Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Mezar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mezar görmek ne anlama gelir? Rüyada mezardan kaçtığını, mezara gittiğini, mezarda ağladığını, mezarda dua ettiğini görmek nasıl yorumlanır? Rüyada mezar ile ilgili İslami açıklamalar nelerdir? Gerekli ve gerçek tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Mezar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mezar görmek genellikle olumsuz anlamlara sahip olduğu bilinen bir rüya türüdür. Bu rüya sevilen bir kişinin kayıp edilmesi, sevilen kimsenin rüya sahibini terk etmesi, depresyon gibi anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler hemen endişelenmesinler. Çünkü rüyanın olumlu anlamları olduğu da bilinmektedir. Rüyada mezar nadiren de olsa, kayıpların geri kazanılması, umutların yeşermesi, para kazanmak gibi olumlu anlamlara da sahip olabilir. Rüyanın olumlu mu olumsuz mu anlamının ortaya çıkacağını bilmek için rüyanın içindeki küçük detaylara bakmak yeterli olur.

Rüyada Mezar İçinde Olduğunu Görmek

Rüyada mezar içinde olduğunu görmenin anlamı rüya sahibinin işinin kötü gitmesi, maddi anlamda zor durumda kalmak anlamlarına gelmektedir. Eğer kişi gece vakti mezar içinde olduğunu görüyorsa, bu durum rüya sahiplerinin yüklü bir ödeme yapacakları, bu ödemeden sonra maddi durumlarında bir çökme yaşanacağı söylenmektedir. Eğer kişi gece değil gündüz vakti mezar içinde olduğunu görürse, bu durumda kişinin bir arkadaşı ya da tanıdığı yüzünden yüklü bir borç içine girecekleri söylenmektedir.

Mezar içinde olduğu sırada güldüğünü gören kişilerin gerçek hayatta bu durumdan hoşnut olduğunu söyleyen islam alimleri bulunmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında hem mezar içinde olduğunu hem de güldüğünü gören kişilerin akli dengeleri bozulur. Rüya sahipleri neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt etmekte zorlanırlar.

Ayrıca rüyada limon görmek ne anlama gelir? Yazımıza bakabilirsiniz.

Rüyada Zincirlikuyu’da Mezar Görmek

Rüyada Zincirlikuyu’da mezar görmenin anlamı rüya sahibinin bir yakının vefat etmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüyada görülen mezar sayısı birden fazla ise, bu durumda rüya sahiplerinin yaşı büyük olan bir tanıdıklarının vefat edeceği söylenir. Eğer tek bir tane mezar görülürse, ki bu durumla sık karşılaşılmaz, yaşı küçük olan, sırasız bir ölümün gerçekleşeceği söylenmektedir.

Rüya sahipleri mezarı bir arkadaşı ile birlikte gördükleri gördükleri zaman rüya sahipleri uzaktan bir akraba ya da tanıdıklarının ölüm haberini alabilirler. Rüya sahipleri bu haberlerin etkisi ile büyük bi depresyon içine girebilirler. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; mezar gören kişilerin psikolojileri almış oldukları haberler yüzünden alt üst olur.

Rüyada Mezar Kazdığını Görmek

Rüyada mezar kazdığını görmenin anlamı pek çok ilmi kaynakta rüya sahibinin kötü davranışlarda bulunması şeklinde yorumlanmıştır. Bu rüyayı gören kişilerin başta kendilerine sonra çevrelerinde bulunan insanlara zarar verdikleri söylenir. Kişiler eğer gec vakti mezar kazdıklarını görüyorlarsa, bu durum kişinin sağlığına zarar verecek işlerin içinde olduğu anlamına gelmektedir. Eğer kişiler gündüz vakti mezar kazdığını görüyor ise de akademik ya da kariyer anlamında kendine zarar veriyor anlamına gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüyayı gören kişilerin kısa süre sonra yaptıkları kötü davranışlardan pişmanlık duyacakları yorumu yapılır.

Rüyada Mezarda Hazine Görmek

Rüyada mezarda hazine görmenin anlamı rüya sahibinin çok değerli bir insanla tanışması, rüya sahibinin önemli bir değeri keşif etmesi, kişinin yüklü miktarda kazanca sahip olması anlamalarına gelmektedir. Rüya sahipleri eğer erkek iseler bu durumda kişilerin hayatlarının aşkı ise en kısa sürede tanışacakları söylenir. Erkek rüya sahipleri kısa zaman içinde evlilik kararı alarak, güzel bir yuva kuracaklardır. Eğer rüyayı gören kişi kadın ise, çocuklarının olacağı söylenir. Eğer hazine miktarı fazla ise rüya sahibinin çocuğu kız olur, eğer hazine miktar anlamında az ise çocuğun erkek olacağı söylenir.

Rüyada Mezarda Dua Ettiğini Görmek

Rüyada mezarda dua ettiğini görmenin anlamı rüya sahibinin günahlarından kurtulmak istemesi, kişilerin sevap işleme isteği, rüya sahiplerinin geçmişteki yaptıklarından pişmanlık duyması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişiler eskiden olduğundan çok daha fazla sevap işlemeye çalışarak, geçmişte yapmış oldukları kötü işlerin kötü etkilerini ortadan kaldırmak isteyeceklerdir. Bu rüyanın görülmesi bir çok ilmi kaynakta olumlu şekilde yorumlanmıştır. Bu rüyayı gören kişilerin artık bir daha günah işlemeye yanaşmayacağını söyleyen bazı islam alimleri bulunmaktadır.

Rüyasında kişi uzun süre dua ettiğini görüyorsa, kişilerin temize çıkması için uzun zaman geçmesi gerektiği bilinmektedir. Eğer kişiler kısa sürede hemen dua ettikleri görüyor iseler de kişilerin günahlarından arınması için çok uzun zaman geçmesi gerekmez. Kişiler zaten geçmişte büyük günahlar işlemiş değillerdir.

Rüyada Mezar Duası Görmek

Rüyada mezar duası okuduğunu görmenin anlamı rüya sahibinin sevdiği insandan hediye alması anlamına gelir. Eğer mezar duası sarı renkli bir saman kağıdı üzerine yazılı ise bu durum rüya sahibinin maddi değeri yüksek olan bir hediye alacağı anlamına gelir. Eğer dua beyaz renkli bir kağıt üzerine yazılmış ise, bu durum rüya sahibinin manevi değeri yüksek olan bir hediyeye sahip olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibi eğer bir tane dua görüyorsa bu durum bir tane hediye almak anlamını taşır. Eğer kişiler birden fazla dua görürse bu durum alınacak olan fazla miktarda hediyelere işaret eder. Kişiler eğer duanın bir yerde asılı olduğunu görürlerse, bu durum rüya sahibinin birden fazla insandan aynı anda hediye alacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Sevdiği Kişiyi Mezarda Görmek

Rüyada sevdiği kişiyi mezar içinde görmenin anlamı rüya sahibinin kilo alması, sağlık bozulması, bakımsızlık gibi farklı ve olumsuz anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler psikolojik nedenlerden ötürü fazla kilo alabilirler. Alınan kilolar ile birlikte kişilerin sağlıkları da bozulmaya başlar. Eğer rüyada kişi sevdiği insanı geniş bir mezar içinde görürse, bu durum sağlık problemlerinin uzun zaman boyunca devam etmesi anlamına gelir. Eğer kişiler sevilen insanın dar bir mezar içinde olduğunu görürlerse de bu durum, rüya sahibinin kısa süre içinde rüyanın kötü etkilerini ortadan kaldıracağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Mezar ve Kefen Görmek

Rüyada mezar ve kefen görmenin anlamı rüya sahibinin azılı bir düşmanı olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada görülen kefen rengi her zaman normal hayatta olduğu gibi beyaz olmayabilir. Kefen rengi bu anlamda rüya anlamının anlaşılması için bize önemli bilgiler verir.

  • Rüyada görülen kefen rengi siyah ise bu durum rüya sahibinin azılı düşmanını alt edemeyeceği anlamına gelir.
  • Rüyada görülen kefen rengi beyaz ise bu durum rüya sahibinin azılı düşmanı ile barışa imza atacağı şeklinde yorumlanmaktadır.
  • Rüyada görülen kefen rengi kırmızı ise bu durum rüya sahibinin düşmanı yüzünden tehlike altında olması anlamına gelir.
  • Rüyada görülen kefen rengi mor ise bu durum rüya sahibinin düşmanı üzerine saldıracağı anlamına gelir.

Rüyada Tek Başına Mezarda Gezdiğini Görmek

Rüyada tek başına mezar gezdiğini görmenin anlamı rüya sahibinin hedeflerine giden yolda yalnız olması, kişinin hedeflerini kolay şekilde elde etmesi, kişinin işlerinin yolunda gitmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Tek başına büyük bir mezarlık gezdiğini gören kişinin hedeflerinin çok yüksek olacağı ve yine de bu hedeflere ulaşmada başarılı olacağı söylenir. Eğer gezilen mezar küçük ise  bu durum rüya sahibinin kendini hedefleri konusunda sınırlandırması anlamına gelir. Kişi aslında gerçekleştirmesi mümkün olan hedeflerine karşı kendini engelliyor olabilir.

Kişi eğer mezarı gündüz vakti geziyor ise, rüya sahibinin yüklü miktarda para kazanacağı söylenir. Eğer rüya sahibi gece vakti mezarda dolaştığını görürse bu durum kişinin iş ve aşk anlamında dengeli bir şekilde başarı elde edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; en hayırlısı kişinin gece vakti tek başına mezar gezmesi olduğu söylenmektedir.

Rüyada Mezara Çiçek Bıraktığını Görmek

Rüyada mezara çiçek bıraktığını görmenin anlamı küsülen kişi ile barışmak, kişinin eski düşmanları ile arasına dostluk girmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada mezara çiçek bıraktığını gören kişinin artık herkes ile çok iyi şekilde anlaşacağı, hiçbir şekilde insanlar yüzünden moralinin bozulması anlamlarına gelmektedir. Rüyayı gören kişilerin çevrelerinde hep iyi niyetli insanların olacağını söyleyen bazı rüya yorumcuları da bulunmaktadır.

  • Eğer mezara bırakılan çiçek türü gül ise rüya sahibi sevgilisi ya da eşi ile barışır.
  • Eğer mezara bırakılan çiçek türü papatya ise rüya sahibi dostu ile barışır.
  • Eğer mezara bırakılan çiçek türü karanfil ise rüya sahibi akrabası ile barışır.
  • Eğer mezara bırakılan çiçek türü lale ise rüya sahibi bir büyüğü ile barışır.

Rüyada Mezarda Ağladığını Görmek

Rüyada mezarda ağladığını görmenin anlamı rüya sahibinin üzüntüsüdür. Rüya sahipleri yaşayacakları olaylar yüzünden kendilerini üzebilirler. Eğer kişi ağladıktan sonra göz yaşlarını sildiğini görüyorsa bu durum rüya sahiplerinin kısa süre içinde kendilerini toplamaları ve gelmeleri gereken ruh halline gelmeleri şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi ağladıktan sonra göz yaşlarını sildiğini görmüyor ise bu durum genellikle hoş karşılanmaz. Kişilerin üzgünlüğünün uzun bir süre daha devam edeceği söylenir.

Rüyada yangın görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Mezar ve Cenaze Görmek

Rüyada mezar ve cenaze görmenin anlamı kötü haber almaktır. Rüya sahipleri sevdikleri bir kimse hakkında kötü bir haber alacaklardır. Kişiler aldıkları haberin etkisi ile birlikte küçük çaplı bir depresyon atlatabilirler. Rüya sahiplerinin gece vakti mezar ve cenaze görmesi halinde, kişilerin zor durumdan kurtulmada çok zorlanacakları bilinmektedir.

Rüyada Mezardan Kaçtığını Görmek

Rüyada mezardan kaçtığını görmenin anlamı rüya sahibinin gerçeklere kulaklarını tıkaması, gerçekleri görmek ve duymak istememesi şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişiler eleştirileri kabul etmeyecekler, yalnızca kendileri hakkında iyi şeylerin söylenmesini isteyecektir. Özellikle mezardan tek başına kaçtığını gören kişilerin yüksek egoları olur. Bu durum kişileri özel hayatlarında mutsuz insanlar haline gelmelerine yol açabilir.

Rüyada Mezara Köpek Görmek

Rüyada mezar içinde köpek görmenin anlamı rüya sahibinin manevi anlamda değer verdiği bir eşyasının kayıp olması anlamına gelir. Kişiye ailesinden yadigar kalan bir eşyanın kayıp olması kişinin ciddi anlamda üzülmesine ve kendini kötü hissetmesine neden olur. Eğer mezarda görülen köpek cinsi süs köpeği ise rüya sahipleri takı kayıp edecektir. Eğer mezardaki köpeğin cinsi sokak köpeği ise, kişilerin kayıp edecekleri eşyaların sayısı da artacaktır.

Rüyada Mezara Gittiğini Görmek

Rüyada mezara gittiğini görmenin anlamı rüya sahibinin kendi başına iş açması şeklinde yorumlanır. Kişi kendi yaptıkları yüzünden kendini düşmek istemediği bir durum içinde bulabilirler. Rüyada mezar genelde istenmeyen bir şekilde görülür. Yani mezara bir kişinin kendi isteği ile birlikte gitmesi çok sık rastlanılan bir durum değildir. Bu durumda özellikle gece vakti yapılan mezar ziyaretlerinde rüya sahiplerinin başlarının beladan kurtulmayacağını söyleyen islam alimleri bulunur. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada mezara gittiğini gören kişilerin akıllarını başlarına toplayarak düzgün işler yapmak için harekete geçmeleri gerekir.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz