Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Kardeş Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kardeş görmek ne anlama gelir? Rüyada üvey kardeş, kardeşinin hasta olduğunu, kardeşle kavga ettiğini, kardeşin boğulması görmek neyi ifade eder? Rüyada kardeş ile ilgili İslami kaynaklar ve Rüya alimler nasıl açıklama yapıyor? Rüya bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Kardeş Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında kardeşle vakit geçirmeyi gören kişinin, rüyası kişiye şans ve sevinçli pek çok haber geleceğine delalettir. Rüya sahibi kişinin ailesiyle olan tüm ilişkilerinin çok düzgün olacağı ve bekar ise kuracağı yuvada her zaman dirlik olacağı yorumlanır.

Eğer ki rüyada görülen kardeş kız ise rüya sahibi kişinin güzel bir evlilik yaşantısı olacağı yorumu yapılmaktadır.

Eğer ki rüyada görülen kardeş erkek ise rüya sahibi kişinin gireceği tüm işlerde çok büyük başarılar elde edeceği yorumu yapılır.

İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre; rüyada kardeş görmek rüyayı gören kişinin aile bağlarının çok kuvvetli olduğu ve dış etkenlerin ailesine asla zarar veremeyeceğine işaret edilmektedir.

Rüyada güvercin görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden inceleyebilirsiniz.

Rüyada Erkek Kardeş Görmek

Rüyasında küçük erkek kardeşini gören kişi, eğer bekar bir kadın ise çok mutlu bir evlilik yapacağına delalettir.

Eğer rüyasında erkek kardeşini gören kişi evli bir erkekse rüyada gördüğü erkek kardeşine tıpatıp benzeyen bir oğlu olacağı işaret edilir.

Genel olarak rüyada erkek kardeşini gören kişilerin hayatlarına maddi zorlukların uğramayacağı ve ilerleyen dönemlerde iş hayatlarında çok önemli gelişmeler yaşanacağı ifade edilmektedir.

İmamı Nablusi (r.a) bu rüyaları şöyle yorumlar: “ Rüyasında erkek kardeşini gören kişi içinde bulunduğu tüm topluluklar tarafından saygı gören, beğeni toplayan kişidir. Bu kişi çevresine her daim hayrı dokunan bir kişidir.”

Rüyada Ölen Kardeşini Görmek

Rüyada kişinin kaybettiği kardeşini görmesi bu kişinin gerçek hayatında çok fazla özlediği ve ulaşamadığı her türlü şeye işaret etmektedir. Rüya sahibinin hasretle beklediği bir kişi veya kişilere işaret eden bu rüya kişinin kısa zaman içinde bu özleminin son bulacağına delalettir.

Rüyada görülen ölmüş kardeşle ile ilgili Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki:

“Eğer ki rüyada görülen (ölü)kardeş sizinle gülümsüyor, size şakalar yapıyor ve beraber kahkahalar atıyorsanız gerçek hayatta sizi bekleyen pek çok dert, tasa ve keder olacaktır.

Eğer ki rüyada görülen (ölü) kardeş size dert yanıyor, sitem ediyor, küskün bakıyor ise sizler gerçek hayatta kardeşinizin sizden talep ettiği şeyleri yerine getirmemişsiniz demektir.

Eğer ki rüyada görülen (ölü)kardeş rüyanızda daima secdeye varıyor, dualar mırıldanıyor, besmele çekiyor, Allah ile sohbete dalıyor ve sizi unutuyorsa kardeşiniz yaşadığı hayat boyunca işlediği tüm günahlara tövbe edip öyle gitmiştir.”

Rüyada Kardeşini Hasta Görmek

Şayet bir kişi kardeşini hasta yatağında görüyor ise bu kişi çok istediği bir hedefine ulaşmak için etrafında çok güvendiği bir dostundan ya da aile fertlerinden birinden ciddi anlamda bir yardım talep edecektir yorumu yapılır.

Kişinin gerçek hayatta içinde bulunduğu durumdan son derece mutsuz olduğu ve bu durumu düzeltmek için birilerinin el uzatması gerektiğine işaret edilir.

Eğer kişi rüyasında hasta olan kardeşine sarılıyor ve onu yaşama döndürme arzusu duyuyor ise bu kişi hayatının geri kalanında ailesine çok bağlı bir insan olacak yorumu yapılır.

Bu rüyayı gören kişi erkek ise bir kız çocuğu sahibi olacağına, rüyayı gören kişi kadın ise bir erkek çocuğu sahibi olacağına delalettir.

Rüyada Kardeşin Olduğunu Görmek

Rüyasında yeni bir kardeşinin doğduğunu gören kişi oldukça hayırlı bir rüyadır. Kişinin içinde yaşadığı evde çok güzel değişimler yaşanacağını işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin etrafında bulunan herkes kişiye samimi hisler beslemekte ve bu kişi çevresinde hiçbir zaman düşman barındırmamaktadır.

Eğer ki rüya sahibi, bu rüyayı gördüğü zamanlar içinde bir sıkıntıyla boğuşuyor ve kendini sorunların içinden çıkamaz halde hissediyorsa kısa zaman içinde derin bir nefes alacak ve uğraştığı tüm sıkıntılardan tek nefeste kurtulacaktır.

Bu rüyayı gören kişi bir erkek ise bu kişinin yakın bir tarihte deniz yolculuğuna çıkacağı ve bu yolculukta hayatıyla ilgili çok farklı kararlar alacağı işaret edilir.

Rüyayı gören kişi kadın ise çok mutlu bir yuvası olacağına işarettir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre: “Bu rüyayı gören kişinin alacağı tüm haberler hayatını köklü bir değişime götürecek. Şans bu kişiyi bulacaktır.”

Rüyada Eşinin Erkek Kardeşini Görmek

Rüyasında eşinin erkek kardeşini gören kişi, iş hayatında karşılaşacağı çok büyük fırsatlar sayesinde eğer fakirse çok zengin, zenginse çok daha zengin birine dönüşecektir.

Bu rüyayı gören rüya sahibi eğer kadın ise yeni bir iş teklifi alacağına işaret edilirken eğer rüyayı gören kişi erkek ise kısa zaman içinde beklenmedik bir mirasın kendisine bırakılacağı işaret edilir.

Rüyayı gören kişinin maddi açıdan kendini çok hafif hissedeceği bir döneme gireceği ve karşısına çıkan büyük zorlukları hiç sıkıntı çekmeden atlatacağı yorumu yapılmaktadır.

Rüyada Üvey Kardeş Görmek

Rüyasında üvey kardeşi olduğunu gören kişi; hayatının olumsuz bir dönemine girmektedir şeklinde yorum yapılır. Kişinin çevresinde çok güvendiği kişilerin aslında kötü niyetli kişiler olduğu bu kişilerle yaşanacak pek çok sıkıntının ortaya çıkacağı işaret edilir.

Eğer kişi rüyasında üvey kardeşiyle kavga ediyorsa uzun süredir görmediği bir sevdiğinden haber alacak ve bu kişiyle tekrar bir samimiyet kuracak yorumu yapılır.

Eğer rüyada görülen üvey kardeş erkek ise kişinin kendisini çevresindeki kişilere kabul ettirmek için sürekli çabaladığı ve sonunda bunu başaracağı işaret edilir.

Rüyada Kardeşini Ağlarken Görmek

Rüyasında kardeşi ağlayan kişinin, gerçek hayatında çok uzun süredir hayalini kurduğu yaşama ulaşacağı yorumu yapılır.

Rüyada ağladığı görülen kardeş eğer erkek ise rüya sahibinin hayallerine kavuşacağı yorumu yapılırken eğer ağladığı görülen kardeş kız ise yaşanan tüm sıkıntıların çözüleceği yorumu yapılmaktadır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre: “Bu rüyayı gören rüya sahibi ev içinde yaşadığı tüm ekonomik problemleri bir bir aşacak. İstediği iş alanında uzmanlaşmak için fırsatlar bulacaktır.”

Rüyada Kardeşini Asker Görmek

Rüyasında kardeşini askere uğurlayan kişi, uzun süredir yapması gereken bir işi ertelemiş ve bundan sebep bu işin muhatabı kişilerle problem yaşayacaktır.

Rüyasında kardeşinin asker olduğunu gören kişinin sorumluluklarını yerine getirmekten sürekli kaçan, çevresini önemsemeyen biri olduğu yorumu yapılır.

Bu rüya; rüya sahibi kişinin hayatında onu sürekli rahatsız eden kişi veya olayların olduğuna işaret etmektedir. Aklını kurcalayan bu kişi veya olaylarla ilgili elinden bir şey gelmediğini hisseden rüya sahibi kısa zaman içinde bu histen kurtulacaktır.

Eğer ki kişi rüyasında kardeşini bir savaş halinde görüyor ve bundan endişe duyuyor ise kişinin gerçek hayatında büyük bir stres altında çalıştığına işaret edilir.

Rüyada Kardeşini Baygın Görmek

Rüyasında kardeşinin yere yığıldığını gören kişi, karşılaşacağı tüm sürpriz gelişmelere karşı hazırlıklı olmalıdır.

Bu rüya yorumu gereği hem olumlu hem olumsuz olarak nitelendirilir, şöyle ki;

Gece gündüz emek verilen bir proje için rüya sahibi kişiyle aynı ölçüde emek vermediği aşikar başka bir aday görevlendirilebilirken tüm umutların kesildiği ve artık geri dönmesinin hayal dahi edilmediği eski sevgili aniden geri dönebilir.

Rüyada kardeş görmek; anlamı itibariyle ters köşelere kişiyi hazırlamak konusunda uyarı işareti niteliğinde olan bir rüyadır.

Eğer ki kişinin rüyasında kardeşi, kişinin kollarına düşerek baygınlık geçiriyorsa bu iyiliğe ve hayırlara yorumlanırken, eğer ki kişinin kardeşi yere düşüyor ve kişi bunu engelleyemiyorsa bu rüya olumsuz olarak yorumlanır.

Rüyada Kardeşini Boğulurken Görmek

Rüyada görülen kardeşin boğulması, gerçek hayatta kişinin kardeşinin çok büyük sıkıntılarla başa çıkmaya çalıştığını ve bunu herkesten gizlediğini işaret eden bir rüyadır. Böyle bir rüya görüldüğünde rüyaya konu kardeşin yardıma ihtiyacı olduğu ve derhal müdahale edilmesi gerektiğine işaret edilmektedir.

Kimi alimler ise bu rüyayı, gerçek hayatta ihmal edilen ve hal hatır dahi sorulmayan akraba ve dostlara yorumlamaktadır.

Eğer ki gerçek hayatta kardeşin bir sıkıntısı yok ise bu rüya kişiye yakın zamanda içinden çıkılacak bir sıkıntıyı işaret eder.

İmamı Gazali (r.a) der ki: “Rüyasında kardeşinin boğularak öldüğünü gören kimse yakın zamanda çok mutlu bir haber alacak ve evi şenlik dolacaktır. Ancak kişi bu haberle rehavete kapılmamalı hayatı için gayret etmeye devam etmelidir zira bu haber kısa süren bir mutluluğa delalettir.”

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Merak ediyorsanız yazımıza bakabilirsiniz.

Rüyada Kardeşinin Bıçaklandığını Görmek

Rüyada kardeşin bıçaklanması, son derece olumsuz ve huzursuz bir rüyadır.

Yakın zaman içinde karşılaşılacak büyük bir sıkıntıya işaret etmesi sebebiyle uyarı niteliğinde bir rüya olarak yorumlanır.

Eğer rüyasında kişi kardeşini kendisi bıçaklıyorsa yaşanacak kötü bir olayın tüm ev halkını ilgilendireceği ve uzun süre hanede kara bulutların dolaşacağı işaret edilir.

Rüyada Kardeşinin Öldüğünü Görmek

Rüyasında kardeşinin öldüğünü gören kişi, rüyasına olan kötü hissin aksine gerçek hayatında çok mutlu bir haber alacak ve bu haber hayatının seyrini değiştirecektir. Kişiye her zaman destek olmak isteyen bir kişinin varlığına işaret eden bu rüya oldukça hayırlı ve olumlu bir rüyadır.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre: “Rüyasında kardeşinin ölümüne tanıklık eden kişi eğer kederleniyor işe hayatındaki tüm kötülüklerin son bulacağına delalettir. Eğer kişi kardeşinin ölümüne üzülmüyor aksine mutluluk duyuyor ise karşısına onu mutsuz edecek kişiler çıkacaktır.”

Câferi Sâdık (r.a) ise şöyle der: “Rüyasında kardeşini öldüren kişinin hayatında zorluklar peşini bırakmayacak ve kişi kurtulmak için daima uygunsuz yollara sapacaktır. Kim ki rüyasında sevdiği birinin canına kıyar hayatında tüm şanssızlıklar onu bulacaktır.”

Rüyada Kardeşinin Düğününü Görmek

Rüyasında kardeşinin düğününe giden kişi, kısa bir vakit içerisinde kardeşinden büyük bir destek görecek ve bu destek sayesinde hayatında başa çıkmaya çalıştığı büyük bir problemden sıyrılacaktır.

Rüya sahibi rüyasında kardeşiyle evlenen kişiyi gerçek hayatında da tanıyor ise bu kişi, rüya sahibine çok büyük bir iyilik yapacak ve rüya sahibi kendisine ömrü boyunca borçlu kalacaktır.

Eğer bu rüyayı bekar bir kişi görüyor ise hiç beklenmeyen bir tarihte evlilik gerçekleştireceği yorumu yapılmaktadır.

Rüyada Kardeşinle Kavga Ettiğini Görmek

Rüyasında kardeşiyle kavga ettiğini gören kişi aile bireylerinin tamamıyla büyük bir tartışmaya girecek ve tüm ailesini bir anda karşısında bulacaktır.

Eğer kişi rüyasında kardeşiyle ettiği kavganın sonunda kardeşine küsüyor ise gerçek hayatta rüya sahibi kişiye büyük bir haksızlık yapılacağına ve kişinin bunu çok geç fark edeceğine işaret edilir.

Rüyada Kardeşle Evlenmek

Rüyasında kardeşiyle evlenen kişi, gerçek hayatında kardeşiyle çok sağlam bir ilişki kuracak ve giriştiği tüm işlerde kardeşine destek olacaktır. Rüyada kardeş görmek kazancın her zaman artacağı ve kardeşlerin birbirini desteklemesi sonucu kalıcı olacağına delalettir.

Eğer evlenen kardeşler hem cins ise beraber bir iş kurulacağına işaret eden bu rüya eğer evlenen kardeşler karşı cinsler ise kardeşlerin birbirine çalışma hayatında her zaman arka çıkacağına işaret etmektedir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz