Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hamile olmak ne anlama gelir? Rüyada bekar kızın hamile, başkasından hamile, kendini hamile görmek neyi ifade eder? Rüyada hamilelik ile ilgili İslami kaynaklarda neler yazıyor? Rüya hakkında detaylara yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hamile olduğunu görmek, rüya sahibinin sürprizlerle karşılaşacağına, mal ve gelirinin artacağına, takdir edilmeye, itibar görmeye, yakın zamanda gelecek güzel habere, sevinç ve mutluluğa işaret eder.

Kirmani demiştir ki: Rüyada hamile olduğunu gören kişinin kazancı, malı, mülkü, geliri fazlası ile artar. Rüyada hamile olduğunu gören kadının, mal ve mülkünün artmasına, övülmeye, izzet ve şerefe nail olmaya tabir olunur. Rüyada hamile olduğunu gören kadın yaptığı işlerden başarıya ulaşacağına, zenginleşeceğine ve başarılarından dolayı rahata kavuşacağına işaret eder.

Rüyada hamile olduğunu görmek, malın, mutluluğun artacağının habercisi olarak yorumlanmaktadır. Bu rüya bol sürprizlerin, sevindirici haberlerin müjdecisidir. Bu rüyayı İmam Nablusi Hz. şöyle yorumlamaktadır; eğer bir kadın rüyasında kendisinin hamile kaldığını görmüş ise o kadının malları artacak ve çevresinden duyduğu övgüler çoğalacaktır. Bir erkek kendisini hamile olarak görmüş ise bu da gizlenen bir sırrın korkusunu, üzüntülü durumları göstermektedir. İbn-i Sirin Hz. ifadesine göre ise bu rüyayı ister kadın görsün ister erkek görsün bu rüya bol kazanca ve yükselişe işaret etmektedir. Rüyada görülen hamilelik genel olarak hayra yorulmaktadır. Cabir ül Magribi Hz. tabirine göre de rüyada hamile kalındığının görülmesi güzel haberlere işarettir. Bu rüyada genelde sıkıntıların kurtuluşu olarak ifade edilmektedir. Rüyadaki hamilelikler genel olarak zenginlik ile yorumlanır. Bu rüya, rüya sahibinin maddi dertlerinin biteceği ve refaha kavuşacağı anlamı taşımaktadır. Bu rüya genel olarak hem erkek hem de kadın için aynı şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada hamile olduğunu öğrenmek diyanet yorumuna göre de şansın açıldığı anlamına gelmektedir. Bu rüya gören kimselerin hayatının yeni bir dönemi girdiği ve o kişilerin şansının döndüğü müjdelenir. Bu rüya hayırlara vesile olan bir işarettir.

Rüyada silah görmek ne anlama gelir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Rüyada Hamile Olduğunu Öğrenmek

Rüyada kendisinin hamile olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin beklediği bir haber alacağına ve bu haber doğrultusunda hayatının tamamen değişeceğine yorumlanır. Rüya gören bir kimsenin, rüyasında hamile biri ile karşılaşması, rüya sahibinin iş yaşamında ya da aile içerisinde büyük bir sürpriz yaşayacağının göstergesidir.

Rüyada Bekar Bir Kızın Hamile Olduğunu Görmek

Dul kalmış kadınların ya da genç kızların rüyada hamile olduklarını görmeleri, bu kimselerin hayırlı ve mutlu bir yuva kurmalarına işaret etmektedir.

Rüyada Hayvan Cinsinden Birinin Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bir hayvanın hamile olduğunu görmek, hayır ve berekete delalet etmektedir.

Rüyada Hamile Olduğunu ve Armut Görmek

Rüyada hamile olmak ve rüyada bunun yanında armut görmek, rüya sahibi her kim ise, onun ilerde doğacak çocuğun erkek olacağına işarettir. Eğer rüyayı gören gerçek hayatta çocukları varsa ve evlenme çağında ise, rüya sahibinin ilk torununun erkek olacağına işaret eder.

Rüyada Hamile Bir Kadının Karnından Balık Çıkması

Rüyada hamile bir kadının balık doğurduğunu ya da karnından balık çıktığını görmek, rüyayı gören kimse gerçek hayatta hamile ise doğacak bebeğinin kız olacağına işarettir. Eğer hamile değilse o hane bir çocuk ile müjdelenir.

Hamile Bir Kadının Rüyasında Kendini Bıyıklı Olarak Görmesi

Gerçek hayatta hamile olan bir kadının, rüyasında kendisini bıyıklı olarak görmesi, rüya sahibinin bir erkek çocuğu doğuracağına işaret eder. Hamile olmayan kadının bu Rüyayı görmesi ise, hiç çocuğu olmayacağına işaret eder.

Rüyada Erkek Bebeğe Hamile Olmak

Rüyada erkek bebeğe hamile olduğunu görmek genel olarak olumlu şekilde yorumlanır. Bir kişinin rüyasında oğlan bebeğine hamile olduğunu görmesi maddi kazanç olarak yorumlanmaktadır. İmamı Gazali Hz. ‘e göre: Kişinin rüyada kendisini hamile olarak görmesi, güzel haberler ile müjdelenir. Aynı zamanda bu rüyalar bolluk ve bereketin işaretidir. Rüyada kız ya da erkek çocuğa hamile olduğunun görülmesi yakın zamanda olumlu şeyler ile karşılaşılacağı anlamı taşımaktadır. Rüyada erkek çocuğa hamile olduğunu görmek, rüya sahibi kadın ise yakın zamanda hayırlı bir çocuk dünyaya getireceği anlamına gelmektedir. Ancak bu rüya duyanlar tarafından doğacak çocuğun cinsiyeti olarak yorumlansa dahi, cinsiyet belirtmemektedir. Bunun yanı sıra bu rüya kısa süre içerisinde refaha kavuşulacağı şeklinde anlam kazanır.

 Rüyada Kız Bebeğe Hamile Olmak

Rüyada kız bebeğe hamile olmak rüya gören kişinin kariyerinde güzel gelişmeler yaşanacağı anlamını taşır. Rüyayı gören kimse, yeni bir ticari girişim yapabilir ve bu girişimlerden olumlu sonuçlar alabilir. Bu yatırımlara ek olarak, taşınmaz anlamında ev ya da arsa alma gibi bazı yatırımlar da gündemde olabilir. Yani bir kişinin kız çocuğuna hamile olduğunu görmesi iş ve ticari yaşantısında güzel gelişmeler alacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Düşük Tehlikesi Yaşamak

Rüyada düşük tehlikesi yaşamak, rüya gören kimseyi bunaltan ve kafasında soru işaretleri oluşturan bir rüyadır. Bu rüyayı gerçek gibi hissetmek, rüyayı gören kimseyi saatlere, günlerce belki de haftalarca etkisi altına alır. Bu rüya sıkıntıların habercisi olsa dahi eninde sonunda mutluluğa kavuşulmasına işaret eder. Rüyada bir kimsenin hamileliğini riskli ve bebek için tehlikeli olarak geçirdiğini görmesi, kişilerin çektikleri sıkıntıların ve verdiği çabalarının karşılığının en kısa zaman içerisinde alınacağı anlamına gelmektedir. Bu anlamda beklenmedik bazı engellerle karşılaşma, tatsızlıklar yaşama olasılığı da vardır. Fakat rüya sahibi sabırlı olursa mükafatını görecektir. Çünkü bu sıkıntıların ve problemlerin sonunda huzurlu zamanlar bulunmaktadır. Sabırlı davranmayan kişiler ise eğer içinde bulundukları durumda isyan eder, yaşadığı olaylardan herhangi bir ders çıkarmadan kendisine ve çevresine manevi anlamda zarar verirse, kişinin yaşadığı olumsuzluklar artarak devam edecektir.

Rüyada Bakire Birinin Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bakire bir kimsenin hamile olduğunu görmek, rüyada görülen hamile kişinin ailesi ile ilgili anlamlar taşımaktadır. Hamile olarak gördüğünüz kişinin ailesinin başına tatsız olaylar geleceği anlamına gelmektedir. Bu olaylar hırsızlık, yangın, dolandırıcılık gibi durumlar olabilir. Ancak sağlıkla ilgili bir problem değildir. Hamile olan kişinin ise içten pazarlıklı ve bencil olduğuna işaret etmektedir.

Bu rüya aynı zamanda, rüyada hamile olan kişinin kendisine uymayan, başkasının eline bakan, oldukça pasif biri ile evleneceği anlamına gelmektedir. Bu kimse hamile olarak görülen kişiyi mutlu etmeyecektir. Hamile olan kimse bir nedenden dolayı kendisini evlenmeye mecbur hissedecek, sonrasında ise geri dönüşü olmayan bir yola girecektir.

Rüyada Yaşlı Bir Kadının Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada yaşı geçkin bir kadını hamile olarak görmek, olumlu ya da olumsuz yorumlanabilen bir rüyadır. Olumsuz olarak yorumlandığında, hamile olan kişinin ateşli silahlarla ilgileneceği ve bu gibi durumlarla mücadele etmek zorunda kalacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda hamile olan kişinin işlerinin yolunda gitmeyeceği, gelirinde ciddi bir azalma yaşayacağı, bir süre sonra ise işsiz kalacağı anlamına gelmektedir. Olumlu olarak yorumlandığında ise hamile olan kişinin çocuğu olamayacağı düşünülürken çocuğu olacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Kısır Bir Kadının Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada kısır bir kadının hamile olduğunu görmek, rüya gören kimsenin yakın çevresinde bulunan kötü niyetli veya inançsız insanlardan dolayı endişe, zorluk, entrika ve kötülük dolu günler yaşayacağı anlamına gelmektedir. Eğer rüyada kısır olan kadın korkutucu ve vahşi bir hayvan doğurursa bu kötülüğün, sefaletin, korkunun veya endişenin yakın zamanda biteceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Bir Erkeğin Hamile Olduğunu Görmek

Eğer rüyada hamile bir erkek çocuk doğurur ise bu, o kişinin ağır bir yük altına gireceği ancak bu yükün altından başarıyla kalkarak hayatı boyunca huzura kavuşacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda kişi, kendi düşmanlarını alt edecek ya da kötü niyetli bir kadından da kaçacak anlamına da gelmektedir. Ayrıca bir erkek rüyasında kendisini hamile olarak görüyor ise bu hayatındaki taşıyamayacağı kadar yük aldığı ve bu yüklerden dolayı manevi olarak çöküşte olduğu rivayet edilir. Başka bir yoruma göre ise bu kişinin sahip olduğu korkularını insanlarla paylaşmaktan korktuğu anlamına gelmektedir.

Rüyada Aile Fertlerini Hamile Görmek

Rüyada aile bireylerini hamile olarak görmek, hamile olan kişiye göre değişiklik gösteren bir rüyadır. Eğer bir kişi rüyasında kardeşinin hamile olduğunu görüyorsa bu rüya, o kişinin kardeşinin gerçek hayatta yaşadığı hatta bir kısmını diğer aile bireylerinden sakladığı bazı sorunlarının olduğu anlamına gelir. Ancak rüyayı gören kişinin kardeşine vereceği maddi manevi destek ile beraber bu sorunların üstesinden kısa sürede gelinecektir. Burada en önemli faktör aile bireylerinin iletişimlerini sağlamlaştırarak, birbirlerinden daha haberdar olmaları ve zor günleri beraber atlatmalarıdır. Rüyada annenin hamile görülmesi ise stres ve sıkıntı şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca bu rüya, rüyayı gören kimsenin bir haber beklediğini de göstermektedir. Rüya sahibi kısa bir süre içerisinde beklediği haberi alacaktır. Sonrasında ise mutlu günler rüya sahibini beklemektedir.

Rüyada Doğum Yapmak

Rüyada dünyaya bebek getirmek, genel anlamda güzel yorumlanır. Alimler bu rüyanın oldukça hayırlı olduğunu söylemektedir. Rüyada doğum yaptığını gören kişi yaşadığı bütün sıkıntı ve kederden kurtulacak ve mutluluğu kucaklayacaktır. Bu rüya kişinin yenilenerek psikolojik olarak geçmişi geride bırakmasına da işarettir. Rüyayı gören kişinin kötü giden bir işi ya da ilişkisi var ise bu tür durumlar tam tersine dönecek ve kişi için mutluluğun kapısı aralanacaktır. Bu rüya, rüya sahibi için bütün kederden kurtuluş ve huzura eriş olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada ayakkabı görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Birisine Hamileliğini Söylemek

Rüyada hamile birinin, çevresindeki birine hamile olduğunu iletmesi, rüyayı gören kişinin hayatındaki güzel gelişmelerin paylaşılacağı anlamı taşımaktadır. Bu rüya, rüya sahibinin mutlu haberler alacağını göstermektedir. Bu haberlerden sonra yakın çevresi ile bir kutlama yapılacaktır.

Rüyada Bir Başkasından Hamile Olduğunu Duymak

Rüyada bir başka kişinin rüya sahibine hamile olduğunu söylemesi, hayra yorulan bir rüyadır. Rüyadaki hamilelikler çoğu zaman haber niteliği taşımaktadır. İmamı Caferi-i Sağdık Hz. yorumuna göre de bu rüyaların genel olarak müjdeli haber olarak değerlendirilir. Rüyada bir başkasından belki de bir doktordan, kendisinin bebek sahibi olacağını öğrenmek de bunlardan bir tanesidir. Bu rüyadaki haber anlamı ise genel olarak düğün haberi olarak yorumlanmaktadır. Rüya gören kimse çok yakın çevresindeki birinin evleneceğini öğrenecektir. Rüyayı gören kişi bu haberden sonra çok mutlu olacak, evlenecek olan yakınına maddi ve manevi anlamda destek olarak hayır işleyecektir.

Evlilik Çağında Kimse İçin Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Evlilik çağına gelmiş bir kadın rüyasında hamile olduğunu görüyor ise, bu kendisine uygun, dilediği gibi biriyle tanışacağı ve o kişi ile kısa bir süre içerisinde mutlu bir evlilik yapacağı anlamına gelir.

Öğrencinin Rüyada Kendisini Hamile Görmesi

Öğrenci kimsenin rüyasında kendisini hamile olarak görmesi eğitim hayatındaki başarı olarak yorumlanmaktadır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz