Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kar görmek ne anlama gelir? Rüyada denizde kar, kışın kar, gece vakti kar, kar topu görmek nasıl yorumlanır? İslami kaynaklar ve rüya alimleri neler diyor? Rüyada kar görme bilgilerine yazımız içerisinden detaylı şekilde bakabilirsiniz.

 Rüyada Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kar görmek rüya sahibinin şansının açılması, isteklerin yerine gelmesi, sorunların son bulması ve mutlu bir hayat sürmek gibi farklı anlamlara geldiği bilinmektedir. Rüyada kar anlamları güzel olan rüyalardan bir tanesi olsa da, rüyanın içeriğine göre, rüya anlamının olumsuz olması da söz konusu olabilir. Özellikle sıcak mevsimlerde tam tersi kar görmenin, düşmanlık ve sinsiliğe işaret ettiği söylenmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında kar gören kişi, aynı zamanda mevsimin yaz olduğunu görüyorsa, kişinin başı sıkıntılardan kurutulmaz. Bu nedenlerden dolayı, kişinin gördüğü rüyanın detaylarına hakim olması önemlidir.

Rüyada kan görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Denizde Kar Görmek

Rüyada denizde kar görmek ferahlamak, yeni başlangıç yapmak, duygusal anlamda güçlü olmak gibi güzel anlamlara sahip bir rüyadır. Rüya sahipleri bu rüyayı gördüklerinden sonra hayatlarında bazı kararlar alırlar. Rüya sahibi eğer erkek ise alınan bu kararlar iş hayatını ilgilendirecektir. Eğer rüya sahibi kadın ise de, rüyanın anlamı kişinin ailesini ilgilendirecektir. Rüya sahipleri denizin sakin olduğunu görüyor ise, aslında kendilerinin rahatsız olmasına neden olan, büyük bir acılarına son vereceklerdir. Eğer deniz hala sakin değilse, hesabın henüz hala kapanmadığı, kişilerin iç hesaplaması yaşaması gerektiği söylenir.

Rüyada Kışın Kar Görmek

Rüyada kışın kar görmek mutlu olmak, sevdikleri ile olmak, bereketin artması gibi olumlu anlamlara sahiptir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kış vakti kar gören insanların yaşamlarında asla sıkıntıya uğramayacakları, aksine güzel günlerin bu kişileri beklediği söylenmektedir. Rüyasında kışın çok miktarda kar gören kişilerin bereketi artar. Kişiler çok daha fazla para kazanmaya ve dolayısı ile harcamaya başlayacaklardır. Kişilerin hayatında yer alan insanlar da aynı şekilde artacaktır. Kişiler sosyal ve güzel bir yaşantı süreceklerdir. Rüyasında kışın kar ile oynadığını gören bir kişi, büyük bir güce sahip olacaktır. Rüya sahibinin çevresinde yer alan insanlar, kişinin sahip olmuş olduğu bu güce hayran kalacaktır.

Rüyada Gece Vakti Kar Görmek

Rüyada gece vakti kar görmek şerre yorulan ve olumsuz anlamlara sahip bir rüyadır. Gece vakti görülen kar, rüya sahiplerinin işini ve sevdiklerini kayıp etmesine neden olur. Rüya sahiplerinin işsiz kalacağı ve çevrelerinde sevdikleri hiç kimsenin olmayacağı söylenir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyanın olumlu anlamı da vardır: rüya sahipleri hiç beklemedikleri bir zamanda, uzun zamandır tanışmak istedikleri bir insan ile tanışacaklardır. Bu kişiler ile kurulan ilişkinin çok sağlam ve güzel olacağı söylenir.

Rüyada Kar Topu Görmek

Rüyada kar topu görmek yorgunluk, dinlenme isteği, iş yapamama gibi anlamlara gelir. Rüya sahipleri çok çalışmaktan dolayı, büyük bir yorgunluk döneminde olabilirler. Kar topu eğer beyaz renkte ise rüya sahiplerinin bu yorgunluğa karşı önlem alabilecekleri söylenmiştir. Bununla beraber farklı renkleri olan kar topları da görülebilir. Eğer kar topunun rengi kırmızı ise, rüya sahibinin yorgunluğunun daha uzun bir süre devam edeceği söylenir. Eğer kar topunun rengi mavi ise, bu durum rüya sahibinin hayatında bir takım revizyonlar yapacağı şeklinde yorumlanır.

Kar topu eğer yaz vakti görülüyorsa, rüya anlamının olumsuz olduğu söylenir. Rüya sahipleri önemli bir eşyasını kayıp edebilir ya da bu eşyasını satmak zorunda kalabilir. Eğer kar topu görüldüğü zaman kış ise, genellikle rüyaların olumlu anlamları ortaya çıkar. Fakat kişilerin özellikle sinsi olan düşmanlarına karşı dikkatli olmaları gerektiği söylenmektedir.

Rüyada Kardan Adam Görmek

Rüyada kardan adam görmek rüya sahibinin sağlığının iyileşmesi şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi bu rüyayı gördükten sonra kendi sağlığı için iyi gelecek bir takım adımlar atacaklardır. Bu adımlar çok basit olabileceği gibi, çok zor da olabilir. Örneğin kişi bir gün içinde çok fazla su içmeye başlayabilir ya da geçmiş sağlık problemlerini çözmek adına ameliyat olmak isteyebilir. Her durumun sonucu olarak rüya sahiplerinin sağlıklarında önemli bir iyileşme olduğu göze çarpar.

Rüyasında kişi eğer kardan adamı kendisi yapıyor ise, rüya sahibinin çok zengin olacağı söylenir. Kişi paraya para demez. Sevdikleri ile birlikte yeni bir hayata başlarlar. Eğer kardan adam hazır yapılmış ise rüya sahibi yalnızca kısa bir dönem için zenginliği tadacak, ardında normal maddi durum seviyesinde olmaya devam edecektir.

Rüyada Kar ile Oynadığını Görmek

Rüyada kar ile oynadığını görmek evlenmek, yuva kurmak, aile olmak gibi hayırlı anlamlara sahiptir. Rüyada kişi eğer tek başına kar ile oynadığını görüyorsa, kişinin sevdiği insan ile tanışması uzun bir zaman alabilir. Eğer rüyada kişi diğer insanlar ile birlikte kar ile oynadığı görüyorsa da, kişi rüyayı görmesinden hemen sonra sevdiği insan ile tanıştığını görecektir. Zaten hayatında özel bir insan olan kişiler için bu rüyanın anlamının, iyiye yakınlaşma olduğu söylenir. Yani kişiler, zaten birlikte oldukları insanlar ile mutlu bir yaşam süreceklerdir. Aralarında kavga ve tartışma yaşanmayacaktır. Eğer mevcutta problemleri varsa, kişiler bu problemleri çözeceklerdir.

Rüyada Kar Topu Fırlattığını Görmek

Rüyada kar topu fırlattığını görmek çok farklı anlamlara sahip olan bir rüya türüdür. Rüyada kar topu fırlatılan kişinin kim olduğu rüyanın anlamının belirlenmesinde büyük etki sahibidir. Eğer rüya sahibi sevdiği bir insana kar topu fırlattığını görüyorsa, rüya sahibinin çok sevdiği bir insandan kazık yiyeceği söylenir. Rüya sahibi eğer hiç tanımadığı bir insana kar topu fırlattığını görmüş ise de, tanımadığı bir insanın oyununa gelecektir. Bu rüyayı gören kişilerin ciddi manada maddi olarak para kayıp edecekleri söylenir. Benzer mantıkla eğer kişinin kar topunu fırlattığı kişi akrabası ise de, rüya sahipleri kendilerine düşman olduğunu bilmediği akrabaları tarafından oyuna getirilecektir.

Rüyada Dışarıdan Baktığında Kar Görmek

Rüyada dışarıdan baktığında kar görmek sevgi, mutluluk, gönül ferahlığı gibi son derece olumlu anlamlara sahip bir rüya türüdür. Dışarıdan bakılan yer, eğer kişinin kendi odasının ya da evinin camı ise, rüya sahiplerinin şanslarının açılacağı söylenir. Kişiler rüyayı gördükleri dönemden hemen sonra özellikle aşk konularında yaver giderler. Kişiler için diğer konuların bir öneminin kalmayacağı ve yalnızca aşkı düşünebilecekleri, aşk sarhoşu olacakları söylenir.

Dışarıdan bakıldığında görülen kar renginin siyah olması ise, rüya sahiplerinin bir düşmanın onlara çok yakın olması anlamına gelir. Kişilerin zarar görmemesi adına bu düşmanlara karşı dikkatli olmaları ve kendilerini korumayı unutmamaları gerekir.

Rüyada Yaz Mevsiminde Kar Görmek

Rüyada yaz vakti kar görmek ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre bütün alimler tarafından olumsuz anlamı olduğu söylenilen rüyalardan bir tanesidir. Kişiler bu rüyayı gördükten sonra işlerinde başarı elde edemezler. Aşk hayatları kötü gider. Aileleri ile olan iletişimleri kopar. Yaz mevsiminde kar görmek bütün işlerin ters gitmesi anlamına gelir. Kişilerin elini nereye attıysa bütün işlerde başarısız olacakları bilinir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; yaz mevsiminde kar gören kişilerin ailesi sağlık problemi yaşacaktır. Rüya sahibinin kendi ise ciddi sonuçlar doğurabilecek bir kazaya kurban olacaktır. Kişilerin bütün bu olumsuzluklar içinden kurtulması adına, kendilerini güçlü hissetmeleri gerekir.

Rüyada Mavi Renkli Kar Görmek

Rüyada mavi rengi olan kar görmek sosyalleşmek, arkadaşların sayısının artması, kişinin dışa dönük olması gibi anlamlara gelmektedir. Rüya sahipleri bu rüyayı gördükten sonra, çevreleri ile mükemmel bir bağa sahip olacaklardır. Bu bağ hem arkadaşlık, hem sevgi, hem ebeveyn sevgisi olabilir. Rüya sahipleri eğer mavi renkli kar ile oynadıklarını görüyorlarsa, kendileri için değişilmez bir yere sahip olacak bir kişi ile tanışacaklar ve bu kişi ile birlikte uzun süre beraber vakit geçireceklerdir. Rüya sahipleri mavi rengi olan kar ile bir başkasının oynadığını görüyorsa, kişinin ailesi rüya sahibi için çok daha özel bir yere sahip olur.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; mavi renkli kar gören kişilerin evlerinden misafirin eksik olmayacağı söylenir. Kişiler sevdikleri ile birlikte uzun süre zaman geçirerek birlikte olmanın keyfini çıkarırlar. Kişiler sevdikleri insanlar ile birlikte oldukları sürece onlara keder dokunmayacaktır.

Rüyada Kar Tanesi Görmek

Rüyada kar tanesi görmek pek çok ilmi kaynakta olumsuz şekilde yorumlanmıştır. Bu kaynaklarda yer alan bilgiye göre kar tanesi rüya sahibinin azılı bir düşmanı olduğuna işaret eder. Bu azılı düşman, rüya sahibine derinden zarar vermek adına çeşitli planlar yapacaklardır. Rüya sahibinin çok dikkatli olması ve çevresinde yer alan insanlara hemen güvenmemeyi öğrenmesi gerekir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında kar tanesi gören kişilerin ölümden dönecek kadar ciddi olan bir kaza atlatacakları söylenir. Kişiler sevdikleri ile birlikte iken trafik kazası geçirebilirler.

Rüyada anne görmek neyi ifade eder? Merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Rüyada Avucunda Kar Görmek

Rüyada avuç içinde kar görmek özlem, dostluk, birlikte olmak, zaman geçirmek anlamlarına sahip olmakla birlikte, rüya hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahiptir. Eğer avuç içinde görülen kar miktarı çok fazla ise, rüya sahiplerinin sevdikleri insanlar ile kavuşacakları söylenir. Yani bu durumda rüyanın olumlu anlamı ortaya çıkar. Ne var ki avuç içindeki kar miktarının az olması, olumsuz yorumlanır. Rüya sahiplerinin arkadaşlarını ve sevdiği insanları kayıp etmesi, birlikte vakit geçirmek istedikleri insanlar ile vakit geçirememesi şeklinde yorumlanmaktadır. Avuç içindeki kar eğer rüya sahibini rahatsız edecek kadar soğukluk veriyorsa, rüya sahibinin arasının soğuyacağı ve çok sevdiği bir insan ile açılacağı söylenir.

Rüyada Yılbaşında Kar Görmek

Rüyada yılbaşı vakti kar görmek ilmi tabirlerde yer alan bilgilere göre açıklandığı zaman olumlu anlamlara sahip bir rüya türüdür. Bu rüyayı gören kişilerin işlerinin çok iyi gideceği söylenir. Rüya sahipleri adeta zenginliğin tadını çıkaracaklardır. Rüya sahibi bu kadar kısa sürede çok fazla para kazandıkları için de çevrelerindeki insanların dikkatini çekmeyi başaracaklardır. Bu kişiler arasından kimileri, rüya sahibini kıskanarak ona nazar gelmesine neden olabilecek duygular besleyebilirler.

Rüyada Kar ve Yağmur Görmek

Rüyada kar ile birlikte yağmur görmek iki işin aynı anda yapılması, işlerin çok olması, zaman azlığı ve vakit yetersizliği gibi anlamlara sahiptir. Rüyada kar çoğu zaman tek başına görülmekle birlikte, yağmur ile görüldüğü zaman rüya sahibi hakkında alimlere önemli bir detay verir: bu kişilerin dinlenmesi ve kendine daha fazla zaman ayırması gerekmektedir. Bu rüya kişilerin kendileri ile aslında ne kadar az vakit geçirdiklerini vurgular. Bir başka yorumda rüya sahiplerinin çok korktukları ve bu korku yüzünden de aslında yapmak istemedikleri şeyleri yapmaya başlayacakları söylenir. Kişilerin korkuları kendilerinden çok daha üst konumda bulunan ve ayrıca yaşı da daha ileri olan yaşlıca bir kimseye karşı olacaktır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz