Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Sevgili Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevgili görmek ne anlama gelir? Rüyada sevgili kavgası, sevgili ile tartıştığını, üzgün sevgili, sevgili ile evlendiğini görmek nasıl yorumlanır? Rüyada sevgili ile ilgili rüya alimleri neler demektedir? Rüya ile ilgili ayrıntılı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Rüyada Sevgili Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevgili görmenin anlamı farklı şekillerde yorumlanabilir. Bazı islam alimleri bu rüyanın sevgisizlik, yalnız kalma, ihanete uğrama gibi anlamlara geldiğini söylemelerine rağmen, bazı islam alimleri rüyada sevgili görmenin iyi anlamları üzerine ilgiyi çekmişlerdir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; her kim rüyasında sevgili görürse bu kişiler için üzüntü ve keder olmaz. Bu rüyayı görenler bir daha üzülmeden yaşamlarına devam ederler. Kişilerin hayatlarından sevdikleri insanlar eksik olmaz. Kişilerin sevdikleri insanlar ile aralarında güçlü bir sevgi ve saygı bağı olur. Rüyasında sevgili gören kişilerin rüyasının tam olarak hangi anlama geldiğini anlamak adına, rüya detaylarını incelemek yerinde olur. Eğer kişi rüyasında sevgilisinin kötü durumda olduğunu görürse, rüya olumsuz anlamlar taşıyabilir. Buna karşın çoğu zaman rüyanın olumlu anlamının nail olduğu bilinmektedir.

Rüyada Üzgün Sevgili Görmek

Rüyada üzgün sevgili görmenin anlamı bütün islam alimleri tarafından olumsuz şekilde yorumlanmıştır. Bu rüyayı gören kişilerin hayatlarında (özellikle iş hayatında) önemli bir krizi atlatacakları söylenir. Kişi her ne kadar bu kriz içinde kendilerini çekip atabileceklerse de, yinede bu süreç içinde çok yıpranacaklardır. Rüyasında üzgün sevgili cinsiyeti eğer kadın ise rüya sahiplerinin iş yaşamlarında bu süreyi atlattıkları sırada bol miktarda para harcayacakları söylenir. Eğer üzgün sevgilinin cinsiyeti erkek ise de rüya sahibinin iş yaşamındaki krizi atlatmak için bir çok insanın kalbini kıracağı, pek çok insanı üzeceği bilinmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında üzgün sevgili gören kişilerin insanlardan bir süre uzak olmalarının faydalı olacağı söylenmektedir.

Rüyada nar görmek ne anlama gelir? Yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Rüyada Sevgili ile Evlendiğini Görmek

Rüyada sevgili ile evlendiğini görmenin anlamı rüya sahibinin muradına ulaşması, kişinin sevdiği insanla bir ömür mutlu yaşaması, kişileri yuva kurması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişiler asla sevdikleri insanların ihanetine, saygısızlığına ve şiddetine maruz kalmamış olurlar. Eğer rüya sahibi bir erkek ile hayatını birleştirdiğini görüyorsa, rüya sahibi çok kısa süre içinde sevdiği insan ile evlenir demektir. Eğer kişiler hayatlarını bir kadın ile birleştirdiklerini görürlerse de bu durum kişilerin evlenmek için biraz beklemeleri ve gerekli organizasyonları yapmaları gerekmesi şeklinde yorumlanmaktadır.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; sevgili ile evlendiğini gören kişilerin ailesi ile aralarında olan iletişimleri düzelir. Rüya sahipleri bir daha asla insanlar ile kavga etmezler. Kişiler büyük bir huzur ve sükunet içinde yaşamlarını sürdürmeyi başarırlar. Kişilerin çevreleri tarafından sakinlik gurusu olarak adlandırıldıkları somut örnekler bulunmaktadır.

Rüyada Yaşı Küçük Sevgili Görmek

Rüyada yaşı küçük sevgili görmenin anlamı acele etmek, sabırsız davranmak, rüya sahibinin isteklerini hemen yerine getirmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahiplerini hem özel hem de iş hayatlarında bir takım problemleri çözmek, yol almak gibi dertlerinin olacağı bilinmektedir. Eğer rüyada yaşı küçük olarak görülen sevgilinin cinsiyeti kadın ise bu durumda kişilerin iş hayatlarında hedeflerini gerçekleştirmesi için acele ettiği söylenir. Eğer rüyada yaşı küçük olarak görülen sevgilinin cinsiyeti erkek ise bu durumda rüya sahibi özel hayat anlamında kendisine bir takım hedefler koymuştur. Kişinin bu hedefleri gerçekleştirmesi içn çok çalışması gerekmektedir.

Bazı ilmi kaynaklarda yaşı küçük sevgili görmenin, rüya sahiplerinin hedeflerine kısa sürede ulaşacakları şeklinde yorumları bulunmaktadır. Eğer rüya sahibi, rüyasında bu kişi ile hayatını birleştirdiklerini görüyorlarsa, bu durumda kişiler hiç zorlamadan istedikleri hedeflere ulaşmanın keyfini çıkaracaklardır. Eğer rüya sahibi bu kişiye platonik olarak aşık olduğunu görüyorsa bu rüya kişilerin hedeflerini gerçekleştirmek yolunda büyük zarara uğramaları anlamlarına gelmektedir. İslam alimleri bu rüyayı gören kişilerin çevrelerindeki insanlara karşı dikkatli olmaları gerektiği konusunda onları uyarmıştır.

Rüyada Sevgili Öpücüğü Görmek

Rüyada sevgili öpücüğü görmenin anlamı rüya sahibinin ilgiye, sevgiye ve şefkate ihtiyaç duyması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin duygusal anlamda zayıf olduklarını söyleyen bazı rüya tabirleri bulunmaktadır. Rüya genellikle olumsuz anlamlara gelmekle beraber, rüyanın gerçekten anlamının olumlu mu olumsuz mu olduğunu anlamak için, kişilerin rüya detaylarına göz atması gerekir. Örneğin eğer kişiler sevgilisinin kendisini öptüğünü görürse bu durum kişilerin sevgilerin ve ilgilerine karşılık alacakları şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer kişi rüyasında kişiye öpücük verdiğini görüyorsa bu durum rüya sahibinin duygusal anlamda zor günler geçireceğine işaret eder.

Rüyada Sevgilinin Aldattığını Görmek

Rüyada sevgili tarafından aldatıldığını görmenin anlamı aldatılmak, kandırmak, rüya sahibinin üzülmesi gibi olumsuz anlamlara gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişiler gerçekten de sevgilileri, eşleri ya da nişanlıları tarafından aldatılırlar. Eğer rüya sahipleri rüyalarında kişilerin onları aldattığını görüyor ise, bu durumda kişilerin kendilerinin sevgililerini ya da partnerlerini aldatacakları anlamına gelmektedir. Sevgilisi tarafından aldatıldığını gören kişilerin yüzünün asla gülmeyeceği, bu kişilerin ömürlerinin sonuna dek sevgililerinin azabına uğrayacakları bilinmektedir. Kişiler mazlumun ahını aldıkları için özel hayatlarında başta olmak üzere iş hayatlarında da bir türlü başarı elde edemeyeceklerdir.

Rüyada Sevgiliyi Özlediğini Görmek

Rüyada sevgiliyi özlediğini görmenin anlamı özlem, hasret gidermek, sevilen kişi ile arada mesafe olması gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahibi eğer sevgilisini özlediğini ve ona kavuştuğunu görürse, bu durumda gerçekten de sevgilisi ile kavuşur ve özlem gidermek için fırsat bulur. Rüya sahibinin rüyasında üzülür şekilde sevgilisini özlediğini görmesi halinde is kişilerin bir türlü kavuşması, hasret gidermesi mümkün olmaz. Kişiler birbirlerinden ayrı kalırlar ve karşılıklı olarak birbirlerini özlerler. Rüyasında sevgiliyi gece özlediğini gören bir kişi sevgilisine bir sürpriz yapacaktır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu kişiler sevgililerini beklenmedik bir anda ziyaret edebilirler. Ona maddi değeri yüksek hediyeler alarak onu şımartabilirler.

Rüyada Sevgili ile Tatile Çıktığını Görmek

Rüyada sevgili ile tatile çıktığını görmenin anlamı dinlenmek, kafa dinlemek, rahatlamak, keyif yapmak gibi farkı şekillerde yorumlanır. Rüya sahibi eğer rüyasında sevgilisi ile birlikte kış tatiline çıktıklarını görüyorlarsa bu durum rüya sahiplerinin uzun bir yolculuğa çıkmaları şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahipleri söz konusu yolculuktan döndükleri zaman kendilerini yenilenmiş ve mutlu hissederler. Eğer rüya sahipleri sevgilisi ile birlikte yaz tatiline çıktıklarını görürlerse, rüyanın anlamı kişinin kısa sürecek olan bir yolculuğa çıkması şeklinde yorumlanmaktadır. Kişilerin her koşulda  bu yolculuklar sayesinde çok olgunlaşacakları, büyüyecekleri ve kendilerine yeni bir hayat kuracakları söylenir. Rüya sahiplerinin vizyonları genişleyecektir.

Rüyada Sevgili ile Dans Ettiğini Görmek

Rüyada sevgili ile birlikte dans ettiğini görmenin anlamı bir yerden yüklü miktarda para almak, kişilerin zengin olması, maddi anlamda kişilerin istedikleri pozisyonlara gelmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada sevgili ile dans ettiğini gören kişiler, çirkin bir olayın etkisinden kurtulacaklardır. Kişilerin, maddi anlamda güçlü oldukları için çevrelerinde yeni insanlar olmaya başlayacaktır. Rüya sahibi rüyasında sevgilisi ile çok hareketli bir şekilde dans ettiğini görüyorsa bu durum kişilerin çok kısa zaman içinde zengin olacağı şeklinde yorumlanır. Eğer dans hareketleri yavaş olursa, kişilerin istedikleri maddi duruma ulaşmaları için biraz daha sabır etmeleri gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi rüyasında slow müzik eşliğinde sevgilisi ile dans ettiğini görürse bu durumda kişinin bir başka insanın yardımını alarak yükseleceği söylenir.

Rüyada Sevgili İhaneti Görmek

Rüyada sevgili ihaneti görmenin anlamı dost, arkadaşlık, aile, sevecenlik gibi farklı anlamlara sahiptir. Bu rüyayı gören kişilerin aileleri ile aralarının düzeleceği, kişilerin mutlu mesut bir yaşam sürecekleri söylenmektedir. Bazı insanlar sevgili ihaneti görmenin kötü bir rüya olacağını düşünmelerine rağmen, aslında rüya anlamı kötü değildir. Aksine kişilerin sevdikleri insanlar ile birlikte iyi vakit geçirmeleri anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişilerin hayatları boyunca hiçbir kimseden kazık yemeyeceğini söyleyen bazı yorumlar bulunmaktadır.

Rüyada kişi eğer sevgili ihanetini başka birinin ağzından duyduğunu görüyorsa, bu rüya kişilerin sevdikleri kişi hakkında bir başkasından önemli bir haber alması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada kişilerin kendilerinin ihanet görmeleri halinde ise, rüya sahiplerinin gerçek hayatta görmek istemedikleri bazı şeylere şahit olacakları söylenmektedir.

Rüyada Sevgili ile Alışverişe Gittiğini Görmek

Rüyada sevgili ile birlikte alışverişe çıktığını görmenin anlamı yeni şeyler almak, alışveriş yapmak ve para harcamaktır. Rüyasında alışverişe gittiğini gören kişilerin gerçek anlamda alışveriş için yüklü miktarda para harcaması yapacağını söyleyen bazı islam alimleri vardır. Bir başka yorumda rüya sahiplerinin sevdikleri ile birlikte yuvasını yeniden tasarlaması şeklinde rüyaya anlam yüklenmiştir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişiler sevdikleri insan ile birlikte huzurlu yaşamak adına bazı düzenlemeler yapmak yoluna giderler. Kişiler sevdikleri ile birlikte çok mutlu olur.

Rüyada merdiven görmek ne anlama gelir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Güzel bir Sevgili Görmek

Rüyada güzel bir sevgili görmenin anlamı rüya sahibinin gezmesi, yeni yerler keşif etmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer güzel sevgilinin saçları sarı ise, rüya sahibinin iş amacı ile yolculuğa çıkacağı söylenir. Eğer güzel görülen sevgili esmer ise bu durumda kişilerin işten ziyade kendi keyifleri için tatile çıkacakları bilinmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin dünyanın büyük çoğunluğunu gezeceklerini söyleyen islam alimleri bulunmaktadır. Eğer güzel sevgilinin gözleri renkli ise rüya sahibi Avrupa’ya gider. Eğer kişinin gözleri koyu renkli ise kişi Orta Doğu bölgesine doğru seyahate çıkacaktır.

Rüyada Sevgili ile Tartıştığını Görmek

Rüyada sevgili ile tartıştığını görmenin anlamı rüya sahibinin ailesi ile arasının açılması, kişinin ailesi ile sürekli kavga ve tartışma halinde olması, huzursuzluk şeklinde yorumlanmıştır. Sevgili ile tartıştığını gören kişilerin evlerinde huzurları kalmaz. Kişiler sürekli kendilerini savunmak, sürekli kendilerini açıklamak durumunda kalırlar. Eğer sevgili ile sokak ortasında tartıştığı görülüyorsa, rüya sahibi herkesin içine ailesi ile kavga edecektir. Eğer kişiler ev ortamında kavga ettiklerini görüyorsa, bu durumda rüya sahipleri ev içinde aile bireyleri ile sözlü tartışma içine gireceklerdir.

Rüyada Sevgili Kavgası Görmek

Rüyada sevgili kavgası görmenin anlamı para harcamak, maddi anlamda güçsüz almak ve bir kişiden borç almak gibi anlamlara gelmektedir. Eğer rüyada kişiler hararetli bir şekilde kavga ederken görülüyorsa bu durumda kişilerin ciddi anlamda para kaybı yaşayacağı söylenir. Eğer rüyada sevgili çift sokak ortasında kavga ediyorlarsa da bu durum kişilerin bir arkadaşları yüzünden para kayıp edeceklerine işaret eder. Rüya sahipleri zeki olduğunu düşündükleri kişilere akıl danışırken aslında bilmeden kendileri için kötü bir şey yaptıklarının farkında olmazlar.

Rüyada sevgili kavgası gören kişilerin geçim sıkıntısı yaşayacağı bilinir. Geçim sıkıntısı uzun bir süre geçerli olacaktır. Bu nedenle kişilerin çevrelerinde bulunan insanlardan borç para isteyecekleri söylenir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu kişiler borçlarını sonra öder.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz