Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saç görmek ne anlama gelir? Rüyada kırmızı renkli saç, kesilmiş saç, kısa saç, kırılmış saç, yerde saç, uzun saç, lavaboda saç görmek nasıl açıklanır? Saç görmek hakkında rüya alimleri neler diyor ve İslami açıklaması nasıldır? Rüya ile ilgili ayrıntılara yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saç görülmesi farklı anlamlara sahip bir rüyadır. Hem olumlu hem de olumsuz anlamları olan bu rüyanın doğru şekilde yorumlanması için rüyanın öğelerinin iyi anlaşılması gerekir. Rüyada saç hakkında her detay rüyanın anlamının değişmesine neden olabilir. Rüyada saç görmek ilmi kaynaklara göre sadakat, güven, bereketin artması gibi anlamlara sahiptir. Fakat eğer rüyada görülen saç yıpranmış, yanmış ya da kopmuş ise, rüya sevgisizlik, yalnız kalma, hayattan izole olma gibi anlamlara sahiptir.

Rüyada Kırmızı Renkli Saç Görmek

Rüyada kırmızı rengi olan saç görmek tehlikeli bir durumun gelmesine işaret eder. Rüya sahipleri çok yakınında bulunan kişilerden büyük zarar görebilirler. Bu kişiler çevrelerinde bulunan insanların onların kötülüğünü istediklerini bilmeyeceklerdir. Rüya sahipleri herkesi kendileri gibi iyi niyetli sanacaktır. İlmi tabirlere göre yapılan açıklamalarda kırmızı rengi olan saçlar, rüya sahibinin büyük bir saltanata nail olması şeklinde de yorumlanmaktadır. Eğer kırmızı renkli saçlar sağlıklı görülürse bu durumda kişilerin saltanatının uzun süreceği söylenir. Eğer saçlar sağlıksız, kırılmış ve yıpranmış ise kişinin yine saltanatı olur fakat bu defa saltanatın süresi kısa olabilir.

Rüyada köpek görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Kesilmiş Saç Görmek

Rüyada kesilmiş saç görmek rüya sahibinin kurtulması gereken, olumsuz, yıpratan, sorunlu insanlardan kurtulması anlamına gelir. Rüya sahibi ayrıca kurtulması gereken eşyalardan da kurtulabilirler. Kesilmiş saçlar, rüya sahibinin ferahlayacağına işaret eder. Kişinin hayatında olmaması gerekenler aradan çıktıktan sonra olması gerekenler yer etmeye başlayacaktır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda kesilmiş saçın özelliklerine göre farklı rüya yorumları yapılmıştır:

  • Kesilmiş saçların rengi açık renkli ise rüya sahibi sevgilisinden ya da eşinden ayrılma kararı alabilir.
  • Kesilmiş saçların rengi koyu renkli ise rüya sahipleri kullanmadığı eşyalarını ihtiyacı olan bir kimseye vermek isteyecektir.
  • Kesilmiş saçlar eğer rüyayı gören kişi tarafından kesiliyorsa, rüya sahiplerinin hayatından gereksiz işler çıkacaktır.

Rüyada Kısa Saç Görmek

Rüyada kısa saç görmek mutluluk, sevinç, bereket, huzurun artması gibi anlamlara sahiptir. Rüya sahipleri tanımadıkları bir kimse tarafından kendilerini çok mutlu etmelerine neden olacak bir haberi alacaklardır. Kişilerin alacakları bu haber hayatlarının önemli ölçüde değişmesine neden olur ve kişilerin memnun bir hayat yaşamalarını sağlar. Pek çok ilmi kaynakta bu rüyanın anlamının olumlu olduğu belirtilmiştir. Kısa saç görmenin olumsuz anlamı da yok değildir. Bu rüyayı gören kişilerin hayatlarından aldıkları zevk kısa sürebilir. Kişiler için keyif verici işler kısa sürdüğünden rüya sahipleri mutsuz olabilirler.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında kısa saç gören bir kimsenin işlerinin yolunda gitmesi için, rüyayı gördükten hemen sonra ihtiyacı olan bir kimseye sadaka vermeleri gerekir. Rüyanın varsa olumsuz anlamlarından ancak bu şekilde kurtulmak mümkün olur.

Rüyada Kuaföre Saç Görmek

Rüyada kuaförde saç görmek çok çalışmak, emek vermek, zaman vermek gibi farklı anlamlara sahiptir. Rüyasında kuaförde saç gören bir kimsenin önemli bir iş peşinde olduğu söylenir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kuaförde saç gören kimselerin yakın zamanda önlerine önemli bir iş gelecektir. Kişiler bu işleri başardıklar zaman hayatlarını farklı bir seviyede yaşamaya başlarlar. Bir diğer yoruma göre, rüyasında kuaför ortamında saç gören kimse, hayatında iş anlamında yeni kararlar alacaktır. Kişi yeni bir işe başlamaya, farklı bir iş koluna geçiş yapmaya karar verebilir. Kuaförde saç görmek kişinin mutsuzluklarını silmesini sağlar.

Rüyada Dökülen Saç Görmek

Rüyada dökülen saç görmek rüya sahibinin kısmetinin kapanması, kişinin yeterli miktarda parasının olmaması, harcamaların çok fazla olması gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahipleri rüyayı gördükten sonraki süreçlerinde çevrelerindeki insanlar ile tartışma içine girebilir, hatta ateşli bir şekilde kavga edebilirler. Rüya sahiplerinin hayatlarındaki huzurları azalacaktır. Kişiler zorlu bir dönemden geçebilirler. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; dökülen saçlar rüya sahibinin hayatındaki eksikliklere işaret eder. Rüya sahibi kendini yalnız, işinde başarısız ya da maddi anlamda güçsüz hissedecektir.

Rüyada Fönlü Saç Görmek

Rüyada fönlü saç görmek bakımlı olmak, kişinin görünüşüne önem vermesi, kişinin kendisine gereken özeni göstermesi gibi çeşitli anlamlara gelmektedir. Fönlü saçlar bir kaynağa göre kişinin görüntüsü hakkında yapacağı değişime de işaret eder. Rüya sahibi bu dönemde saçlarının rengini değiştirebilir, saçlarını kısaltabilir ya da giyim tarzını değiştirmek isteyebilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; fönlü saç gören bir kimse hayatındaki kötü alışkanlıkları bir kenara bırakır. Yerine iyi alışkanlıklar edinmek ister. Bu alışkanlıklar kişinin hayatında güzel gelişmelere neden olacaktır.

Rüyada Kırılmış Saç Görmek

Rüyada kırılmış saç görmek korkuya, problem yaşanmasına, rüya sahibinin sevdiği bir kimseyi kayıp etmesi anlamlarına gelir. Rüyada saç kırılmış olması istenen bir durum değildir. Anlamları rüya sahibinin zarara girmesine neden olur. Rüya sahibi hayvanlara karşı korku geliştirebilir. Rüya sahibi cansız varlıklardan hatta durumlardan bile korku duyabilir. Kapalı ortamlardan korkmak bu duruma örnek verilebilir. Rüya sahibi maddi anlamda problem yaşayarak sıkıntıya düşebilir. Çevresindeki insanlardan borç para alarak bu paraları geri ödemekte zorlanabilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kırılmış saç gören bir kimse hayatında büyük yer kaplayan bir kişinin vefatını görür. Bu kişi rüya sahibinin:

  • Anne annesi,
  • Babası,
  • Yakın akrabası,
  • Çok sevdiği bir insan olabilir.

Rüyada Boyasız Saç Görmek

Rüyada boyasız saç görmek doğal gelişen olaylara, plan olmamasına, sadelik ve doğallığa işaret eder. Rüyada görülen boyasız saç özellikleri rüya hakkında yorumlamak adına bize önemli detayla verir. Boyasız saçlar eğer kısa ise rüya sahibi plan yapmadan uzun süren bir yolculuğa çıkar. Eğer görülen saç uzun ise, rüya sahipleri beklenmedik şekilde sevdiği bir insandan hediye alır. Bu hediyenin maddi değeri yerine manevi değerinin yüksek olduğu bilinir. Eğer rüyada görülen saçlar kirli ise, rüya sahibi bahçe işleri, inşaat işleri gibi buna benzer işlere girişecektir. Bütün bu işler bir plan dahilinde olmaktan çok, spontane gelişecektir.

Rüyada Gri Renkli Saç Görmek

Rüyada gri renkli saç görmek yaşlanmaya, büyümeye, kısmetin artmasına işaret eder. Rüyasında gri rengi olan saç gören bir kimse büyüyecektir. Bu büyüme fiziksel olmaktan çok duygusal bir büyümenin işaretidir. Kişi belli bir olgunluğa erişecektir. Rüya sahiplerinin görmüş oldukları gri saçlar eğer temiz ve yeni yıkanmış ise, rüya sahibinin bereketi artar. Örneğin kişiler bu dönemlerde işlerinden terfi alabilirler. Yeni bir işe geçiş yapabilirler. İş değişimi kişinin daha çok kazanıp daha çok harcanmasına işaret eder. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; gri renkli saç görmek iyiye işaret edildiği, kişilerin bu rüyayı görmeleri halinde yaşamda mutluluğu yakalayacakları belirtilmiştir.

Rüyada Doğal Saç Görmek

Rüyada doğal saç görmek rüya sahibinin korku duymasına, rüya sahibinin hedefleri gerçekleştirmesi için önünde engeller olmasına işaret eder. Rüyayı gören kişilerin belli hayvanlara karşı korkusu olabilir:

  • Yılan,
  • Fare,
  • Köpek gibi.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; doğal saçların sahibi eğer rüya sahibinin kendisi ise rüya sahibinin korkularından kurtulabilmesi anlamına gelir. Kişi kendinde bu gücü bulabilecek dolayısı ile korkularını aşacaktır. Bir diğer yoruma göre doğal saç görmek rüya sahibinin yokluk görmesi anlamına gelir. Bu yokluk, illa maddi anlamda olmak zorunda değildir. Yokluk manevi anlamda da vardır ve manevi yokluklar kişinin daha büyük ölçüde zarar görmesine neden olur.

Rüyada Uzun Saç Görmek

Rüyada uzun saç görmek uzun sürecek olan yolculuğa, tatile, rüya sahiplerinin zenginleşmesine işaret eder. Eğer uzun saçlarda boya olduğu görünüyorsa, rüya sahipleri sevdikleri insan ile uzun bir yolculuğa çıkar. Eğer uzun saçlar şekillendirilmiş ise rüya sahipleri tek başına tatile gideceklerdir. Bu tatil yaz tatili olabileceği gibi, kış tatili de olabilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; uzun saçlar keyifli anların uzun sürmesi anlamını taşır. Bu nedenle görülmesi arzu edilen rüya türlerinden bir tanesidir.

Rüyada fare görmek nasıl açıklanır? Yazımız içerisinden inceleyebilirsiniz.

Rüyada Lavaboda Saç Görmek

Rüyada lavaboda saç görmek olumsuz anlamları olan bir rüya türüdür. Lavaboda görülen saç rüya sahiplerinin sevdikleri bir insanı yitirmesi, rüya sahiplerinin canının yanması, kişinin maddi anlamda güçsüzleşmesi anlamlarına gelmektedir. Rüya sahipleri yeni girdikleri bir iş yüzünden yüklü miktarda ödeme yapabilirler. İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüya sahipleri çok yakın bir akrabalarını kayıp edebilirler. Bu kişiler genellikle rüya sahiplerinin çok yakınında olan ve uzun zamandır sağlık problemi ile boğuşan kişilerdir. Rüya sahiplerinin kendileri de çeşitli sağlık problemleri yaşayacaklardır. Bu hastalıklar kişinin hayatında kalıcı izler bırakarak zarar görmelerine neden olur. Kişiler bu dönemde iş yapamaz, okula gidemez hale gelirler.

Rüyada Saç Kesildiğini Görmek

Rüyada saç kesildiğini görmek rüya sahibinin fazlalıklardan kurtulması, kilo vermesi ve sağlığının olumlu anlamda iyileşmesi anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibi fazla kiloları yüzünden şeker, tansiyon ve buna benzer hastalıklardan muzdarip olacaklardır. Bu rüya görüldükten sonra kişilerin hastalıkları iyileşecek, kişinin problemi kalmayacaktır. Rüya sahibi kendileri için iyi gelecek bir takım alışkanlıkların sahibi olacaklardır. Bu alışkanlıklar kişinin hayatını olumlu etkiler ve hayatını düzene koyar.

Rüyada Şapka ve Saç Görmek

Rüyada şapka ile saç görmek iki kişinin hayatını birleştirmesi, birlikte mutlu olması anlamlarına gelmektedir. Eğer şapka ile saçın aynı renkte olduğu görülüyorsa, rüya sahipleri önceden tanımış oldukları bir insan ile hayatlarını birleştireceklerdir. Eğer şapka ile saç farklı renklerde ise kişi yeni bir insan ile tanışarak hayatlarını bu kişiler ile birleştireceklerdir. Şapka ve saç görmek çoğu zaman olumlu kabul edilse de, olumsuz anlamları a bulunur ve kişinin zarar görmesine neden olabilir. Rüya sahipleri alacakları bu zararı genellikle yakınlarında bulunan bir kişiden göreceklerdir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında şapka ve saç gören kişilerin çevrelerinde bulunan insanlara karşı çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Aksi halde kendilerini korumaları mümkün olmaz.

Rüyada Yerde Saç Görmek

Rüyada yerde saç görmek düşmanlardan uzak olmak, sevilmek, huzurlu ve keyifli vakit geçirmek, sevilen kimseler ile birlikte olmak anlamlarına gelmektedir. Rüyada saç yerde olduğu zaman rüyanın bütün olumlu özelikleri ortaya çıkar. Bu nedenle insanlar tarafından görülmesi arzu edilen bir rüya türüdür. Bir diğer kaynakta yer alan bilgiye göre, yerde saç görmek kişinin aile bireyleri ile daha iyi anlaşması ve bu kişiler ile arasının düzelmesi anlamına gelmektedir. Rüya sahibi diğer insanlar ile aralarında yeni bağlar kurmaya başlar. Kişiler çevresinde yer alan insanlardan mutlu ve mesut olurlar. Hayatları ahenk içinde uyumlu olur.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz