Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Hamile Görmek Neyi İfade Eder?

Rüyada hamile görmek ne anlama gelir? Rüyada hamile olmak, erkeğin hamile olması neyi ifade eder? Rüyada hamilelik ilgili İslami kaynaklarda neler yazıyor? Gerçek bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Hamile Görmek Neyi İfade Eder?

Rüyada hamile görmenin anlamı aile, arkadaşlar, dostluk, moda, alışveriş gibi çok farklı anlamlara sahiptir. Hamile sayısı, kimin hamile olduğu, hamilelik evresi gibi detayların rüya hakkında önemli detayları verdiği bilinmektedir. Rüyada hamile görülen kişinin mutlu olması, hamilelik evresinin sonlarına gelinmesi, hamile kadının evli olması gibi durumlar rüyanın olumu anlamının ortaya çıkacağına işaret eder. Bununla birlikte rüyanın olumsuz anlamlara da gelebileceği bilinmektedir. Örneğin; kişilerin istemeden hamile olması, çok yaşlı bir kadının hamile olması gibi durumlar, rüyanın olumsuz anlamının hayat bulacağı şeklinde yorumlanmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında çok yaşlı birini hamile gören kişilerin çok yakın dostlukları son bulur. Kişiler en sevdiklerinden uzaklaşır. Buradan çıkarımla rüyanın hem çok iyi hem de çok kötü anlamlara gelebildiğini görmüş oluyoruz.

Ayrıca rüyada gülmek ne anlama gelir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Rüyada Karnı Burnunda Hamile Görmek

Rüyada karnı burnunda hamile görmenin anlamı rüya sahiplerinin başarmak istedikleri işte son noktaya gelmeleri, kişilerin projelerinde başarılı olmaları, istedikleri işlerden nihayet sonuç alabilmeleri anlamı vardır. Kişiler karnı burnunda hamile olunan bir kimseyi gördükleri zaman yaşamda istedikleri yere gelirler diyen bazı ilmi kaynaklar bulunur. Karnı burnunda hamile olduğu görülen kişi aileden ya da akrabalardan birisi ise, rüya sahiplerinin aileden bir kimsenin desteği ile başarılı olacağı söylenir. Kişilerin yabancı bir kimseyi hamile görmeleri halinde ise başarının tek sahibinin rüyayı gören kişi olacağı söylenmektedir.

Rüyada Çirkin Hamile Görmek

Rüyada çirkin hamile görmenin anlamı zaman kayıp etmek, zamanın kıymetinin bilinmemesi, zamanın organize edilememesi, hayatın yaşanamaması gibi olumsuz anlamlara sahip bir rüya türüdür. Çirkin hamile gören kişilerin, hamilelik başında olduğunu fark etmeleri, rüyanın olumsuz anlamının son bulmasını ifade ederken, hamileliğin ileri safhalarında olmak ise rüyanın olumsuz anlamının daha çok ortaya çıkması şeklinde yorumlanmaktadır.

Çirkin hamilenin sarı saçlı olduğu görüldüğü zaman rüya sahibinin yaşamına kıymet vermediği söylenir. Çünkü kişiler yaşamlarını boş işlerle, sıkıcı işlerle, kendilerine fayda etmeyecek işlerle zaman geçiriyordur. Rüya sahiplerinin hamile olan kişinin saçlarını siyah görmeleri halinde kişilerin zamanını kayıp ettikleri söylenir. Kişiler, ilmi kaynakta yer alan bilgiye göre, kendi içlerine dönmeli ve yaşamdan ne istediklerini anlamalıdırlar.

Rüyada Erkek Hamile Görmek

Rüyada erkek hamile görmenin anlamı rüya sahibinin absürt bir olay olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada hamile olan erkek saçı uzun olduğu görülürse, rüyayı gören kişilerin iş hayatını ilgilendiren bir konu hakkında olumsuz bir haber alacakları söylenir. Eğer rüyada hamile olduğu görülen erkek saçları kısa ise rüya olumsuz değildir. Rüya sahibi yine iş hayatı ile ilgili bir haber alır fakat bu defa rüyada alınan haberin olumlu olacağı söylenir. Buradan hareketle bu rüyanın genel anlamda iş hayatını ilgilendirdiğini söylemek mümkündür.

Rüyada Hamile Hayvan Görmek

Rüyada hamile hayvan görmenin anlamı hayat felsefesi, kişilerin yaşama dair görüşleri gibi derin anlamlar içerdiği bilinmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişilerin derin bir anlam ve arayış içinde oldukları söylenir. Kişiler hayatlarına yeniden yön vermek isterler. Rüyada hangi hayvan görüldüğüne göre, kişilerin yaşamları ile ilgili önemli ipuçları elde edilebilir.

  • Rüyada görülen hayvanın kedi olması halinde rüya sahiplerinin yaşamlarının anlamını bulacakları söylenir.
  • Rüyada görülen hayvanın köpek olması halinde rüya sahiplerinin yaşamlarının anlamını bulamayarak hayal kırıklığına uğrayacakları söylenir.
  • Rüyada görülen hayvanın ayı olması halinde rüya sahiplerinin yaşamlarında yeni insan ve işlerin olacakları söylenir.
  • Rüyada görülen hayvanın inek olması halinde rüya sahiplerinin yaşamlarını huzurlu ve mutlu şekilde yaşayacakları söylenir.

Rüyada Hamile Kadın Görmek

Rüyada hamile kadın görmenin anlamı yeniliklere gebe olmak, rüya sahibinin önemli bir işten sonuç alması, kişilerin eksikliklerini gidermesi, para kazanmak gibi çok farklı anlamlara sahiptir. Rüyayı gören kişiler hamile kadının yaşının ileri olduğunu görmeleri halinde, kişilerin hayatlarında olumsuz durumların yaşanacağı, aksine kişilerin yaşı genç olan birini hamile olduğunu görürlerse de kişilerin yaşamlarında olumlu özelliklerin çekileceği söylenmektedir. Hamile olduğu görülen kişi sokakta ise bu durum kişilerin iş hayatlarında önemli bir işin nihayet meyvelerini yemeye başlamaları şeklinde yorumlanır. Hamile kadının ev içinde olduğu görülmesi halinde kişilerin ev yaşantılarında değişiklikler olacaktır. Aileye yeni bir insan katılabilir, evde yeni bir hayvan olabilir ya da aile üyelerinden bir tanesi uzun süre boyunca ortadan kaybolabilirler.

Rüyada Yaşlı Hamile Görmek

Rüyada yaşlı hamile görmenin anlamı genel olarak ilmi tabirlere göre yorumlandığı zaman, rüya sahiplerinin başına sıkıntı geleceği şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler yaşlı hamile kadının çocuğunun cinsiyetinin kız olduğunu görürlerse, bu durum kişilerin iş yaşamlarında başlarına bela alacakları şeklinde yorumlanırken, eğer hamile kadın çocuğu cinsiyeti erkek olduğu görülürse, bu durum ise kişilerin özel hayatlarında yer alan bir kime yüzünden başlarına bela alacakları şeklinde yorumlanmaktadır.

Yaşlı hamile kadın görmenin rüya sahiplerinin maddi durumunun kötüye gitmesi şeklinde yorumlayan islam alimleri de bulunur. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kişi yaşlı kadının ikiz bebeklere hamile olduğunu görürse durum hepten kötüdür. Kişilerin yaşamlarında maddi anlamda sürekli problemler olur. Kişilerin çevrelerinde bulunan insanlar ile aralarının bozulacağı ve bunun nedeninin de para olacağını söyleyen yorumlar da bulunmaktadır.

Rüyada Hamile Ağrısı Görmek

Rüyada hamile ağrısı görmenin anlamı fiziksel anlamda zarar görmek, kişilerin sakatlanması ve sğlık problemleri şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişilerin hamilelik ağrısını çok yoğun görmeleri halinde, kişilerin gerçek yaşamlarında da yoğun şekilde ağrı çekecekleri söylenmektedir. Eğer kişiler hafif ağrı görürlerse de bu durum kişilerin gerçek yaşamlarında çok da ağır olmayan bir ağrı yaşayacakları söylenmektedir. Rüyayı gören kişiler fiziksel ya da duygusal anlamda ağrı çekebilirler. Kişilerin fiziksel ağrı çekmelerinin nedeni kaza geçirmek, düşmek olabilir. Duygusal olarak da kişilerin acı çekebilecekleri söylenmiştir. Kişiler rüyayı gördükten sonra sevgilileri tarafından terk edilebilirler. Kişilerin bu ayrılık yüzünden büyük acı çekecekleri söylenir.

Rüyada Hamile Deniz Atı Görmek

Rüyada hamile deniz atı görmenin anlamı rüya sahiplerinin ciddi bir kazayı atlatması, kişilerin ölümden dönmesi şeklinde yorumları vardır. Kişiler eğer hamile deniz atının doğurduğunu görürlerse, rüya sahiplerinin bu kazadan çok büyük ağrılar olmadan kurtulacakları söylenir. Kişilerin deniz atının doğurmamasını görmesi halinde ise büyük yaralar alacağı ve canlarının yanacağı belirtilmiştir. Rüya sahipleri birden fazla deniz atı görürlerse, bu durum kişilerin bir tane değil, birden çok kaza atlatacakları şeklinde yorumlanır. Kişiler eğer tek bir deniz atı görürlerse bir kazayı atlatmış olurlar. Rüyada hamile deniz atı görülmesi arzu edilmez. Genellikle kişilerin sakarlıklarından ya da tembelliklerinden dolayı hayatlarına problem çekmeleri şeklinde yorumlanır.

Rüyada Hamile Kedi Görmek

Rüyada hamile kedi görmenin anlamı tembellik yapmak, dinlenmek ve keyif yapmak şeklinde yorumlanmaktadır. Hamile kedinin siyah renkte olduğu görülürse bu durum hayra yorulmaz. Kişilerin yaptıkları bu tembelliğin onlara büyük bir bedeli olacağı söylenir. Kişiler eğer kahverengi olan kedi görürlerse bu durum keyif yaptıkları için işlerinde insanların daha iyi olması şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Rüyada görülen kedinin dişi olması halinde, rüya sahiplerinin şehir içinde bir yere tatile gidecekleri söylenir. Eğer kişiler erkek kedi görürlerse de bu durum kişilerin yurt dışında bir yerde tatile çıkacakları şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Bekar Hamile Görmek

Rüyada bekar hamile görmenin anlamı hem olumlu hem olumsuz olabilir. Rüyada hamile olduğu görülen kişilerin üzgün oldukları zaman, rüyanın olumsuz anlamı olduğu söylenir. Kişiler hamile olmaktan keyif almazlar ve aslında çocuk doğurmak istemezle. Eğer rüyada görülen bekar kadın hamile olmak istiyorsa da (mutlu bir şekilde) kişilerin gerçek yaşamlarında da mutlu olacakları söylenir. Bekar hamile görmek bazı ilmi kaynaklarda rüya sahiplerinin kendileri için yeni bir yaşam kuracakları şeklinde yorum yapılır. Kişinin kuracakları yeni hayat onlara ilham olur, onlar için iyi gelir.

Rüyada Hamile Karnı Görmek

Rüyada hamile karnı görmenin anlamı kendi hesabını yapmak, hayatını sorguya çekmek, kendine hayat kurmak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Hamile karnında çatlaklar olduğu göründüğü zaman kişilerin yaşamlarında bazı istenmeyen durumlar olacağı ve kişilerin de bu durumlara karşı önlem alacakları söylenmektedir. Hamile karnının pürüzsüz olması halinde kişiler zaten hayatlarından memnun kimseler olacaklardır. Kişiler yalnızca hayatlarını daha iyi bir şekle sokmak adına hayatlarında yeni düzenlemeler yapacaklardır. Kişiler yapacakları bu düzenlemelerden büyük keyif alırlar. Yaşamlarını mutlu şekilde yaşarlar.

Rüyada gül görmek ne anlama gelir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Hamile Ultrasonu Görmek

Rüyada hamile ultrasonu görmenin anlamı gereklerin ortaya çıkması, kişilerin bilmedikleri şeyleri öğrenmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişiler, hoşuna giden ya da hoşlarına gitmeyen bazı şeyleri öğrenebilirler. Kişiler eğer hamile ultrasonunun net olduklarını görürlerse, kişilerin haberini alacakları olayın olumlu olacağı bilinir. Fakat rüyada görülen ultrason eğer net değil ise, bu durumda kişilerin çok da iyi durumda olmadıkları, kötü bir haberi alacakları söylenmektedir.

Rüyada Hamile Elbisesi Görmek

Rüyada hamile elbisesi görmenin anlamı görülen elbisenin rengi ve sayısına göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Eğer elbisenin renginin siyah olduğu görülürse bu rüya kişilerin can düşmanı olduğu ve bu kişinin ona zarar vermek istediği şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüyada görülen elbise rengi kırmızı ise, rüya sahibinin aşık olacağı söylenmektedir. Kişiler tanıdıkları insana birden aşık olabilecekleri gibi yeni bir insan ile tanışarak ona da aşık olabilirler. İlmi kaynaklarda desenli olan hamile elbiselerinin rüya sahiplerine şans getirdiklerini söyleyen yorumlar vardır. Desensiz olan elbiseler ise tam tersi şekilde rüya sahiplerinin yaşamlarından şansın çekilmesine neden olur. Kişiler ellerini neye atsalar o konu hakkında şanslarının olmadığını fark ederler. Bu durum onların maddi anlamda da güçsüz kalmalarına neden olabilir.

Rüyada Hamile Düşman Görmek

Rüyada hamile düşman görmenin anlamı rüya sahibinin bir kimseden zarar görmesi, kuyusunun kazılması ve mobing gibi farklı anlamlara geldiği bilinmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin çok yakın arkadaşlarından bir tanesi aslında onun düşmanıdır. Eğer hamile görülen düşman hamilelik sürecinin başında ise kişilerin düşmanın çok azılı olmadığı, fazla etki edemeyecekleri ve kişilerin yaptıkları planların bu kişilere çok zarar veremeyecekleri söylenmektedir. Kişilerin rüyada hamile olan insanların düşman olduklarını görmeleri halinde kişileri yaşamlarında ters giden işler alarm vermeye başlar. Kişiler yaşamlarından çok rahatsız olabilirler. Bu durum onları yaşamları hakkında yeni planlar yapmaya, yenilikler yapmaya, hayatlarını kurmaya çalışmalarına teşvik eder. Bu insanlar yaşamlarında mutluluğu tadarlar. Sevdikleri insanlarla birlikte çok güzel ve insanların özendiği bir hayat yaşarlar.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz