Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada köpek görmek ne anlama gelir? Rüyada köpek sürüsü, kırmızı köpek, köpek yavrusu, köpek annesi, köpek beslediğini, kızgın köpek, vahşi cins köpek görmek nasıl yorumlanır? Rüya alimleri köpek görmek hakkında neler diyor? Yazımızdan ayrıntılı bilgilere bakabilirsiniz.

 Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada köpek görülmesi sadakat, güzel bir ilişkinin başlangıcı ve mutlu olmak gibi çeşitli anlamlara sahiptir. Rüyanın gerçek anlamının öğrenilmesi için rüyanın bütün özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Köpeğin yaşı, cinsi, türü gibi farklı özellikler rüyanın anlamının değişmesine yol açmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki rüyasında köpek gören kişilerin hayatlarında mutluluk eksik olmaz. Fakat rüyanın olumsuz anlamsız anlamlarının da olabileceği unutulmamalıdır. Rüyada köpek görmenin olumsuz anlamları kişinin özellikle sağlık anlamında problemler yaşamasına neden olabilir.

Rüyada Köpek Sürüsü Görmek

Rüyada köpek sürüsü görülmesi bereketin artması, güzel şeylerin sayısının artması gibi anlamlara sahiptir. Bu rüyayı gören kişilerin hayatlarındaki sıkıntıların son bulacağı ve bunun yerine mutlulukların çoğalacağı bilinmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada görülen köpek sayısının çok olması kişinin hayatında özellikle paranın bollaşması anlamını taşır. Rüya sahibi sahip olduğu para ile çevresindeki insanlara yardım edecektir.

Ayrıca rüyada hamilelik görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Köpek Tarafından Isırıldığını Görmek

Rüyada köpek tarafından ısırıldığını görülmesi rüya sahibinin başının belaya girmesi, sıkıntılı günler yaşanması, problemlerin baş göstermesi gibi anlamlara gelmektedir. Bu rüyanın tam anlamının kavranması için kişiyi ısıran köpeğin özelliklerini bilmek gerekir:

 • Eğer kişiyi ısıran köpek vahşi ise rüya sahibi ailesi yüzünden başını belaya sokacaktır,
 • Eğer kişiyi ısıran köpek sokak köpeği ise rüya sahibi yakın bir arkadaşı yüzünden sıkıntı yaşayacaktır,
 • Eğer kişiyi ısıran köpek süs köpeği ise rüya sahibinin yaşayacağı sıkıntı fazla olmaz. Sıkıntı etkileri kısa süre içinde ortadan kalkar.

Rüyada Kırmızı Köpek Görmek

Rüyada kırmızı köpek görülmesi tehlikelerin yakında olduğu, kişinin gizli bir düşmanı olması, rüya sahibinin çok yakınında bulunan bir kişi yüzünden zarar görmesi anlamlarına gelir. Rüya sahipleri hiç beklemedik kişilerin düşmanlığının üzerinde olduğu fark edebilirler. Rüya sahiplerinin kendilerini güvenceye almaları gerektiği söylenmiştir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre;rüyasında kırmızı rüya gören kişilerin işleri yolunda gitmez. Özellikle eğer görülen köpeklerin sayısı fazla ise, rüya sahiplerinin başına büyük işler açılacağı bilinmektedir.

Rüyada Havlayan Köpek Görmek

Rüyada havlayan köpek görülmesi hem olumlu hem de olumsuz özelliklere sahip bir rüya türüdür. Havlayan köpeklerin vahşi tür köpek olmaları halinde, rüya sahipleri bol miktarda para kazanmaya başlayabilirler. Eğer havlayan köpekler süs köpekleri ise kişi maddi anlamda şansız gitse de manevi anlamda şanslı bir insan olacaktır. Rüya sahibi özellikle şans oyunları ve benzeri konularda şansını deneyebilir.

Rüyada Başıboş Gezen Köpek Görmek

Rüyada başıboş köpek görülmesi rüya sahibinin kısmetinin açılması, rüya sahibinin önemli insanlar ile tanışması, şöhrete kavuşması gibi farklı anlamlara sahiptir. Bekar olan rüya sahipleri bu rüyayı gördükten kısa süre sonra hayatlarını bir kime ile birleştirebilirler. Hala evli olanlar ise evli oldukları kişiler ile aralarında varsa bütün problemleri çözeceklerdir. İlmi kaynaklarda yer alan bir yoruma göre, başıboş köpek görülmesinin tam tersi anlamı meydana gelir ve rüya sahipleri büyük bir yoğunluk içine girerler. Bir diğer yoruma göre başı boş köpekler, kişinin çok yakınında bulunan bir kişinin zarar görmesi anlamını taşır. Bu zarar psikolojik olabileceği gibi fiziksel bir zarar da olabilir.

Rüyada Kuduz Köpek Görmek

Rüyada kuduz köpek görülmesi sağlığın bozulması, kısmetin kapanması, varlıkların yitirilmesi gibi olumsuz anlamlara sahip olduğu bilinen bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişiler hayatlarında mutluluğu yakalamakta zorlanacak olan kişiler olacaklardır. Kuduz köpek bütün bunların dışında bir kimsenin işini kayıp etmesi anlamına gelebilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kuduz köpek gören kişi maddi varlığını neye borçlu ise o desteği ortadan kalkar. Kişi için zor bir dönem başlar.

Kuduz köpek eğer rüyada kişiyi ısırıyor ise, rüyanın olumsuz anlamlarının ortaya çıkacağı bilinir. Eğer kuduz köpek öylesine sokaktan geçerken ve buna benzer durumlarda görülüyorsa, rüya sahibi için anlamlar o kadar da olumsuz olmaz. Rüya sahibi olumsuzluklardan kıl payı kurtulabilir.

Rüyada Vahşi Cins Köpek Görmek

Rüyada vahşi cins köpek görülmesi hayırlara delalet eler. Rüyada köpek görmenin olumlu anlamlarından bir tanesi olan vahşi cins köpek görmek, kişinin işinin açılmasını sağlar. Kişi yüklü miktarlarda para kazanmaya başlar. Vahşi cins köpek bir ilmi kaynakta yer alan bilgiye göre, sevilen kişinin yitirilmesi anlamına gelebilir. Rüya sahipleri eşini, sevgilisini, nişanlısını, iş arkadaşını ya da yakın bir dostunu kayıp edebilir. Eğer rüyada görülen vahşi cins köpek büyük ise, rüya sahibinin başı büyük derde girer anlamına gelir. Fakat köpeğin boyutlarının küçük olması, derdin de küçük olması anlamındadır.

Rüyada Köpek Satın Aldığını Görmek

Rüyada köpek satın aldığının görülmesi hız, acele etmek ve sabırsızlık gibi anlamlara gelmektedir. Rüya sahipleri bir an önce istediklerinin olması için koşulları zorlayabilirler. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre;

 • Rüyada satın alınan köpeğin cinsi süs köpeği ise, rüya sahipleri 3 vakte kadar yeni bir kısmet bulacaklardır.
 • Rüyada satın alınan köpeği cinsi kırma ise, rüya sahipleri uzaktan bir kişiden haber alırlar.Bu haber olumlu ya da olumsuz olabilir.
 • Rüyada birden fazla köpek satın alındığı görülüyorsa, rüya sahibi sevdiği bir kimseden büyük bir hediye alır.
 • Rüyada tek bir köpek alındığı görülüyorsa, rüya sahibi ufak bir kaza yapar.

Rüyada Kızgın Köpek Görmek

Rüyada kızgın köpek görülmesi hayra yorulan bir rüya türü değildir. Genellikle olumsuz anlamları olduğu bilinen bir rüya çeşididir. Rüya sahibinin kısmetinin kapanması, bereketin kapanması, işsizlik gibi anlamları bulunur. Rüya sahibi bu rüyayı gördükten kısa süre sonra işindeki başarıdan düşer. Kişinin kazandığı para miktarı azalabilir. Kızgın köpek bir yoruma göre rüya sahibinin sevdiği kişinin kızdırılması anlamına gelir. Genellikle rüya sahibine kızgınlık doğrudan etki etmez.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kızgın köpek gören bir insan rahat uyuyamaz. Kişinin aklı o kadar dolu olur ki, kişi uyumakta zorlanır. Kendini sürekli yorgun hisseder. Bir yorumda, kızgın köpek görüldüğü aman kişilerin evinde huzur kalmayacağına dair bir yorum yapılmıştır. Kişi ailesi ile iyi anlaşamaz. Evinde tek yaşıyor olsa bile evinin içinde durmak istemez. Kendini dışarılara atar. Mutluluğu bulayacağını düşünür.

Rüyada Besili Köpek Görmek

Rüyada besili köpek görülmesi hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahip bir rüya türüdür. Rüyanın olumlu anlamlara para kazanmak, maddi anlamda güçlenmek, sözü geçen bir kimse olmak iken, rüyanın olumsuz anlamları rüya sahibinin kilo alması, sıkıntıların artması ve problemlerin çoğalmasıdır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında besili köpek gören bir insanın rüyasını iyi analiz etmesi gerekir. Rüyanın içindeki öğeler rüyanın hangi anlamının gerçekleşeceği konusunda bize bilgi verir. Besili köpeğin rüyada sinirli olduğu görülüyorsa, genellikle rüyanın olumsuz anlamları ağır basar. Eğer besili köpek sinirli değilse, rahat bir pozisyonda ise de, rüyanın olumlu anlamlarının ortaya çıkacağı bilinir.

Rüyada Köpek Tasması Görmek

Rüyada köpek tasması görülmesi rüya sahibinin bir yere bağlanması, söz vermek, istekleri yerine getirmek anlamlarına sahiptir. Rüya sahibi yeni bir ilişkiye başlayabilir. Yeni ilişkisine başladığı zaman bu insana karşı tamamen bağlılık göstermesi gerekecektir. Rüya sahibi yeni bir iş anlaşmasının altına imzasını atması gerekebilir. Bu iş anlaşması kişiyi belli bir süre bağlayarak farklı işler yapmasının önüne geçecektir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında köpek tasması gören bir kişi bir kimseye söz verir ve bu sözü yerine getirmek için uğraşır.

 • Eğer köpek tasması kırmızı renkli ise rüya sahibi yerine getiremeyeceği bir söz vermiştir.
 • Eğer köpek tasması siyah renkli ise rüya sahibi verdiği sözü yerine getirecektir.
 • Eğer köpek tasmasının ne renk olduğu hatırlanmıyorsa, rüya sahibinin verilen sözü yerine getirmesi için büyük fedakarlıklar yapması gerekir.

Rüyada Köpek Yemi Görmek

Rüyada köpek yemi görülmesi yemin özelliklerine, yemin bulunduğu yere göre farklı anlamlara gelen bir rüya türüdür. Bu çerçeveden bakıldığında rüyanın hem hayırlı hem de şerli olabileceği söylenebilir. Eğer yemin görüldüğü yer köpeğin kabı ise, rüya sahibinin işini kayıp edeceği söylenir. Eğer yem paketin içinde ise rüya sahibi yeni bir insan ile tanışır ve bu insan kişini hayatında önemli bir rol oynar. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; köpek yemi yeniliklerin, eskiyi terk etmenin, alışkanlıkların değişmesinin bir işaretidir. Yemin özellikleri ile birleştirildiği zaman, bu özelliklerin iyi olup olmayacağına karar vermek mümkün olur. Yemin az kalmış olması hayırsız anlamların çıkacağına işaret etmektedir.

Rüyada balık görmek ne anlama gelir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Rüyada Köpek Beslediğini Görmek

Rüyada köpek beslediğini görülmesi rüya sahibinin çocuk sahibi olacağına işaret eder. Rüya sahibi henüz bekar olabilir. Kısa zaman içinde kişi evlenecek, çocuk sahibi olacak ve hayırlı bir evlat yetiştirecektir. Rüya sahipleri eğer bahçede köpek beslediklerini görüyorlarsa yakın zamanda evlenecekler demektir. Eğer köpek beslenilen yer kapalı bir mekansa, rüya sahipleri evlenmek için biraz daha bekleyebileceklerdir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda köpek beslediğini gören kişi istediklerini yapabilmek için büyük engelleri aşmak zorunda kalabilir. Bu engeller rüya sahibinin azmi ve kararlılığı sayesinde aşılacaktır.

Rüyada Köpek Annesi Görmek

Rüyada köpek annesi görülmesi güzel anlamlara sahip bir rüyadır. Köpek annesi mutluluğa, yeniden birleşmeye, kişilerin uzun zamandır konuşmadığı bir insanla yeniden konuşmaya başlamasına işaret eder. Eğer rüya sahibi birisi ile küsmüş ise, bu rüyayı gördükten sonra küstüğü kişinin gönlünü almak isteyecektir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda köpek annesi eğer vahşi bir cins ise rüya sahibi yalnızca eski bir arkadaşı ile değil, aynı zamanda eski sevgilisi gibi bir kimse ile de yeniden birleşme yoluna gidebilir. Bir ilmi kaynakta yer alan bilgiye göre köpek annesi huzur ve bilgeliğe işaret eder.

Rüyada Yavru Köpek Görmek

Rüyada köpek yavrusu görülmesi temizlik, saflık, masumluk gibi anlamlara sahiptir. Rüyada köpek yavrusu görülmesi arzu edilen olumlu rüya türlerinden bir tanesidir. Bu rüyayı gören kişilerin hayatlarına masum insanlar girer. Bu kişiler ile rüya sahipleri arkadaşlık kurarlar.

 • Rüyada çok sayıda köpek yavrusu görülmesi, rüya sahibi kişinin hayatına çok sayıda insan girmesi anlamını taşır.
 • Rüyada bir tek köpek yavrusu görmek, rüya sahibinin bir kişi ile önemli işlere başlaması anlamına gelir.
 • Rüyada köpek yavrularının annesinin olduğunu görmek bir yoruma göre rüya sahibinin uzun bir yolculuğa çıkması anlamına gelir.
 • Rüyada yavru köpekler eğer havlıyorsa, rüya sahipleri işleri başından aşkın bir vaziyette yaşayacaklardır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz