Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Gülmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gülmek ne anlama gelir? Rüyada sesli, içinden gülmek neyi ifade eder? Rüyada gülmek ile ilgili İslami kaynaklarda neler yazıyor? Merak ettiğiniz soruların cevaplarına yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Gülmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada güldüğünü görmenin anlamı mutluluk, kazanç, bereketin artması ve daha çok para kazanmak şeklinde özetlenebilir. Bu rüyayı gören kişilerin gerçek yaşamlarında da mutlu olacakları ve yaşamlarına olumlu durumları çekecekleri söylense de, rüyada gülmek olumsuz anlamlara da gelebilir. Örneğin bir kişinin istemeden güldüğünü görmesi ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre olumsuz duruma işaret eder. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında güldüğünü gören kişi dikkatli olsun. Hemen bu rüyanın olumlu olduğunu düşünmesin. Zira rüya içindeki detaylar rüya sahibinin aksini yaşayacağına dair ipucu veriyor olabilir.

Rüyada Sesli Gülmek

Rüyada sesli güldüğünü görmenin anlamı rüya sahibinin başına güzel olayların gelmesi, kişilerin sevinçli haberler alması, iyi gelişmeler yaşanması şeklinde yorumlanır. Sesli gülmek bazı durumlarda olumsuzluklara da işaret edebilir. Rüya sahibinin nerede ve kiminle güldüğüne dikkat etmesi gerekir. Bu şekilde kişilerin rüyanın gerçek hayatta anlamını öğrenmesi mümkün olur. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; eğer kişi rüyasında bir arkadaşı ile sesli gülüyorsa, rüya sahibi arkadaşından güzel bir haber alır. Fakat kişinin rüyasında hiç tanımadığı bir insan ile güldüğünü görmesi kişinin arkadaşından kötü bir haber alacağının işaretidir. Kişi rüyasında ailesi ile birlikte güldüğünü görüyorsa da rüya sahibinin bir arkadaşından ailesi hakkında olumlu ve güzel bir haber alacağı söylenmektedir.

Rüyada gül görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada İçinden Gülmek

Rüyada içinden güldüğünü görmenin anlamı rüya sahibinin saklanmak istemesi, rüyayı gören kişilerin günah işlemesi, gerçeğin saklanması gibi pek de olumlu olmayan anlamlara işaret eder. İçinden gülen kimselerin yaşamda büyük bir günah işleyeceklerini söyleyen ilmi kaynaklar bulunur. Rüya sahibi eğer rüyasında bir espriye içinden güldüğünü görüyorsa, bu durum kişilerin başına gelen olayı herkesten saklamasına işaret eder. Kişiler eğer bir kişinin zor duruma düşmesine içinden gülüyorsa bu durum da kişilerin bir günah işlemesi ve bu günahı herkesten saklamak istemelerine işaret eder.

Rüyada Espriye Gülmek

Rüyada espriye güldüğünü görmenin anlamı rüya sahibinin başına istemediği bir olay gelmesi şeklinde yorumlanır. Fakat bu rüya hakkında farklı yorumlar da yapılmıştır. Bazı ilmi kaynaklarda espriye gülünmesi kişinin başına komik bir olay gelmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Espriye güldüğünü  gören rüya sahipleri eğer kadın iseler, bir yerde düşebilirler. Bu durum çevrelerindeki insanlara komik gelir. Eğer rüyayı gören kişiler erkek iseler, iş yaşamında komik bir duruma düşeceklerdir. Bu komik duruma düşmeler, her durumda rüya sahiplerinin hoşuna gitmez. Kişiler bu duruma düştüklerinden utanç içinde hissederler.

Rüyada İstemeden Gülmek

Rüyada istemeden güldüğünü görmenin anlamı bütün ilmi kaynaklarda olumsuz yorumlanmıştır. İstemeden güldüğünü gören bekar rüya sahipleri yaşamlarının büyük bir kısmını bekar olarak geçirirler. Kişilerin içten içe evlenme isteği olmasına karşın yinede bu kişilerin evlenmeleri mümkün olmaz. Rüya sahipleri eğer evli iseler de kişilerin eşleri ile aralarında sürekli problem olmasından bahsedilir. İnsanlar bir türlü anlaşamazlar ve ev içinde sürekli huzursuz bir ortam söz konusu olur. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında istemeden güldüğünü gören kişilerin yaşamlarında aksilik de olur. Rüya sahipleri sakarlıkları nedeni ile hem kendilerine hem de çevresinde bulunan insanlara zarar verebilirler.

Rüyada Komik Olmayan bir şeye Gülmek

Rüyada komik olmayan bir şeye güldüğünü görmenin anlamı değişiklik yapmak, kişinin yaşamında farklı insanların ve etkinliklerin yer alması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişiler hayatlarından sıkılıp bir çok konuda değişiklik yapmak isteyeceklerdir. Rüya sahipleri eğer rüyalarında arkadaşlarına güldüklerini görüyorlarsa, bu durum kişilerin arkadaşları ile ilgili hayatında yapacakları değişimlere işaret eder. Örneğin rüya sahibi bazı arkadaşları ile görüşmeme, onlarla aralarına mesafe koyma kararı alabilir. Ya da tam tersi rüya sahipleri arkadaşları ile görüşme ve daha sosyal bir yaşam sürme kararı alabilirler.

Eğer rüya sahipleri rüyalarında patronlarına güldüklerini görüyorlarsa bu durum kişilerin yaşamlarında işleri ile değişiklik yapacaklarına işaret eder. Kişiler yeni bir işe girebilirler. Ya da kişilerin mevcut işlerinde farklı pozisyonlara geçebilecekleri görülür. Rüyayı gören kişilerin yaşayacakları değişiklikler olumlu olabileceği gibi, olumsuz da olabilir.

Rüyada Zor Durumda Kalana Gülmek

Rüyada zor durumda kalana güldüğünü görmenin anlamı anlayışsızlık, empati yoksunluğu ve bencillik gibi olumsuz anlamlara sahiptir. Rüyayı gören kişilerin çevrelerindeki insanlara karşı çok anlayışsız davrandıkları, bu nedenle de kişilerin bu insanlar tarafından dışlanacağı söylenir. Rüya sahipleri eğer zor durumda kalmış olan bir kadına güldüklerini görüyorlarsa bu durum rüya sahiplerinin empati yapma zorluğuna işaret eder. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu kişiler empati yapamaz, karşıda bulunan insanların durumlarını anlayamazlar. Eğer kişiler rüyalarında erkek olup zor durumda kalmış bir insana güldüklerini görüyorlarsa, rüya sahipleri işlerinde problem yaşarlar. Yaşanacak olan problemin nedeni kişilerin yalnızca kendilerini düşünerek hareket etmeleri yani bencil olmalarıdır.

Rüyada Komedyene Gülmek

Rüyada komedyene güldüğünü görmenin anlamı eğlenmek, güzel vakit geçirmek, hayatın keyfini çıkarmak, güzelliklerin tadına bakmak şeklinde olumlu anlamları ile yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin yaşadıkları hayatın hakkını verdikleri söylenir. Çünkü kişiler yaşamlarında her istedikleri duyguyu tadarlar, kişilerin istediklerini elde etmeleri zor olmaz. Rüya sahipleri eğer rüyalarında katıla katıla komedyene güldükleri görüyorlarsa, bu durum daha olumludur. Kişiler farklı aktiviteleri yapmayı deneyecek demektir. Bu aktiviteler kişinin yaşamına hareket getirmekle kalmayıp aynı zamanda rüya sahiplerinin hayatını güzelleştirecektir. Rüya sahipleri hayatlarının her safhasını keyifli bir şekilde yaşayacakları söylenir. Bu nedenle görülmesi arzu edilen olumlu rüyalar arasında yer alır.

Rüyada Kadına Gülmek

Rüyada kadına güldüğünü görmenin anlamı hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Kadına gülmek, hangi kadına gülündüğü, hangi durumda gülündüğü, nasıl şekilde gülündüğü gibi farklı etmenlere göre değişiklik göstermektedir. Bu rüyanın genellikle olumlu anlamları olduğu bilinmektedir. Eğer rüya sahibi rüyasında annesine güldüğünü görürse bu durum kişinin annesi ile arasının düzelmesine işaret eder. Eğer rüyada görülen kadın rüya sahibinin eşi ise, rüyayı gören kişilerin eşi ile arasının düzeleceği söylenmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüya sahipleri rüyalarında hangi kadına güldüklerini görürlerse, bu durum kişilerin o kadın ile aralarının düzelmesine ve ilişkilerinin yolunda gitmesi şeklinde yorumlanır.

Rüyada Düşene Gülmek

Rüyada düşene güldüğünü görmenin anlamı pek çok ilmi kaynakta olumsuz anlamlara gelse de, rüyanın aynı zamanda olumlu anlamları da olduğu bilinmektedir. Düşene güldüğünü gören kişilerin yaşamlarında (özellikle maddi konularda) düşüş yaşanacağı söylenir. Kişiler eskiden kazandığı miktardan çok daha az para kazanmaya başladıkları için kazandıkları paralar onlara yetmez ve kendilerini ansızın geçim sıkıntısı içinde bulabilirler. Bazı ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre düşene güldüğünü gören kişilerin gizli bir düşmanı vardır. Kişiler bu düşmanların kim olduğunu bilmeseler de varlığından haberdardırlar. Kişilerin bu insanların tuzağına düşebileceği ve kötü niyetli planlarına alet olabilecekleri için dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarılmışlardır.

Rüyada Erkeğe Gülmek

Rüyada erkeğe güldüğünü görmenin anlamı otorite, plan, düzenleme, organize etme şeklinde yorumlanabilmektedir. Rüyada gülmek erkeğe olduğu zaman bu rüya kişilerin organize etmek konusunda yaşamlarındaki eksikliğe işaret eder. Yani kişiler sosyal hayatlarını, okul hayatlarını, iş hayatlarını istedikleri gibi organize etmek konusunda yetersiz olabilirler. Bazı ilmi kaynaklarda rüyasında erkeğe güldüğünü gören kişinin aynı zamanda hayatlarından memnuniyetsiz oldukları söylenir. Kişiler eğer erkeğe sesli bir şekilde güldüklerini görüyorlarsa, kişilerin yaşamlarını istedikleri gibi değiştirecekleri söylenir. Tam tersi, rüyada kişiler sessiz bir şekilde güldüklerini görüyorlarsa da, kişilerin yaşamlarını değiştirmek istemelerine karşın bazı engellerle karşılaşmalarından dolayı yaşamlarını düzeltemeyecekleri söylenir.

Rüyada Eşine Gülmek

Rüyada eşine güldüğünü görmenin anlamı birden fazla anlama sahip olan bir rüya türüdür. Rüya ile birlikte kişilerin hayatlarına şans da gelebilir, kişilerden şans uzaklaşa da bilir. Bu rüyayı gören kişilerin genel durumları kafa karışıklığı, konu hakkında karar vermekte zorlanma ve ne yapacağını bilmeme şekline özetlenebilir. Rüyada eşine güldüğünü gören kişilerin önlerinde yol ayrımı vardır. Bu yol ayrımında kişilerin bir karar vermeleri gerekir. Rüya sahipleri için bu kararı vermek zor olabilir. Eğer rüyada kişi eşine bir kaza sonucunda güldüklerini görüyorlarsa bu durum kişilerin karar vermek adına başka bir insandan yardım alacakları şeklinde yorumlanabilir. Fakat eğer rüyada kişi öylesine güldüğünü görmüşse bu durum kişilerin kendi başlarına karar verecekleri şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Gülmek ve Ağlamak

Rüyada güldüğünü ve ağladığını görmenin anlamı rüyayı gören kişilerin kendilerini tanıma çabaları, kişilerin yaşamlarını kurma isteği, hayattan keyif almak için aktiviteler yapmasına işaret eder. Eğer rüyayı gören kişiler evde hem gülüp hem ağladıklarını görüyorlarsa kişilerin istedikleri gibi bir yaşantı kuracakları söylenir. Kişiler yaşamlarından mutlu ve memnun olacaklardır. Kişilerin dışarıda bir yerde gülüp ağladıklarını görmeleri ise kişileri durumlarının olumsuz olacağı şeklinde yorumlanır. Yani kişiler istedikleri yaşantıdan uzaklaşacaklardır.

Rüyada Toplantıda Gülmek

Rüyada toplantıda güldüğünü görmenin anlamı işten kovulmak, işi kayıp etmek, işte başarısız olmak gibi olumsuz anlamlara sahiptir. Kişiler rüyayı gördükten kısa süre sonra, beklenilenleri yerine getiremedikleri gerekçesi ile ellerindeki işleri kayıp edeceklerdir. Rüya sahibi özellikle toplantıda sesli şekilde güldüklerini görüyorlarsa kişilerin daha az miktarda para kazanacakları da söylenir. Bu sebeple kişilerin yaşam kalitesinde düşüşler görülebilir.

Rüyada kaybolmak ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Okulda Gülmek

Rüyada okulda güldüğünü görmenin anlamı olumlu ve olumsuz anlamlara sahip olduğu bilinen karma bir rüya türüdür. Bu rüyayı gören kişiler eğer öğretmenleri karşısında güldüklerini fark ederlerse, rüyanın olumsuz anlamının vücut bulacağı söylenir. Kişiler eğer öğrenci iseler, okul hayatlarında düşük akademik başarı ile yüzleşmek zorunda kalırlar. Eğer rüyayı gören kişi bir çalışan ise yine benzer etki ortaya çıkar ve kişilerin iş yaşamlarında başarısız olacakları görülebilir.

Rüyada Derste Gülmek

Rüyada derste güldüğünü görmenin anlamı bir çok ilmi kaynakta olumlu anlamlara sahip olması ile bilinmiştir. Bu rüyayı gören kişilerin öğrenci olmaları halinde okullarında, çalışan olmaları halinde ise iş yerlerinde başarısı ile ses getireceği söylenmektedir. Rüyayı gören kişiler tek başlarına güldüklerini görürlerse, başarının tek sahibi kendileri olurlar. Bununla beraber rüya sahibinin başka insanlar ile birlikte güldüğünü görmesi de sık rastlanılan bir durumdur. Bu durumda rüya sahibinin başarısından başka insanların da etkileneceği bilinir. Kişiler rüya sahiplerinin başarısının ortağı da olabilir. Rüyada gülmek derste olduğu zaman kişilerin uğraştığı işlerde kalıcı başarı elde etmesi şeklinde de yorumlanmıştır. Kişilerin iş ve okul hayatındaki başarıların yanı sıra sosyal yaşantılarında ve özel hayatlarında da mutluluğu kolay bir şekilde yakalayacakları ve çok başarılı olacakları söylenmektedir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz