Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Şahin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada şahin görmek ne anlama gelir? Rüyada şahin kanadı, şahin sürüsü, rüzgarda şahin, şahin yemi, uçan şahin, havada şahin görmek nasıl yorumlanır? Rüyada şahin görmek ile ilgili rüya alimleri neler diyor? Rüya ile ilgili bilgilere yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

 Rüyada Şahin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada şahin görmek rüya sahibinin içinde kalan bir şeylerin olması, acı çekmek, pişmanlık, sosyal anlamda yalnız olma gibi çok çeşitli anlamlara gelebilmektedir. Rüyada şahin görmek bu sayılanların dışında hem olumlu hem de olumsuz bir çok anlama sahiptir. Eğer şahin tepede süzülürken görülürse, bu durum kişilerin hayatlarında yükselmesi anlamına gelir. Eğer şahin yaralı ve üzgün şekilde görülürse bu durum genellikle rüya sahiplerinin hayatındaki olumsuzluklara işaret eder. Rüyanın anlamının tam olarak neye işaret ettiğini anlamak için detayları yakalamak gerekir. Bu detaylar küçük görünse de aslında rüyanın anlamının anlaşılması açısından büyük önem taşır.

Rüyada mısır görmek ne anlama gelir? İnceleyebilirsiniz.

Rüyada Uçan Şahin Görmek

Rüyada uçan şahin görmenin anlamı kişinin kariyerinde yükselmesi, kişinin iş hayatında kendine koyduğu hedeflerin tümünü gerçekleştirmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişiler eğer şahinin tek başına uçtuğunu görüyorlarsa kişiler işlerinde yükselmek için başka insanların yardımını almak zorunda kalmayacaklardır. Kişilerin rüyasında şahini bir sürü halinde içtiklerini görmeleri halinde ise kişilerin başka insanların yardımını alması gerektiği söylenir. Kişiler eğer uçan şahinlerin çok yüksekte olduklarını görüyorlarsa bu durum kişilerin hedeflerinin büyük olmasına işaret eder. Eğer kuşlar alçakta uçarlarsa, bu durum rüya sahibinin hedeflerinin çok da ulaşılamaz olmadığını, hedeflerin kolay olduğu anlamına gelir.

Rüyada Havada Şahin Görmek

Rüyada havada şahin görmenin anlamı bereket, bolluk olması, para kazanmak anlamlarına gelir. Bu rüyayı gören kişilerin işlerinin yolunda gideceği söylenir. Kişiler eskisinden çok daha fazla miktarlarda para kazanmaya başlayarak, hayatlarında radikal değişiklikler yapma yoluna girerler. Havada yavru şahin görmek rüya sahiplerinin kısa süre içinde yüklü para kazanması anlamına gelirken, eğer görülen şahinler, yetişkin ise, bu durum rüya sahiplerinin biraz zaman geçmesi ile birlikte para kazanması ve hayatında değişiklik yapacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; havada görülen şahinler rüya sahibinin hayırlı bir insan ile tanışması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişiler eğer erkek iseler çok sevecekleri bir erkek arkadaş ile tanışacaklardır. Eğer rüya sahipleri kadın ise hayatlarının aşkı ile tanışacaklar, bu kişiler ile hayatlarını birleştireceklerdir.

Rüyada Şahin Yavrusu Görmek

Rüyada şahin yavrusu görmenin anlamı yuva kurmak, evlenmek, çocuk sahibi olmak şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin çok fazla zaman geçmeden kendi ailelerini kuracakları söylenir. Rüyada görülen şahinin nerede olduğu rüya anlamı hakkında bize önemli bilgiler verir. Eğer şahin yavrusu yuvasında görülüyorsa rüya sahibi evlenecektir. Eğer şahin yavrusu uçarken görülürse bu rüyanın anlamı rüya sahibinin çocuk sahibi olmasıdır. Eğer şahin yavrusu yemek yerken görülürse bu durum rüya sahiplerinin ailesi ile birlikte yeni bir eve taşınması şeklinde yorumlanmaktadır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında şahin yavrusu gören kişiler erkek olsun kadın olsun fark etmeksizin aşık olurlar. Bu aşkın kısa sürede meyvesi olacak ve kişiler bir ömür boyu mutlu yaşam süreceklerdir.

Rüyada Şahin Yuvası Görmek

Rüyada şahin yuvası görmenin anlamı rüyayı gören kişilerin çocukları olması, bir düşmanın olması, rüya sahiplerinin etrafında kötü niyetli kimselerin olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri çevrelerinde var olan kötü kişilerin farkında olmayacaktır. Hatta rüyayı gören kişinin çevresinde olan kişiler ve ona zarar vermek isteyenler kan bağı olan kişiler olabilir. Şahin yavrusu gören bir kişi, ona zarar vermek isteyen kişi tarafından zarara uğratılacaktır. Kişiler bu zararı gördükten sonra diğer iyi niyetli insanlara karşı bile büyük bir güven problemi duyarlar.

Eğer şahin yuvası içinde yavru şahin görülüyorsa, rüya sahibinin kötü niyetli bir kimse tarafından tuzağa düşürüleceği söylenir. Kişi yüzünden rüya sahibi yüklü miktarda maddi hasara uğrayabilir. Bazı ilmi kaynaklarda yer alan bilgiye göre, rüyayı gören kişilerin gelecekleri tehlikeye girer.

Rüyada Şahin Yumurtası Görmek

Rüyada şahin yumurtası görmenin anlamı sohbet etmek, arkadaşlık, dostluk, yardımseverlik gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüyanın anlamları genellikle olumlu olmakla birlikte eğer rüyada görülen şahin yumurtası kırık olursa, rüyanın olumsuz anlamları ortaya çıkar. Kişiler arkadaşları ile tartışabilir, aralarında ciddi problemler olabilir. Şahin yumurtasını sağlam gören kimselerin hayatına yeni dostlar girer. Bu kişiler yeni insanlar ile tanışarak bu insanlar ile beraber aralarında bir bağ oluşacaktır. Rüya sahipleri eğer şahin yumurtasının çok büyük olduğunu görürlerse bu durum rüya sahibinin çok sayıda insan ile tanışması anlamına gelir. Eğer rüya sahipleri küçük yumurta görürlerse bu durum rüya sahibinin az fakat yinede kaliteli insanlar ile tanışılacağına işaret eder.

Pek çok ilmi kaynak bu rüyanın, rüya sahibinin sosyal anlamda gelişeceklere işaret eder. Kişiler artık kendi içine bağımlı kalmazlar. Kişiler dışa dönük olurlar, problemlerini çevrelerindeki insanlar ile paylaşmaya başlarlar.

Rüyada Şahin Beslediğini Görmek

Rüyada şahin beslediğini görmenin anlamı uzun bir yolculuğa çıkmaktır. Eğer beslendiği görülen şahin bebek ise, rüya sahibi tatil yapmak için yolculuğa çıkacaktır. Eğer beslenen şahin büyük ve yetişkin ise bu durum kişinin iş yapma amacı ile yolculuğa çıkması anlamına gelir. Şahin eğer et ile beslenirse yolculuğun uzun ve zorlu olacağı şeklinde yorum yapılır. Benzer şekilde şahinin süt ile beslendiği durumlarda yolculuk planlanandan daha kısa sürecektir ve kişiler yolculukları sırasında zorlanmayacaklardır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; şahin beslediğini gören kişilerin maddi anlamlarda problemleri son bulur. Kişiler yüklü miktarda ödeme alırlar. Kişilerin maddi sorunlarına çözüm bulması ile birlikte diğer ilişkileri de düzene girecektir. Kişi yaşamının bir çok alanında mutlu ve memnun bir insan olur.

Rüyada Vahşi Şahin Görmek

Rüyada vahşi şahin görmenin anlamı rüya sahibinin tehlike altında olması, sağlık bozulması, kişinin ayağını kaydırmak için plan yapılması şeklinde yorumlanabilir. Vahşi şahin gören kişinin çevresinde bulunan bazı sinsi kimseler, o kişinin hayatını değiştirmek, ayağını kaydırmak için planlar yapabilirler. Bu planların işe yaramaması için rüya sahiplerinin gözlerini çevresindeki insanların kim olduğuna dair dört açması şarttır. Aksi halde kişiler, işlerinden, evlerinden hatta eşlerinden olabilirler.

Eğer rüyada vahşi şahin saldırırken görülüyorsa, bu durum rüya sahiplerine bir kimsenin zarar verme isteği olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer vahşi şahin durur halde görülürse bu durum, kişilerin bir insana zarar vermek adına planlar yapması, fırsat kollaması şeklinde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Şahin Saldırısı Görmek

Rüyada şahin saldırısı görmenin anlamı bütün kötülüklerin rüyayı gören kişinin başına gelmesi, kişilerin tehlikeler altında olmasıdır. Görülmesi arzu edilen rüya türlerinden bir tanesi değildir. Bu rüyayı gören kişilerin hayatının çekilmez hale geleceğini söyleyen islam alimleri bulunuyor. Genel olarak ilmi tabirlere bakıldığı zaman şahin saldırısı gören kişilerin ilk darbeyi sevdiklerinden alırlar. Kişilerin onu sevdiğini düşünen kişiler aslında onunla ilgilenmiyor bile olabilir.

Şahin saldırısı gören kişiler maddi anlamda da zor durumda kalacaklardır. Bu kişilerin çevrelerinde bulunan insanlara karşı borçlanmaları anlamına gelir. Kişilerin artık çevresinde borç isteyecekleri kimse kalmayacaktır. Kişiler geçinmek de bile zorlanır hale geleceklerdir.

Rüyada Sakat Şahin Görmek

Rüyada sakat şahin görmenin anlamı rüya sahibinin sağlığının bozulması anlamını taşır. Eğer sakat şahin rüyada uçmaya çalışır şekilde görülürse, bu durum kişilerin kendi yaptıkları bir hata yüzünden sağlıklarının bozulması anlamına gelir. Eğer sakat şahin yatar halde görülmüşse de bu durum kişilerin çok sevdiklerinin sağlığının bozulması anlamını taşır. Bu sağlık bozulmaları ciddi problemler olmayacaktır. Fakat hastalıklar o kadar ağır geçecektir ki, bu durum kişilerin yataktan dahi çıkamamalarına, kendilerini her şeyden soyutlamalarına neden olacaktır.

Sakat şahin sayısı birden fazla ise bu durum rüya sahibinin başına gelen sıkıntıların büyük olması anlamını taşır. Kişiler hem sevdiklerinden hem de tanımadıklarından dolayı yaşamda sıkıntı ve sorun yaşarlar. Rüyada görülen sakat şahinin, kalp kırıklıklarına işaret ettiğini söyleyen bazı ilmi kaynaklar da bulunmaktadır.

Rüyada Şahin Yediğini Görmek

Rüyada şahin yediğini görmenin anlamı iştah artması, kişinin aç gözlü olması ve görgüsüzlük gibi olumsuz anlamlara sahip olduğu bilinmektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında şahin yediğini gören kişiler doymak bilmezler. Bu kişiler ne yaparlarsa yapsınlar yemekte olduğu gibi diğer konularda da kabaran iştahlarını kontrol altında tutmaktan zorlanırlar. Şahini tek başına yediğini gören kişilerin özel hayatlarında problem yaşayacakları söylenir.

Rüyada Şahin Tüyü Görmek

Rüyada şahin tüyü görmenin anlamı rüya sahibinin sıkıntılarından kurtulması, kişilerin problemleri kökünden çözmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada şahin tüyü gören kişilerin artık hayatta problemleri olmayacaktır.

Rüyada Şahin Yemi Görmek

Rüyada şahin yemi görmenin anlamı rüya sahibinin bir akrabasının vefat etmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Şahin yemi gören kişiler çok sevdikleri bir insanı kayıp edecekler, arkalarından uzun bir süre yas tutacaklardır.

Rüyada mezar görmek nasıl açıklanır? Yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Rüyada Rüzgarda Şahin Görmek

Rüyada rüzgarda şahin görmenin anlamı rüya sahibinin zorluklarla karşılaşması, kişilerin isteklerini zor elde etmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüyada şahin rüzgarı kontrol altına alarak uçarsa, bu durum rüya sahibinin kontrolü ele geçirmesi şeklinde yorumlanmaktır. Eğer şahin rüzgarda uçamazsa bu durum kişilerin de engelleri aşamaması ve kontrolsüz kalması şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Tek Başına Uçan Şahin Görmek

Rüyada tek başına uçan şahin görmenin anlamı rüya sahibinin yalnız kalması anlamına gelir. Rüya sahiplerinin tek başına bir iş başaracağı anlamına gelir. Kişiler kariyer ve aşk anlamında istedikleri bütün her şeyi kimsenin desteğini almadan başaracaklardır. Kişiler başka insanlar için de onlara iyi geleceğini düşündükleri bir çok aktivitede bulunacaklardır. Kişiler bunları yaparken asla karşılık beslemezler. Yalnızca amaç karşıdaki insanların ihtiyaçlarını gidermek ve saf bir şekilde onlara yardımcı olmaktır.

Rüyada Şahin Sürüsü Görmek

Rüyada şahin sürüsü görmenin anlamı ekip olmak, dost olmak ve aile olmak gibi anlamlara gelmektedir. Kişiler eğer şahin sürüsünü uçar şekilde görürlerse bu durum kişilerin tek başlarına bir çok işi başarmaları şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler eğer şahin sürüsünü durur şekilde görürlerde bu durum genellikle kişilerin yanlış bir iş yapması şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Şahin Kanadı Görmek

Rüyada şahin kanadı görmenin anlamı rüya sahibinin numara yapması, yalan söylemek, rol yapmak gibi anlamlara sahiptir. Şahin kanadı gören kişilerin gerçekleri olduğundan daha farklı gördüklerini söyleyen bazı islam alimleri bulunmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada şahin gören kişilerin gerçek ile yalanı ayırt etme gücü olmaz. Kişiler her duyduklarına ve gördüklerine inanır hale gelir. Bazı ilmi kaynaklarda şahin kanadı gören kişilerin canının yanacağı söylenir. Bu kaynaklarda kişiler sevdikleri insan yüzünden kendilerini kötü hissederler. Kişiler için mutluluk çok zor olur.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz