Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada İnek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada inek görmek ne anlama gelir? Rüyada inek sağmak, beyaz inek, sarı inek, inek beslemek ve inek kovalamak nasıl açıklanır? Rüya alimleri ve İslami kaynaklar rüya ile ilgili neler diyor? Rüyada inek görme hakkında gerekli bilgilere yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada İnek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyalarda görülen inek genel anlamda iyiye ve güzele yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin her daim çalışmayı seveceğine ve bunun karşılığında saygınlık, zenginlik ve başarıyı kazanacağına işaret eder.

Rüya sahibi bekar bir kadınsa kısa zamanda oldukça varlıklı bir erkekle evleneceği, erkekse yapacağı işlerde çok başarılı olarak zenginleşeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada inek görmekle ilgili alimlerin belli başlı yorumları bulunmaktadır. Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre rüyada inek görmenin 6 farklı anlamı bulunur ve bunlar şöyledir:

  • Kendi işinizde veya çalıştığınız yerde yöneticilik, idarecilik
  • Kısa zamanda edinilecek ev, araba gibi pahada ağır mal ya da eşya
  • Rüyayı gören kişi için oldukça iyi geçecek olan bir yıl
  • Saygınlık kazanma, büyük sayılma
  • Kendi çıkarlarına yönelik yaşanacak durumlar ve çıkarlarına yarayacak kişilerle tanışma
  • Herhangi bir alanda başkanlık, liderlik.

Rüyada erik görmek açıklamasına yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada İnek Sürüsü Görmek

Rüyada görülen kalabalık inek sürüleri kişinin içinde bulunduğu durum iyi ya da kötü  fark etmeksizin, ilerleyen dönemlerde bulunduğu durumdan kat be kat daha iyi bir noktada olacağı şeklinde yorumlanır. Genel olarak iyiye yorulan bu rüya kişiyi çok mutlu edecek bir haberi çok kısa zamanda alacağına işarettir.

Eğer ki rüyayı gören kişi bekar bir kadınsa çok varlıklı biriyle kısa zaman içinde evlenerek çok mutlu ve ferah bir hayata kavuşacaktır. Rüyayı gören kişi erkekse yaptığı işte birden yükselerek adından sıklıkla bahsedilen çok başarılı birine dönüşecektir.

İmamı Nablusi (r.a) der ki; bu rüya, sahibine her zaman çok büyük şanslar getirecek, çok önemli kapılar açacaktır. Bu rüyayı gördükten sonra kişi çok dikkatli olmalı ve etrafında olan biten her şeyi gözlemleyerek kendisine sunulan fırsatları değerlendirmeli asla gözlerini dış dünyaya kapatmamalıdır.

Rüyada İnek Kesildiğini Görmek

Kişi rüyasında inek kesildiğini görüyorsa korktuğu ve kurtulmak istediği pek çok derde sahip olduğu ancak, bu rüyayı gördükten sonra içinde bulunduğu durumdan çevresinin yardımı ve kendi çabalarıyla kolayca çıkacağı söylenmektedir. Borcu varsa kolaylıkla ödeyecek, çevresinde ya da kendisinde bir hastalık varsa ivedilikle atlatılacak, problemli ilişkiler içindeyse tüm sorunlar çözülecek şeklinde yorumlanır.

Rüyada bir ineği kişi kurban ediyorsa bu kişinin yaptığı hatalardan dolayı pişmanlık içinde olduğunu ve bu hataları tekrar etmemek adına kararlar alacağına işaret eder.

Ancak Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre işe; kişi rüyasında, çok sayıda ineğin aynı anda kesilerek etinin kalabalık gruplara kurban edildiğini görüyorsa bu kişinin yaşadığı yerde bulunan hatırı sayılır bir nüfuza ve zenginliğe sahip başka bir kişinin aniden öldürüleceğine, geride kalan tüm malının mülkünün bölge halkına paylaştırılacağına delalettir.

Rüyada İnek Sağdığını Görmek

Rüyasında memeleri süt dolu bir ineği sağan kişi bolluk ve berekete ulaşacak demektir. Hiç beklemediği bir yerden gelecek olan paraya, kişiye bırakılacak yüklü miktardaki mirasa işaret etmektedir.

Eğer rüyayı gören kişi bekar kadınsa kısa zaman içinde bolluğa ulaşacağı, evli ise yuvasından hiçbir zaman bereketin eksik olmayacağı söylenir. Eğer rüyayı gören kişi erkekse her zaman helal para kazanmak için çalışıp çabalayacağı, evli ise eşine ve çocuklarına her daim çok güzel imkanlar sunacağı anlamına gelir.

İbn-i Sirin (r.a) demiştir ki: “ Rüyasında bir ineğin sütünü sağıp içtiğini gören kimse olduğundan kat be kat büyük mevkilere ulaşacak; köleyse azat edilecek, malı varsa katlanacak, geliri düşükse artacak, toplumda her daim saygın bir bireye dönüşecek.”

Rüyada Hamile İnek Görmek

Rüyasında doğum yapmak üzere bir inek gören kişinin; ailesiyle her zaman mutlu zamanlar geçireceği, evinden şen kahkahaların eksik olmayacağı söylenir. Manevi huzura yorumlanan bu rüya kişinin iç huzurunu bozacak adımlar atmayacağı ve evindeki mutluluğunu her daim koruyacağına işarettir.

Hamile ineği kesip yediğini gören kişi, yaptığı bir hatanın pişmanlığı içerinde olup bu hatalardan dolayı büyük ölçüde maddi kayıp yaşayacağına işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişiler yaşayacakları maddi ve manevi tüm kayıplardan ancak çevresindeki kişilerin yardım elini tutarak kurtulabileceklerdir.

Rüyada İneğin Doğurduğunu Görmek

Hamile bir ineğin doğum yaptığını rüyasında gören kişi; etrafında onu üzebilecek, ona maddi kayıplar yaşatabilecek, psikolojik açıdan ona belli başlı zorluklar yaşatabilecek kişilerden uzak durmalıdır. Rüyada görülen doğum yapan inek; kişinin kolaylıkla kandırılabileceğini ve bu sebepten dolayı akrabası dahil etrafındaki kişilerle olan ilişkilerinde ince eleyip sık dokuması gerektiğine işaret eder.

Başka bir yoruma göre rüyada bir ineğin doğurduğunu görmek, yakın zaman içerisinde rüya sahibinin hiç beklemediği bir haber alarak çok mutlu olacağına, bu haber neticesinde hayatındaki pek çok şeyin köklü bir şekilde değişeceğine işarettir.

Bu rüyayı olumsuz olarak gören bazı alimler ise şöyle bir yorumda bulunmuşlardır:

Rüya sahibinin etrafındaki bazı kişiler; niyeti iyi gözükse de içten içe rüya sahibine düşmanlık beslemekte, evlerine girip çıkan yakın akrabalarından biri haneyle ilgili kötü düşünceler barındırmakta, iş hayatında yakalanamayan başarının sebebi orada bulunarak rüya sahibine engel olmaya çalışan biri olmaktadır.

Rüyada İnek Kafası Görmek

Rüyasında kesik bir inek kafası gören kişi için yapılan yorum rüya sahibinin içinde bulunduğu sıkıntı veya hastalıktan kısa zaman içinde kurtulacağı yönündedir.

Bu rüya; işinin almak istediği bir mal(konut, araba, arsa) varsa kolaylıkla alabileceği, yeni girdiği bir iş varsa eğer mevkisinin de hızla yükseleceği, yaptığı tüm yatırımların değerleneceği anlamına gelir.

Bu yorumların dışında olumsuz anlamı ise, kişinin gündelik yaşamını derinden sarsacak büyük bir sıkıntıyla karşılaşacağıdır. Bu karşılaşılan sıkıntı, kişinin kendi hür iradesi ve akıl yoluyla içinden çıkabileceği bir sıkıntı olarak yorumlanır.

Ancak bu rüyada dikkat edilmesi gereken esas konu, ineğin kafası görülürken rüyada kan olup olmadığıdır. Kanın rüyayı bozduğuna dair olan söylemler neticesinde bu rüyayı yorumlamayan, yorumlanmayacağını söyleyen alimler vardır.

Rüyada İnek ve Buzağı Görmek

Rüyasında buzağı gören kişi hamile bir kadın ise ya da rüyayı gören erkek evli ve eşi hamile ise bu doğacak çocuğun kız olduğuna işaret etmektedir.

Genel bakıldığında rüyada bir hayvan yavrusu görmek gerçek hayatta eğer ki evliyseniz bir çocuk sahibi olacağınız anlamı taşımaktadır. Evli olmayanlar içinse etraflarındaki çok sevdikleri bir ailenin çocuğu olacağı anlamı taşır.

Eğer rüyada inek ve yavrusu yan yana duruyor ise içine düşeceğiniz bir sıkıntıdan çevrenizde bulunan bir anne ve oğlu sayesinde kurtulacak, bu anne oğula hayatınızda önemli bir yer vereceksiniz anlamına gelir.

Rüyada görülen inek yavrusunu besliyorsanız; gerçek hayatta sizden yardım istediğinde normalde yardım etmeyecekken yardım edeceksiniz. Küçük çocuklarla iyi anlaşmaya başlayacak ve onlara her anlamda yardımcı olacaksınız.

Bu rüya ayrıca maddi olarak yavaş yavaş kazanılacak gelirlere işaret eder.

Rüyada İneğin Kovaladığını Görmek

Rüyasında bir inek tarafından kovalandığını gören kişi hayatında kendine belirlediği tüm hedef ve yollar için etraflıca düşünmeli ve sabretmelidir. Rüyada inek görmek her ne kadar alimler ve yorumcular tarafından bereket ve şansı işaret etse de, bir ineğin sizi kovaladığını rüyanızda görüyorsanız dikkatli olmanız gerektiğine işarettir.

Bu rüya, uzun zamandır herkesten gizlediğiniz belli başlı sırlarınızın bir anda açığa çıkması şeklinde de yorumlanmaktadır.

Ancak Cabir ül Magribi (r.a) yorumunda der ki; “Bir sığırın kendisine doğru geldiğini görene o yıl çok hayırlı ve mübarek olur.”

Eğer rüyada kişi inek tarafından kovalanmıyor aksine kaçan bir ineği kovalıyorsa, geleceği beklenen bir mal, para ya da başarının gelmesi için kişinin biraz daha zamana ihtiyacı olduğu ve bu konuda sabırlı davranması gerektiğini yansıtır.

Rüyada İnek Beslediğini Görmek

Eğer kişi rüyasında bir ineğe eliyle yemek veriyorsa bu, o kişinin huzursuz hissettiği tüm konularda içinin rahatlayacağına işaret edilir. Kişinin ineğe verdiği her bir lokmayla gerçek hayatta onu rahatsız eden her bir derdinden tane tane sıyrılacağı söylenir.

Rüyasında inek beslediğini gören kişinin devlet katında herhangi bir işi varsa kısa zamanda bu işinin olumlu sonuçlanacağı işaret edilir. Hali hazırda var olan bir davası varsa çözüme kavuşacağı ve bu sonuçtan kişi ve çevresinin memnun kalacağı şeklinde yorumlanır.

İmamı Nablusi (r.a) şöyle yorumlar: “Devlet katında yapılacak her türlü işin olumlu sonuçlar vereceğine, devlet memuriyeti veya devletten beklenen evraklardan iyi haber geleceğine işarettir.”

Rüyada Kahverengi İnek Görmek

Rüyasında kahverengi bir inekle karşılaşan kişi eğer öğrenci ise gerçek hayatında daha saygılı ve dikkatli olmalıdır. Bu rüyayı gören öğrencinin sıkıntı yaşamamak adına tedbirli davranması gerektiğine işarettir.

Eğer ki rüyasında kahverengi ineği gören kişi bir tüccarsa yapacağı anlaşmaların aniden tek taraflı olmak suretiyle bozulabileceği, ortak seçimlerinde çok dikkatli davranması gerektiğine işaret edilir.

Rüyada Siyah İnek Görmek

Rüyasında kapkara bir inek gören kişinin ileri dönem yaşantısında tahmin dahi edemeyeceği kadar mal varlığına sahip olarak, refah içerisinde yaşayacağına dair yorumlar çoğunluktadır.

Belirli alimler tarafından ise rüyada siyah inek görmek olumsuz yorumlanmaktadır. Bu rüyanın maddi ve manevi olarak yaşanacak kayıplar, ölüm ve ticari iflas gibi olumsuzluklara yol açacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada cin görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Sarı İnek Görmek

Rüyasında sarı bir ineği gören kişinin yakın zamanda amansız bir hastalığa yakalanacağına işaret edilir. Eğer bu rüyayı gören kişi bir erkekse ve sarı bir ineği sağarak sütünü içiyorsa bu kişinin evleneceği kadında gizli bir hastalık olduğu şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada görülen sarı inek, kişinin düşkün veya aciz durumda olan kişileri küçümsememesi ve yargılamaması için bir uyarı olarak da yorumlanmaktadır.

Rüyada Beyaz İnek Görmek

Rüya görülen beyaz inek, eğer kişi bekar ise ve kalbinde bir sevdiği var ise o kişiyle evleneceğine işaret eder.

Tüm alimler tarafından sadece olumlu yorumlar yapılan bu rüya; rüya sahiplerinin ulaşmak istediği tüm hedeflere, hayalini kurduğu tüm imkanlara er ya da geç erişeceğine işarettir.

Evlenmek isteyen tüm bekar rüya sahiplerinin kısa zamanda evleneceğine, çocuk sahibi olmak isteyen tüm evli kişilerin hayırlı birer evlat sahibi olacağına yorumlanır.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda der ki: “Her kim ki rüyasında beyaz bir inek görüyor, geçmişte yaptığı ve hatta yaptığını dahi unuttuğu çok büyük bir iyiliğin karşılığını bu rüyadan sonra alacaktır.”

Rüyada İneğin Öldüğünü Görmek

Rüyasında bir ineğin öldüğünü gören kişilerin başlamak üzere oldukları veya içinde bulundukları bir işten zarar edeceğine işaret edilir.

Rüyada yaşanan kayıp ve görülen tüm ölümler olumsuz olarak yorumlanmaktadır. Ancak yaşanacağı işaret edilen bu zarara yönelik görülen rüyanın uyarı niteliğinde olduğu işaret edilmektedir

Rüyada İnek Pisliği Görmek

Rüyasında yerlerde inek pisliği gören kişinin eline yüklü miktarda bir para geçeceğine işaret edilmektedir.

Rüyasında inek pisliğine basan kişi için ise talihinin oldukça açılacağı yorumu yapılmaktadır.

Rüyada inek görmek genel itibariyle oldukça hayırlı ve olumlu bir rüya olarak yorumlansa da eğer ki inek pisliği tüm kıyafetlerinize bulaşıyor ve bundan kurtulamıyorsanız alimler tarafından bu rüya kişinin hakkı olmayan bir paraya sahip olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz