarının eğitimleri ve hayatları ile ilgili yaşayacakları karşıt görüşleri ve anlaşmazlıkları işaret eden bir rüyadır. Bu fikir ayrılıkları çocuğa da yansıyacak ve çocuk bu durumda aileye içsel olarak tepki gösterecektir.

Rüyada Valizini Kaybetmek

Rüyada valizini kaybettiğini görmek, rüya sahibinin bir süre yola çıkmaması gerektiği konusunda bir işarettir. Rüya sahibi kimsenin yolda başına uğursuz durumlar gelecek ve rüya sahibi bunların etkisini uzun süre atlatamayacaktır. Rüya sahibinin yapması gereken şey çıkılması planlanan yolculukları ertelemektir.

Rüyada Cüzdanını Kaybetmek

Rüyada cüzdanını kaybetmek, gerçek hayatta da rüyada olduğu gibi bir anlam taşımaktadır. Bu rüyayı gören bir kimse, maddi açıdan elindekileri yavaş yavaş tükenecektir. Bu kişilerin manevi hayata yönelmesi, ancak bu şekilde elindeki malın ve kazancın bereketleneceği mesajı verilir. Bu rüya, rüyayı gören kimsenin daha fazla çalışması gerektiği, kazandığı paradan da mutlaka hayır işi yapması, ihtiyacı olanlara yardımcı olması gerektiğine işaret eder.

Rüyada Gece Vakti Kaybolmak

Rüyada gece karanlığında kaybolduğunu görmek, başkalarının dolduruşu ile kötü düşüncelere kapılmak anlamına gelmektedir. Rüya sahibini kurnaz bir insan kendi istekleri doğrultusunda kullanıyordur. Rüyada kaybolmak eğer gece vaktinde gerçekleşiyor ise, rüya sahibinin pasifliği bırakarak, olayın farkına varıp ipleri ele alması gerekmektedir. Başkaları tarafından yönlendirilmenin son bulması için bir uyarı niteliğinde rüyadır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz