Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Yangın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yangın görmek ne anlama gelir? Rüyada başka birinin evinin yanması, elbisenin yandığını, ormanın yandığını, kendi evinin yanması görmek neyi ifade eder? Rüyada yangın ile ilgili gerçek bilgiler nelerdir ve İslami kaynaklarda neler yazıyor? Rüya hakkında detaylara yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Yangın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yangın görülmesi, genel olarak insanları telaşlandırır. Kişinin rüyasında yangın görmesi sağlıkla ilgili sıkıntıları dikkat çeker. Eğer rüyada, rüyayı gören kişinin kendisi yanmıyorsa, bu durum zenginlik ile yorumlanır. Aynı zamanda bir yakınının desteği ile işe girmeye de işaret eder. Rüyada yangın görmenin, rüyadaki koşullara göre olumlu ve olumsuz yorumu vardır. İmam Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında yangın olduğunu gören kişinin kısa bir süre içerisinde bir haber alacağına yorumlanır. Rüyayı gören kişi, kendi hayatını değiştirecek bir karar almak zorunda kalacaktır. Kişinin hayatında olumlu gelişmeler yaşacaktır. Ancak İmam Nablusi’ye göre rüyada yangın görmenin hayır olduğu gibi şer anlamı da vardır. Olumsuz olarak da aynı zamanda hastalık habercisi olarak yorumlanmaktadır. İmam Nablusi (r.a) yorumuna göre mahalle, şehir ya da ev gibi yaşam olan bir alana alevli ve gürültülü olarak ateşin düşmesi ve yakması,  o bölgede çıkacak bir savaş, toplu ölüm ya da veba, verem vb. gibi ölümcül hastalıklarla, toplumsal yıkımla yorumlanır.

Rüyada Kendi Evinin Yanması

Rüyada kişinin evini yanması hayırlı olaylara işaret etmez. Rüya sahibi için sıkıntılı ve zorlu günlere delalet eder. Bazen de bu rüya, rüya sahibi eğer evli ise; eşi ile ilişkisinde yaşayacağı sorunlara işarettir. Rüyada evi yanan kimsenin ailesi ile ilgili ciddi sorunları olur. Bu problemler nedeniyle hayatında zor günler geçirebilir. Rüya görenin aile hayatı bozulabilir.

Rüyada Yangın Söndürmek

Rüyada çıkmış olan bir yangını söndürmek, rüyayı gören kişinin hayatında bir dönemin sorunlu, mutsuz ve stresli geçeceğine işaret etmektedir. Rüyada yangın söndürdüğünü gören bir kişinin, kendisiyle ilgili problemlere de hızlı bir şekilde çözüm bulacağı rivayet edilir. Bu durum olumlu olarak yorumlanır. Rüya sahibinin kendi çözümleri ile hayatını iyi bir noktaya taşıyacağına işaret eder. Rüyasında bir yangını söndüren kişinin mutlu bir hayatı olacaktır.

Rüyada gemi görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Yandığını Görmek

Rüya gören kimsenin yandığını görmesi, genelde hayra yorulmaz. Rüyada yandığını gören maddi olarak büyük kayıplar verecektir. Rüyada bir yangında alevlerin içinde kalmak kişi için mal kaybına işaret eder. Rüya gören kimsenin işleri yolunda gitmez, maddi sıkıntıya düşer, yaptığı işten kazanç elde edemez. Bazı yorumlara göre ise kişinin rüyasında yandığını görmesi, günah işlemek anlamındadır. Rüyasında yanan kimse kendisinden kaynaklanan büyük hatalar sonucunda sıkıntı yaşadığını gösterir.

Rüyada Yangından Çıkan Dumanı Görmek

Rüyada yangın dumanı görmek rüya sahibinin dikkatli olması gerektiğine işaret eder. Bu rüya, rüyayı gören kişiye gelecek bir kötülüğün habercisidir. Rüyayı gören kişi için uyarıcı bir nitelik taşımaktadır. Rüyada yangın dumanı gören bir kimsenin yakın çevresinde ona zarar vermek isteyen, kötü niyetli düşman bulunduğuna işaret etmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) tabirine göre; yangından çıkan dumanların gökyüzüne doğru yükseldiğini görmek, rüya sahibinin bir konuda çok fazla içine attığını, artık dayanamayarak o konuda taşacağını gösterir. Dini alimlere göre, yangından çıkan dumanı ayrıca Allah’a yaklaşmak olarak da yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin hayatında önemli değişiklikler olacaktır ancak ne yazık ki bu değişiklikler rüya gören kimse için hayırlı olmayacaktır.

Rüyada Yangın Çıktığını Görmek

Rüyada bir yerde yangın çıktığını görmek, olumlu olarak yorumlanmaz ve rüya sahibinin diğer insanlarla yaşayacağı ciddi sorunlara işaret eder. Her yönü ile yaşanabilecek şer olaylara delalet eder. Rüyayı gören kimsenin hayatında yaşayacağı sıkıntılı günlere, üzüntü ve strese işaret ederi. Rüyayı gören kişinin yakın çevresinin güvenilmez olduğuna ve ona kıskançlıkla baktığına yorumlanır.

Rüyada Ateşe Girmek

Rüyada kişinin ateşe girmesi ve ateşteyken hiçbir acı hissetmemesi, yaptığı yanlış davranışlardan vazgeçeceği ve kendisi için hayırlı olan yolu bulacağına işaret eder. Bazı rüya yorumcularına göre ise rüyada ateşe girmek, rüya gören kimsenin çevresinde onun kötülüğünü isteyen kişiler olduğuna ancak bu kişilerin zarar veremeyeceğine yorumlanır.

Rüyada Yangının Söndüğünü Görmek

Rüyada bir yangının bittiğini görmek, rüya sahibinin hayatında yaptığı hataların farkına varacağı ve bu hatalardan ders alarak tekrarlamayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kimse için güzel anlamı olan, yol gösterici bir rüyadır. Rüya sahibinin yaşayacağı sorunları zararsız olarak atlatacağına işaret eder.

Rüyada Yangın Sırasında Siyah Duman Çıktığını Görmek

Rüyada yangın sırasında siyah dumanlar çıktığını görmek, olumsuz olaylar yaşanacağını haberdar eder. Bu rüyada olumlu olarak yorumlanacak olan şey alevlerdir. Rüyayı gören eğer yangın esnasında alevleri görürse bu o kişinin gelirinin artarak bolluk bereket içerisinde yaşayacağına işarettir.

Rüyada Yangın Sırasında Beyaz Duman Çıktığını Görmek

Rüyada yangın esnasında beyaz dumanın çıktığını görmek gelecek olan habere delalet eder. Gelecek olan bu haber temiz, hayırlı ve güze olaylara işaret eder. Rüyada yangın görmek sırasında beyaz duman varsa ve gökyüzüne doğru yükseliyorsa, rüyayı gören kimsenin yaşayacağı güzel gelişmelere işaret eder.

Rüyada Ormanın Yandığını Görmek

Rüyada orman yangını görmek, rüyayı gören kimsenin yakın zamanda olumsuz haber alacağına işaret etmektedir. Rüyada orman yangını gören bir kişinin aile hayatında ciddi problemler yaşayacağı alamet edilir. Ailesi ile ilgili kötü bir haber alınacağı ve bu haberle beraber zor bir sürece gireceği yorumlanır. Aynı zamanda rüyayı gören kimsenin mal varlığı ile ilgili ciddi kayıplar yaşayarak, iflasın eşiğine gelmesi olarak da yorumlanır.

Rüyada yangının birçok yorumu olduğu gibi, rüyada orman yangını görmek psikolojik olarak kişinin iç dünyasındaki sıkıntıların dışa vurumudur. Rüyayı gören kişinin çözemediği içsel problemlerle ilgili destek alması gerektiğine yorulur. Eğer rüyada orman yangını birileri tarafından söndürülüyor ise rüya sahibinin içsel sorunlarının zaman içerisinde geçeceğine işaret eder. Rüya sahibi eğer orman yangınını kendisi söndürüyor ise güzel bir haber alacaktır. Alacağı bu güzel haber ile rüya sahibinin hayatı iyi anlamda değişecektir. İslami kaynaklara göre ise, rüyasında orman yangını gören kimsenin manevi olarak zayıf olduğuna,  hayatında yaşadığı sorunlarının nedeninin dini inancının zayıf olmasından kaynaklandığına delalet eder. Rüyayı gören kişinin sıkıntılarından kurtulmak için dine yönelmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Arabanın Yandığını Görmek

Rüyada arabanın alev alev yanması, yakın zamanda çıkılacak olan bir yolculuğa delalet eder. Rüyayı gören kimsenin, bu yolculukla beraber hayatında güzel gelişmeler yaşanacağına, mutlu günlerinin geleceğine yorulur. Yolculuktan sonra rüya görenin dileklerinin kabul olacağına, maddi ve manevi olarak zenginlik ve refah içinde yaşayacağına işaret eder. Başka bir yorumda ise arabanın yandığını ve arabadan geriye yalnızca külünün kaldığını görmek rüya sahibinin başına gelecek sıkıntıya delalet eder.

Son dönemde rüya tabir edenler ise, keder ve üzüntüden sonra gelen mutluluğa yormaktadır.

Diğer bir yorumda ise, rüya sahibinin inadı nedeniyle kişinin işlerinin çıkmaza girmesine işaret eder. Kişi bir konuda kendisinden başka kimseyi haklı görmeyerek, gerçeklere gözünü tamamen kapatacaktır. Bu durum onun hayatını karmakarışık hale getirecek, adeta bir çıkmaza sürükleyecektir. Rüyayı gören kimsenin güvendiği kişilere danışarak yol alması durumunda bu sorunlar çözüleceğine delalet eder.

Geçmiş yaşam yorumcularına göre, rüyada arabanın yandığını gören kimsenin, önceki hayatlarında çevresine kötülükte bulunduğuna işaret eder. Bu kişi çevresindeki insanlarla arasında birtakım problemler yaşar. Bu kişi başka birinin sözleri ile hareket ederek bu kötülükleri yapmış olabilir. Ya da önceki hayatında uğraşının olmadığı bir dönem olabilir. Böyle bir dönemde hayır olmayan kişilerle görüşerek haksız kazanç elde etmiş olabilir.

Rüyada Yangın Başlattığını Görmek

Rüyada yangın çıkarmak, rüyayı gören kimsenin etrafında yer alan kötü niyetli birtakım kişilere işaret etmektedir. Bu kişiler rüyayı gören kişiye zarar verecektir. Bu kişiler rüya sahibini kötülüğe yöneltecek ve onun günah işlemesine sebep olacaktır. Olumlu olarak ise, kişinin hayatında köklü değişiklikler yapmak istediğine ve bu değişikliklerin kısa bir zaman içerisinde gerçekleşeceğine delalet eder. Rüyada yangın çıktığını gören kişi, eğer bu yangının çıkmasına yardım etmiyorsa, çevresinde yaşanan kötü bir olay ona da dokunacaktır. Eğer mevcut bir yangının söndürülmesine yardım ediyor ise çevresindeki güvendiği kişilerden yardım alarak hayatındaki kötü olaylardan kurtulacaktır. Eğer rüya sahibi rüyasında yangını tek başına çıkarıyor ve söndürmek için herhangi bir çaba sarf etmiyor ise, bu rüyanın psikolojik yorumu, kişinin hayatında büyük bir değişiklik istemesidir.

Rüyada Yangında Dumansız Alev Görmek

Rüyada yangındaki alevlerden duman çıkmadığını görmek, haber demektir. Bu haberlerle beraber kişinin yaşayacağı duygu değişimi ve dönüşümünü simgeler. Genelde güzel haber olarak yorumlanır. Bu haberlerle beraber rüyayı gören kişi hayatıyla ilgili büyük kararlar alır. Bu kararlar kişinin doğru yolu bulmasını sağlar, rüyayı gören kimseye bolluk ve bereket getirir. Aynı zamanda aile huzurunu da temsil eder. Daha önce yapılmış olan yanlışların telafisine işarettir. Bu rüyayı gören kişi, çabalarının karşılığına kısa zaman içerisinde ulaşacaktır. Meşhur rüya tabircisi İslam alimi İmam Nablusi (r.a)  yorumuna göre; insanlar ateşin başına toplanmışlar ise,  o kişilerin hayatının bolluk ve bereket içerisinde geçeceğine işarettir.

Cabir’ül Mağribi (r.a) tabirine göre; rüyada yangında alevsiz ateş görülmüşse, düşmanlık ve kötülüğe, eğer alevli ateş görülmüş ise; hastalıklar nedeniyle yaşanacak sıkıntı ve zorluklara işaret eder.

Rüyada yangın esnasında duman çıkmayan ateş görmek, rüya görenin ailesinde veya yakın çevresinde yaşayacağı küçük sorunlara işarettir. Bu rüya, sorunların en baştan kontrol altına alınarak büyümesini önlemek için bir haberci görevindedir.

Rüyada gelinlik görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Elbisenin Yandığını Görmek

Rüyada kişinin elbisesinin yandığını görmek, rüyayı gören kimsenin aile ya da arkadaşlarından biri ile ilişkisinin bozulacağına veya akrabaları ile düşman olacağına işaret etmektedir. Rüyasında elbisesinin yandığını gören kimsenin ailesi veya akrabaları ile arası bozulur, bir süre görüşmeyebilir. Rüya sahibinin bu kişiler ile arasındaki ufak bir olay eğer müdahale edilmediği takdirde büyüyerek ciddi problemlere neden olabilir.

Rüyada Başka Birinin Evinin Yanması

Rüyada bir başkasının evinin yandığını görmek, rüyayı gören kimsenin bir kötülüğü gözleriyle göreceğine işaret etmektedir. Yangını söndürmek için harekete geçilmiyor ise, rüya sahibinin göreceği kötülüğe haksız yere ortak olarak görülmesine ve bu kötülüğü yapmış gibi suçlanmasına işaret eder. Rüyada bir başkasının evinin yandığını gören kişinin başına gelecek olumsuz olaylardan, o kişiyi tanımadığı insanlar kurtaracaktır. Rüya sahibine ve ailesine onları etkileyecek bir kötülük gelecektir. Ancak bu kötülükten tanımadığı insanların yardımları ile kurtulacaklardır. Rüyada yangın görmek, üzgün geçecek günler olarak yorumlanmaktadır. Rüyada bir başkasının evinin yandığını görmek, eğer rüyayı gören kişi evi yanan kimseye yardımcı oluyorsa, aile ya da akraba çevresinden birini zor durumdan kurtaracağına, o kimseyi kötülüklerden uzaklaştırıp doğru yolu göstereceğine işaret eder.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada altin gormek ne anlama gelir
Rüyada altın görülmesi genel olarak rüya sahibinin zengin olacağı anlamına gelir. Rüyada altın görmek hemen olumlu... Devamını oku

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz