Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada güvercin görmek ne anlama gelir? Rüyada beyaz güvercin, evin içinde güvercin, güvercin beslediğini, güvercin ısırdığını görmek nasıl açıklanır? Rüyada güvercin ile ilgili İslami kaynaklar ve rüya alimleri neler demektedir? Rüya hakkında ayrıntılara yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında bir güvercini elinde tutan kişi; hayatının gidişatını değiştirecek kararlar almak için çok yakınlarından büyük ölçüde destek görecek ve bu destekten çok mutlu olacaktır. Bu kişinin hayatında yepyeni kapılar açılacak ve bu değişikliklerden kişi çok memnun olacaktır.

İmamı Nablusi (r.a) bu rüyayı şöyle yorumlar: “ Eğer elinde güvercin tutan kişi bir kadın ise çok kısa zamanda gönlünden geçen kişiyle evlenecek ve bu evlilik sonucunda güzelliği dillere destan bir kızı olacaktır.”

Rüyada güvercin görmek genel olarak hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Her hatanızda sizin arkanızda duran bir dostunuz olduğuna işaret etmektedir. Bu dostunuz sayesinde pek çok badireden hiç yara almayacağınız şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Beyaz Güvercin Görmek

Rüyasında bembayaz bir güvercinin uçtuğunu görmek kişinin uzun süredir beklediği haberin çok ihtiyaç duyduğu bir anda birden gelivermesi anlamına gelmektedir. Bu rüya; rüya sahibinin, bugüne kadar hedeflediği her hedefe kolaylıkla ulaşacağı ve ulaştığı sonuçlara kendisinin dahi inanamayacağı büyüklükte olacağına işaret etmektedir.

Rüyasında beyaz güvercine uzaktan bakan kişinin, gerçek hayatında sevdiği kişiden çok sevineceği bir haber alacağı anlamına gelmektedir. Kişi sevdiği ama kavuşamadığı bir kişi var ise çok yakın zamanda bu kişiye ivedilikle kavuşacaktır.

Rüyada görülen beyaz güvercin aynı zamanda rüya sahibinin işinde hızla yükseleceği ve mal mülk edineceği anlamına gelmektedir.

İmamı Nablusi (r.a) şöyle der: “ Rüyasında beyaz bir güvercin gören kişi kendisine çok uzakta olduğunu sandığı kişiden tahmin edemeyeceği büyüklükte bir iyilik görecektir.”

Ayrıca rüyada ev görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Güvercin Yavrusu Görmek

Rüyada görülen küçük güvercin yavruları kişinin belirli aralıklarla alacağı küçük sevinçli haberle haberlere delalet edilir. Bu rüya; rüya sahibinin hayatını yoluna sokması için aradığı motivasyonu bulacağı şeklinde yorum yapılmaktadır.

Eğer ki rüyasında güvercin yavrusu gören kişi bir erkekse çevresinde pek çok kadın olduğuna işaret edilir. Yakın tarihte kendisine çok uygun, minyon tipli ve iyi huylu biri ile tanışacak ve bu kişiyle hayatını birleştirme düşüncesine girecektir.

Eğer kişi rüyasında güvercin yavrularını elleriyle besliyorsa hayatına girecek kişinin kendisine çok sadık ve bağlı olacağı yorumu yapılmaktadır.

Kişinin rüyasında yavru güvercinler uçmaya başlıyorlarsa rüya sahibinin gönlünden geçirdiği her şeye geç de olsa ulaşacağına işaret edilir.

Rüyada Siyah Güvercin Görmek

Rüyasında siyah bir güvercin gören kişi yaşadığı tüm sıkıntılardan kolaylıkla kurtulacak şeklinde yorum yapılmaktadır. Genel anlamda güvercin her zaman hayırlara yorumlanır.

Eğer rüyasında siyah güvercin gören kişi bekar bir erkek ise karşısına çok kibar, ince ve naif bir kadın çıkacak. Rüya sahibi, bu rüya sonrasında tanıştığı bu kadının yardımlarıyla hayatının en güzel dönemlerini yaşayacaktır.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; “ Rüyasında kapkara bir güvercin gören her kim ise varlığını dahi unuttuğu kendisine çok uzak diyarlarda yaşayan kişilerden çok önemli haberler alacaktırç”

Rüyada Güvercin Yumurtası Görmek

Rüyasında yumurtlayan bir güvercinin yumurtalarını gören kişi, geçmiş dönemde yaptığı tüm maddi yatırımların karşılığını birer birer alacaktır. Genel olarak maddi konumlara yorumlanan rüyada görülen güvercin yumurtaları kişilerin çok bereketli bir döneme gireceklerinin habercisidir.

Özellikle rüya sahibi meslek alanında bir terfi bekliyor ise bu rüya beklediği terfi haberini kısa zaman içinde alacağına yorumlanır.

Ayrıca rüyasında güvercin yumurtası gören kişi hayatının gidişatını ciddi ölçüde değiştirecek maddi atılımlarda bulunarak evine yüklü miktarda ek kazanç sağlayacak yorumu da yapılmaktadır.

Rüyada Kırmızı Güvercin Görmek

Rüyasında kızıl renkte güvercin gören kişi, gerçek hayatında yeni tanıştığı kişilere karşı çok dikkati olmalıdır.

Rüya sahibinin oldukça iyi niyetli ve karşısındaki kişinin gerçek amacını önceden görememe gibi bir durumu olduğu yorumu yapılabilir.

Rüyasında kırmızı bir güvercin gören kişi çok üzüleceği bir haber alarak bir süre bu haberin etkisinde kalacak ve bu kötü vaziyetten kurtulmak için sevdiği kişilerin desteğine ihtiyaç duyacaktır yorumu yapılır.

Bu rüyayı gören kişilerin kendilerini daha çok önemsemeleri gerektiği ve hiçbir başarıda arka planda kalmamaları gerektiği işaret edilmektedir.

Rüyada Hasta Güvercin Görmek

Rüyada sakat kalmış bir güvercin görmek kişinin yakın bir tarihte çok sevdiği bir aile büyüğünün hastalık ya da ölüm haberini alacağına delalettir.

Alimler tarafından yapılan bu yorum rüya sahibinin alacağı bu haber neticesinde adeta yıkılacağını ve kendisini toparlamak için uzun bir süreye ihtiyaç duyacağını işaret eder.

Rüyada görülen hasta güvercin gene anlamda uzun sürecek olan psikolojik buhranlara, derinden hissedilen acılar içerisinde kalmaya işaret eder.

Ancak bazı alimler ise hasta güvercin görmenin olumlu bir rüya olduğu yorumunu yapmaktadır.

Eğer kişi rüyasında hasta bir güvercini iyileştiriyor ise alacağı kötü bir haber neticesinde hayata karşı daha güçlü durmayı öğrenecek ve kendini daha olgun hissedecek yorumu yapılmaktadır.

Rüyada Ölü Güvercin Görmek

Rüyada bir güvercinin ölmesi, rüya sahibinin kalbinde çok derin bir anlama sahip olan kişiden kendi imkanları dışında ayrılmak zorunda kalmasına işaret edilir.

Rüyasında ölü güvercini görüp dokunan kişi, gerçek hayatında büyük bir kayıp yaşayacak ve bu kayıpta daima kendini suçlu hissederek kendine hayatının geri kalan döneminde eziyet etmeye başlayacaktır. Suçluluk duygusu içinde daima olacak ve bundan kurtulmak için sürekli çabalayacaktır.

Kimi alimler ise rüyada görülen güvercin ölüsünü hayra yorar ve kişinin yaşam standartlarının artacağı yorumunu yaparlar.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: “Her kim ki rüyasında bir güvercini öldürüyor veyahut ölen bir güvercine ses çıkarmıyor( yardım eli uzatmıyor), o insan ne fena insandır.”

Rüyada Güvercin Yakalamak

Rüyasında güvercin avlayan kişi; gerçek hayatında, tüm çevresi tarafından her daim sevilen, sayılan ve sohbetinden oldukça keyif alınan kişidir.

Bu rüya, rüya sahibinin söylediği her sözün arkasında duran bir kişi olduğuna işaret etmektedir. Dürüstlüğü ve mertliğiyle göz dolduran bir kişi olduğu yorumu yapılmaktadır.

Bu kişinin istediği her şeye yakın zaman içinde ulaşarak hayatında var olan küçük problemlerin arka arkaya çözüleceğine işaret edilir.

Rüyada Evin İçinde Güvercin Görmek

Rüyada evine güvercin giren kişi, gerçek hayatında yanından geçip giden bir fırsatın üzüntüsünü yaşayacak ve bu kararından geri dönmek için büyük uğraşlar verecektir.

Eğer ki kişi rüyasında evine gelen güvercini besliyor ve onu seviyorsa kişi iş ve aile yaşantısında her daim kişilerin faydalandığı biridir anlamına gelmektedir. Çevresinde çıkarcı insanların olduğu anlamına işaret edilen bu kişi etrafında olan tüm olaylara dahil edilerek sorumlu tutulmaya çalışılmaktadır.

Eğer ki kişi rüyasında evine gelen misafiri kovuyor ve kabul etmiyorsa bu rüya; bu kişinin hayatında çok sevdiği birinin ona sırtını döneceği anlamını taşımaktadır.

Kişi evin içindeyken rüyada güvercin görmek bu kişinin yakın zamanda sevdiği bir kişiden umutlu bir haber alacağına delalettir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: “Rüyasında evinde güvercin olan kişi yakın zamanda misafir ağırlayacaktır.”

Rüyada Güvercin Uçurduğunu Görmek

Rüyasında bir güvercinin uçup geldiğini gören kişiye çok kısa bir zaman dilimi içerisinde çok önemli bir haber gelecektir. Rüya sahibine gelecek olan bu haber çok uzakta yaşayan bir akrabasından gelecek olup kişinin hayatında önemli değişikliklere sebep olacaktır.

Eğer güvercin kendi kendine uçuyorsa kişinin gönlünden geçen tüm dua ve dileklerin birer birer Allah katında kabul olacağına delalettir.

Rüyada Güvercin Beslemek

Rüyasında bir güvercini elleriyle beslediğini gören kişi, gerçek hayatında kendisine çok bağlı olan bir dostuyla alakalı üzücü bir haber alacak ve bunun neticesinde dostunu korumak için vaziyet alacak yorumu yapılmaktadır.

Eğer ki bu rüyayı gören kişi bir erkek ise istediği vakitte, tam da gönlünden geçen kişiyle mutlu bir evlilik yapacaktır yorumu yapılırken rüyayı gören kişi bekar bir kadın ise kariyerinde ulaşmak istediği un üst seviyelere kolaylıkla ulaşacak yorumu yapılır.

Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre rüyada güvercin beslemek 5 anlama gelmektedir:

  1. İyi kalpli ve sadık bir kadın
  2. Hizmette kusur etmeyecek, kişinin gönlünü her daim hoş edecek bir eş
  3. Uğraş vermeden kazanılan çokça mal
  4. Uzak bir yerden tez zamanda gelecek bir haber
  5. İçinde bulunulan işte ulaşılacak liderlik

Rüyada Birinin Elinde Güvercin Görmek

Rüyasında ellerinde bir güvercini tutan kişi, gerçek hayatında karşısına geçecek çok önemli bir fırsatı başka birinin engellemesi sonucu kaybedecektir.

Aynı zamanda rüya sahibinin hayatını değiştirecek bir bilgiyi başkalarından duyacağı anlamına da gelen bu rüyanın genel olarak kişiye bir uyarı olarak görüldüğü yorumu yapılır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre: “Rüyasında ellerinin arasında küçük bir güvercin tutan kişinin gurbetteki sevdiği kişiye dönecektir. Eğer ki kişi rüyasında birçok güvercini aynı anda tutuyorsa bu kişinin pek çok çocuğu olacaktır.

Rüyada çilek görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Güvercinin Yumurtladığını Görmek

Eğer bir kişi rüyasında güvercinin yumurtladığını görüyorsa bu rüya kişinin içinde bulunduğu ağır sıkıntıları işaret etmektedir. Bu kişi çevresinden destek almadan bu sıkıntıları aşamayacak ve yaşadığı sıkıntıların altında ezilecektir yorumu yapılmaktadır.

Rüyada güvercin görmek, rüya sahibinin yaşadığı tüm sıkıntıların kendi hayatında vermesi gereken sınavlar olduğunu ve kişinin sabırlı davranması gereken bir dönemden geçtiğini işaret eder.

Rüyada Güvercinin Isırdığını Görmek

Rüyada bir güvercin elinizi ısırıyorsa, gerçek hayatınızda işlediğiniz bir günahtan ötürü kendinizi hala affedemiyor ve bunun derin üzüntüsüyle başa çıkamıyorsunuz yorumu yapılmaktadır.

Rüya sahibi kişi, hayatında karşısına çıkan tüm kötülük ve engelleri geçmişte yaptığı hataların sonucu olarak görmektedir şeklinde yorumlar yapılmaktadır.

Bu rüyayı gören kişinin hayatında çok mutlu gelişmeler olacak ve kişi kendini uzun zamandır hissetmediği kadar mutlu hissetmeye başlayacaktır.

Eğer bu rüyayı gören kişi bekar bir erkek ise karşısına çıkacak kadınlara karşı dikkatli olmalı kendisine zarar vermelerine engel olmalıdır.

Eğer kişi bekar bir kadın ise tanıştığı ilk kişide gerçek aşkı bularak ömür boyu çok mutlu olacaktır.

Rüyada Güvercin Pisliği Görmek

Rüyasında üzerine güvercin pisleyen kişi, hayatının geri kalan dönemlerinde çok büyük şanslar elde edecek ve bunlar neticesinde hayatı çok farklı noktalara erişecek yorumu yapılır.

Eğer kişi, rüyada güvercinin yere pislediğini görüyorsa çevresinde yaşanacak gizli bir durumu örtbas edecek ve öğrenmesi gereken kişilerin öğrenmesini kesinlikle engelleyecektir.

Eğer bu rüyayı gören kişi evli bir erkek ise kişi rüyasında güvercin pisliğini temizlemeye çalışıyorsa bu kişinin gerçek hayatında eşine çok sadık ve derin duygularla bağlı olduğuna işaret edilir.

Eğer rüyasında güvercin pisliğini temizlemeye çalışan kişi bir kadınsa, bu kişinin gerçek hayatında ayrıntılara çok takılan ve konuşmayı çok seven biri olduğuna işaret edilmektedir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz