Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Mısır Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mısır görmek ne anlama gelir? Rüyada ketçaplı mısır, mutfakta mısır, mısır tarlası, sinemada mısır yediğini görmek neyi ifade eder? Rüyada mısır görmek ile ilgili İslami açıklamalar nasıldır? Mısır hakkında gerçek bilgilere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Mısır Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mısır görmek bereket, bolluk, sevgi, teslimat anlamlarına gelen bir rüyadır. Rüyada mısır görmek hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahiptir. Genelde olumlu anlamlara sahip olan bu rüyayı gören kişilerin çok şanslı olan kimseler oldukları söylenmektedir. Mısır özellikle koçanında ve iyi durumda olduğu görüldüğü zamanlarda rüya sahibinin şansı artar, kişiler mutlu olurlar, hayatlarında karşılaştıkları engellerin tümünü birer birer aşacak kadar güçlü bir konuma gelirler. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada görülen mısır görüldüğü zaman kişilerin rüyanın detaylarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü Nablusi’ye göre rüyanın gerçek anlamı ancak bu detaylar içinde gizlidir.

Rüyada Gece Mısır Görmek

Rüyada gece mısır görmenin anlamı rüya sahibinin günah işlemesi, rüya sahibinin saklanmak istemesi gibi farklı anlamlara sahiptir. Rüyasında gece mısır görmek bir çok ilmi kaynaklarda olumsuz yorumlanmaktadır. Günah işleyen kişileri yönlendiren kişilerin bu insanların çok yakın arkadaşları olacakları söylenmektedir. Rüyasında gece birden fazla mısır gören kişilerin, çok sayıda günah işleyecekleri bilinmektedir. Eğer görülen mısırların sayısı çok değilse, kişilerin bir tane günah işleyecekleri ve ardından da  kişilerin bu günahın affedilmesi anlamına gelmektedir.

Rüyada mezar görmek ne anlama gelir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Rüyada Mısır Yediğini Görmek

Rüyada mısır yediğini görmenin anlamı değişim, bereket, bolluk, sahiplenmek gibi farklı anlamlara gelmektedir. Tane tane mısır yediğini gören kişilerin hayatlarında adım adım değişiklik yapma yoluna gidecekleri söylenmektedir. Eğer rüya sahipleri koçanda mısır yediğini görmüş ise bu kişilerin hayatlarında bolluk ve bereket olacaktır. Kişilerin aldıkları iyi haberlerin sayısı bol olacaktır, kişilerin kazandıkları para miktarı bol olacaktır. Ayrıca rüya sahipleri rüyayı gördükten sonra hayvan sahiplenmek için girişimlerde bulunabilirler. Rüyanın bu anlamı özellikle rüya sahiplerinin mısıra tuz attıklarını gördükleri zaman geçerli olmaktadır.

Rüyada Koçanda Mısır Görmek

Rüyada koçanda mısır görmenin anlamı rüya sahibinin bol miktarda para kazanması, hayırlı insanlar ile karşılaşma, rüya sahibinin dertlerinden kurtulma anlamlarına gelmektedir. Bu rüya kişilerin gelir miktarında önemli bir değişimin yaşanacağına işaret eder. Kişiler ayrıca bu değişimleri yaşadıkları sırada hayatlarına hayırlı insanları kabul ederler. Bu kişiler ille rüya sahibi ile illa evlenecek ya da sevgili olacak diye bir zorunluluk yoktur. Bu kişiler ile güzel dostluklar kurulacaktır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında koçanda mısır gören kişiler artık eski yaşamından sıyrılacaklardır. Kişilerin hayatları baştan ayağa değişir ve bu değişim sonunda görülür ki, kişiler önceden aslında yapmak istedikleri hiçbir şeyi yapmıyorlarmış. Rüya sahipleri koçandaki mısıra tuz eklediklerini gördükleri zaman bu durum, kişilerin işlerinden yüksek bir ikramiye almaları anlamını taşır.

Rüyada Patlamış Mısır Görmek

Rüyada patlamış mısır görmenin anlamı istenmeyen bir olaya şahitlik etmek, garip olayların meydana gelmesi, zamanın yetmemesi gibi farklı anlamlara sahiptir. Bu rüyayı gören kişiler özellikle akraba ya da arkadaşlarının yaptıkları tuhaf bir şeye şahitlik edecekleri söylenmektedir. Eğer sinemada patlamış mısır görülüyorsa, rüya sahipleri kendi anne ya da babasının istenmeyen bir olayına şahitlik edeceklerdir. Eğer kişi patlamış mısırı yediğini görüyorsa, kişinin akrabasının istenmeyen bir olayına şahitlik edilecektir. Rüya sahipleri bu olayların etkisi ile birlikte bazı mutsuz zamanlar geçirebilirler.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; patlamış mısır gören kişilerin hayatlarında şansları kapanır. Kişiler şansız olduklarından hiçbir işlerinin yolunda gitmediğine tanıklık ederler. Rüya sahiplerinin bu dönemlerde yeni bir iş kurmak gibi fikirlerini ertelemeleri gerekmektedir. Aksi halde yapılacak bu işlerden başarı sağlanamayacaktır.

Rüyada Mısır Sattığını Görmek

Rüyada mısır sattığını görmenin anlamı rüya sahibinin kişinin yakınları tarafından eleştirilmesi, rüya sahiplerinin eleştiri oklarına maruz kalması, kişilerin yanlış yapması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin özellikle giyim kuşam anlamında diğer insanlar tarafından eleştirileceği bilinmektedir. Eğer plastik kap içinde mısır satıldığı görülmüşse, rüya sahiplerinin eleştirileri umursamadan başarılı olacakları söylenir. Satılan mısırlar başka bir tür kap içinde ise de kişilerin eleştiriler altında ezilecekleri ve bu eleştirilerin canları yakacakları söylenmektedir.

Satılan mısırların kime satıldığının da büyük önem taşıdığı bilinmektedir. Aileden bir kimseye mısır satıldığının görülmesi rüya sahibinin ailesi ile birlikte mutlu olması anlamına gelir. Eğer mısırlar arkadaşlara satılıyor ise kişilerin arkadaşları ile birlikte mutlu zamanlar geçirecekleri söylenmektedir. Rüya sahipleri tanımadıkları insanlara mısır sattıklarını gördükleri zaman kişilerin tanımadıkları insanlara yardım edecekleri söylenmektedir.

Rüyada Yağlı Mısır Görmek

Rüyada yağlı mısır görmenin anlamı sağlık problemi, şeker hastalığı, kişinin kendini iyi hissetmemesi anlamlarına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin işlerinin yolunda gitmeyeceği söyleyen islam alimleri de bulunmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; yağlı mısır gören kişilerin hayatlarının kötü bir dönemi içine girecekleri söylenmektedir. Bu kişiler hem maddi hem de sağlık anlamında zorlukların üstesinden gelmekte zorlanırlar. Kişilerin bu nedenle zorlanacakları ve diğer insanların desteklerine ihtiyaç duyacakları söylenmektedir.

Bazı ilmi kaynaklarda bu rüyayı gören kişilerin gizli bir düşmanı olduğu söylenmektedir. Kişiler yağlı mısır gördükleri zaman hiç beklemedikleri kişilerin düşmanlığında olurlar ve bunun farkında olmazlar. Kişilerin aileleri bile ona bazı konularda düşmanlık besliyor olabilir. Rüya sahiplerinin çevrelerine karşı gözlerini dört açması gerekmektedir.

Rüyada Mikrodalgada Mısır Görmek

Rüyada mikrodalgada mısır görmenin anlamı hızlı yol almak, isteklerin gerçekleşmesi, kişilerin hedeflerini gerçekleştirmesi anlamlarına gelir. Bu rüya bilinen en hayırlı rüyalar arasında yer alır. Kişiler bu rüyayı gördükten sonra hayatlarında istediklerini elde etme şansına erişirler. Kişilerin istediklerini gerçekleştirmesi için bazı fedakarlıklar yapması gerektiği söylenir. Bazı ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre, rüya sahipleri isteklerini gerçekleştirmek için uykusuzluk, yorgunluk ve buna benzer istenmeyen durumlara göz yumması gerekecektir. Aksi halde kişilerin elde etmek istedikleri hedeflerini elde edemeyecekleri söylenmektedir.

Mikrodalgada fırın Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; aşk acısı çekmek anlamına gelir. Rüya sahipleri eşleri ya da sevgilileri tarafından terk edilebilirler. Kişiler bu terk edilmeden sona büyük yara alabilirler ve durumu atlatmaları sandıklarından bile uzun zaman alabilir.

Rüyada Mısır Satın Aldığını Görmek

Rüyada mısır satın aldığını görmenin anlamı rüya sahibinin kendini kontrol etmesi, güçlü bir insan haline gelmesi, duygusal anlamda kendini geliştirmesi gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahipleri hayatta edindikleri tecrübeler sayesinde bunu yapabileceklerdir. Rüyada mısırın nereden satın alındığının görülmesi de rüya anlamı açısından büyük önem taşımaktadır. Eğer kişi marketten mısır satın aldığını görüyor ise, rüya sahibinin duygusal ilişkilerinde kontrolü eline alması anlamına gelir. Eğer kişi pazardan mısır satın aldığını görüyorsa,  kişilerin iş anlamında kontrollü bireyler olacakları anlamına gelir. Kişiler eğer sokaktan mısır satın aldıklarını görüyorlarsa kişilerin aile ilişkileri anlamında kontrollü ele alarak ilişkilerinin düzelecekleri anlamına gelir.

Rüyada Sinemada Mısır Yediğini Görmek

Rüyada sinemada mısır yediğini görmenin anlamı rüya sahibinin sosyalleşmesi, kişinin ilişkilerinin daha sağlıklı olması, kişinin artık insanlar kavga dahi etmeyecek olgunluğa sahip olması anlamları bulunur. Sinemada patlamış mısır yediğini gören kişinin ilişkileri özellikle ailesi ile olan ilişkisi düzelir. Sinemada koçanda mısır yediğini gören kişilerin ise arkadaşları ile ilişkisi düzelir. Eğer rüya sahibi rüyada mısırı başka birisi ile paylaşarak yediğini görüyorsa, kişinin hayatından bazı insanları çıkarması, yerine daha sağlıklı insanların gelmesi anlamı bulunmaktadır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında sinemada mısır yediğini gören kişilerin hayatlarında başka insanlardan kaynaklı sorunlar ortaya çıkabilir. Örneğin rüya sahiplerine nazar değebilir. Kişilere kıskançlık yüzünden nazar değdiği bilinmektedir. Rüya sahiplerinin kurşun döktürmeleri onlar açısında faydalı olur.

Rüyada Mısır Patlattığını Görmek

Rüyada mısır patlattığını görmenin anlamı rüya sahibinin hayatından problemleri söküp atması, kişinin problemlerinden uzaklaşması, problemlere çözüm bulunmasıdır. Rüyada mısır patlattığını gören kişiler başını belalardan kurtarır. Eğer kişiler kendi evlerinde mısır patlattığını görüyorlarsa, kişilerin yaşamlarında yaşadıkları problemlerin çözümleri kişinin kendilerinden gelecektir. Eğer kişiler başka bir yerde mısır patlattıklarını görüyorlarsa da, kişilerin bir destek alarak problemlerine çözüm bulacakları söylenmektedir. Kişiler mısır patlattıktan sona mısırı yediklerini görüyorlarsa bu rüyanın anlamı daha olumlu olur. Kişiler eğer mısırı yediklerini görmüyorlarsa rüyanın faydalarının daha az olacağını söyleyen bazı islam alimleri bulunmaktadır.

Rüyada Mısır Tarlası Görmek

Rüyada mısır tarlası görmenin anlamı rüya sahibinin özlem duyması, kişilerin hasreti, bir kimsenin rüya sahibinin hayatından çıkması olarak yorumlanmaktadır. Eğer mısır tarlasında mısır olgunlaşmış şekilde görülüyorsa, bu durum rüya sahibinin sevdiği insan tarafından terk edilecek olmasına işaret eder. Eğer mısır tarlasında hiç mısır yoksa, bu kişilerin ailesel problemler yüzünden (aileden birinin evi terk etmesi gibi) bir kişiye hasret duyacağından bahsedilir. Rüya sahipleri eğer mısır tarlasından mısır topladıklarını görüyorlarsa bu durumda kişilerin hasretleri son bulacaktır. Çünkü kişiler özlem duydukları insana kavuşacaklardır. Eğer kişi mısır tarlasından mısır alıp yediğini görüyor ise bu rüya kişinin karşısında bulunan insanın da onu özlediği anlamına gelir.

Rüyada Mısır Yetiştirdiğini Görmek

Rüyada mısır yetiştirdiğini görmenin anlamı çocuk büyütmek, hayvan sahiplenmek, kişilerin bir başka canlının sorumluluğunu almak anlamlarına gelir. Bu rüyayı gören kişilerin üstlerine almaları gereken sorumluluklar yüzünden kendilerini mutsuz hissedebilecekleri söyleyen islam alimleri bulunmaktadır. Eğer kişi kendi bahçesinde mısır yetiştirdiğini görüyorsa, bu rüyayı gören kişilerin yakın zamanda çocuk sahibi olacakları söylenir. Eğer kişiler bir başkasının bahçesinde mısır yetiştiriyorlarsa da kişilerin bir hayvan sahiplenecekleri söylenir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında mısır yetiştirdiğini gören kişiler eğer bu mısırı suladıklarını görürlerse çocuk cinsi erkek olacağı söylenir. Eğer kişiler mısırı bir başkasına sulatırsa, çocuk cinsiyetinin erkek olacağını söyleyen rüya yorumcuları bulunur.

Rüyada limon görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Mutfakta Mısır Görmek

Rüyada mutfakta mısır görmenin anlamı yuva kurmak, koca olmak, anne olmak gibi anlamlara sahip olduğu bilinmektedir. Bu rüya görüldükten kısa süre sonra erkek olan kişiler hayatlarını hayırlı bir kısmetle birleştireceklerdir. Kadın olan rüya sahipleri de çocuk doğurarak anne olmanın nasıl bir şey olacağını tadacaklardır.

Rüyada Ketçaplı Mısır Görmek

Rüyada ketçaplı mısır görmenin anlamı hayatın zenginleşmesi, kişilerin farklı ilgi alanlarına sahip olması, hayattan keyif almak şeklinde yorumlanabilir. Bu rüyayı gören kişilerin hobileri için daha fazla zaman ayıracağı söylenmektedir. Kişiler özellikle koçanlı mısırın ketçaplı olduğunu görmeleri halinde spor alanlarında kendilerini geliştirerek bu alanda yeni hobiler elde edeceklerdir. Rüya sahipleri eğer tane mısırın ketçaplı olduğunu görüyorlarsa da resim, müzik, el becerileri gibi sanat dallarında kendilerini geliştirmek için adım atacaklardır. Rüyada mısır ketçaplı olduğu zaman kişilerin hayatlarında güzel başarılar elde edecekleri söylenir. Bu kişiler bütün başarıyı kendi başlarına elde edecekler ve mutluluğu tadacaklardır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz