Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Silah Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada silah görmek ne anlama gelir? Rüyada oyuncak silah, silah sesi duymak ve silah ateşlemek görmek neyi ifade eder? Rüyada silah hakkında rüya alimleri nasıl açıklama yapıyor? Rüya ile ilgili gerçek bilgilere ulaşmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

 Rüyada Silah Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada silah görmek, genel olarak tabirlerde olumlu bir rüya olarak kabul edilir. Rüyada görülen silah kuvvet, zafer, başarı ve statüyü ifade etmektedir. Eğer rüya gören kimsenin rüyasında bir silaha sahipse, güç, kuvvet, başarııııııı ve makama nail olacağına yorumlanır.

Silahla ile ilgili olan diğer konular ise,  mutsuzluklardan  kurtulma ve güven duygusu olarak tabir olur. Gerçek hayatta  da silah taşıyan kişi, silahın kendisini güvende tutacağına inanır.

Rüyada silah görmek kuvvet, büyüklük, şeref, varlık ile yorumlanır. Rüyada silah göre kimse, toplum içerisinde itibar ve saygınlık kazanır. Çevresi tarafından saygı duyulacak bir makama nail olur. Bu rüya hayırla yorumlanır. Rüyasında silah gören bir kimseye şerefe nail olacağı, sıkıntı ve kederden kurtulacağı ve mutlu günlerin onu beklediği müjdelenir. Bir kimsenin rüyasında silah görmesi, zafere işarettir. Bu kişi düşmanına karşı galip gelerek onu bozguna uğratacaktır.

Rüyada silah görmeye psikolojik açıdan baktığımızda ise, gerçek hayatta silah birçok kişi için ürkütücü ve zarar veren bir alet olarak değerlendirilir. Ancak silah aynı zamanda kişinin kendini gücende hissetmesini sağlar, güvende olmayı ve korunmayı ifade eder.Bu sebepten dolayı diyebiliriz ki, rüyasında silah gören kimse kendisini savunmasız, güçsüz ve korunmaya muhtaç hissettiği bir dönemden geçiyor olabilir. Bu durum kişinin hayatında oldukça yalnbız olduğunun ve çevresinde insanlara ihtiyaç duyduğunun göstergesi olabilir. Aynı zamanda rüyada silah görmek bu kişinin bir manevi açıdan bir bitiş noktasında olduğunu gösterebilir. Rüyasında silah gören kimse, ailesinden uzakta ya da eşinden veyahut gönül ilişkisinde olduğu bir kimseden ayrılmış, kendini yalnız, güçsüz ve çaresiz hissediyor olabilir.

Ayrıca rüyada ayakkabı görmek ne anlama gelir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Silah Sesi Duymak

Rüyada ateş edilen bir silahın patlama anının sesini duymak, rüyayı gören kimsenin iş hayatı ile yorumlanır. Rüyasında silah sesi duymuş olan bir kimse uzun iş hayatında kazandığı başarılar ile büyük bir şöhrete kavuşur. Bu şöhret sayesinde ihtiyacı olan, maddi açıdan yardıma zor durumda olan birçok kişiye yardım edileceğine, yardım ettiği kişilerden gelecek olan hayır duaları ile sorunsuz bir hayat süreceğine yorumlanır. Eğer rüyayı gören bir kimse işsiz ise yeni bir iş için başvuru yapacağına ve bu işin olumlu sonuçlanacağına işaret eder. Eğer bir kimse mevcut işini severek yapıyorsa, emek ve çabalarının karşılığını alacak ve bu işi çok daha iyi hale getirecektir. Manevi olarak yorumlamak gerekirse, güzel bir ilişkiye başlanacağına ve sve bu güzel ilişkinin ömür boyu sürecek olan bir evlilik ile taçlanacağına işaret eder.  Rüyada silah sesi duyulup, rüya sahibi korku ile yere yatar ise, bu kimsenin cesaret gerektiren bir işe başlayacağına delalet eder. Rüya sahibi bu işte önemli yerlere gelecektir. Bu rüyayı gören kimsenin hanesinde sorun çıkaran bir kimse var ise, o kişi haneden uzaklaştırılacaktır. Bu rüyayı görenin geleceğinin uzun vadede aydınlık olacağı rivayet edilir.

Rüyada Silahla Vurulmak

Rüyada ateş eden bir silah aracılığı ile vurulmak, iyi niyetli olmayan bir kimseden gelebilecek bir kötülüğe karşı çeşitli tedbirler alınacağına delalet eder. Bu tedbirler sayesinde rüyayı gören kimse iyi bir işe sahip olacaktır.  Rüya sahibinin yeni bir girişimi için statü sahibi birinden maddi yardım göreceğine işaret eder. Bu yardım ile rüya sahibinin içinde bulunduğu çok sıkıntılı bir durum ortadan kalkacaktır. Eğer rüya gören kimsenin kardeşi varsa, kardeşleri arasındaki sorunlar son bulacaktır. Eğer rüyayı gören kimsenin sigara ya da alokl gibi zararlı bir alışkanlığı var ise, bu alışkanlık tez zamanda bırakılacaktır. Rüyada silahla ateş eden kimse, rüya sahibini çok uzaktan vuruyorsa, uzak bir yerden gelecek olan haber ile bir düzenin son bulacağına işaret eder. Eğer rüya sahibi sıkıntıda ise, mevcut sıkıntısı o kişiye maddi olarak zarar verdikten sonra son bulacaktır.

Rüyada Silahla Kovalanmak

Rüyada elinde silah olan biri tarafından kovalanmak, kişinin istemediği bir durumla karşılaşacağı ve gizlediği bazı olaylar nedeni ile zamanlar yaşayacağı anlamına gelir. Bazı yorumlara göre ise itibar kaybı demektir. Aynı zamanda güvensizliği işaret eder. Rüya sahibnin yakın  çevresinde onun zayıf düşmesini bekleyen ciddi düşmanları olduğuna ve hayatıyla ilgili çok sayıda sorunla karşılaşacağı anlamına gelir. Bu rüya hayra yorulmaz. Kişiye çevresindeki insanlara dikkat etmesi için uyarı niteliği taşır.

Rüyada Silahla Ateş Edildiğini Görmek

Rüyasında silahla ateş ettiğini gören bir kimse, kendisine yeni bir ev ve bu evin içine eşyalar alacaktır. Bu kimse aldığı evde huzura kavuşacak ve sağlığına dikkat etmeye başlayacaktır.

Rüya gören kimsenin çok eskiden tanıdığı ve arasında musibet olan bir kişinin, o geçmişte yaşanan sorunları tekrar gün yüzüne çıkarmasına işaret eder. Rüya sahibinin bu kimseye yaptıığı yanlışlardan dolayı bazı uyarılarda bulunacağına işaret eder.

Bu rüyayı gören kimsenin işi ile ilgili tüm dilekleri kabul olur. Haneye yakın birinin yönlendirmesi ile bir evlilik yapılacağına işaret eder.

Rüyada silah patladığını ve birinin düştüğünü görmek, kıskançlık ve haset nedeni ile sevdiği bir insan ile karşı karşıya geleceğine işaret eder.

Rüyada Mermi Görmek

Rüyada mermi görmek, genel olarak hayra yorulmaz. Rüya sahibinin hayatında meydana gelecek olan keder ve üzüntü dolu olaylara işaret eden bir rüyadır. Rüyayı gören kimse hiç beklemediği kişilerden vefasızlık ve değer bilmeme gibi olumsuz davranışlara maruz kalabilr. Rüyada mermi görmek rüya sahibinin bir oyuna geleceğine delalet eder. Tamamen iyi niyeti ile giriştiği işlerde, başka birilerinin oyunu ile suçlu konumuna düşebilir. Rüyayı gören kimsenin durumu açığa kavuşturması ve kendisini aklaması zaman alabilir ve bu nedenle sıkıntılı hallere düşebilr. Rüyada mermi görmek aynı zamanda laf taşıyan birini de işaret etmektedir.

Rüyada Birinin Vurulduğunu Görmek

Rüyada birinin vurulduğunu gören kimse, vefalı ve hayırsever bir kişi olarak çevresi tarafından tanınır. Bazı tabircilere göre rüyasında birinin vurulduğunu gören kişi, vurulan  kişiyi gerçek hayatta tanıyorsa  o insana karşı iyi niyetle yaklaşır ve iyi davranır. Onun sorunlarını geçirecek yardımlar yapar. Eğer rüyada vurulan kişi rüya sahibinin tanımadığı bir kimse ise, rüya sahibinin dikkatli olmasını simgeleyen uyarıcı bir rüyadır. Bazen de bu rüya gören kişinin lafla ya da icraatla insanlara bilmeden kötülük yaptığına işaret eder.

Rüyada Kurşun Görmek

Rüyada kurşun görmek, zıt olan durumların aynı anda ya da bir arada görülmesine işaret eder. Yani hem iyi haber hem kötü haber, hem hayırlı olacak iş hem şer getirecek iş, hem sağlık hem hastalık gibi anlamlara gelebilir.

Rüyasında kurşun gören kimsenin kendisine verilen her işin altının akıyla üstesinden geleceğine yorulur. Bu kişi aynı zamanda da dürüst çalışkan, azimli ve en önemlisi pes etmeyen bir yapıya sahiptir.Bu rüyanın olumsuz yorumu ise, maddi olarak bir kayba uğramaya ve düşmana karşı mağlup olmaya delalet eder.

Rüyada Kan Görmek

Rüyada kan görmek, genel hatlarıyla olumsuz olarak değerlendirilir. Rüyasında kan gören bir kimse genel tabir ile bilerek ya da bilmeyerek haram bir işe bulaşmıştır.Eğer rüyasında kan gören bir kimse, gerçek hayatta içine sinmeye birşey yaptıysa, birine kötü bir davranışta bulunduysa, rüyada görülen kan rüya sahibinin duymakta olduğu vicdan azabının bir dışa vurumudur. Rüyada çok fazla kanın çıktığının görülmesi anne, baba veya evlattan gelebilecek bir yardımın kesilmesi anlamına gelmektedir. Her hangi bir yaradan dolayı olmamak koşulu ile vücuttan kan çıktığını gören bir kimse eğer fakir ise zengin olmaya, zengin ise fakir olmaya doğru yol alacağı bir hayat sürecektir.

Rüyada Silah Kullandığını Görmek

Rüyada silah kullandığını gören kişinin rüyası, rüyayı gören kimse için olumsuz olaylar ile karşılaşacağına işaret eder. Yakın çevresinde kendisine karşı kıskançlık besleyen bir kimse ile tartışacaktır. Bu tartışma ile aralarındaki ilşki kopma noktasına gelecektir. Rüya gören kimsenin yüzüne gülüp arkasından konuşan akrabaları ile de arasına mesafe koyacaktır. Olumlu olarak değerlendirildiğinde ise , rüya gören kimsenin kendisine şans,s getirecek bir kişi ile tanışacağına, bu kişi ile konuşup bazı konularda ortaklık kuracağına, gireceği bir proje sayesinde yüklü miktarda kazanç elde edeceğine, kendisine yeni bir ev ve bu evin içine yeni eşyalar alacağına, sağlıklı bir kişi olmak için hem beslenmesine dikkat edeceğine hem spor yapacağına ve rahat bir hayata sahip olunacağına delalettir. Bolluk içinde bir döneme girilecektir.

Rüyada Silah Almak

Rüyasında silah aldığını gören bir kimsenin, iş hayatında büyük başarılara imza atacağına delalet eder. Bu kimse rüyayı gördükten sonra çok yakın bir zamanda sıkıntılarından kurtulur. Rüyayı gören kimse yeni bir hayata adım atacak, sevdiği işte çok başarılı ve ün sahibi olacaktır. Bu rüya aynı zamanda aile içerisinde gelen huzura yorumlanır. Eğer rüyada büyük bir silah alındığı görülüyorsa, iş nedeniyle oluşan yoğunluğun ortadan kalkacağına işaret eder.

Rüyada Annenin Elinde Silah Görmek

Rüyada bir kimse annesinin elinde silah görürse, kişinin narin ve kırılgan yapısından dolayı karşılaştığı her durumda çabuk incindiğine, içini karartacak olaylar yaşamasına delalet eder. Bu kişi kendi çabaları ile bu duygusal durumdan kurtularak mutluluğa erişecektir.

Rüyada Kocanın Elinde Silah Görmek

Rüyada kocasının elinde silah görmek, rüyayı gören kadının evde kendini rahat hissetmediğine, iç dünyasının rüyasına yansımasına işaret etmektedir. İhyaya göre bu rüya üzerine atılan tüm iftiraları kanıtlayacağına alamet eder.

Rüyada zeytin görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Kız Kardeşin Elinde Silah Görmek

Rüyada kız kardeşinin elinde silah görmek işinde daima zor ve sıkıntılı günler geçireceğine ve aile hayatının artan dertlerle gittikçe kötüye gideceğine işaret eder.

Rüyada Çocuğun Elinde Silah Görmek

Rüyada bir çocuğun elinde silah görmek akli dengenin yerinde olmamasına, kişinin maddi ve manevi sıkıntılardan uzak hayat sürdüreceğine delalet eder. Bu rüya bazen de kendisini çok mutsuz hissedeceğine işaret eder.

Rüyada Oyuncak Silah Görmek

Rüyada oyuncak silah görmek, rüya sahibinin kuruntuları ve paranoyaları nedeniyle hayatnı zehir etmesine, çekilmez bir hale getirmesine işaret eder.  Rüyayı gören kimse, çevresinde sevdiği, onu seven kişilere hatta ilesine karşı bile paranoyakça davranarak herkesin kendi arkasından iş çevirdiğini düşünecektir. Rüyada silah, oyuncak olsa dahi rüyayı gören kimse için yrıntılara takılarak kendince çıkarımlar yapacak, kendi kendini dolduruşa getirerek huzursuz zamanlar geçireceğini işaret eder.

Rüyada Silah Hediye Edilmesi

Rüyada biri tarafından silah hediye edilmesi, rüya gören kimseye altın tepside sunulacak fırsat anlamını taşır. Rüya gören kimse uzun bir yolculuğa çıkacak ve bu yolculukta gelir elde edeceği iş fırsatları ile karşılaşacaktır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz